نوسانات ماهانه هورمون ها می تواند باعث افسردگی و یا خوشحالی، خستگی یا پر انرژی بودن، بی علاقگی به سکس و یا برعکس تمایل شما به ارتباط جنسی شود. اگر این تغییرات را پیش بینی کنید، می توانید از لحظات خوبتان بهترین استفاده را ببرید . در اینجا چرخه ی خصوصیات شما را از روز اول تا بیست و هشتم  بررسی کرده و راهبردهایی برای کنترل خلق و خویتان به شما معرفی می کنیم.

روز اول تا هفتم :

چه هفته بدی برای بدن تان است.

پریودتان از امروز شروع شده و حالتهای بدی مثل اسهال یا برعکس یبوست به سراغ تان آمده این اتفاق بخاطر بالا رفتن میزان پروستاگلاندین، ماده شیمیایی که باعث تحریک روده می شود به وجود می آیداگر آسم یا میگرن دارید باید بدانید که دوره سختی در پیش دارید.علائم بیماری تان در این روزها تشدید می شود.

تا می توانید فکر کنید.

در حالی که به روز ششم نزدیک می شوید، یک مرحله آرام را طی می کنید. در این دوره تخمک ها رشد کرده و آماده می شوند که از تخمدان بیرون بیایند. تا می توانید ایده بپرورانید، امتحان بدهید و به مصاحبه شغلی بروید. این روزها  دوران ایده آلی برای فعالیت های مغزی است.

روابط سرد می شود.

میزان کم استروژن باعث می شود که دیرتر تحریک شوید، فعالیت شریک جنسیتان می تواند کمک کند.

 

روز هشتم تا چهاردهم:

روزهای خوش بچه سازی

در حالیکه بدنتان برای تخمک گذاری در روز چهاردهم آماده می شود، استروژن کم کم افزایش می یابد. در این دوره نشانه هایی در بدن تان ظاهر می شود که می توانید بفهمید تخمک گذاری انجام شده یا خیر. در این دوره ترشحات واژنال از زرد به سفید تبدیل می شوند تا اینکه  کاملاً شفاف شود. در بعضی خانم ها این دوره با خونریزی و دل درد همراه است.

روزهای خوش خلقی

در ابتدای این دوره، استروژن به صورت یکنواختی افزایش می یابد، اما کم کم این افزایش سرعت میگیرد. در روز چهاردهم بار دیگر به  تعادل روحی می رسید.  حال و حوصله تان برمی گردد، اعصابتان راحت می شود و هیجاناتتان قابل کنترل است.

روزهای گرمی رابطه

رابطه ی جنسی در این دوره هم برای شما و هم شریک تان بسیار لذتبخش خواهد بود .

 

روز  پانزدهم تا بیست و یکم:

پوست خراب می شود

در این دوره پوشش رحم در حال ترمیم است و مطمئنا جوش و لک زیادی روی پوستتان مشاهده خواهید کرد.

اعتماد به نفستان بالا می رود

در روزهای 18 تا بیستم، میزان پروژسترون بیشتر می شود. این روزها برایتان بایک خوشحالی و خوشبینی ناگهانی همراه است. در قرعه کشی ها شرکت کنید، مدیرتان را ملاقات کنید و ارتقاء مقامی که توقع دارید را از او درخواست کنید. تا می توانید از این دوران لذت ببرید.

 

روز بیست و دوم تا بیست و هشتم:

بازگشت گودزیلا( علائم پیش از پریود ظاهر می شوند.)

این روزها پروژسترون به بالاترین حد خود رسیده و معنی و مفهوم آن این است که وارد مرحله پریود می شوید. ممکن است هیچکدام از علایم  پریود مثل درد سینه ، زیر شکم درد و سردرد را نداشته باشید اما بعضی نشانه ها مثل زیاد شدن موی صورت یا تند شدن عرق بدن که به خاطر ترشح هورمون مردانه تستوسترون را در این دوره مشاهده می کنید.

هفته ی بد روحیه تان شروع شده.

ممکن است در این هفته خیلی افسردگی باشید و اشتهایتان نیز زیاد می شود. مطمئنم که برای رفع این گرفتگی و افسردگی مدام به سراغ یخچال می روید. حالا که کاری جز خوردن از شما برنمی آید بهتر است خوراکی هایی مصرف کنید که به شاد شدن تان کمک کند، مثلا سیب زمینی پخته سرشار ازاسیدهای آمینه است که باعث تقویت روحیه می شود. همینطور خوردن شکلات افسردگی تان را کاهش می دهد. اگر نفخ دارید غذاهایی که پروتئین زیاد، کربوهیدرات و نمک کم دارند مصرف کنید. بعد از این همه سختی که می کشید یک نکته برای بهتر کردن حالتان مفید است و آن اینکه هر چه می خواهید بخوریدو نگران چاق شدن نباشید، از آنجا که درجه حرارت بدن تان در این دوره بالاست کالری بیشتری می سوزانید.

رابطه ی جنسی در این دوره

تولید تستوسترون بیشتر باعث آرام تر شدن و در نتیجه جذاب تر شدن رابطه جنسی تان می شود.

 

روز بیست و هشتم:

با نشانه های قطعی پریود مثل باد کردن شکم، کم خوابی و سردرد روبه رو می شوید که فقط یک پیام دارد: فردا پریود می شوید.