هنگامی که احساس تنش و استرس دارید از روش ساده ی مدیتیشن استفاده کنید ودر ابتدا نفس عمیق بکشید تا ریلکس شوید و تمام استرس و ناراحتی از شما خارج شود.

همه ی ما این لحظات استرس زا را داریم. هنگامی که تپش قلب شدید پیدا میکنیم، تنفسمان ضعیف میشود و تمرکز کردن سخت میشود. اما زمانی که ما نمی دانیم چگونه با استرس برخورد کنیم میتواند عواقبی را بدنبال داشته باشد، استرس مداوم می تواند منجر به سردرد، بی خوابی، حتی بیماری های مزمن شود و کارشناسان می گویند زمانی که دچار استرس شدید چه در محل کار یا در ماشین هستید هیچ فرقی ندارد فقط  ذهن خود را خالی کنید، مخصوصا قبل از خواب این تمرین را انجام دهید.

نگرانید که چگونه روزتان پیش میرود و چگونه کارهایتان را باید  انجام  دهید؟ روز خود را با یک مدیتیشن ساده شروع کنید که میتواند همان قهوه ی صبحانه یا یک لیوان چای باشد.

دنی پنمن یک معلم مدیتیشن است و میگوید “فنجان قهوه یا چای خود را بنوشید سپس به تمام عطرهای مختلف چای یا قهوه خود  فکر کنید. بعضی از آنها ممکن است تلخ باشد و یا ممکن است شیرین باشد فقط چند ثانیه تمرکز کنید و سپس لقمه ای از یک غذا بخورید و طعم متفاوت آن را احساس کنید، به عطر و طعم چیزی که می خورید فکر کنید.

 پنمن می گوید سعی کنید قهوه را در دهان خود نگه دارید و به طعم آن فکر کنید و بعد از تمرکز کردن دوباره بنوشید و این راهی ساده است که شما واقعا بتوانید با حواس خود ارتباط برقرار کنید و همچنین این روش به دور شدن استرس هم  کمک می کند.  وقتی بعد به آن استرس ها فکر میکنیم به خوبی می توان فهمید که واقعیت خیلی هم غم انگیز نبوده است و چرا برای آن ها تا این اندازه استرس داشتیم در حالیکه آنقدرها هم اهمیت نداشتند که این همه ذهن ما را درگیر کردند و خودمان شروع به جدا شدن از این اضطراب ها می کنیم.

سوزی هاتلی مربی یوگا معتقد است که وقتی دچار استرس میشوید از راه بینی 10 نفس عمیق بکشید تا جایی که سرد بودن نفس خود را از طریق بینی احساس کنید. تنفس عمیق باعث میشود که اکسیژن بیشتری به  مغز برسد و سیستم عصبی پاراسمپاتیک را تحریک می کند که موجب آرامش می شود.

در کنار تمامی این موارد برخی چیزها هم هستند که به ما کمک بیشتری در کاهش استرس های روزانه می کنند:

نخست عادت کنید در زمان حال زندگی کنید که شاید اندکی سخت به نظر برسد اما با کمی تمرین امکان پذیر است.

برای کنترل استرس روزانه خود لازم است با عزیزان یا خانواده خود در طول تماس برقرار کنید.

به موسیقی دلخواه خود با صدای بلند گوش کنید، حتی اگر در محل کار خود هستید می توانید از طریق یک گوشی اینکار را انجام دهید.