مرغ و خورشت آلو(Poulet aux prunes) ساخته مشترک مرجان ساتراپی و ونسان پارونو و با بازی متیو آمالریک، ایزابلا روسلینی و گلشیفته فراهانی برای اولین باردیروز، 3 سپتامبر در فستیوال ونیز به نمایش در آمد. این فیلم در اواخرِ اکتبر امسال،۲۰۱۱ در فرانسه و سپس در بقیه کشورها به نمایش در می آید.


گلشیفته فراهانی که به دلیل بازی در فیلم رولند جافی ( There be dragon)مورد انتقاد در ایران قرار گرفته است،  دیروز  -3 سپتامبر 2011- با فیلم  مرغ و خورشت آلوPoulet aux prunes ساخته مرجان ساتراپی و وینسنت پارونو بر روی فرش قرمز شصت و هشتمین دوره‎ جشنواره فیلم ونیز حاضرشد.

مرغ و خورشت آلو دومین فیلم بلند مرجان ساتراپی پس از پرسپولیس است. مرغ و خورشت آلو نماینده فرانسه در جشنواره ونیز 2011 می‎باشد که بر اساس داستانی مصور از آثار مرجان ساتراپی ساخته شده است.

این فیلم دیروز سوم سپتامبر با حضور مرجان ساتراپی، گلشیفته فراهانی، وینست پرو و متیو آمالریک به نمایش در آمد. تهیه کننده این فیلم، هنگامه پناهی، صاحب کمپانی فیلمسازی «سلولوئید دریمز» در فرانسه است.

از بازیگران این فیلم می‎توان به ایزابلا روسلینی، ماریا د مدریوس، متئو آمارلیک و کیارا ماسترویانی اشاره کرد. فیلم با هزینه 12 میلیون یورو ساخته شده و در 26 اکتبر سال جاری در فرانسه اکران عمومی خواهد شد.

در این فیلم گلشیفته  فراهانی نقش معشوقه  ناصرعلی خان (شخصیت محوری فیلم) را بازی می کند.

ناصرعلی خان با همسرش یک درگیری لفظی پیدا می کند و در جریان این مشاجره، ویلن می شکند. ناصرعلی خان به دنبال ویلن دیگری می گردد، اما جایگزینی برای ویلنش پیدا نمی یابدو تصمیم به مرگ می گیرد. فیلم ماجرای هفت روز آخر زندگی این نوازنده است که از قضا دایی نویسنده داستان نیز هست. بیننده در جریان این روزها با زندگی ناصرعلی خان ، گذشته اش و آرزوهایی که برای فرزندش دارد، آشنا می شود. بازیگر نقش ایران، گلشیفته فراهانی است و بازیگران فرانسوی و آمریکایی نیز در این فیلم ایفای نقش می کنند.