با پایان گرفتن سال 2011، پر فروش ترین فیلم های سال گذشته را با یکدیگر مرور می کنیم :

رتبه اول به فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ 2 با فروشی بالغ بر 481.5 میلیون دلار، رتبه دوم به ترانسفورمرها: تاریکی ماه، رتبه سوم به دزدان دریایی کارائیب: در جزرو مد غریب، رتبه چهارم به پاندای کنگ فو کار2، رتبه پنجم به سری گرگ و میش: سپیده صبح1، رتبه ششم به پنج سریع، رتبه هفتم به خماری2، رتبه هشتم به اسمورف ها، رتبه نهم به ماشین ها2، رتبه دهم به ریو، رتبه یازدهم به خیزش سیاره میمونها، رتبه دوازدهم به تور، رتبه سیزدهم به کاپیتان آمریکا: اولین انتقام جو، رتبه چهاردهم به مردان ایکس: کلاس یک، رتبه پانزدهم به گربه چکمه پوش، رتبه شانزدهم به فولاد حقیقی، رتبه هفدهم به سوپر8، رتبه هجدهم به رنگو، رتبه نوزدهم به ماجراهای تن تن، رتبه بیستم به ساقدوشها تعلق گرفت.


پوستر دوره هشتاد و چهارم " اسکار " بعد از انتظار های طولانی؛ بالاخره رونمایی شد. در این پوستر از فیلم های منتخب دوره های قبل، مثل پدر خوانده، کازابلانکا و فارست گامپ تصاویری گذاشته شده است.


روز جمعه فیلم " جدایی نادر از سیمین " اکران عمومی خود را در کشور امریکا آغاز کرد و با توجه به محدودیت سنی که برای تماشاگران قائل شدند، کودکان زیر 13 سال نمی توانند این فیلم را تماشا کنند. اما این فیلم بعد از 3 روز اکران توانست به فروشی حدود 79.500 دلار، برسد. جالب است بدانید که این فیلم در دوران تعطیلات سال نو به همراه فیلم بانوی آهنی با بازی، مریل استریپ، توانسته مخاطبانش را جذب کند.


در موسیقی ایران، خبری خوش برای علاقه مندان به موسیقی سنتی داریم. شوالیه موسیقی سنتی، شهرام ناظری اوایل سال آینده با همکاری ارکستر سمفونیک ارمنستان با نام " ملل " اجرا خواهند داشت. از طرفی دیگر خبرهایی در خصوص پیوستن استاد موسیقی ایران به گروه دوستی به میان آمده است که در صورت حتمی شدن این خبر، حتما در مورد آن خواهیم نوشت.


هنوز هم از مجموعه قهوه تلخ خبری نیست. بعد از قاچاق و انتشار سری 26 قهوه تلخ به صورت زیرزمینی، هنوز مسئولان نه تنها این روش قاچاق به صورت پکیج های تمیز و شکیل را کشف نکرده و خاطیان را دستگیر نکرده اند، بلکه هنوز ار گرفتن مجوز خبری نیست. اینطور که پیش می رود مهران مدیری باید قید این مجموعه را بزند.


این هفته نیز خبر از گرفتن مجوز سه فیلم داشتیم. فیلم " آزاد راه " به کارگردانی و تهيه‌کنندگی عباس رافعی، و همچنین فیلم " آقای مدير" به کارگردانی حسن آقا كريمی و فیلم " پذیرایی ساده "به کارگردانی مانی حقیقی توانستند مجوز نمایش خود را بگیرند.


دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم " پونه "22 تا 29 دی ماه ، بار شاهد حضور فیلم موفق اینجا بدون من، به کارگردانی بهرام توکلی خواهد بود. این فیلم موفق تا به حال در جشنواره های مختلف مانند جشنواره بین المللی کلیولند نیز حضور داشته است.


بعد از اکران فیلم های موفقی چون " اسب حیوان نجیبی است" و " یه حبه قند "، این هفته فیلم " چشم " ساخته جمیل رستمی، در بخش مخاطبان خاص، اکران خواهد شد. از بازیگران این فیلم می توان به مهدی احمدی، لادن مستوفی، افسانه پاکرو، نازنین فراهانی نام برد.


طرفداران گروه آریان منتظر باشند که این گروه با تمام قوا تمام تلاشش را می کند تا آلبوم پنجم خود را قبل از عید راهی بازار کند. این آلبوم که هنوز نامی ندارد در مراحل ضبط به سر میبرد و دارای 10 قطعه خواهد بود. گروه آریان امیدوارند که آلبوم شان بعد از ضبط به سرعت مجوزش را بگیرد.


باز هم رونمایی از پوستر. این بار پوستر فیلم " پسر کاغذی " ساخته جدید "لی دنیلز" رونمایی شد. در این فیلم بازیگرانی چون "زاک افرون" در کنار "نیکول کیدمن"، "متیو مک کوناگی" و "جان کیوساک" نقش آفرینی می کنند.


خبر پایانی این هفته را که از نظر خودم، شوک هفته است، به پایان می برم. ارسلان کامکار، مرد موفق عرصه موسیقی ومایستر ارکستر سمفونیک تهران و نوازنده ویلن، پس از 29 سال کار در عرصه موسیقی کشور، در گزینش وزارت ارشاد، رد شد. این خبر تا حد بسیار زیادی غافلگیر کننده و خنده دار است که فردی با این سواد موسیقی بالا و پرونده درخشان، درست در زمانی که باید بازنشست شود، در گزینش وزارت ارشاد رد صلاحیت می شود. قضاوت این اتفاق تلخ را به خودتان واگذار می کنم.