یک راهبه آمریکایی که در جریان فروش اراضی کلیسایی در کالیفرنیا علیه کیتی پری خواننده پاپ شکایت کرده بود، در دادگاه دچار حمله قلبی شد و درگذشت.

خواهر روحانی کاترین رز هولزمن، ۸۹ ساله، یکی از دو راهبه ای بود که در پرونده فروش اراضی یک کلیسا در کالیفرنیا رو در روی خانم پری قرار گرفتند.

این خواننده سرشناس آمریکایی سه سال پیش برای خرید این کلیسا و اراضی اطراف آن حاضر شده بود ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار پرداخت کند اما پس از عقد قولنامه اولیه، خواهران روحانی مقیم آن گفتند که با مشاهده آثار خانم پری از واگذاری این اراضی به او منصرف شده‌اند.

کاترین رز و ریتا کالانان گفته بودند در آثار خانم پری ترانه‌هایی چون "من یک زن را بوسیدم" و "تو خیلی همجنس‌گرا هستی" را مشاهده کرده‌اند و پس از آن از واگذاری این اراضی به خانم پری منصرف شده‌اند.

پس از کشیده شدن پرونده خرید این املاک به دادگاه، گزارش شد کیتی پری برای به دست آوردن رضایت این دو خواهر روحانی به دیدارشان رفته، خالکوبی عیسی مسیح خود را به آنها نشان داده و حتی برایشان سرود مذهبی خوانده اما آنها تغییر عقیده نداده‌اند.

ریتا کالانان گفته بود: "من خودم ویدئوکلیپ‌های او را دیدم و اصلا راضی نبودم."

این خواهران روحانی سپس اصرار کردند که قصد دارند کلیسا را به یک رستوران محلی که مالکش دانا هولیستر بود واگذار کنند؛ واگذاری که گفته شده بدون مجوز کلیسای جامع لس‌آنجلس و واتیکان صورت گرفته بوده است.

واتیکان خرید و فروش آن دسته از کلیساها و اراضی که بیش از هفت و نیم میلیون دلار ارزش دارد را منوط به مجوز واتیکان و اسقف محلی کرده است.

آن طور که رسانه‌های آمریکایی می‌گویند این دو خواهر روحانی نتوانسته‌اند مجوز فروش این املاک به رستوران‌دار محلی را به دادگاه ارائه کنند.

سال گذشته وکلای خانم پری موفق شدند کلیسا را به علت فروش بدون مجوز املاک در دادگاه مغلوب و به پرداخت ۱۰ میلیون دلار ضرر و زیان محکوم کنند.

پس از آن هیات منصفه به این نتیجه رسید که رستوران‌دار خریدار این ملک با نیت بر هم زدن قولنامه کتی پری وارد قضیه شده بوده است.

اکنون مرگ خواهر رز هولزمن ادامه دادرسی و دادگاه را متوقف کرده است.

اسقف گومز، بالاترین مرجع محلی کلیسای کاتولیک در این ارتباط گفته: "خواهر کاترین رز خودش را وقف کلیسا کرده بود و برای سال‌ها با عشق در خدمت کلیسا ماند و ما امروز او را با قدردانی از زحماتش به یاد می‌آوریم."

خواهر رز هولزمن ساعتی پیش از این که در دادگاه دچار ایست قلبی شود در یک گفتگوی تلویزیونی خطاب به کیتی پری گفته بود: "با تو هستم کیتی پری. لطفا تمامش کن. از این کار هیچ نفعی عاید کسی نخواهد شد بلکه عده زیادی آسیب خواهند دید."