تابستان هیجان های خودش را دارد، هیجان های تابستانی با لباس ها و رنگ های تابستانی می آیند و همین لطف ماجرا را بیشتر می کند. پارچه های رنگارنگ سر بر م کشند و سروکله ی کیف های پارچه ای هم از همین جا  پیدا می شود.

هر سال تابستان کیف های پارچه ای با رنگ هایی متنوع راهی بازار می شوند و شما می توانید برای ست کردن لباس هایتان این کیف ها را راهی کمدتان کنید. سال های گذشته یک مدل کیف پارچه ای رونق زیادی به بازار بخشید، همان مدلی که مانند یک کیسه یا کشکول به دوش می افتاد و رنگش را بیش از مانتو و روسری به رخ بیننده می کشید.

اگر اندکی اهل ذوق و سلیقه هستید می توانید راه های ساده ای برای درست کردن کیف برای خودتان داشته باشید و با خرید تکه پارچه های رنگی خودتان را مد روز کنید.دقت کنید در دوخت کیف های پارچه ای محکم کاری را فراموش نکنید چون آنها استقامت کمتری نسبت به سایر کیف ها دارند.

خیلی خودتان را نگران نکنید حتی اگر اهل دوخت و دوز نباشید هم می توانید کیف های  پارچه ای را می توانید در مغازه های صنایع دستی پیدا کنید و صاحب کیف تابستانی شوید، البته شاید گاهی هم بتوانید ادعا کنید که خودتان درستش کرده اید هر چند من این توصیه را ندارم و بهتر می دانم که از راست گویی پیروی کنید.

یک نکته مهم این است که کیف های پارچه ای استقامت کیف های چرم را ندارند پس تا آنجا که می توانید کیفتان را سبک کنید.

نکته دیگر این که مراقب باشید کیف تان کثیف نشود چون بر خلاف کیف های چرم نمی توانید از پس تمیز کردنش بر بیایید و گاهی ممکن است کیفتان غیر قابل استفاده شود.

هر چند کیف های  پارچه ای را می توانید در رنگ های متنوعی توی بازار پیدا کنید اما بهتر است خودتان را کنترل کنید و فقط رنگی را انتخاب کنید که مطمئن هستید برایتان استفاده دارد و با لباس هایتان جور در می آید.

یادتان باشد کیف های پارچه ای که از پارچه ضخیم دوخته شده اند برای فصل تابستان مناسب نیستند و اگر خودتان کیف را درست می کنید بهتر است بدانید که نصب گل های بافته شده از کاموا نیز برای کیف های تابستان مناسب نیست چرا که کاموا همه را یاد سرما می اندازد.