كامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه جلسه هیات دولت درباره موضوع تفكیك جنسیتی گفت: چیزی به نام تفكیك جنسیتی در برنامه‌های دولت وجود نداشته است و این واژه اصلا مال ما نیست. در نامه رییس‌جمهور هم به این موضوع با این عنوان اشاره نشده است. رییس‌جمهور تنها در نامه‌ی خود عنوان كرده است كه در برخی دانشگاه‌ها كه رشته و یا كلاس تك‌جنسیتی قرار است برپا شود، این كار سطحی است و انجام ندهید.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا وی در ادامه اعلام كرد كه دولت در این زمینه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را اجرا خواهد كرد.دانشجو همچنین خبرداد كه دولت در نظر دارد در تمام استان‌ها یك دانشگاه دخترانه تاسیس كند و همچنین در نظر دارد در طرح گسترش آموزش عالی، پردیس دختران و پردیس پسران ایجاد كند.

وزیر علوم در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران اعلام كرد: با توافق وزارت مسكن و وزارت علوم مقرر شده است كه به همه‌ی دانشجویان متاهل دانشگاه‌های دولتی در مرحله اول بدون نوبت مسكن مهر اختصاص یابد.وی گفت: دانشجویان متاهل می‌توانند به دانشگاه خود این درخواست را بدهند و با اولویت دانشجویان دكترا و در مرحله بعد فوق‌لیسانس و پس از آن لیسانس به این دانشجویان مسكن مهر اختصاص خواهد یافت.