بسیاری از ما انسان ها، گاهی اوقات برای اینکه از اوقاتمان لذت ببریم، سلامت جسم مان را از یاد می بریم. مثلا با اینکه پزشکان برای این تابستان، به علت  زیاد شدن اشعه ی زیاد خورشید، استخر  رفتن و حمام آفتاب را مورد تایید نمی دانستند، اما به طور قطع خانم هایی بوده اند که این هشدار ها را جدی نگرفته و موجب آسیب به بدن خود شده اند.

یکی از آسیب هایی که خانم ها را تهدید می کند،  آسیب به موی سر است. اما حالا که این تهدید ها را جدی تلقی نکردیم با موهای آسیب دیده مان چه کنیم؟ مویی که در حال حاضر به علت از دست دادن آب، کدر و خشک شده و حتی در آسیب های شدید تر دچار موخوره است. حالا زمانی است که می خواهیم به موی سرمان برسیم و آن را تقویت کنیم. با تهیه ی این ماسک های گیاهی تا حد بسیاری می توانیم این صدمات را جبران کنیم.

امروز می خواهیم ماسکی برای جلوگیری از موخوره به شما آموزش بدهیم.

برای تهیه این ماسک بهترین ترکیب، روغن بادام به همراه مقداری عسل و همچنین سرکه است. این ترکیب بعد از مدتی استفاده موی شما را به سرعت بهبود می بخشد.

با توجه به اینکه عسل خاصیت احیا کنندگی قوی دارد، 2 قاشق غذاخوری عسل را به همراه 1 قاشق غذاخوری سرکه و روغن بادام مخلوط کنید و فقط به نوک مویتان بمالید و بگذارید این مواد تا نیم ساعت و یا نهایت چهل و پنج دقیقه بماند.

بعد از آن می توانید مویتان را با آب شستشو دهید. این کار را هر روز به مدت 2 تا 3 هفته انجام دهید، بعد از این مدت به طور قطع تفاوت را احساس خواهید کرد.

ماسک دیگری که برای موی آسیب دیده تان می توانید استفاده کنید ترکیبی ازروغن کرچک و عسل است. مقدار 2 قاشق غذاخوری روغن کرچک و عسل را به مقدار مساوی (برای موهای بلند این نسبت افزایش می یابد) مخلوط کنید و به همراه برس رنگ از ریشه تا ساقه مویتان را با این مواد کاملا بپوشانید. بگذلرید این مواد تا چند ساعت روی سرتان بماند اما اگر شدت آسیب دیدگی زیاد است از شب تا صبح بگذارید این مواد روی سرتان بماند تا به خوبی به خورد ساقه و ریشه تان بشود.

امیدوارم این درمان خانگی و طبیعی به موهای آسیب دیده شما کمک کند.