بعد از مطلبی که در مورد دوره ی ماهیانه ی خانم ها گذاشتیم و کامنتی که  یک آقا برای ما گذاشته بود، به این فکر کردم که طبیعتا شناخت حس و حال خانم ها کار ساده ای نیست.

کتاب های بسیار زیادی با اسامی مختلف در کتاب فروشی ها وجود دارد که به علت حجم بالای اطلاعاتی که ناگهان در اختیار خواننده می گذارند ممکن است  افراد را دچار سردرگمی کند.  برای همین تصمیم گرفتم رازهایی در مورد برخورد با خانم ها را در نهایت  سادگی بیان کنم. امیدوارم آقایانی که این مطلب را می خوانند با رعایت این موارد زندگی شادی را به خود و هسرشان هدیه بدهد.

اگر هر روز به خانم تان بگویید دوستش دارید نه تنها آنها دل زده نمی شود بلکه بسیار شاد هم خواهد شد. پس  اگر یک خانم شاد می خواهید در بیان این جمله تردید نکنید.

روزهایی در زندگی وجود دارد که همسر شما به دلایل مختلف روحی و روانی حال خوبی ندارد این امر را به بی توجهی او نسبت به خودتان بر داشت نکنید بلکه مطمئن باشید خانم شما یا به درد دل و گوش دادن به حرفهایش نیاز دارد و یا می خواهد کمی سکوت در درون را تجربه کند. نگران نباشید زیرا در بیشتر مواقع خانم به یک همدم که با صمیمیت پای حرفهایش نشسته نیاز دارد و بعد از مدت کوتاهی خواهید دید که خانم به سرعت حال و هوایش عوض می شود.

زمانی که همسرتان سردرد دارد به جای تجویز های دارو، می توانید سردرد او را با یک لبخند و در آغوش گرفتن نصف کنید. این موضوع از لحاظ علمی ثابت شده، حتی اگر منشا پزشکی نداشته باشد هم هیچکس از محبت ضرری نمی بیند.

به یاد داشته باشید هر چند وقت یک بار برای خانم تان هدیه بگیرید. نیازی نیست که هدیه شما حتما از لحاظ مادی با ارزش باشد شما با یک گل ساده هم می توانید از زحمات همسرتان تشکر کنید و به همین سادگی او را خوشحال کنید.

خانم های خانه دار معمولا دچار روزمرگی می شوند و به مرور انجام کارهای تکراری آنها را پژمرده می کند. به همین خاطر روزهایی را به او مرخصی بدهید. اگر همسر شما شاغل است بهتر است در روزهای بیکاری با  او کاری نداشته باشید و بگذارید خارج از فکر شما و فرزندان و یا زندگی روزمره باشد تا به این ترتیب تجدید نیرو کند و محکم و شاد کنار شما باز گردد.

معمولا آقایان بدون هماهنگی با خانم میهمان دعوت می کنند . این را بدانید که خانم ها از این وضعیت به شدت تنفر دارند زیرا برای پذیرایی احتیاج به برنامه ریزی دارند.

حالا شما  بگویید از همسر و یا دوست خود چه انتظاراتی دارید که آنها نمی دانند؟