تا به حال چندین مطلب در مورد دکوراسیون منزل و اشتباهاتی که ما خانم ها برای طراحی خانه به کار می بریم نوشته ایم، با پرس و جو ی بیشتر از متخصصان این رشته مطلب جدیدی را در خصوص بزرگ تر جلوه دادن محیط زندگی و مهم تر از همه ترکیب رنگ در منزل  آماده کرده ام.

خانه یکی از دوستان من با اینکه از لحاظ متراژ کوچک است، اما یکی از دلبازترین خانه هایی است که تابحال دیده ام. با کمی دقت فهمیدم که این دوست من از آینه قدی در منزل بسیار استفاده می کند. مخصوصا جلوی در ورودی که با تابش نور، محیط منزل را بزرگتر می کند. این کار با افزایش خطای دید  باعث بزرگتر دیده شدن منزل می شود.

برای استفاده از فضای خانه ای که متراژ پایینی دارد بهترین گزینه دقت در انتخاب لوازم منزل و نوع چیدمان آن است. به این ترتیب که در کنار مبلمان رسمی خود در پذیرایی منزل بهترین انتخاب میز و صندلی تاشو و صندلی های کوچک میزبان است.

نور پردازی در منزل و همچنین به کار بردن رنگ صحیح و ترکیب رنگی مناسب روحتان را آرام می کند و خانه را تبدیل به پناهگاه شما می کند. اما بهتر است بدانید که رنگی که شما به آن علاقه وافر دارید ممکن است برای دکوراسیون منزلتان مناسب نباشد.

برای این کار بهتر است روانشناسی رنگ ها را بدانیم، که به اختصار برایتان توضیح می دهم.

زمانی که افرادی را می بینید که سفید پوشیده اند، ناخود آگاه این حس به شما دست می دهد که این فرد شخصی است که اعتماد به نفس زیادی دارد. اگر می خواهید از این رنگ در منزلتان استفاده کنید، باید بدانید که سفید، رنگی خنثی است. که البته مناسب ترین رنگ برای هر اتاق محسوب می شود.

برای آشپزخانه ها معمولا این رنگ طرفداران  بسیار زیادی دارد. زیرا باعث افزایش حس تمیزی و انعکاس بیشتر نور می شود. در کنار این رنگ اگر از رنگ نارنجی برای وسایل آشپزخانه استفاده کنید باعث افزایش اشتها در اعضای خانواده خواهید شد و بر عکس اگر از رنگ سبز استفاده کنید باعث کم شدن اشتها در خود و در نتیجه کاهش وزن تان می شوید.

رنگ سفید برای سقف نیز استفاده می شود. زیرا به بلند جلوه دادن دیوار ها کمک می کند. در کل رنگ سفید را در کنار هر رنگی می توانید استفاده کنید.

از این به بعد تلاش می کنیم مطالب بیشتری در مورد رنگ و دکوراسیون برایتان آماده کنیم، تا با دقت بیشتری  به اطراف بنگریم و به محل زندگیمان همان رنگی را بدهیم که می خواهیم آن را در خود حس کنیم.