1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

همیشه از کنار بعضی از خانه ها که رد می شدم، توی باغچه خیلی از منازل و یا در تراس خانه ها گل های رنگارنگ زیبایی را می دیدم و همیشه با خودم می گفتم این گل های خوشرنگ همان گل های ناز هستند یا نه. همین کنجکاوی باعث شد به سراغ یک گل فروشی بروم و از او سوال کنم و اطلاعاتم را تکمیل کنم.

اصلیت این گل به برزیل بر می گردد به جایی که آفتاب مستقیم و تندی دارد. یعنی نیاز همیشگی این گیاه را برای گل دادن بر طرف می سازد. برگ های ضخیم این گل بسیار شبیه به کاکتوس ها است اما رشد سریع این گل باعث می شود شما متوجه این اشتباه خود بشوید. این گل مقدار زیادی آب را در برگ هایش نگه داری می کند و همین امر باعث افزایش توان او در برابر کم آبیش می شود. اما برنامه آبیاری این گل باید رعایت شود. فقط در این صورت است که این گیاه همیشه شاداب خواهد ماند.

این گیاه برای گل دادن به محیطی آفتاب گیر نیاز دارد. این گیاه در طول شب، گل هایش بسته می شود و در طول روز با گل های رنگارنگ سفید، صورتی، قرمز، نارنجی، بنفش و زرد باغچه شما را زینت می بخشد.

خاک مناسب برای این گیاه، خاکی سبک و شنی و یا خاک باغچه و با مقداری خاک برگ است.

این گل به راحتی زیاد می شود و به شیوه کاشت بذر و قلمه زدن می توانید این گل را به عنوان هدیه ای مناسب به دوستداران گل و طبیعت بدهید.

بذرهای این گیاه را در عمق 20 تا 30 سانتی متری از یک گلدان متوسط به همراه خاک نرم قرار دهید و آن را هفته ای یک بار آبیاری کنید. محیطی که این گلدان را در آن قرار می دهید باید کمی گرم و حتما آفتاب گیر باشد. بهترین زمان برای آبیاری بذرها زمانی است که سطح خاک گلدان خشک شده باشد. حالتی باتلاق گونه، گل را خراب خواهد کرد.

اما اگر می خواهید این گل را از راه قلمه زیاد کنید، 10 سانتی متر از گل را با قیچی مخصوص بریده و و از فاصله 3 سانتی متری برگ ها را جدا کرده و در خاک بکارید. این گیاه در مدت 10 روز حتما ریشه خواهد داد و فقط حواستان باشد برگ ها شادابیت خود را حفظ کنند اما خاک حالتی باتلاق وار پیدا نکند وگرنه ساقه خواهد پوسید. خاک مناسب برای قلمه زدن، خاک باغچه و یا خاک خوب زه کشی شده است.

این گل حالتی آویزان دارد و به همین خاطر سعی کنید گلدان را با فاصله از زمین قرار دهید تا با رشد سریعش، باعث زیبایی تراس، حیاط و یا منزل شما بشود.

دیدگاه‌ها  

+2 # maryam 1390-08-28 12:28
چه گل نازیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # مینو خراسانی 1390-08-28 12:31
پس این گل های رنگارنگی که گفتید کوشن؟؟ نیستن که..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # niki 1390-08-28 12:40
nakone aslan ye hamchin golaie nadare?
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # ملیسا 1390-08-28 12:43
نه نه نه این گل واقعا رنگیش هست. خیلی هم خوشگلن. ما داریم کل تراسمون رو این گلا گرفته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # سروش 1390-08-28 14:07
کاشکی یه عکس از گل های رنگارنگش هم میذاشتید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # سهند 1390-08-28 14:26
گیری دادیدا همگی . حالا نبینید چی می شه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # minoo 1390-08-28 15:18
ey jan inja ke koli gole khoshrang hast. chio migid pas shoma?cheghadram khoshgelan ina
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # سهند 1390-08-28 15:20
شما نبودی مینو خانم عکس قبلا این نبود اما به نظرم حق مطلب ادا میشد. اما بازم به لادیزی ها که عوضش کردن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # nikit 1390-08-28 16:17
man faghat lilium dus daram o roz :(
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # علی سعیدی 1390-08-28 16:32
از کودکی از گل ناز خوشم می امد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # bahar222 1390-08-28 23:02
man az golab khosham maid:D:D:D
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # sevda 1390-08-29 13:53
man ta behal az ina nadie boudam
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # nahid 1390-08-30 10:00
rozi ke shoharam ba ye goldune naz omad khone ya dam nemire inghadr zogh kardam ke nago. in gol gole zibaiast be zibaiye esmesh
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی

  • نسوز و بساز، عکس بذار و ببر!
    نسوز و بساز، عکس بذار و ببر! اتو یکی از آن دست وسایلی است که تقریبا همه ما با آن همیشه سر و کار داشته‌ایم. ممکن است در این میان خاطرات تلخی را هم با سوزاندن لباس محبوب‌مان در زیر این دستگاه‌های داغ تجربه کرده باشیم، تجربه‌ای که این روزها و به واسطه فناوری‌هایی چون OptimalTemp کمپانی فیلیپس، به دست فراموشی سپرده شده است. حال به همین خاطر قصد داریم تا یک مسابقه جذاب که با همکاری فیلیپس و شکوفا الکتریک، نماینده رسمی این شرکت در ایران برگزار می‌شود را در اینجا برای شما شرح دهیم تا شاید یکی از برندگان خوش شانس این رقابت جالب شوید.
    ادامه مطلب...

خانه داری

نکات خانه داری

باز هم به منزل رسیدیم و اینکه چگونه از عهده کارهای خانه به خوبی برآییم. اگر با مادربزرگ هایمان در این مورد صحبت کنیم، آنها به تازه عروس ها و درگیریهایشان لبخند خواهند زد.

پاک کردن لکه های کذایی

حتما شما هم با صحنه دردناک یک صبح بعد از مهمانی شام مواجه شده اید. پس حتما می دانید که دیدن لکه نوشابه روی فرش نازنین تان چه احساسی ناخوشایندی بوجود می آورد. قبل از آن که غصه بخورید یا عصبی شوید و تصمیم بگیرید دیگر مهمان بچه دار دعوت نکنید این مطلب را بخوانید.
کودکان کمک خانه دار خانه تکانی/ کمدها و کشوها خانه داری بدون آلرژی پاک کردن لکه لاک ناخن آشپزخانه خود را مرتب کنید و لاغر بمانید!

انتخاب سردبیر

دکوراسیون

کتابخانه را پنهان نکنید!

اگر نگاهی حتی گذرا به تصاویری از طراحی روز خانه های جهان انداخته باشید حتماً متوجه شده اید دیزاینرهای مطرح جهان به هر شکل ممکن کتابی را در بخشی از کادر می گنجانند تا نمای جذابتری ارائه دهند. علت چیست؟ آیا کتاب بخشی جدا نشدنی از زندگی آنهاست؟ حتی اگر نتوان به صراحت این جمله را بیان داشت که کتاب بخش جدایی ناپذیراز زندگی این مردمان به شمار می آید می توان گفت یکی از بخش های مهم زیست درآن جوامع، کتاب و طبعاً پیرو آن جایگاه کتابخانه در خانه ها است. اما این سیاق توجه به الزام وجود کتابخانه در منزل چندان در ایران رعایت نمی شود و این امر از سمتی موجب غریبگی هرچه بیشتر ما ایرانیان با مقوله مطالعه می شود و از سمت دیگربخشی از نمای شکیلی که می توانیم به سادگی در منزل داشته باشیم را به دست فراموشی می سپارد. آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که کتابخانه های چوبی با رنگ طبیعی گویی بخشی از طبیعت را به خانه شما می آورند و چیدمان درست و حتی بی نظم کتاب در میان قفسه هایش علاوه بر چشمنوازی خاص خود، پرستیژ فرهنگی مناسبی نیز به فضای خانه شما می بخشد؟ آیا تا حالا به وجوه مختلفی که یک طراحی مناسب می تواند پیش چشم نظاره گر خانه شما بگستراند اندیشیده اید؟ یکی ازاین وجوه قطعاً به دلیل القای حس زیبایی شناسی است اما طراحان بنام امروز جهان ماجرا را چند بعدی می بینند و بی تردید وجهه فرهنگی ترویج کتاب دوستی را نیز مد نظر می گیرند .از همین روست که در تمام عکس های خانه های طراحی شده توسط طراحان معروف شما حتماً رد و نشانی از کتاب می بینید. پس اولین اقدامتان این باشد: یا کتابخانه ای مناسب تهیه کنید یا کتابخانه ی قدیمی تان را با طراحی و چیدمان جدید درجایی  از منزل که هم به چشم بیاید و هم چشمنواز باشد قرار دهید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

در خانه های کوچک امروزی سرویس بهداشتی کوچک ترین و ساده ترین فضای خانه محسوب می شود. چون این  فضا هر روز مورد استفاده تمام اعضای خانه قرار می گیرد، دکور و  نظافت آن دارای اهمیت بسیاری است.
هشت راه برای تغییر دکوراسیون با هزینه کم آشپزخانه کوچک خود را بزرگ کنید آشنایی با فنگ شویی فنگ شویی/ اتاق خواب فنگ شویی- آشپزخانه

مطالب تصادفی

گل و گیاه

5 گیاه مناسب آپارتمانی

در این قسمت 5 گیاه آپارتمانی را که به زیبایی خانه شما کمک می کنند و توانایی زندگی حتی در نور کم را نیز دارند به شما معرفی می کنیم. 1- سرخس لانه پرنده (نام علمی: آسپل

محبوبه شب – Night Jessamine

این هفته به معرفی گل محبوبه شب و یا یاس شب می پردازیم. این گل در اصل به کشور آرژانتین و آمریکای جنوبی بر می گردد. از این گل حدود 200 گونه مختلف وجود دارد که در شهرهای تهران و حومه معمولا در حیاط ها و تراس ها گذاشته می شوند.
بامبو؛ گیاهی نیازمند مراقبت بسیار گل شمعدانی گیاهان آپارتمانی، شامادورا با گل ها مهربان باشید 10 تا از بهترین سبزی ها از گلدان تا درون غذا

پر بازدیدترین ها