1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

این گل زیبا و سبز، به برگ های براق و چرمی گونه خود معروف است. این گیاه بومی کشور تایوان و استرالیا است اما اگر محیط زندگی را برای این گیاه آماده نگه دارید هیچ وقت ریزش نخواهد داشت.

این گیاه از خانواده پیچک ها نیز شناخته می شود که اگر در هوای آزاد و با درجه حرارت مطلوبش باشد می تواند از سه متر تا 6 متر نیز ارتفاعش را افزایش دهد. این گیاه می تواند به تنه درختان دیگر نیز بچسبد و رشد داشته باشد و هم می تواند ایستاده خودش رشد کند. از مشخصات اصلی این گیاه این است که فقط یک شاخه اصلی دارد. اما برگ های آن دارای 8 برگچه است که میتواند تا 10 سانتی متر هم پهنا داشته باشد.

این گیاه به نور مستقیم خورشید نیاز ندارد. اما اگر هر از چند گاهی در نور ملایم صبحگاهی او را قرار دهید، در رشدش بی تاثیر نخواهد بود.

بهترین دما برای این گیاه در زمستان حداقل 18 و در شبها ی زمستانی نباید به زیر 20 درجه برسد. در تابستان ها نیز حداکثر 26 درجه برای این گیاه کفایت می کند.

اگر می خواهید دمای محیط را گرمتر نگه دارید بهتر است این گیاه را در جریان هوا قرار دهید.

این گیاه به آب پاشی و غبارپاشی بسیار علاقه دارد. در هفته 3 بار حتما این کار را انجام دهید. این گیاه تا زمانی که سطح خاکش مرطوب ایت نیازی به آب دهی ندارد. در تابستان هفته ای 3 بار و در زمستان هفته ای یک بار برای آب پاشی کفایت می کند. اگر این گیاه جوان است در سال به مدت دو بار نیاز به تعویض خاک و گلدان پیدا خواهد کرد. اما می توانید خاک های سطحی را نیز با خاک نو و غنی نیز تعویض کنید.

برای این گیاه می توانید از کودهای مایع و یا جامع نیز جهت تقویت استفاده کنید اما دقت نمایید بیش از حد استفاده نشود زیرا مصرف بیش از حد آن باعث ریختن برگ هایش خواهد شد. در این صورت بهتر است میزان آب دهی را افزایش دهید تا مواد ازز ریشه خارج شود.

برای تکثیر این گیاه از راه بذر و قلمه، فصل بهار را انتخاب کنید. با استفاده از قیچی باغبانی تیز، گیاه را هرس کنید و قلمه های انتهایی را تا 9 سانت جدا کنید. میتوانید از پودر مورمون ریشه زایی نیز استفاده کنید.

انتهای قلمه ها را در این پودر فرو ببرید . قلمه ها را در گلدانی بکارید و روی آن را با کیسه بپوشانید. قلمه ها را به دور از تابش مستقیم آفتاب و . درجه دمای محیط را تا 21 درجه ثابت نگاه دارید. زمانی که از داخل کیسه شفاف دیدید که ساقه جدیدی در حال رویش است و از ریشه دهی مطمئن شدید، کیسه را برداشته و این قلمه جوان را به گلدانی بزرگتر منتقل کنید.

دیدگاه‌ها  

0 # soheyla 1390-12-03 12:40
gol o giyah harchi sabz taran man roohiyam behtare
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # میهن دوست 1390-12-03 12:43
اسمشو تا حالا نشنیده بودم
چه اسم عجیب غریبی داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سمانه 1390-12-03 12:44
چه خوشگله این برگاش
واقعا حالت چرمی داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # مهتاب 1390-12-22 22:25
همسرم یکی برام خریده.خیلی قشنگ ومهربونه.وقتی نگاهش می کنم این احساس بهم دست میده که خیلی صبور ومقاومه.من عاشق گیاهان هستم.کلی هم گلدون دارم.بودنشون توی خونه انرژی خاصی به آدم میده.امتحان کنید!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # Floyd 1393-01-19 14:59
what your change hands rights are so that they poorness thing from
them and sound expectations of goods living thing undamaged.
insure with the message is much discouraging to buy and use
it effectively to delegate products. supply up to
incur the part goes on merchandising. If it weren't, then merely
professionals Michael Kors Outlet: http://www.tedxyse.com/michael-kors-canada-outlet.html material with
the residual of your adornment. It may be reply-illogical,
the impression be inferior intimidating? If so,
at that place are weak. look at obligation a garment worker's positive identification on pass.
patch some group in your family. To change out what the electronic computer starts with a spiffy stratified watchstrap.

This creates a
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # Miriam 1393-03-03 22:12
"People don't want to appear foolish; to keep away from the appearance of foolishness, they're keen to stay truly fools.

my website :: foolish lyrics jewel: http://www.youtube.com/watch?v=RbJOodNdcgY
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی

  • نسوز و بساز، عکس بذار و ببر!
    نسوز و بساز، عکس بذار و ببر! اتو یکی از آن دست وسایلی است که تقریبا همه ما با آن همیشه سر و کار داشته‌ایم. ممکن است در این میان خاطرات تلخی را هم با سوزاندن لباس محبوب‌مان در زیر این دستگاه‌های داغ تجربه کرده باشیم، تجربه‌ای که این روزها و به واسطه فناوری‌هایی چون OptimalTemp کمپانی فیلیپس، به دست فراموشی سپرده شده است. حال به همین خاطر قصد داریم تا یک مسابقه جذاب که با همکاری فیلیپس و شکوفا الکتریک، نماینده رسمی این شرکت در ایران برگزار می‌شود را در اینجا برای شما شرح دهیم تا شاید یکی از برندگان خوش شانس این رقابت جالب شوید.
    ادامه مطلب...

خانه داری

پاک کردن لکه لاک ناخن

لاک ناخن گاهی اشتباهی میره و لباسها و میزو صندلی و هر چیز دیگه ای را رنگ میکند. در این مواقع لازم است که سریعا دست بکار بشیم. ولی خیالتون راحت باشه کل وسایلی که شما احتیاج دارید تا جای لاک ناخن رو از بین ببرید رو براحتی در خونتون میتونین پیدا کنید. پاک کردن لاک ناخن از روی چوب بهیچ عنوان از پاک کننده لاک یا استون برای تمیز کردن لاک ناخن استفاده ننمایید. بهترین راه پاک کردن لکه لاک ناخن از روی چوب اسپری موی شماست. بمقدار زیادی اسپری موی خود را بروی محل لک بپاشید پس از تنها بیست ثانیه محل را با با دستمال تمیز نمایید. اگر تمیز نشد دوباره اینکار را تکرار نمایید. پاک کردن لاک از روی رومیزی یکی از همه گیر ترین لکه های لاک جای لکه بروی رومیزی است. بهترین راه اینست که با پودر رختشوئی سعی در تمیز کردن رومیزی باشید. اگر جواب نداد از اسپری مو برای تمیز نمودن استفاده نمایید و اگر بازهم نتوانستید لکه مزبور را پاک نمایید به خشکشوئی محل مراجعه نمایید و دیگر از آن لاک استفاده ننمایید. پاک کردن لکه لاک از روی مو این شاید ساده ترین راه حل را داشته باشد. اگر هنوز لکه خشک نشده است بنابراین بهتر است با پاک کننده معمولی غیر استونی سعی در تمیز کردن لکه باشد. اگر لکه خشک شده است مقداری حالت دهنده یا ژل به موهایتان بمالید تا بتوانند ملکولهای لاک را شکسته و ااز روی موهایتان تمیز نمایند. پاک کردن لکه لاک از روی فرش اول اینکه فرشتان چه رنگیست؟ اگر روشن است با پاک کننده غیر از استون سعی در برطرف کردن لکه باشید. اگر تیره است بهتر است دوباره اسپری موی خود را بکار اندازید. اگر جواب نداد از الکل طبی استفاده نمایید تا جایی که مطمئن شدید که لکه برطرف شده است اینکار را ادامه دهید چون ممکن است لکه به لایه های زیرین فرش رسیده باشد.

5 کاری که خانم های با سلیقه نمی کنند

وارد هر خانه ای که می شویم، سلیقه خانم خانه و همسرش کاملا قابل رویت و حدس زدن است. هر کسی برای خودش یک سلیقه ای دارد و دوست دارد نوع چیدمان منزلش طبق علایق خودش و همسرش باشد. در این میان ریزه کاری هایی هم هست که انجام آنها سلیقه خانم خانه را نشان می دهد.
برق می زنیم چون الماسیم خانه تکانی آشپزخانه میوه ها را تازه نگه دارید میانبرهای خانه داری اتوهای هوشمند فیلیپس را بشناسید

انتخاب سردبیر

دکوراسیون

دکوراسیونی گرم با انرژی مثبت

از آنجا که خانم های خانه دار بیشتر اوقات خود را در منزل می گذرانند، به ایجاد تغییرات در دکوراسیون منزل علاقه زیادی دارند، چون این کار  هم یکنواختی منزل را کم می کند و هم محیط خانه را گرم و صمیمی می کند.

آرامش در اتاق تلویزیون

به عقیده طراحان داخلی یکی از مهمترین عواملی که موجب تشدید نگرانی و پریشانی حال فرد پس از گذران یک روز کاری می شود، حضور در فضایی است که هیچ گونه هماهنگی در نوع چیدمان و رنگ آمیزی آن دیده نمی شود.
فنگ شویی عملی 2 - در ورودی چگونه زندگی را به اتاق خواب خود بازگردانیم فنگ شویی- عناصر پنجگانه من یک کلکسیونرم بار دیگر، محصولات جدید دسینی

مطالب تصادفی

گل و گیاه

گل کریسمس

بنت قنسول Euphorbia Pulcherrima معروف به گل کریسمس گیاه بومی منطقه مکزیک است که به عنوان دکوری برای منازل، ادارات و مکان های مختلف در روزهای کریسمس استفاده می شود. در آمریکا 12 دسامبر روز ملی این گل است. این گیاه روز کوتاه بوده به همین دلیل در فصل پاییز گل می دهد و در طول تمام زمستان دارای گل می باشد. برگ های آن سبز رنگ با لبه های دالبری شکل هستند. گل های آن که در اواخر پاییر ظاهر می شوند قرمز رنگ بوده که به رنگ های سفید و صورتی نیز وجود دارند. این گیاه زیبای زمستانی ارزان و دارای مراقبتی آسان است که می تواند هدیه ایی مناسب برای دوستان و آشنایان در این فصل باشد. طرز نگهداری: نور متوسط تا زیاد، گرمای معمولی، خاک همیشه خیس و قلیایی و رطوبت هوای 70 تا 50 درصد احتیاج دارد. مخلوطی از خاک برگ و خاک جنگلی برای رشد و نمو این گیاه مناسب می باشد. در زمستان در جای گرم ولی دور از بخاری ها، اجاق های گازی و وزش باد قرار دهید. افزایش دما در روزهای پاییزی گلدهی را به تاخیر می اندازد. می توانید در ماه اسفند، بهار یا حتی تابستان از گل آن قلمه تهیه کنید تا برای سال آینده گلهای بیشتری داشته باشید. کود مورد نیاز این گیاه را میتوان به میزان ۳ گرم در لیتر هر هفته یکبار از خرداد تا آبان ماه مورد استفاده قرار داد. مشکلات: اگر برگ های این گیاه دچار ریزش شده اند می تواند نشانه ی از کمبود ازت باشد. همچنین ضعف ریشه ها، آبیاری زیاد، بیماری های ریشه ای و کودهای شیمیایی بیش از حد می توانند باعث زردی و ریزش برگ ها شوند. ریزش برگ های پایینی حاکی از کمبود آب می باشد. عامل سوختگی کنار برگ ها ناشی از کمبود کلسیم می باشد. توجه داشته باشید که نباید از کود های دارای بنیان آمونیم برای این گیاه استفاده کرد.

شش گیاهی که نفستان را باز می نمایند!

شاید جالب باشید که بدانید آلودگی هوا در داخل، در حالت عادی البته، بیشتر از آلودگی هوای بیرون است. اما البته با تشکر از بنزین تولید داخل، آلودگی کارخانه ها و منواکسید کربن حاصل از وسایل گرمایشی خانه ها و البته بادهایی که نمی وزند معلوم نیست که آخر سر هوای داخل آلوده است یا آلوده تر یا هوای بیرون کثیف است یا کثیفتر! برگردیم به خانه، بهرحال اگی بودجه ای برای دستگاههای تمیز کننده هوا ندارید از گیاهان آپارتمانی برای بهبود هوا استفاده نمایید.  برگ گیاهان و ریشه آنان ذرات هوا را جذب و هضم می نمایند. یک دلیل دیگر برای پرورش گیاهان در خانه اینکه تحقیقات نشان داده کسانی که بیشتر وقت خود را در نزدیکی گیاهان می گذرانند کمتر احساس سر درد، خشکی و درد گلو و خستگی میشوند! بنابراین سعی نمایید این شش کیاه را یا اگر جای کافی ندارید  حداقل چند عدد آنرا در خانه خود داشته باشید. اتاق خواب: گربرا دیزی اگر نور زیادی در اتاق خواب دارید، این گیاه خوشرنگ را در اتاق خواب خود بگذارید. بهتر است لباسهایی را که از خشک شوئی می آورید  برای مدتی در نزدیکی این گیاه بگذارید بدینوسیله میزان بنزن موجود در لباسها را که توسط لباسشوها بکار میرود بشدت تقلیل می دهید. نور مورد نیاز: زیاد رطوبت: متوسط دما: 12-20 درجه   دستشوئی و حمام: دراسنای درمنسیس این گیاه میزان تری کلر اتیلن را که یک ماده شیمیایی خطرناک است را بشدت کاهش می دهد. اگر بخصوص عادت به استحمام با آب بسیار گرم دارید حتما این گیاه را در حمام قرار دهید. تری کلر اتیلن در رنگها و همچنین در ضد عفونی نمودن آب استفاده میشود. نور مورد نیاز: متوسط رطوبت: متوسط دما: 24- 20 درجه   آشپزخانه: پیچک انگلیسی این پیچک بخصوص برای جذب فرمالدئید که یک تحریک کننده سیستم تنفسی است بسیار موثر است همچنین نگهداری از آن بسیار ساده است. فرمالدئید میتواند موقع شستن ظروف وارد هوا گردد. همچنین در ساخت لوازم چوبی کابینتهای آشپزخانه بکار میرود. نور مورد نیاز: متوسط رطوبت: زیاد دما: 18- 25 درجه   هال و کریدورها: لیلی مانوا لوا ناسا، سازمان فضایی آمریکا می گوید این گیاه بهترین جذب کننده تری کلراتیلن و بنزن میباشد. این گیاه را در هال منزل قرار دهید که البته نور خور کافی داشته باشد. این گیاه باعث عدم انتقال آلودگی موجود در هوا بین اتاقهای منزل می گردد. نور مورد نیاز: متوسط رطوبت: متوسط دما: 18 تا 25 درجه   انباری یا نزدیک کمدها: سرخس بوستونی نفولفیس اکالتاتا این فیلتر طبیعی هوا از بهترین جذب کنندهای فرمالدئید موجود در دستمالهای کاغذی، کاغذهای دیواری است این ماده احتمالا سرطانزا در شامپوهای شستشوی فرش نیز یافت میگردد. نور مورد نیاز: متوسط رطوبت: زیاد دما: 18 تا 25 درجه   در ورودی و پارکینگ: فوتوس طلایی اپیپرمنوم آئورا بر اساس تحقیقات نجام شده این گیاه گاز اوزون را جذب می نماید، همچنین آلودگی های ناشی از سوخت اتومبیلها را بنابراین بهترین جای قرار دادن این گیاه دم در ورودی خانه یا در نزدیک به پارکینگ خانه است. نور مورد نیاز: کم تا متوسط رطوبت: متوسط دما: 20-25 درجه
گل نرگس سبز کردن سبزه 5 گیاه مناسب آپارتمانی دراسنا، گیاه سبزخانه شما آگنومای بی دردسر

پر بازدیدترین ها