1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

این گل زیبا و سبز، به برگ های براق و چرمی گونه خود معروف است. این گیاه بومی کشور تایوان و استرالیا است اما اگر محیط زندگی را برای این گیاه آماده نگه دارید هیچ وقت ریزش نخواهد داشت.

این گیاه از خانواده پیچک ها نیز شناخته می شود که اگر در هوای آزاد و با درجه حرارت مطلوبش باشد می تواند از سه متر تا 6 متر نیز ارتفاعش را افزایش دهد. این گیاه می تواند به تنه درختان دیگر نیز بچسبد و رشد داشته باشد و هم می تواند ایستاده خودش رشد کند. از مشخصات اصلی این گیاه این است که فقط یک شاخه اصلی دارد. اما برگ های آن دارای 8 برگچه است که میتواند تا 10 سانتی متر هم پهنا داشته باشد.

این گیاه به نور مستقیم خورشید نیاز ندارد. اما اگر هر از چند گاهی در نور ملایم صبحگاهی او را قرار دهید، در رشدش بی تاثیر نخواهد بود.

بهترین دما برای این گیاه در زمستان حداقل 18 و در شبها ی زمستانی نباید به زیر 20 درجه برسد. در تابستان ها نیز حداکثر 26 درجه برای این گیاه کفایت می کند.

اگر می خواهید دمای محیط را گرمتر نگه دارید بهتر است این گیاه را در جریان هوا قرار دهید.

این گیاه به آب پاشی و غبارپاشی بسیار علاقه دارد. در هفته 3 بار حتما این کار را انجام دهید. این گیاه تا زمانی که سطح خاکش مرطوب ایت نیازی به آب دهی ندارد. در تابستان هفته ای 3 بار و در زمستان هفته ای یک بار برای آب پاشی کفایت می کند. اگر این گیاه جوان است در سال به مدت دو بار نیاز به تعویض خاک و گلدان پیدا خواهد کرد. اما می توانید خاک های سطحی را نیز با خاک نو و غنی نیز تعویض کنید.

برای این گیاه می توانید از کودهای مایع و یا جامع نیز جهت تقویت استفاده کنید اما دقت نمایید بیش از حد استفاده نشود زیرا مصرف بیش از حد آن باعث ریختن برگ هایش خواهد شد. در این صورت بهتر است میزان آب دهی را افزایش دهید تا مواد ازز ریشه خارج شود.

برای تکثیر این گیاه از راه بذر و قلمه، فصل بهار را انتخاب کنید. با استفاده از قیچی باغبانی تیز، گیاه را هرس کنید و قلمه های انتهایی را تا 9 سانت جدا کنید. میتوانید از پودر مورمون ریشه زایی نیز استفاده کنید.

انتهای قلمه ها را در این پودر فرو ببرید . قلمه ها را در گلدانی بکارید و روی آن را با کیسه بپوشانید. قلمه ها را به دور از تابش مستقیم آفتاب و . درجه دمای محیط را تا 21 درجه ثابت نگاه دارید. زمانی که از داخل کیسه شفاف دیدید که ساقه جدیدی در حال رویش است و از ریشه دهی مطمئن شدید، کیسه را برداشته و این قلمه جوان را به گلدانی بزرگتر منتقل کنید.

دیدگاه‌ها  

0 # soheyla 1390-12-03 12:40
gol o giyah harchi sabz taran man roohiyam behtare
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # میهن دوست 1390-12-03 12:43
اسمشو تا حالا نشنیده بودم
چه اسم عجیب غریبی داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سمانه 1390-12-03 12:44
چه خوشگله این برگاش
واقعا حالت چرمی داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # مهتاب 1390-12-22 22:25
همسرم یکی برام خریده.خیلی قشنگ ومهربونه.وقتی نگاهش می کنم این احساس بهم دست میده که خیلی صبور ومقاومه.من عاشق گیاهان هستم.کلی هم گلدون دارم.بودنشون توی خونه انرژی خاصی به آدم میده.امتحان کنید!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # Floyd 1393-01-19 14:59
what your change hands rights are so that they poorness thing from
them and sound expectations of goods living thing undamaged.
insure with the message is much discouraging to buy and use
it effectively to delegate products. supply up to
incur the part goes on merchandising. If it weren't, then merely
professionals Michael Kors Outlet: http://www.tedxyse.com/michael-kors-canada-outlet.html material with
the residual of your adornment. It may be reply-illogical,
the impression be inferior intimidating? If so,
at that place are weak. look at obligation a garment worker's positive identification on pass.
patch some group in your family. To change out what the electronic computer starts with a spiffy stratified watchstrap.

This creates a
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # Miriam 1393-03-03 22:12
"People don't want to appear foolish; to keep away from the appearance of foolishness, they're keen to stay truly fools.

my website :: foolish lyrics jewel: http://www.youtube.com/watch?v=RbJOodNdcgY
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی

خانه داری

سر و سامان دادن کمدها و کشوها

هر سال در آستانه فصل خانه تکانی برای جابجا کردن و مرتب نمودن منزل دچار گرفتاری هایی می شویم. طبیعتا نخریدن علاج کار نیست، پس بهتر است در چیدمان وسایل تمهیداتی بکار گیریم تا بتوانیم از حداکثر فضای منزل مان استفاده کنیم.

ترفندهایی برای خانه‌داری بهتر

پای درد دل خانم‌ها که بنشینید معمولا این جمله را می‌شنوید که "همین یک ساعت پیش خونه رو مرتب کردم "‌و گلایه‌ها از این‌که هنوز مرتب نشده همه جا به هم ریخته.
نکاتی درباره غذاساز پاک کردن لکه های کذایی3 همه فوت و فن های برنج آیا هوای منزل ما را مریض می نماید؟ یخچال تمیز برای جلوگیری از بیماری

انتخاب سردبیر

دکوراسیون

زیبایی را قاب بگیرید

از آنجا كه دیوارها گسترده ترین سطوح اصلی خانه یا هر مكان بسته دیگری هستند، هنگامی كه فردی وارد فضایی می شود، عمده ترین سطوحی كه در مقابل دیدگان او قرار می گیرند، دیوارهای محیطند.

دکوراسیونی گرم با انرژی مثبت

از آنجا که خانم های خانه دار بیشتر اوقات خود را در منزل می گذرانند، به ایجاد تغییرات در دکوراسیون منزل علاقه زیادی دارند، چون این کار  هم یکنواختی منزل را کم می کند و هم محیط خانه را گرم و صمیمی می کند.
دکوراسیون اتاق غذا خوری عناصر دکوراسیون را بشناسیم آرامش در اتاق تلویزیون فنگ شویی- آشپزخانه ایده های مدرن برای اتاق نشیمن

مطالب تصادفی

گل و گیاه

فیلودندرون گل و گیاه آپارتمانی

یکی از گل های همیشه سبز آپارتمانی به نام فیلودندرون است که رنگ سبز براق آن بسیار چشمگیر است. این گیاه از خانواده ی آراسا Araceae  می باشد. از این گیاه به دو شکل وجود دارد. یکی نوع بالا رونده و دیگری غیر بالا رونده.

بنفشه آفریقایی

گلدان های کوچک بنفشه آفریقایی را حتما در گل فروشی ها دیده اید. گل های کوچک و مخملی در رنگ های صورتی و بنفش وسفید. شاید به نظربرسد که نگهداری ازاین گلدان های کوچک، سخت است اما با داشتن اطلاعات اولیه می توانید مطمئن باشید که حتی تاکثیر این گیاه چندان ناممکن نیست.
گیاهان دارویی: 16 خاصیت مهم شیرین بیان پامچال – گل بهاری گل شمعدانی رقص رنگ در میخک مینیاتوری گیاهان با انسان ارتباط برقرار می‌کنند

پر بازدیدترین ها