1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

بعضی از لکه ها چنان سمج هستند که پاک کردن آنها غیر ممکن به نظر می رسد. اما تعداد زیادی از آنها با در دسترس ترین مواد پاک می شوند. در این نوشته با برخی از آنها آشنا می شوید.

لکه جوهر
برای پاک کردن لکه جوهر خودکار یا خودنویس از شیر استفاده کنید. قسمت جوهری شده لباس را حدود پنج دقیقه داخل شیر قرار داده و سپس آن را با آب معمولی بشویید.اثر لکه جوهر کاملاً از بین خواهد رفت. برای این منظور می توان از شیر ترش شده و یا دوغ نیز استفاده کرد. گاه برای برطرف شدن کامل اثر لکه، باید این کار چندین بار تکرار شود.

لکه سفیده تخم مرغ
لکه سفیده تخم مرغ را هرگز با آب گرم نشویید، زیرا لکه ثابت می ماند. بلکه برای از بین بردن آن، محل لکه را با آب سرد ، کاملاً بشویید.

نحوه کندن آدامس 
بچه ها گاهی با آدامس خود بازی می کنند و آن را به جاهای مختلف  می چسبانند ! اگر آدامس به فرش، موکت یا لباس چسبید، می توانید برای کندن آن از دو روش زیر کمک بگیرید:

ـ روش اول: یک تکه یخ را چند بار روی آدامس بکشید تا سفت شود سپس آدامس را جدا کنید.

ـ روش دوم: کمی کرم مرطوب کننده به همان قسمت مو بکشید ، سپس با یک دستمال خشک، مو را چند بار پائین بکشید آدامس از آن جدا خواهد شد.

طریقه پاک کردن لکه خون

لکه خون را با چند روش می توان پاک کرد:

1-اگر لکه خون تازه است و خشک نشده محل لکه را با آب سرد و صابون بشوییدتا بر طرف شود .

2- روی لکه خون را فوراً با خمیری که از مخلوط کردن آ ب سرد و نشاسته ذرت درست کرده اید، بپوشانید و به آرامی کمی مالش دهید و آن را مقابل آفتاب بگذارید تا خشک شود. آفتاب خون را از پارچه خارج کرده و جذب نشاسته می کند. در صورت نیاز این عمل را چند بار تکرار کنید.

3-پارچه خونی را درون مخلوط آب سرد و نمک خیس کنید. آب را آنقدر عوض کنید تا لکه به طور کامل برطرف شود.

4- برای پاک کردن لکه های کوچک خون روی یقه پیراهن های مردانه (در اثر تراشیدن ریش)، کافی است چند قطره آب سرد روی هر لکه بریزید و سپس مقداری پودر نشاسته روی آن بپاشید. وقتی نشاسته خشک شد، پیراهن را بشویید لکه های خون برطرف خواهند شد.

دیدگاه‌ها  

0 # aghdas 1390-09-01 18:56
merci komake khobi bud
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # مراد 1390-09-01 19:36
خانم ها هسته نشن با این همه کار!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # dorna 1390-09-01 19:37
age kame khodetoun anjam bedid aghaye morad.
shoma ke tou khoune nisti ahyanan pas hich chi nagou.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # afsane 1390-09-02 00:07
man az chasbidane adams be jaii motenaferm. hatman rahkaratuno be kar mibandam
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # Golnaz 1390-09-03 09:19
Afsane jan ye rah behtar va ali vase joda kardan adams az lebas pif paf ya hamoon hashareh kosh ha hastand ,
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # gita 1390-09-02 00:13
lakeye khun az adams badtare man hamishe az vitex estefade mikonam vali in karo ro lebase rangi nemishe anjam dad hatman az khamire arde zorat estefade mikonam
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # mastane nazari 1390-09-02 09:35
mam hamishe lakeye johar ro farsho ba mast pak mikpnam inam ye rahe halr
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # mina 1390-09-02 16:14
ba tashakor estefade kardam.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # Maryam Molaeian 1395-01-20 14:08
Jahat pak kardan asar lak nakhon az ro lebas
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی

خانه داری

15 نکته برای خانه ای بهداشتی

حمام به دلیل رطوبت بالایی که دارد، از آلوده ترین جاهای خانه است و باید به طور مرتب تمیز شود. بر اساس نتایج بررسی محققان، دوش حمام و چاه حمام محل تجمع باکتری ها هستند و می توانند سبب ایجاد بیماری های عفونی و اسهال در ساکنان خانه شوند. همچنین طبق این یافته ها، وجود ویروس سرماخوردگی هم در این محل ها شایع است.  اما تمیز کردن حمام کار چندان آسانی نیست و گاهی مشکلاتی به وجود می آید.

همه فوت و فن های برنج

برای شناخت یک کدبانو هزار راه وجود دارد اما اولین قدم در تشخیص یک خانم خوش سلیقه، روش طبخ برنج است. برنجی که به اصطلاح نه شفته باشد، نه زنده باشد و نه خشک حتما از زیر دست یک کدبانو بیرون آمده است.
ترفندهای برنج بوگیرهای طبیعی یخچال کدامند؟ روغن را چگونه مصرف کنیم؟ قابلیت های زیاد یک ماشين ظرفشویی با ریزترین نکات خانه داری آشنا شوید

انتخاب سردبیر

دکوراسیون

وقتی خانه از این رو به آن رو می شود

باور کنید اگر چارچوب قاب های خانه را جدی بگیرید خانه تان از این رو به آن رو می شود. اصلا شاید گاهی تصویر ها به قاب نیاز نداشته باشند این روزها بر دیوار خانه ها تابلوهایی را می بینیم که بی هیچ حاشیه و قابی روی دیوارها جا خوش کرده  اند.

فنگ شویی- آشپزخانه

در آشپزخانه است که برای افراد خانواده غذا می پزیم و غذا را تقسیم می کنیم. به همِن جهت این محل ارتباطی نزدیک با مفهوم رشد و شکوفایی دارد. این مفهوم با وضعیت مالی شما هم در ارتباط است.
فنگ شویی - اتاق غذاخوری زیبا و آرام زندگی کنیم 30 نکته ساده درباره دکوراسیون منزل رنگ ها و مفهوم آنها در فنگ شویی زیبایی را قاب بگیرید

مطالب تصادفی

گل و گیاه

کاکتوس های ضد افسردگی

من شخصا آدمی هستم که وقتی از زندگی روزمره و مشکلات کاری خسته می شوم به دنبال راه های متفاوتی برای رفع این خستگی می گردم.

گلبرگ های رنگی مراقبت می‌خواهند

چهارراه های شهرهای ما پر از گل های رنگین است، هرگاه به عنوان یک رهگذر از کنار چهارراهی می گذری سطل های پرازگل های رنگارنگ بر همه اراده تو غلبه می کند و همه آنها با یکدیگر فریاد می کشند " ما را با خود به خانه ببر".
نحوه مراقبت از انواع گل و گیاه سبز کردن سبزه گیاهان دارویی: 20 خاصیت اسفناج گل بنفشه گل شمعدانی

پر بازدیدترین ها