کریستین لاگارد 55 ساله، متولد کشور فرانسه است. او از جمله بانوان موفق درعرصه اقتصاد جهانی است که بعد از انتخاب وی به عنوان رئیس صندوق بین المللی پول بعد از 67 سال بعنوان تنها زن رئیس این صندوق انتخاب شده است. قبل از انتخاب او به عنوان رئیس این صندوق، وی پست وزارت اقتصاد و دارایی کابینه سارکوزی در کشور فرانسه را عهده دار بود.

تنها رقیب خانم لاگارد، "آگوستین کارستنز" رئیس بانک مرکزی مکزیک برای تصاحب ریاست این صندوق بعد از استعفای "دومینیک استراوس کان" بوده است. این استعفا که بدلیل رسوایی اخلاقی و شکایت یک خدمتکار در هتل از وی صورت گرفته، باعث شد که بار دیگر یک فرانسوی جای هموطن خود را برای این پست بگیرد. از کشورهای حمایت کننده لاگارد برای انتصاب این ریاست می توان به امریکا، روسیه، چین، انگلستان و آلمان اشاره کرد. دوران کار خانم لاگارد که یک دوره 5 ساله است با بررسی بحران بدهی کشور یونان آغاز خواهد شد.

صندوق بین المللی پول، نهادی است که با نظارت بر تغییرات ارز در بازار جهانی و ترازو پرداخت ها بر سیستم مالی جهانی، در مواقع نیاز کمک نقدی و کمک های تخصصی خود را به کشور ها ارائه می کند.

در دهه 30 بعد از دوران رکود بزرگ اقتصادی، این صندوق به منظور همکاری اقتصادی کشورها با یکدیگر، چهارچوبی بنیان نهادند که بر طبق این چهار چوب و همکاری کشور ها با یکدیگر، از به وجود آمدن فاجعه های اقتصادی جلوگیری کنند. اعضای این صندوق به جز کشورهای کره شمالی، کوبا، آندورا، لیختن اشتاین، موناکو و نارو، کلیه کشور های عضو سازمان ملل، از اعضای این صندوق محسوب می شوند و اعضای آن به 187 عضو می رسد. اما اعضای هیئت مدیره این صندوق 24 نفر وعمدتا از کشورهای غربی هستند.

خانم لاگارد با توجه به پیشینه ی بسیار خوب در زمینه ارائه راهکار های اقتصادی در بحران پیش رو، می تواند در تحقق چهارچوب های ارائه شده و تحقق اهداف این صندوق بسیار مثمر ثمر باشد.

مجله فایننشال تایمز در اواخر سال 2009 خانم لاگارد را به عنوان بهترین وزیر اقتصاد در کل اروپا معرفی کرد.