1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

توی دفتر خانه ازدواج و طلاق یک عالمه برگه های حقوقی است که آدم ها برای ثبت ازدواجشان باید آنها را امضا کنند. شما هم که غرق در دنیای عاشقانه روزهای اول زندگی، همینطوری بدون توجه و دقت و مطالعه خودکار را روی ورقه می گذارید و امضا می کنید. ولی لطفا دست نگه دارید، چندتا چیز دیگر است که باید به این مواردی که امضا می کنید اضافه کنید. شما بدون اضافه کردن این موارد به عقدنامه خود برخی از حقوق تان را از دست می دهید. مثلا شما حق طلاق گرفتن، حق سفر کردن بدون اجازه شوهر، حق تحصیل کردن، حق انتخاب شغل، حق انتخاب محل زندگی و حق حضانت فرزندانتان را به راحتی از دست می دهید.

سال ها است که فعالان حقوق زنان برای تغییر این قوانین تلاش می کنند اما نه تنها قوانین تغییری نکرده اند که در برخی موارد موادی هم به آن اضافه شده است که مثلا به مردان اجازه اختیار کردن همسر دوم بدون اجازه همسر اول و تنها با حکم دادگاه را می دهد. حالا در این شرایط که قانون از حقوق زنان حمایت نمی کند باید به راهکارهای دیگری مانند "شروط ضمن عقد" روی آورد. بر این اساس زن و شوهر در مورد مسائلی که قانون در مورد آنها سکوت کرده و یا نظر قانون مورد پذیرش آنها نیست ولی خود قانون توافق خلاف آن را ممکن ساخته، شروطی را در سند ازدواج ثبت می کنند. همان دوازده موردی که عروس و داماد در عقدنامه پای آن را امضا می کنند هم شروطی است که مرد به زن در آن وکالت می دهد که با اثبات آنها برای گرفتن حکم طلاق وکالت داشته باشد. البته بعضی دفترخانه های ازدواج و طلاق از ثبت شروط ضمن امتناع می کنند که برای رفع این مشکل شما می توانید از قبل دفترخانه هایی را که برای گنجاندن شروط ضمن عقد مشکلی ندارند پیدا کنید.

این شروط باید با عبارات حقوقی معینی در عقدنامه نوشته شود و در صورت ذکر نشدن برخی عبارات خاص حقوقی از حیث اعتبار خارج است و نمی توان به آنها استناد کرد. بنابراین در زیر هفت شرط ضمن عقدی که برخی از حقوق شما را تضمین می کند با عبارات حقوقی آورده شده است که عینا می توان به عنوان شروط ضمن عقد از آنها استفاده کرد.

1- زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر می دهد تا زوجه در هر زمانی که بخواهد از جانب زوج اقدام به متارکه کرده و از قید زوجیت خود را رها کند، به هر طریق اعم از اخذ یا بذل مهریه.

2- زوجه اجازه دارد از هم اکنون هرگاه خواست به خارج از کشور برود و نیاز به اجازه مجدد زوج ندارد، چه برای اخذ یا تمدید یا تجدید گذرنامه و این اجازه دائمی است.

3- زوجه حق ادامه تحصیل تا هر مرحله یی که لازم بداند و در هر مکان و محلی که ایجاب کند مخیر است.

4- زوج، زوجه را در انتخاب هر شغلی که مایل باشد و هر کجا که بتواند کار کند، مخیر می کند و اجازه می دهد که مشغول به کار شود.

5- زوج و زوجه متعهد می شوند هنگام جدایی اعم از اینکه متارکه به درخواست مرد باشد یا به درخواست زن کلیه دارایی که بعد از ازدواج دائم زوجین به دست می آورند بین آنها به مناصفه تقسیم شود.

6- حق انتخاب مسکن و تعیین شهر یا محلی که زندگی مشترک در آنجا ادامه پیدا کند با زوجه خواهد بود.

7- اگر در آینده زوجین دارای فرزند شدند و طلاق اتفاق افتاد حضانت فرزندان به عهده زوجه باشد و در صورت خروج از کشور نیازی به اذن پدر ندارند.

با همه اینها باید به یاد داشته باشیم که شروط ضمن عقد تنها یک راهکار موقت است برای مشکل نابرابری حقوقی که زن و مرد با ازدواج به آن دچار می شوند: راهکار موقتی که تا بازنگری و اصلاح قوانین خانواده می تواند کفه ترازوی ازدواج را برای زن و مرد برابر کند.

دیدگاه‌ها  

+8 # amir 1390-05-12 21:18
داري كاري مي كني كه از همون اول زندگي بي اعتمادي رونق بگيره .متاسفم براتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-46 # ناشناس 1390-05-24 15:56
موافقم تازه
قوانینی که واسه ازدواج تو کشور ما هست قوانینیه که توسط اسلام گفته شده حالا هم به نفع بعضیهاست هم به ضرر حالا شما اینقدر خودتونو عقل کل میگیرین که میخواین قوانین اسلام رو اصلاح کنین شما که این مطلبو نوشتین خودتون موقع عقد همچین شروطی گذاشتین که اینارو میکنین توکله ملت فکر میکنین تو کشورهایی که اینجور قانون ها رو دارن خونواده های خیلی موفقی دارن بهتره قبل اینکه حرفی بزنین در مورد پیامد هاش یه کم مطالعه کنین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # مریم 1395-10-22 20:38
من و همسرم تصمیم گرفتیم این قوانین رو به جای مهریه در نظر بگیریم ولی نحوه ذکر کردنش رو نمیدونستیم ممنون از اینکه اینجا در اختیار ما قرار دادین.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-30 # sare 1390-06-24 23:19
ba amir movafegham,ma'nie in kar chie?!yani chi ba 7 shart paye sofreye aghd beshinid??!!mage zendegi meydoone jange ke in sharta bayad gozashte beshe?adami ke vaghean bekhad ba eshgh zendegi kone in chiza barash maskharas.chon arzeshhash touye zendegi chizaye dgeand!!!!!
moteassefam vasatoun ba in khabaratoun!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # AMIR 1395-12-18 00:42
سارا سطح فكر پيشرفته اي داري.
تبريك ميگم بهت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # محمد 1395-12-14 13:49
از وقتی که این مطالب و آن شرایط مزخرف عقدنامه در ازدواجها مطرح شد درصد طلاق در کشور ما چندین برابر شد.
مردهای قدیم طلاق دادن زن را ننگ میدونستند. میگفتند بند سفید لباسس عروس وقتی باز شد، با بند سفید کفن بسته میشه.(وبرعکس) اکثر مردان جامعه ما وفادارترین افراد به زنانشون بودند...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+60 # شیوا 1390-05-13 09:01
دوست عزیز اگه شما یه سر به دادگاه خانواده بزنید دیگه دم از بی اعتمادی نمیزنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-46 # ama 1390-05-24 16:23
اگه زن خوب باشه و از خودش مطمءن باشه دنبال این چیزا نیست ارزش زن به وقار ، نجابت و میزان وفاداری اونه نه این چیزا اگه زن به کار خودش ایمان داشته باشه خودشو نیاز مند این شرط و شروط نمیبینه زندگی در کنار هم قشنگ تر از چیزیه که بخوایم با این چیزا خرابش کنیم بهتره واسه ازدواج به جای این چیزا ضمن اینکه در مورد طرفمون خوب تحقیق کنیم، به خدا توکل داشته باشیم .زندگی آروم و خوب نیازمند لطف خداست نه این شرط و شروط ها
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+47 # بیتا 1390-07-20 12:37
سلام ama جان این هایی که گفتین درست اما حرف بقیه هم درست شما مسله خواهره من فکر میکنین اما متاسفانه دنیا اینجوری نیست یه ذره بیشتر تو دنیای اطرافتون تحقیق کنین من خودم هم مثله شما فکر میکردم اما همین خواهرم به دردی افتاد که اگر در زمان ازدواجش این 7 شرط یا بیشتر از اون رو شرط میکرد زندگیش شاید حالا اینجوری نمیشود لطفا رمانتیک فکر نکنید مثله آدم بزرگها باشید و فکر کنیدالبته منظورم این نیستکه خانمها مقصر نیستند نه برعکس این هم هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # ناشناس 1395-12-22 11:07
فقط زن خوب باشه حله ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+29 # noor1364 1390-05-13 09:33
اتفاقا پیشنهاد فوق العاده ای بود هر چند که اقایون بعد عقدم توی عقدنامه چیز ینوشته شده باشه مهم نیست براشون و نخوان اهمیت نمیدن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-21 # فرشته 1390-05-13 10:15
خوبه که ما حتی در سخترین شرایط دنبال راهی برای زندگی بهتر و باعشق باشیم نه اجبار
پس محبت مرد کجای زندگی من قرار میگیره؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+45 # رها 1390-05-13 11:41
مهر ومحبت و عشق و علاقه سر جاش ولی چه ایرادی داره ما خانم ها با آگاهی به حقوق مون عشق بورزیم؟؟؟؟؟ چه منافاتی داره اینا با هم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+32 # آیدا رستمی 1390-05-13 14:53
مثل بقیه آقایون، امیر برایت تو هم متأسفم که طرز فکرت توی قرن ۱ هجری مونده، نظرت چی‌ که اینجا تشویقت کنن ۴ تا ۴ تا زن بگیرین، بزنین تواین سرشون هرکاری بخوایین باهاشون بکنین آخرم مثل یه دسمال دورشون بندازی؟ شهوت جنسی عقده‌ی برتری مردانتو ارضا می‌کنه؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-42 # ناشناس 1390-05-24 16:02
آیدا جون واسه آقایون متاسف نباش همین شما خانومایی که دم از اعتماد و روشنفکری میزنین ثابت کردین جنبه ی این جور شرط گذاشتنو ندارین این چیزارو فقط واسه پز دادنو چشم تو همچشمی میخواین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+22 # Mostafa 1390-07-03 22:03
خ شم امد ازت ايدا جان درست زدي وصط خال همون حرفي ك من زدم مردا دختر جماعتو ميخان واسه جيزي ك دارن نه واسه مهرو محبتو عشق علاقه وقتي كارشون تموم اصلا يادشون ميره واسه اين دختر تا جند دقيقه بيش ميمردنو جون نصارشون ميكردن خوشم امد ازت افرين
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-35 # حامد 1390-05-14 14:37
بمان تا همچین خری بیاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-35 # حامد 1390-05-14 14:39
ببینیم شما که فکرتون تو 21 میلادی وول میخوره آخر چه پخی میشین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # احمد 1396-01-26 02:15
موافقم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-31 # mohsen 1390-05-14 16:07
آخه با این شروط ضمن عقد که یکی باید بیاد از حقوق مردا دفاع کنه
فقط یکی یا دوتا قانون ازدواج مجدد میمونه که اونم تو این دور زمونه مغز خر نخوردیم که چندتا چندتا زن بگیریم از پس خرج ومخارج یکیشم نمیشه بر اومد
در ضمن زنا حالاش که این شروطو نمیذارن کم مونده مردا رو خفه کنند چه برسه که این همه اختیارم داشته باشند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+10 # ناشناس 1395-12-18 18:59
این شروط حقوق اقایون رو زایل نمیکنه. حقوق برابر میده به خانم ها و اقایون. ینی هر دو به یک اندازه اختیار دارن که زندگی مشترکشون رو پایان بدن. هر دو به یک اندازه اختیار دارن که برای اینده تحصیلی و شغلیشون تصمیم بگیرن، بدون اینکه لازم باشه اجازه قانونی از هم بگیرن. البته پر واضح هست که تو یک زندگی سالم، افراد بدون اینکه لازم باشه از هم اجازه ای برای کاری بگیرن، برای مسائل مهم با هم به توافق میرسن!
در این مواقع هم به نظر من بهتره خودتون رو با شرایط فعلی ای که دارین + احساساتی که دارین جای یک طرف ماجرا نذارین. مثلا اگه الان یک خانم هستم که از زندگی مشترکتون راضی هستین نظرتون فرق خواهد داشت با یک خانمی که جوان هست و به دلیل مشکلات مختلف باید از همسرش جدا بشه و قانون نمیذاره! یا اگر اقایی هستین که چشم و دلتون مدام در حال لرزشه و دوست دارین چهارتا چهارتا زن داشته باشین مدل فکریتون متفاوت خواهد بود با اقایی که به خودش مطمئن هست و به زندگیش پایند.
به نظرم اینکه قانون رو اصلاح نمیکنن ممکنه این باشه که برای افراد دست اندرکار این ماجرا سود زیادی به همراه داره. بالاخره این دادگاههای طلاق کلی وکیل و قاضی رو مشغول به کار کرده دیگه. وگرنه در حالت کلی وقتی یه الگوی تکرار شونده وجود داره، باید مورد توجه قرار بگیره و براش چاره اندیشی بشه. به هر حال میزان طلاق بالاست و در این جریان فرسایشی بسیاری اسیبهای روحی زیادی میبینن. که به نظر من هر دو طرف دچار اسیب میشن.
بنابراین شما نگران دفاع از حقوق اقایون نباشین. ماشالا همه قانون گذارا، مجریان قانون و حتی رهبران دینی اقا هستن. خودشون حواسشون هست به خودشون هست.
یه نکته دیگه اینکه این سیستم قدرت و سلسله مراتبی کلا تو جامعه ما هست. برابری باید بیش از اینها اعمال بشه. مثلا اینکه مردم حق داشته باشن از فعالیت های مالی یا اموال به دست اورده شده ی مسئولان اطلاع داشته باشن (که در برخی از کشورهای پیشرفته دنیا چنین هست). یا اینکه دولت اجازه داشته باشه فعالیتهای مالی قوه قضاییه رو بررسی کنه یا بالعکس. یا مثلا بنیادهایی مثل بنیاد مستضعفین که هیچ کس اجازه بررسی فعالیت ها یا بازخواست اونها رو نداره.کلا همه دوست دارن یه پادشاهی واسه خودشون داشته باشن که هیچ جوره کسی نتونه خرابش کنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # فاطی 1396-01-18 19:35
وظایف یه زن در قبال یه سری از تعهدات از جانب مرده
مثلا زنا باید مطیع شوهر باشن و در مقابل مردا باید زندگی زنو تامین کنن و نفقه بدن و مهریه بپردازن
این به نظر من عادلانه س...
ولی اگر زنا بخوان هم تمام وظایف شوهرشون رو ازش انتظار داشته باشن و هم اینکه از زیر بار تمام وظایف خودشون در برن این دیگه به نظر من ناعادلانه س...
ولی در هر حال انتخاب با خود خانوم هاست...
هرچقدر خواستن واسه ازدواجشون شرط و شروط بذارن ولی در عوض ...
انتظار مهریه و نفقه و سرویس طلا نداشته باشن
پول عقد و عروسی رو نصف نصف بدن
هردو پا به پای هم کار کنن
هر دو واسه خونه خرید کنن
مخارج خودشون رو خودشون بدن
پول پوشک بچه و مدرسه و دانشگاه و عروسی بچه ها رو با هم بدن...

من که دخترم ترجیه میدم نقد خودم رو به نسیه نفروشم...معلوم نیست یه بار تو عمرم بخوام مسافرت خارجی برم یا نه...یا اینکه شوهر آینده م بخواد زن دوم بگیره یا نه که البته بستگی به رفتار خودم داره....واسه یه موردی که اصن معلوم نیست برام پیش بیاد یا نه بنظرم ارزش نداره زندگی و آینده مو تباه کنم ...
ولی واسه دخترایی که با این کنار میان چه اشکالی داره در ازای بخشیدن اون مواردی که گفتم هرچقدر خواستن شرط و شروط بذارن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # J 1396-01-27 12:46
از كى تا حالا درس خوندن و سفر كردن زن به منزله ى ظلم به مردهاست؟الان حقتون ضايع ميشه زنتون كار كنه و درس بخونه و سفر بره؟الهى...آره خب ديگه نميتونين تو سر زنتون واقعا روتون فشاره طفلكياى مظلوم.نه زن نميگيرين ٤تا ولى صيغه ميكنين ٤٠تا دوست دخترم ميگيرين ٤٠٠تا!اينقد مظلوم نمايى نكنين لطفا جلو يكى اين اداهارو دربيارين كه تو اين جامعه زندگى نكنه.شمام اگه حس خفگى بهت دست ميده زن نگير و در حق خودت و اون زن بدبخت لطف كن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-16 # ستاره 1390-05-14 16:38
آخه....چه حرفایی میزنیا!اگه همو واقعا دوس داشته باشن حله....زوری که نمیشه آخه!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-10 # rafe,eh 1390-06-17 22:15
آخ که حرف دلموزدی ستاره جون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-9 # سیمین 1390-05-14 17:11
به نظر من حق طلاق کافیه!چون !زن اگه بمیره هم نمیتونه طلاق بگیره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # nastaran 1390-05-15 13:09
aghauny k ba in eyyde mokhalefan hatman ye rigy tu kafsheshune. man khundam k khanom ha vared shan khub aghaun nabayad inghadr fuzul o khalezanak bashan.oooooooooomidvaram in aghauni k alan khale zanak bazi dar myyaran ye ruzy khudeshun paye in shurut u emza kooooonan.

akh k cheghad bekhandam!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # احمد 1396-01-26 02:19
امیدوار بمون تا اموراتت بگذره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+14 # ترانه 1390-05-15 14:28
با سیمین موافقم البته به اضافه ی شرط اخر...یعنی حضانت بچه اها...همین 2شرط بنظر من کافیه هرچند که اگه مرد هم صاحب ثروت و یا خونه ای میشه از حمایت ها و خودداری های زنه...
خیلی از زن ها هستن که بخاطر عشق مادری و طفل های معصومشون ناچارن با مرداشون بسوزن و بسازن...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-10 # esa 1390-05-24 16:06
خیلی از مردها هم هستن که به خاطر بچه ها و آبرو شون باید با خیلی از کثافت کاری های زن کنار بیان و دم نزنن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # J 1396-01-27 12:49
به نقل از esa:
خیلی از مردها هم هستن که به خاطر بچه ها و آبرو شون باید با خیلی از کثافت کاری های زن کنار بیان و دم نزنن

برعكسه اتفاقا.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-10 # ع 1390-05-15 15:12
برو بابا دلت خوشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-9 # اشک مهتاب 1390-05-16 02:47
سلام من برحسب اتفاق به سایت اومدم ولی خداییش من خودم اگربخوام ازدواج کنم به مسائل اخلاقی وشخصیتیه شوهرم اهمیت میدم نه به اینا چون اینارا میشه حل کرد مسائل مهمتریم هست حالابیامو تعهدکتبی بگیرم اگر اقا زد زیرش باید قانونی اقدام کنم که در اون صورت میشه جبه گیری بخاطرمسائلی که حل شدنیه ویکرنگی وصئاقت وصمیمیت زن وشوهر میره زیر سوال اگر شوهر ادم خوب باشه لیاقتشا داره بخاطرش ازاینا گذشت درمورد مسئله طلاقم ادم باید تموم تلاششا واسه حفظ زندگیش بکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # محسن 1390-05-16 04:33
بی چاره آقایون این دوره زمونه همه به فکر حقوق زنان هستند این مردا مگه چه گناهی کردن. ولی این چیزا نمی تونه یه زندگی رو تضمین کنه و بر عکس به خاطر ازادی عمل بالایی که به دو طرف می ده خیلی مشکلات می تونه بوجود بیاره ولی در کل من که مشکلی با این چیزا ندارم. به نظر من زندگی شیرین تر از حرفاست که به خاطر خارج رفتنه زنم بدون هماهنگی با من بخواد تلخ بشه. اگه محبت و عشق و علافه ی من نتونه حفظش کنه واسم پس همون بهتر که مزاحمش نشم و بزارم به زندگی ای که دوس داره برسه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+15 # اشک مهتاب 1390-06-03 09:01
اقا محسن بااین حرفتون کاملا مخالفم که میگید((بیچاره اقایون تو این زمونه همه به فکر حقوق خانمها هستند)) اولا کی گفته اقایون بیچاره اند در ثانی اگرم تلاشی واسه ی احیای حقوق زن شده بخاطر اینه که یه جاهایی داره حقش پایمال میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+23 # بیتا 1390-07-20 12:49
اقایون محترم این حرفها رو حمله به خودتون نگیرین چون این حرفها حمله به همه اقایون نیست منظور اون دسته هست که اخلاق بدی دارن همانطور که بین خانوم ها هم هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # farvahe 1390-09-09 22:44
akhey bemiram vase shoma pesara k az har lahaz hoghogheton dare paymal mishe.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # نازنین مقدم 1390-05-16 05:10
از حق نگذریم این شرط ها خیلی سخت گیرانست.البته با مرد ها باید همینطور سخت رفتار بشه وگر نه . . . .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-11 # esa 1390-05-24 16:11
به نظر شما اگه این قوانین سختگیرانه واسه خانوما نبود خانوم ها واقعا جنبه اونو داشتن که سو استفاده نکنن امکان نداره البته از حق نگذریم تو کشور ما خانوم های خوب کم نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+10 # سپهر 1390-05-17 03:42
من با نظر محسن کاملا موافقم.اگه زنم منو نمیخواد نمیتونم زورش کنم که باهام بمونه ولی نازنین مقدم مگه مردا دور از جونشون حیونن که میگی باید باهاشون سخت برخورد شه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # زهرا 1390-06-28 00:27
به نقل از سپهر:
من با نظر محسن کاملا موافقم.اگه زنم منو نمیخواد نمیتونم زورش کنم که باهام بمونه ولی نازنین مقدم مگه مردا دور از جونشون حیونن که میگی باید باهاشون سخت برخورد شه؟

سپهر جان حتي تو اين مورد اسم حيوونم براشون خيلي زياده بي چاره حيوونه كه به خاطره اين موجودات خراب ميشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+27 # سحر 1390-05-17 12:49
براي همه شما مردا متاسفم حقوق مردان ميخواين اخه چقدر ديگه نترکين يک وقت.توي خيابان گشت ارشاد به زن گير ميده حجاب و عفاف جامعه فقط به اسم زن تموم ميشه،توي دانشگاهها تبعيض جنسيتيه،توي ازدواج زن براي بالا بردن علمش بايد از مردا اجازه بگيرن،براي کار کردن بايد از مرد اجازه بگيرن بعد مردا ازادن هرکاري دلشان ميخوادبکنن تازه برن زن ديگه هم بگيرن،اين همه فشار روي خانوم هاست من نميدونم شما مردا ديگه چه حق و حقوقي ميخواين
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # بی نام 1396-01-08 19:57
سحر خانم شما خیلی خیلی جوش نیار ای کاش ایران هم مثل غرب بود که خرج خونه نصف نصف بود و اگر شما بعنوان زن کار نمیکردی حق مسافرت با شوهرت را نداشتی چون پولی برای مسافرت نداشتی تا باز هم ببینم حرف از حق و حقوق میزنی! بنده خدا زندگی غربی با تفکر شرقی نمیشه. شما حق طلاق میخوای مشکلی نیست پس مهریه نگیر! شما حق کار کردن میخوای پس نفقه نگیر و پا به پا شوهرت کار کن خرج خونت کن و ..... شما زن‌ها هنوز نفهمیدین که حق و حقوقی که ازش دم میزنید حق و حقوقی است که باید شرایطش فراهم باشه پس نگید که مردها همه چیز به نفعشونه!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+8 # ازاده 1390-05-17 14:29
تا هالا قدرت دست مردا بوده هالا دست زن هاست بکشید چون از قدرت تون سو استفاده کردید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # بی نام 1396-01-08 19:59
آزاده خانم برای همچین طرز تفکری که شما دارید متاسفم! شما هنوز نفهمیدی که زندگی صحنه کش مکش یا در دست گرفتن قدرت برای یکی و ضعیف شدن دیگری نیست! زندگی جایی هست که زن و مرد باید قدرتی داشته باشند همزمان با هم برای دیگران نه خودشون!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # عسل 1390-05-17 14:41
حرفات کاملا درسته.........ولی حیف مردا شعور قبول کردنشو ندارن
میترسن.......بزدلن..........به امید روزی که همشون منقرض شن
خانما فقط دنبال محبت و عشقن ........ولی اقایون چی........
همش دنبال ارضا کردن خودشونن.........شخصیتشون حالمو بد میکنه
وااااااااااای که چقد حقیرن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # احمد 1396-01-26 02:27
عسل اگر ما آقایون منقرض بشیم بزودی شما زنا هم منقرض میشین که اگر بشین عالی میشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ناشناس 1396-02-05 01:07
حقارت و حماقت ادما ربطی به جنسیتشون نداره و در درجه اول به عقل و شعور و طرزفکرشون بستگی داره. یمی از این ادمای بیشعور و بزدل و حقیر بابای خودته که اگه نبود شما هم نبودین که اینقدر راحت به نصف انسانها توهین کنین.
به نظر من شما یکی از بیشعورترین و احمق ترین موجودات روی زمینین که حتی معنی عشق و محبتم نمیفهمین چیه، چه برسه به اینکه دنبالش باشین.
واقع برات متاسفم...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-17 # farhad 1390-05-17 19:24
بلاه باید هم گشت ارشاد به زن گیر بده باید هم زن صاحب داشته باشه یا بهتر بگم یکی باشه که ازش مراقبت کنه.زن مانند یک مروارید درون صدفه که اگه از صدف بیرون اومد یک هرچی آدم زیاده خواه . شهوت پرست و نامرده میخوان بهش دسترسی پیدا کنند و ازش نفع ببرند. در مورد زن هم همینطوره . زن از مرد با ارزش تره و باید مرد از زن مراقبت بکنه . به من نشون بدید زنی رو که تنهاست و چشمای ناپاکی دنبالش نیستند. اون مردی که زن دوم میگیره هم اگه زنش زن خوبی باشه و بهش اهمیت بده هیچوقت زن دوم نمیگیره مگر اینکه آدم شهوت پرستی باشه. اصلا اگه رابطه صمیمی بین زن و مرد برقرار باشه هیچ کدوم از دیگری زده نمیشه و تا آخر عمر باهم زندگی میکنند.شمایی که همچین نظراتی میدید حتما یه کمبودی توی زندگیتون دارید که از این حرفها میزنید.یا ازدواج نکردید یا اگه ازدواج کردید صفا و صمیمیتی وجود نداشته که زندگی تون رو محکم بکنه وگرنه اینقدر با کینه نسبت به زوجی که خدا برای آرامشتون (مرد یا زن) خلق کرده صحبت نمیکردید.برای همتون متاسفم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # افسانه 1390-08-13 22:11
به نقل از farhad:
بلاه باید هم گشت ارشاد به زن گیر بده باید هم زن صاحب داشته باشه یا بهتر بگم یکی باشه که ازش مراقبت کنه.زن مانند یک مروارید درون صدفه که اگه از صدف بیرون اومد یک هرچی آدم زیاده خواه . شهوت پرست و نامرده میخوان بهش دسترسی پیدا کنند و ازش نفع ببرند. در مورد زن هم همینطوره . زن از مرد با ارزش تره و باید مرد از زن مراقبت بکنه . به من نشون بدید زنی رو که تنهاست و چشمای ناپاکی دنبالش نیستند. اون مردی که زن دوم میگیره هم اگه زنش زن خوبی باشه و بهش اهمیت بده هیچوقت زن دوم نمیگیره مگر اینکه آدم شهوت پرستی باشه. اصلا اگه رابطه صمیمی بین زن و مرد برقرار باشه هیچ کدوم از دیگری زده نمیشه و تا آخر عمر باهم زندگی میکنند.شمایی که همچین نظراتی میدید حتما یه کمبودی توی زندگیتون دارید که از این حرفها میزنید.یا ازدواج نکردید یا اگه ازدواج کردید صفا و صمیمیتی وجود نداشته که زندگی تون رو محکم بکنه وگرنه اینقدر با کینه نسبت به زوجی که خدا برای آرامشتون (مرد یا زن) خلق کرده صحبت نمیکردید.برای همتون متاسفم

واقعا تنها کسی هستی که نظرتو قبول دارم اقا فرهاد....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+6 # فومو 1395-07-19 12:59
يه عمريه با اين مزخرفات باعث زجر كشيدن و عقب افتادن زنا شدين
دنيا داره عوض ميشه اين صدفو مدفم واسه خودتون خوبه هيشكي صدف و مرواريد نيست همه انسانن و بايد براي زندگي تلاش كنن و زنها دوبرابر
چون در نهايت مادرا هستن كه به فكر سرنوشت و آينده بچه ها هستن و فداكاري ميكنن
و مردا...خب اونا هم ميرن زن دومو سومو چندمو ...
حالا زني ك نه قيافه و جووني براش مونده نه حق و حقوقي نه دوزار سرمايه و حتي شغل بايد بياد به مهملات شما يه دل سير بخنده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # J 1396-01-27 12:54
به نقل از farhad:
بلاه باید هم گشت ارشاد به زن گیر بده باید هم زن صاحب داشته باشه یا بهتر بگم یکی باشه که ازش مراقبت کنه.زن مانند یک مروارید درون صدفه که اگه از صدف بیرون اومد یک هرچی آدم زیاده خواه . شهوت پرست و نامرده میخوان بهش دسترسی پیدا کنند و ازش نفع ببرند. در مورد زن هم همینطوره . زن از مرد با ارزش تره و باید مرد از زن مراقبت بکنه . به من نشون بدید زنی رو که تنهاست و چشمای ناپاکی دنبالش نیستند. اون مردی که زن دوم میگیره هم اگه زنش زن خوبی باشه و بهش اهمیت بده هیچوقت زن دوم نمیگیره مگر اینکه آدم شهوت پرستی باشه. اصلا اگه رابطه صمیمی بین زن و مرد برقرار باشه هیچ کدوم از دیگری زده نمیشه و تا آخر عمر باهم زندگی میکنند.شمایی که همچین نظراتی میدید حتما یه کمبودی توی زندگیتون دارید که از این حرفها میزنید.یا ازدواج نکردید یا اگه ازدواج کردید صفا و صمیمیتی وجود نداشته که زندگی تون رو محکم بکنه وگرنه اینقدر با کینه نسبت به زوجی که خدا برای آرامشتون (مرد یا زن) خلق کرده صحبت نمیکردید.برای همتون متاسفم

شما همون برگرد ١٤٠٠ سال پيش زندگى كن امثال خودتم با خودت ببر كه جامعه رو بيش از اين به لجن نكشن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+24 # تینا 1390-05-17 23:15
آقا فرهاد البته که همه ما خانم ها یک کمبود تو زندگی مون داریم: کمبود مردان باشعور. انشالله که حل بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # بی نام 1396-01-08 20:01
قبل از طلب هر چیزی ببین در خودت اون مورد را داری یا نه! شما که دنبال مرد باشعور میگردی فکر میکنی خودت باشعوری؟! انشالله که خداوند همه را به راه راست هدایت کنه!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # J 1396-01-27 12:55
به نقل از بی نام:
قبل از طلب هر چیزی ببین در خودت اون مورد را داری یا نه! شما که دنبال مرد باشعور میگردی فکر میکنی خودت باشعوری؟! انشالله که خداوند همه را به راه راست هدایت کنه!

شما خودت در اولويت هدايتى كه نديده و نشناخته ملتو قضاوت ميكنى ايشالا زودتر نويت هدايتت بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+13 # پریسا 1390-05-17 23:19
مردای فهمیده هم کم نیستند ولی چرا یه اقایی که فکر می کنه زن باید صاحب داشته باشه ٰ مردی که خودشو برای احترام گذاشتن به انسان ها آموزش نداده اصلا چرا به چنین سایتی میاد؟ آقایون درک نمی کنن که اگر از قوانین حمایتی خانم ها می ترسن یه مشکل جدی دارند. مشکلی بزرگ تر از کمبودهایی که بهش اشاره کردن. آقا فرهاد منم برای شما متاسفم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+7 # ترانه 1390-05-18 00:14
به فرهادی که میگه عیب از زنه ،ه مرد روش زن دوم میگیره...
آره خوووووووووووووب تو درست میگی...توجیه همه ی مردای هیض و کثیف و هوس باز همینه...یه کسایی مثل توووووو...
فک می کنین چون مسلمونیدو اسلام گفته زناتونو تو چادر سفت بچسبین دیگه تمومه،دیگه تنها راه زندگی خوب و پیشرفت همینه...
یه نگاه به کشورای اروپایی و غربی بنداز ...از هر لحاظ حتی از لحاظ شعور اجتماعی و برابری حقوق زن و مرد از کسایی مثل تو بهترن...
این شما هستین که به زن مثل یه وسیله و جنس نگاه میکنید...
اینکه اگه نتونست بتون اونطور که میخواین برسه برین صیغه کنید...
وااااااااااااااای بر ما...واااااااااااااااای...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # amir 1390-06-30 09:57
حالا چي ميشه همه اين حق و حقوق ها رو بذاريم كنار .
نه حق وحقوق اسلام و نه حرمت مادر وزن ايراني . نه مهريه ونه چيزهاي ديگه . يه ارتباط زناشويي عقلايي و نه معاملاتي ومحافظه كارانه . چيزي مثل ازدواج و زناشويي غربي
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # J 1396-01-27 12:57
به نقل از amir:
حالا چي ميشه همه اين حق و حقوق ها رو بذاريم كنار .
نه حق وحقوق اسلام و نه حرمت مادر وزن ايراني . نه مهريه ونه چيزهاي ديگه . يه ارتباط زناشويي عقلايي و نه معاملاتي ومحافظه كارانه . چيزي مثل ازدواج و زناشويي غربي

رودل نكنين يه وقت شما؟؟با اين همه شرايط وضعتون اينه ديگه فكر كن اينا هم نباشه ديگه كثافت كارى اى نميمونه كه نكنين!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-15 # میلاد 1390-05-19 11:30
این یعنی برابری زن و مرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدایی کسی هم پیدا میشه شماهارو با این عقل ناقصتون بگیره؟؟؟
واسه همین فکراتونه که الان یک میلیون دختر توی ایران شوهر گیرشون نمیاد خب
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-15 # علی اکبر 1390-05-28 18:59
والا به خدا !!!!!
اینام جو گیرن ها میلی جون : )

اخه بذار گیرتون بیاز بعدش ناز بفرمایید

با این شروط به خواهری هم قبولتون نمی کنند چه برسه به همسری !!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # J 1396-01-27 13:02
هرچى دلت ميخواد اينجا بنويس ولى تا آخر دنيا تك تكتون دنبال زنا له له ميزنين و اين واقعيت عوض نميشه =)))) معلومه دخترا بدجور سوزوندنت كه اينقد حرص دارى :)))) ايشالا يكى خر شه بهت نيگا كنه اينقد عقده اى نشى خب :))) گربه دستش به گوشت نميرسه ميگه پيف پيف بو ميده دقيقا حكايت شماست :)))
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-6 # lمریم 1390-06-19 22:49
عقل ما ناقصه یا شماها،شما اگه سالم بودی زن نمیگرفتین که
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # بی نام 1396-01-08 20:03
با دیدن این کامنت یک ساعتی خندیدم! متاسفانه مریم خانم خودتونم میدونید که زن گرفتن کار اشتناهیه یا به عبارت دیگر زن خوب گیر نمیاد که بگیریم پس زن گرفتن اشتباهه. از خداوند میخوام که همه شماها که عقلتون توی چشمانتون هست و ناقص را شفا بده(البته توهین به همه نشه بعضی از شما هام هم واقعا فهمیده هستید اما نایاب).
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # J 1396-01-27 12:59
عقل ناقصو اونى داره كه زن تو ميشه!دخترا مجرد بمونن بهتر از اينه كه زير دست موجوداتى مثل شماها بيوفتن، يه سرى علاف بيكار دگم هميشه طلبكار...معلومه كسى زنتون نميشه والا!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-16 # علی علی پور ،فیس بوک 1390-05-19 16:54
بابا با این شرایط آدم مگه مغز خر خورده که بره زن بگیره!!
یک دفعه یک یک خط بنویسن که زوج باید با کله بپره تو یک چاه که یک قطره هم توش آب نیست دیگه!!
این چه قانونهایی هستش.
بعد بگین چرا پسرهای دسته گل این مملکت میرن معتاد میشن!!
منو تو فیس بوک ببینید : علی علی پور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+10 # افسانه 1390-08-13 22:13
به نقل از علی علی پور ،فیس بوک:
بابا با این شرایط آدم مگه مغز خر خورده که بره زن بگیره!!
یک دفعه یک یک خط بنویسن که زوج باید با کله بپره تو یک چاه که یک قطره هم توش آب نیست دیگه!!
این چه قانونهایی هستش.
بعد بگین چرا پسرهای دسته گل این مملکت میرن معتاد میشن!!
منو تو فیس بوک ببینید : علی علی پور

عقذه ی دیده شدن داری....!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # bahar 1390-05-20 00:46
vase hamatun ke sare in masaele mozakhraf bahs mikonid moteasefam,berid moshkele aslio peyda konid va uno hal konid,che madarani ke bacharo raha kardan va raftan pey khoshgozaruni va hamchenin pedara,ina hamash bahanassssss
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ساسان یا سوسن! 1390-05-20 03:47
یه شرط رو نگفتین: زوجه روزی 60بار سوار زوج بشه و توو حیاط دور بزنه!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # علی اکبر 1390-05-28 19:01
همین دیگه !!!!

اینا رو ول کنی ازینم بیشتر می خوان !!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-8 # یاس 1390-06-26 02:54
خوب شد یادآوری کردی واقعا ممنون!!!!!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+6 # azam 1390-05-21 15:02
بخدا اگه دوس داشتن باشه نیاز به هیج شرطی نیس.اگه نباشه که همون بهتر بدون هیچ شرطی همه چیز تموم بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+24 # سپهر 1390-05-21 17:28
اول از همه به نظر من بعضی ها ادب رو فراموش کردن!عسل خانوم اگه همه مردا بی شعورن پدر خودتم یه مرده!کسی که حاضر نیست طرف مقابلش شرایط یکسان با خودش داشته باشه واقعا مریضه!و ترانه خانوم بنده خدا فرهاد منظورشو بد بیان کرد.همه ما مردا اصلا هوس باز و هممون هیض شما دخترا خیلی پاک و معصومین؟واسه پول به دوست پسراتون خیانت نمیکنین؟این مسائل فقط به یک جنس مربوط نمیشه.دو طرف مقصرن!فرهاد جان اینم قبول کن کسی که میره زن دوم میگیره اسمش مرد نیست.نامرده!چون اگه با زنش مشکل داره بره طلاق بگیره نه اینکه خیانت کنه! اون وقت میشه عینه مرده 3زنه!مجری میپرسه انگیزت چی بوده از این کار؟میگه تفریح خوبیه!!!!واقعا یه لحظه از مرد بودنه خودم خجالت کشیدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # یاس 1390-06-26 03:07
تو پسر منطقی هستی!نه همه ما دخترها دختر پیغمبریم و نه همه شما پسر ها پسر پیغمبر! اما بخاطر آزادهایی که تا به حال (چه درست چه نادرست البته نادرستاش بیشتره!) به شما دادن و طریقه تربیت غلط بعضی از شماها حال ما دختر ا نیاز به 1 سری سنت شکنیه اساسی دیدیم که اگه جلوی 1 سری از شماها وا بدیم همه چی از دست خواهد رفت پس بعضی از این شرایط لازمه!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # بی نام 1396-01-08 20:06
قبل از سنت شکنی هواستون جمع باشه که چی از دست میدین و چی بدست میارید! فکر نکنم که قوانین اسلام اگر بازنویسی بشه به نفع شما زن ها باشه!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # افسانه 1390-08-13 22:17
به نقل از سپهر:
اول از همه به نظر من بعضی ها ادب رو فراموش کردن!عسل خانوم اگه همه مردا بی شعورن پدر خودتم یه مرده!کسی که حاضر نیست طرف مقابلش شرایط یکسان با خودش داشته باشه واقعا مریضه!و ترانه خانوم بنده خدا فرهاد منظورشو بد بیان کرد.همه ما مردا اصلا هوس باز و هممون هیض شما دخترا خیلی پاک و معصومین؟واسه پول به دوست پسراتون خیانت نمیکنین؟این مسائل فقط به یک جنس مربوط نمیشه.دو طرف مقصرن!فرهاد جان اینم قبول کن کسی که میره زن دوم میگیره اسمش مرد نیست.نامرده!چون اگه با زنش مشکل داره بره طلاق بگیره نه اینکه خیانت کنه! اون وقت میشه عینه مرده 3زنه!مجری میپرسه انگیزت چی بوده از این کار؟میگه تفریح خوبیه!!!!واقعا یه لحظه از مرد بودنه خودم خجالت کشیدم
افرین اقا سپهر.تو کلا ادم منطقی هستی...از نظرات تو همه ی بخشا خوشم میادو مثبت میدم....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+11 # سيد سجاد پاك نژاد 1390-05-21 19:23
سلام به همه آقايون و خانومها
راستش وقتي نظراتتون رو خوندم كمي تعجب كردم
من بعنوان يك حقوقدان كه بطور علمي و عيني با اين مسائل آشنا هستم ميتونم بگم اگر زن و شوهري واقعا عاشق هم نباشن و زندگيشون رو با محبتي كه اونا رو بهم پيوند ميده تشكيل ندند از همون اول ممكنه با كوچكترين مسئله اي كار به جاهاي باريك بكشه...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+6 # سيد سجاد پاك نژاد 1390-05-21 19:25
اون كسي كه مسئوليت رو فقط براي طرف مقابلش ميدونه و بهش بعنوان يك ابزار براي رسيدن به اهدافش نگاه ميكنه اصلا گزينه خوبي واسه زندگي نيست و با همه قوانين و مهريه سنگين و شروط ضمن عقدي كه وجود داره نميشه دست و پاي كسي رو بست و قل و زنجير كرد(چه مرد باشه و چه زن)...فقط يكمي وجدان و يكمي محبت واقعي همه مارو از خود خواهي حفظ ميكنه و كار به رسوايي تو دادگاه ها نميكشه...اگه چنين اتفاقي بي افته زن و مرد هر دو ضرر ميكنن،بهم خوبي كنيد تا خوبي ببينيد،بهم سخت نگيريد،قدر همو بدونيد،زندگي سخته واسه هم سخترش نكنيد،خودتون به حقوق هم احترام بگذاريد...انتظارات زيادي رو بزاريد كنار و باعث ازار هم نباشيد،هميشه سعي كنيد زن يا شوهرتونو با همه خوبي ها و بدي هاش بپذيريد نه فقط خوبي هاشو بخواين...هيچكس خوب مطلق نيست...قدر كنار هم بودنو بدونيد و بهم اعتماد كنيد،بنظر من اگه يك نفر به خودشو طرف مقابلش اعتماد داشته باشه و اون چه كه براي خودش مي پسنده براي همسرش هم بپسنده و بر عكس...همه اين قوانين و شروط فقط يك متن ساده هستن و نه تعهدي اجباري كه از روي علاقه خيلي ها امضاش ميكنن...برا همتون آرزوي خوشبختي دارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+6 # کیا 1390-05-21 19:54
ازدواجی که از اولش به فکر طلاقو طلاق کشیو کلا ثابت کردن این مسئله که آقایون زورگو هستندو حق خانومارو خوردن با وضع قوانین بهتره از اول سر نگیره
نمی دونم شما قوانینو اصلا مطالعه کردید ؟؟؟
زوج حق داره هر زمانی که خواست درخواست طلاق کنه
اما به شرط ها شروطه ها
تمام قوانین شروطی دارن برای اجراشون
توی این مطلب جوری عنوان میکنید که انگار مردا هیولا هستند
در هر جنسیتی و هر فرهنگی هم خوب هست هم بد
دو طرف ازدواج باید انسان باشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # مهرناز 1390-05-21 20:06
آقا کیا بر منکرش لعنت که آقایون هیولا نیستندو غیره. اما یه سوال من از شما دارم، شما اینو بد می دونید که خانما با حقوقشون آشنا باشن و حتی از اون بالاتر در آغاز ازدواج اون حقوق رو مطالبه کنند؟؟؟؟ مگر غیر از این است که طبق قوانین این مملکت قصاص حق اولیای دم مقتوله؟ایا این قانون به معنی اینه که قانونگذار پیش فرض را بر قاتل دونستن همه گذاشته؟
من به قوانین حقوقی اشراف کامل دارم و در این مطلب نکته ای خلاف قانون ندیدم .ضمنابرادر عزیزٰ زوج برای درخواست طلاق هیچ شرطی لازم نداره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # سپهر 1390-05-21 20:13
آقای پاک نژاد بسیار زیبا گفتید.منم کاملا با شما موافقم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # کیا 1390-05-21 20:29
مهرناز خانوم در هر جای قانون مملکت ما شرط وجود داره
نه اعلام اینکه من حقوقی دارم و می تونم اونهارو بگیرم اشکالی نداره ولی در این روزگار که به شخصه دارم میبینم ازدواج شده تجارت این شروط فقط فقط برای سوء استفاده خوبن
در همین یک سال گذشته شاهد بودم که چطور دو دختر از همین شروط برای تجارت و بدبخت کردن 3 پسر سوء استفاده کردن
قانون مملکت ما پر هست از میان بر ها و لایحه هایی برای دور زدن اصل قانون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # کیا 1390-05-21 20:31
آقای پاک نژاد هم بسیار خوب گفتن
با ایشون موافقم باید ازدواج بر اساس حس مسئولیت پذیریو وجدان باشه
همین طور که بقیه کار هامون بر این پایه استوارن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+7 # مهرناز 1390-05-21 21:24
کیا جان اون که شما می گی درسته. کسی که بخواد دور بزنه می زنه. ولی از نظر من خانم،‌اگه ازدواج اونجوری که شروعش کردیم یعنی با عشق و مسوولیت پیش نرفت،من باید بتونم از حقم دفاع کنم. اگر همسر من بعد از 15 سال زندگی یکهو تصمیم گرفت با یک خانم دیگه زندگی کنه،‌یا معتاد شد یا من و بچه مو کتک زد من نباید بتونم از اون زندگی جدا شم و با پولی که حقمه زندگی خودم و بچه هامو بسازم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # ترانه 1390-05-22 01:00
به آقا سپهر :من نگفتم همه ی مردا هیض و کثیفن من گفتم به همه ی مردهایی که این صفات رو دارن...یعنی روی سخنم متوجه قشر خاصی از مردها بود...
وگرنه همه ی ما میدونیم خوب و بد شامل همه ی گروه ها میشه...منظورم از گروه ،گروه زن و گروه مرد است.
اما خوب باید از بالا به این قضیه نگاه کرد...
کلا خانوم ها خییلی باوفاتر از آقایون هستن(توجه:نمیگم مردها بی وفان،دارم مقایسه میکنم،استثناهایی هم هست در مردهها و زنان البته)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # سپهر 1390-05-22 01:48
ترانه جان خوبه لااقل قبول داری خانوم ها هم توشون بد پیدا میشه.توی جمله آخرت آره حق با تو هستش چون زنه که باعث ثبات یه خوانواده میشه.این خدادادیه!ولی نمیدونم شانس من هر کی به پستم خورد بهم نارو زد!شاید آدم بدی هستم نمیدونم ولی من یکی که تا آخر عمرم ازدواج نمیکنم.حرفمم تو اون یکی پست پس میگیرم.دیگه واقعا از رابطه احساسی بدم میاد.آخر حرفم اگه مردی این شرایط و قبول نکنه یه مشکلی داره چون این حقه یه زنه که باید بهش داده بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # هستی 1396-01-25 05:18
سلام
برات یک هدیه دارم برو توی گوگل سرچ کن عباس منش و رایگان عضو سایت شو و از دانلودهای رایگانش استفاده کن و چنانچه دیدی دانلودهای رایگانش خوبه.محصول عشق و مودت در روابط رو خریداری کن.با آرزوی شادی و موفقیت برای شما کاربر گرامی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # زینب 1390-05-22 02:01
اینا همه پیشنهادای خوبین که می شه سر عقد مطرح کرد. ولی یه نکته مهم تر وجود داره و اون هم اینه که اینا اصل نیست و باید به چیزای دیگه هم برای ازدواج فکر کرد. وقتی اینا رو زیادی پر رنگ می کنیم هم دخترا و هم پسرا از ازدواج وحشت می کنن!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # سپهر 1390-05-22 04:07
if:فکر کنم این تویی که از شعور بویی نبردی!ادب بهت یاد ندادن؟مادرتم یه زنه اینو درک کن بی فرهنگ!!!!!!!بچه ها خواهش میکنم دعوا راه نندازین فکر کنم همون بهتر که جواب ابله هان خاموشی باشه!کسی که بلد نیست مودب باشه احتیاجی به کل کل باهاش نیست!شان و شخصیت خودتونو در حد این...پایین نیارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # ساسان یا سوسن! 1390-05-22 04:14
به نظر من هیچ پسری رو راه ندین تو سایتتون حتی خود من
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # سيد سجاد پاك نژاد 1390-05-22 11:31
ببينيد دوستان نيازي به اين همه بحث نيست،وقتي دختر و پسري به هم واقعا علاقه مند باشند و زندگيشون از روي آگاهي و شناخت سر بگيره خودشون به حقوق هم احترام ميزارن و نيازي به تعهد محضري نيست.ولي خب ميشه براي تحكيم محبتشون اين كارو هم بكنن و اين كار نه تنها باعث سو استفاده نميشه بلكه علاقه رو بيشتر ميكنه چون طرفين بصورت عيني اين احترامو حس ميكنن و درنتيجه اگر يك ترس پنهان و بي اعتمادي هم باشه با اين كار ميشه برطرفش كرد.با اين كار ميشه به طرف مقابل گفت كه من براي جدايي با تو ازدواج نميكنم بلكه براي يك عمر زندگي و محبت با تو هستم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # کیا 1390-05-22 15:25
مهرناز جان بله شما حق دارید - هر انسانی حق داره از زندگی که داره به سمت جهنم شدن پیش میره یا جهنم شده بیاد بیرون - برای همه آدما در قانون حقوقی در نظر گرفتن - حالا کم یا زیاد بهتر بنده نگم متخصصین هستن - درکم اینه که هر چی خوبه قانون نیست و هر آنچه که قانون هست خوب نیست
ولی اگه به حرفهای آقای پاک نژاد عزیز دقت کنیم ایشون دقیقا حرف هر انسان عقل و با وجدانیو میزنه - من واقعا باهاشون موافقم و فکر میکنم دیگه نیازنی نباشه حرفی اضافه کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # تارا 1390-05-23 02:48
اگه همه ی مسایل عقلی و عاطفیشو ول کنیم و بخوایم از نظر حقوقی بهش نگاه کنیم بازم ایراد داره.شرط اشتغال زن به هر کاری که دلش خواست و شرط حضانت فرزند حتی اگه 5 مهر و امضا هم بشه از نظر حقوقی قابل اجرا نیست.شرط نصف کردن اموال هم تو خود سند ازدواج نوشته.نباشه هم الان دیگه قانون خودش انجام میده.شرط وکالت در طلاقم چرته چون از پس فردای عقد خانم همش دنبال طلاق میوفته.تنها چیزی که به درد میخورد شرط تحصیل (اونم بخشیش)و شرط اجازه خروج از کشور بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # تارا 1390-05-23 02:59
شرط مسکن رو هم یادم رفت بگم.مثلا اقا بگه من نمیام شهر مورد لاقه شما ،میری شکایت میکنی حکم جلبشو میگیری(ین موش دمشو میگیری) میبری تو اون شهری که دلت میخواد تو خونه زندانیش میکنی؟این دیگه زندگی میشه؟لابد اون شرط وکالت در طلاق اینجاها به کار میاد!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # امیر 1390-05-23 10:12
9- زن باید در محیط خانه حق حمل سلاح گرم را هم داشته باشد.
10- پس از امضا ریختن خون مرد حلال و پیگرد قضایی هم نداشته باشد. (خوشا به انصافتون. واقعا که..)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # ساسان 1390-05-23 16:20
همیشه میگن خودتو بالا بگیر تا بخوانت! یکی از فامیل های ما زنش به مهریه با 1سکه راضی شده بود اما 2 ماه طول نکشید که فامیل ما گفت مهریتو پرت میکنم جلوت و طلاقت میدم!!! اگه اون دختره مثل بقیه گفته بود 1000-2000 سکه هیچوقت شوهرش جرئت نداشت این حرفارو بزنه...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # مهرناز 1390-05-23 16:33
کیای عزیز منم اتفاقا با صحبت های آقای پاک نژاد خیلی موافقم. اصلا زندگی ای که برای جدایی شروع بشه چیزی بجز جنون می تونه باشه؟
خیلی از ازدواج ها با عشق و احترام انجام میشه ولی اتفاقاتی می افته که طرفین ناچار از جدایی می شن. حالا اگه یکی بخواد حق دیگری رو ضایع کنه بهتر نیست قانونی باشه که از طرف دیگه حمایت کنه؟ مگه توی این جامعه یه بدحجابی ساده رو بدون تعهد کتبی رها می کنن که یه ازدواج رو با حرف شروع و تموم کرد؟
من خوشحالم که شما دوستانی که اینجا هستید محترم و سالمید اما زندگی واقعی زوج ها رو باید در دادگاه های خانواده ببینید.امیدوارم روزی برسه که همه مثل شما فکر کنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # علی اکبر 1390-05-28 19:11
عشق يعني گل به جاي خار باش
پل به جاي اين همه ديوار باش

درر ميان اين همه غوغا و شر
عشق يعني کاهش رنج بشر
اي توانا ، ناتوان عشق باش
پهلوانا ، پهلوان عشق باش

عشق يعني ذهن زيباآفرين
آسماني کردن روي زمين
هر که با عشق آشنا شد مست شد
وارد يک راه بي بن بست شد
هرکجا عشق آيد و ساکن شود
هرچه ناممکن بود ممکن شود
درجهان هر کارخوب و ماندني است
رد پاي عشق در او ديدني است

. . .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # اشک مهتاب 1390-05-30 09:59
اقاسپهر حالا چون چند نفر نارو زدن همه شدن بد؟؟؟تر وخشک وباهم نسوزونید....یه استاد به دانشجوی دختری که براش جریان عشقی ش را وتو زرد از اب در اومدن پسره را تعریف کرده بود گفت تو حق نداری بخاطر این ماجرا به همه ی پسرا بد بین بشی گناه کبیرس...اینو تو وبلاگهhalaletemikonam.blogfa.comمنبع را ذکر کردم مطمئن بشید...درضمن چرا بعضیا مث بچه ها باهم جر وبحث میکنند هم جنس زن وهم جنس مرد احترام خودشو داره پس اینقدر بد وبیراه نگید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # سپهر 1390-05-30 12:43
اشک مهتاب من نگفتم همه خانوم ها بدن.نه اصلا و ابدا منظورم این نبود فقط میگم هر کی به پستم خورد آدم جالبی نبود یا شایدم من آدم خوبی نیستم که همچین بلای سرم میاد!در کل من دیگه نه طرف ازدواج میرم نه طرف جنس مخالف
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # اشک مهتاب 1390-05-30 14:06
چه دل خونی دارین شما...دروغ نباشه من ازهرچی داستان عاشقانه وعشقه بدم میاد چون عشق یه طرفه که توش زجره تازه اگرم طرف لیاقت اینهمه سختی داشته باشه عشق دو طرفه هم که بیشترش خیانت وجدایی..خداییش ادم بره توی پرورشگاه وعشق واحساس واعتماد وعمرش را صرف اون فرشته های معصوم کنه بهتره ارزششم داره..اما خوبه که دور جنس مخالفاخط کشیدین ...تصویر جنس مخالف توذهنم خیلی وحشتناکه از همه اقایون عذر میخوام منظوری ندارم ولی این داستانها واتفاقات باعث شده از اونا یه دیو بسازم...اینم بگم بعضی خانوما واقعا ازصدتامرد بدترند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سپهر 1390-05-30 16:21
اشک مهتاب link که گفتی و دیدم.از ظهر تا حالا دارم داستانشو میخونم.خیلی جالب بود.اگه من میگم نمیخوام برم طرفه جنس مخالفم چون براش دلیل دارم نه اینکه تصویر ذهنی داشته باشم!تو تا حالا ضربه نخوردی امیدوارمم هیچ وقت نخوری ولی همه رابطه ها به جدایی نمیرسن و خیلی ها زندگی شیرینیو دارن تجربه میکنن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-05-31 09:06
زندگی شییییرین...پس چرا همه ی این کارشناسا میگن روابط قبل ازدواج موجب میشه زوجین در زندگی مشترک بهم بدبین بشند ماکه از روابط قبل ازدواج فقط ذکر شر شنیدیم...به علاوه مقتضای زمونه(که خودتون بهتر میدنید)حکم میکنه ادم تلفیقی از ازدواج سنتی ومدرن راباهم داشته باشه وبیشتر سنتی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # سپهر 1390-05-31 21:02
دلیل اینکه زوجین اگر قبل از ازدواج با هم رابطه داشته باشن در زندگی مشترک به هم بدبین میشن اینکه معمولا آقایون حس میکنن همسرشون در موقع دوستی بهشون خیانت کرده چون پیش خودشون میگن کسی که تا این حد با من جلو اومده از کجا معلوم با دیگران این کارو نکرده باشه!حرفتو کاملا قبول دارم ولی نمیدونی به من چی گذشته!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-06-01 00:46
علت اینکه این روزا اینهمه دل شکسته و اعصاب خورد و روحیه ی درب و داغون وکلا ناکامیها(منظورم شکسته)زیاد شده اینه که ما تمام خوبی وخوشبختی و وزیبایی زندگیمون را در وجود یه ادم دیگه مث خودمون میبینیم دیشب که داشتم دعای جوشن میخوندم یه نگاهیم به معنیش کردم ودیدم تمام چیزایی که ادم از دوستش انتظار داره جز صفات خداست وحتی بیشتر....ما اونی که اصل زندگیمونه را فراموش کردیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # سپهر 1390-06-01 05:57
اشک مهتاب مثال قشنگی زدی.خدا توصیف نا پذیره ما بنا به عقلمون اونو به تمام زیبایی ها توصیف میکنیم.خدا در قرآنش همش میگه از هر موجود دو گونه خلق کرده.برا چی؟برای اینکه همدیگر و تکمیل کنن و با هم به سوی خودش بر گردن!اگر کسی تنها باشه نمیتونه ایرادات خودشو ببینه ولی اگر یه همراه دلسوز و مهربان داشته باشه میتونه ایراداتشو از بین ببره و به مقام بالاتری نزد خدا دست پیدا کنه!به نظر من اگه انسان جفتشو پیدا کرد باید بدون معطلی بچسبه بهش تا از دستش نده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-06-01 06:59
بله حرفتونا کاملا قبول دارم. اما مخاطب حرف تون خودتون هستید نه من ....چون این حرف مال کسایی که از ازدواج دوری میکنند و با این حرف ترقیبشون کرد...حرف من در مورد کسایی که چشماشون را روی همه چیز بستندو فقط از این دنیا به این بزرگی معشوقشون را میبینند وبعد از اینکه ازدستش دادند ضربه ی شدیدی میخورند بنظر من نباید ادم کل زندگیش را در وجود یه ادم ببینه بلکه باید اول خدا راببینه بعد اونو...شما تو دنیا عاشقتر و وفادار تر و توصیف ناپذیرتر از حضرت علی و زهرا دیدین؟؟اما به گفته ی خودشون هدفشون از این عشق رسیدن به عشق بزرگتر(عشق به معبود بود)..البته باحرفایی که زدم فکر نکید ادم امل وخشک مقدسی هستم وهمش میگم قربتا الی الله(اخه یکم لحن حرفام مذهبی وخشک شد) اتفاقا برعکس فقط ازنظرم اینطور ادم موفقتره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سپهر 1390-06-01 07:09
دلیل من فقط شکست توی عشقم نیست!دلیلای دیگه ای برا انتخابم دارم.اگرم اونجوری حرف زدم میخواستم به بچه ها بگم تنها شکست در رابطه نمیتونه دلیل بر تنفر از جنس مقابل بشه همین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # اشک مهتاب 1390-06-01 16:19
یک شبی مجنون نمازش را شکست...بی وضو در کوچه ی لیلا نشست...عشق ان شب مست مستش کرده بود....فارق ازجام الستش کرده بود...گفت یا رب از چه خارم کرده ای ؟؟؟...برصلیب عشق دارم کرده ای؟؟؟...خسته ان زین عشق خونم نکن...من که مجنونم تومجنونم نکن...مرد این بازیچه دیگر نیستم ...این تو ولیلای تو ؛من نیستم...گفت ای دیوانه لیلایت منم!!!...در رگت پیدا وپنهانت منم...سالها با جور لیلی ساختی...من کنارت بودم ونشناختی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # سپهر 1390-06-01 17:35
خیلی قشنگ بود.به قول تو اول خداست بعد بنده هاش.پس باید اورو دید ولی بعضی جلوه های خدا در مخلوقاتشه.اینو فراموش نکن اشک مهتاب
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # اشک مهتاب 1390-06-01 17:51
بله خدا میگه اگر نمیتونید منو ببینید میتونید به مخلوقاتم نگاه کنید اونا اینه ی منند.......امشب زیر سایه ی قرآن واسه منم خیلی خیلی دعاکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # سپهر 1390-06-01 19:06
حتما
امیدوارم به آرزوهات برسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # یکی از زنای ایرانی 1390-06-03 10:12
خوب من همه این شرطا رو نه ولی حق طلاق و حضانتو می خوام. البته کاملا مساوی می خوام رفتار کنم همونقدر که من قراره از زندگی مشترک سود کنم و یا ضرر کنم به همون اندازه هم مسلما شوهرم قراره سود یا ضرر داشته باشه، پس مهریه معنی نمی ده ... قرار نیست کسی خودشو بفروشه که بخواد بابتش پول بگیره. از خوشبختیای زنای این دوره اینه که همشون کم و زیاد می تونن از پس مخارج خودشون بر بیان خیلیاشونم می تونن از پس مخارج خانواده بر بیان ما نیازی به پول مردا نداریم فقط رسیدن به آرامش باید دلیل ازدواج باشه ... دراین صورت اگه هردوتا مثل دوتا آدم با هم و حقوق هم رفتار کنن این شرطا نه تنها باعث ترس کسی نمیشه بلکه باعث می شه که یه مرد احساس کنه با این شروط داره اعتماد و آرامشی به زنش می ده که حقش هست و در ازاش اون احترام و آرامشو دریافت می کنه که حق خودشه...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # یکی از زنای ایرانی 1390-06-03 10:14
درسته این وظیفه قانون هست که از حقوق آدما نه با نگاه به جنسیتشون که با نگاه به انسانیتشون دفاع کنه ، ولی وقتی اینطور نیست باید ما خودمون به فکرش باشیم. حق دادنی نیست گرفتنیه... به همه شما یاد آور می شم که توجه کنید نبود این حقوق تو قانون برای زنا چقدر می تونه منشا استرس بشه براشون در حالی که خیلیاشون از این همه فشار و استرس دم نمی زنن و کاملا با از خود گذشتگی زندگیشونو اداره می کنن...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # اشک مهتاب 1390-06-03 10:56
سرکار خانم (یکی از زنای ایرانی) من با اینکه عرض کردید قانون باید به انسانها بادید انسانی نه جنسیتی نگاه کنه مخالفم چون همینطور که میدونیدهرچند بین انسان بودن زن ومرد تفاوتی نیست وباید حقوق انسانیشون یکی باشه اما یک قانون درست وبا عدالت حتما در تعیین حق تفاوتها(که خیلی مهمه)را در نظر میگیره من کاری به بقیه ی مسائل ندارم فقط روی سخنم به جمله ی اول کامنتتونه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-6 # اشک مهتاب 1390-06-03 11:00
راستی منظور من از در نظر گرفتن تفاوتها در نظر گرفتن جنسیت زن ومرده همونطور که میدونید این دو جنس کاملا باهم متفاوتن ودر یه سری مسائل برخورد متفاوت را میطلبه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # elahe 1390-06-03 16:52
خیلی خوبه.....واقعااین شرایط بایدلحاظ بشه.....درضمن خانومهاازخودشون مطمئن هستن ولی به اقایون نه.....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # سید 1390-06-04 16:52
از اولش قوانین ازدواج ما معامله ای بود و همینطور داره معامله ای تر میشه
توازدواجای امروزه انقد شرط و شروط میذارن که بیشتر شبیه معامله ی زمین و کالاهای دیگست
چند وقت دیگه برای زن ها و مردها گارانتی هم میذارن که کاملا مثله تلوزیون و کامپیوتر و... بشیم
من ازدواج نمیکنم که بخوام طلاق بگیرم
من ازدواج نمیکنم که بخوام جلوی پیشرفت خودم و همسرمو بگیرم
من ازدواج میکنم تا هردومون به آرامشی که میخوایم در کنار هم برسیم
اما با این قوانین از قبل از عقد، همه به یاد طلاق و جدایی میفتن و پیش خوشون احتمال طلاق رو میدن
خب من اگه بخوام یه روزی از همسرم جدا بشم، بهتره که اصلا باهاش ازدواج نکنم
بابا ما انسانیم، انسان...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # امین 1390-06-05 22:23
بیاین به عشق هم فکر کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # ghazal 1390-06-06 06:27
movafegham bahat
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # rafe,eh 1390-06-17 22:34
خوب آدم ازکجابدونه یه موقع ای ازهمسرش جدامیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شایداون موقع مشکلی نبود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # امین 1390-06-05 22:22
مثله خوشبختیه عاشق
ته قصه بمون پیشم
تو فانوس منی امشب
بری تاریک تر می شم
کجای آسمون صافه
نه این آغاز بی فرجام
نه موندن های بی حاصل
نه رفتن های بی هنگام
به امروز تو محتاجم
به حالی که تو میدونی
هوا بدجوری دلگیره
نرو بی چتر و بارونی...
بمونو آخر قصه
تو دنیای خیالم باش
بمونو روز و شب بامن
پناه ماه و سالم باش
من و تومثله هم عاشق
تو این دنیای بی دردیم
من از تو برنمی گردم
تو از من برنمی گردی...
به امروز تو محتاجم
به حالی که تو میدونی
هوا بدجوری دلگیره
نرو بی چتر و بارونی...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # امین 1390-06-05 22:36
دوستای عزیزم دیروز یه مشکل بزرگ واسم پیش اومده واسم دعا کنید در ضمن دنیا ارزشی نداره بیاید به عشق هم احترام بذاریم و خودمون رو توو دریای عشق هم غرق کنیم دیگه دنبال بهونه ها واسه دوری دلهامون نگردیم بیاید نفسامون واسه عشقمون بیاد و بره ،و نبض قلبمون با صدای پا ،نوای دلنشین صداش و برا نوایه نفسه، نفس زندگیمون بزنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # سید 1390-06-06 01:36
"امین"جان امیدوارم مشکلت حل بشه
ای کاش همه ی آدم ها همینطوری که توصیف کردی می شدن
اما متاسفانه خیلی ها دیر به زیبایی و ارزش عشق و محبت پی میبرن
زمانی میفهمن که شاید خیلی دیر شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # امین 1390-06-06 15:52
ممنون عزیز دلم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سید 1390-06-06 01:46
روی برگی بنویس عشق
بنویس با چشم خیس عشق
عشقو تکرار کن دوباره
خط تیره، بنویس عشق
عشق فریاد پرندست
ساکنه یا که روندست؟
ساز قلب و سوز سینه ست
گاهی وقتا درد کینه ست
عشق هستی آفرینه
خود کلامه آخرینه
عشق یه نوره، یه امیده
نه سیاهه، نه سپیده
به لطافت مثله ابراست
به بزرگی، همه دریاست
روی برگی بنویس عشق
بنویس با چشم خیس عشق
عشقو تکرار کن دوباره
خط تیره، بنویس عشق...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-06-06 06:26
اقا سید این شعر منو یادمعلمی می ندازه که با یه خط کش چوبی تو دستش اروم از جلوی تخته سیاه عبور میکنه گامهاشومحکم تواغوش زمین کلاس جای میده و برای بچه های دبستانیها بافرمهای ابی دیکته ی عشق میگه اینقدر روون بود که خیلی راحت میشه توذهن تجسمش کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # ghazal 1390-06-06 06:37
be nazare man pesare roshan fekram peyda mishe. tu zendegi ehtiyaj be eshgho mohabat darim na in jur ghanuna faghat bayad haghe talagh ba zan bashe k age tu zendegi moshkeli pish umad betunim az khodemun defa konim na in k besuzimo besazim chon dur az ensafe
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # اشک مهتاب 1390-06-06 07:55
الا یا ایهاالساقی ادرکاسا وناولها
که عشق اسان نمود اول ولی افتادمشکلها
.
.
.
که هر اندازه خوبه عشق همون اندازه بیرحمه
.
.
.
این روزا ادما با کاراشون خوشنامی عشق لکه دار کردن وقتی به اسم عشق اسید رو صورت امنه یا خیلیای دیگه مث اون میپاشند...اونوبه هوس الوده میکنند...به دختر مردم تجاوزمیکنند..یا ادم میکشند یاحتی خودکشی میکنند باعث میشند ادم نسبت به عشق تنفر پیدا کنه((تو پرانتز بگم میدونم که عشق واقعی ازشیر هم پاکتره اما با این وضعیت نمیشه اعتماد کرد))
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # ghazal 1390-06-06 08:34
ashke mahtab kheyli badbini nesbat b eshgho mohabato zendegi
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # یاس 1390-06-26 03:37
عزیزم اشک مهتاب واقع بینه!
همیشه همه چی ایده آل نمیشه!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اشک مهتاب 1390-06-06 08:49
چطور یه ادم میتونه ایننقدر زیبا وخواستنی برای دیگری نقش بازی کنه ..نقش عشق نقش عاشقی؟؟؟تو را بخدا اگر واقعا عاشق نیستید اگر ادای دوست داشتن در می اورید نقاب به چهره نزنیدو بازی را شروع نکنید تا روزی با ترک صحنه ی نمایش دل ان تماشاگری را که از او دلبری کرده اید و او احساسش را در طبق اخلاص پیشکشتان کرده را تکه تکه کنید و روحش را هستی وامیدش به زندگی را همچون خاکستر در باد رهاکنید...پاکی عشق را با نجاست دروغ الوده نکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-06-06 08:51
ببخشید مثل اینکه کامنتم را اشتباهی فرستادم این مال یه بخش دیگه بود مدیریت لادیز اگه امکانش هست حذفش کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اشک مهتاب 1390-06-06 09:00
غزل جان من بدبین من منفی نگر اصلا من نیمه خالیه لیوانو میبینم اما...اما... مگه دروغ گفتم مگه الان اینا توجامعمون شمارش از تعداد نفسامون تو شبانه روز بیشتر نشده من با عشق واقعی اصلا مخالف نیستم وحتی خیلی هم اونو دوس دارم اما روی حرفم با عشقای دروغینه من از اینجور عشقای بی سرانجام یا بدسرانجام بدم میاد وگرنه طرفدار عشق به همنوع عشق به وطن عشق به همسر وفرزند عشق به دوست معلم استادوتحصیل وشغل ومهمتر از اون عشق به معبود هستم وحتی اونو ستاااایش میکنم...روی حرفم با اون عشقا بود نه اینا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-06-06 09:11
درضمن من یه انسانم پس محبت واحساس را هم درک میکنم هم خرج میکنم اما ادم باید عاقل باشه و بدونه کجا وبرای کی وچقدر باید خرج کنه ...من با عشق قبل از ازدواج یاهمون عشقی که احتمال منجر به ازدواج شدنش نیست مخالفم چون دوس ندارم کوله باری از خاطرات تلخ با خودم یدک بکشم وزندگی همسرم را خراب کنم یه نفر میگفت برخی بی اعتمادی ها وبی حوصله گی هاوبی توجهی های زوجها به هم یا والدین به فرزندان بخاطر اینه که تو دوران قبل ازدواج تمام حوصله ومحبتشون را برای کس دیگه خرج کردندوضربه خوردن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # ghazal 1390-06-06 09:38
are aziz mifahmam chi migi vali harchi manfi negar bashii bishtar khodeto azab midi belakhare tu in donya y pesare vaghan ashegho khob peyda mishe harchand b hich kodumashun nemishe etemad kard vali ba harki bayad mese khodesh barkhord kard
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-06-06 14:20
بله غزل جان منم نگفتم ادم خوب پیدا نمیشه نباید تر وخشک راباهم سوزاند اما ادم نباید راه رفته را دوباره بره ...بی گدار به اب زدن خطاست ...این صحبتهایی را هم که کردم نمیشه گفت منفی بافیه بلکه واقعیته شاید اگر اینا رادر نظر نگیرم منم بشم یه عبرت واسه دیگران...درضمن زندگی اونقدر زیبایی واسه دیدن داره که حتی ادمای منفی نگر هم اونو ببینند...جا واسه خوشبینی زیاد هست...اسم احتیاط رانمیشه منفی نگری گذاشت اینو فراموش نکن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # امین 1390-06-06 15:51
ببینید دوستای عزیزم در جامعه موجودات انسان نما زیاد هست .باید عاشق شبودن رو ملاک قرار داد نه وانمود به عشق اگه دوس داشتید راهشو بدونید بهتون بگم اگه بلدید که هیچ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # ghazal 1390-06-06 19:48
dar kol vaghti eshgh tu zendegi bashe hame chiz hale niyaziam b in hame ghanun nist faghat haghe talagh ba khanuma
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سید 1390-06-06 20:04
"امین" جان بگو راهشو
اینجا محیطیه که هرکدوم از ما عقیده ها و ایده ها و تجربه هامونو میتونیم در اختیار بقیه بذاریم
من خودم خیلی دوس دارم مسائل زندگیو از جوانب مختلف ببینم اما فکر و دیده خودم تنها، کافی نیست
پس بگو و افکارت و ایده هاتو از ما دریغ نکن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سید 1390-06-06 20:07
"غزل" جان اگه میخوای قبل از ازدواج کردن به طلاق فکر کنی، همون بهتر که ازدواج نکنی
درسته که هر چیزی یه بعد منفی داره اما ما ازدواج نمیکنیم برای اینکه یه روزی طلاق بگیریم
بقول "امین" عزیز، به عشق باید فکر کنیم و دوست داشتن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سید 1390-06-06 21:34
درسته باید همه ی جوانب رو در نظر گرفت
اما ما همه چی رو در نظر میگیریم بجز عشق و محبت
انسان وقتی عاشق میشه، دوست داره و تلاش میکنه که بدست بیاره، نه اینکه از دست بده
هر وقت به از دست دادن فکر کردی، بدون که عاشق نیستی
هر چند بنظره من عشق یه چیزه و ازدواج یه چیزه دیگه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سید 1390-06-06 21:41
بچه ها یه سوال ازتون دارم، هر کی دوس داشت جوابمو بده
دلم میخواد راهنمایی های شمارو بخونم تا شاید بتونم به یکی که هنوز جوابی واسه این سوالش پیدا نکرده کمک کنم:
اگه با شخصی که دوستش داشتید و دارید و مدت زیادی تمامه محبتتون رو براش هزینه کردید، یهو بره و با یکی دیگه ازدواج کنه، شما چه تصمیمی برای آیندتون میگیرید؟
با این توضیح که هنوز خیلی بهش علاقه مندید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # امین 1390-06-06 22:25
اگه میخاید عشق کسی رو که میخاید ببینید عاشقیش واقعیه یا نه بهش بگید البته در اوایل برخورد بهش بگید به خونوادش بگه یا به یکی از بزرگ تر های خونه بگه که با بزرگتری از خونه شما این علاقه رو بگه اگه گفت بدونید عاشقیش ودوس داشتنش واقعیه و ادامش اگه بیشتر خواستید بهم بگید چون خودم خوب این موضوع رو احساس کردم ،سید جان اگه کسی رو دوس داشتی و بش نرسیدی و رفت و مال یکی دیگه شد همون بهتر که رفت چون مال تو و لیاقت تو رو نداشته تا میتونید دنبال عشقی 2 طرفه باشید عشق 2 طرفه بهتر از یه طرفس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # lمریم 1390-06-19 22:56
واقعا ،از این عشق یک طرفه دلم خونه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # امین 1390-06-06 22:36
بچه ها خدا کنه همیشه امید داشته باشید توو زندگی تا امید هست زندگی کنید. امیدی که من پری روز از دستش دادم البته امید نه از خدا از زندگی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سید 1390-06-06 22:37
ممنون از جواباتون
اما من اینایی که گفتید رو بارها بهش گفتم
قبول داره اما فقط لفظی
انگار ته دلش یه چیزه دیگست!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # امین 1390-06-06 22:40
میفهمم چی میگی سید جان ولی سعی کن از بدی طرف ازش بگی حتی اگه بدی نداشت واسش درست کن اینطور پندارش نسبت به طرف عوض میشا هر بار یه بدی رو بگو نه یه دفه اینقدر تکرار کن تا محبت طرف از دلش بره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سید 1390-06-06 22:41
"امین" جان راستی مشکلت حل شد؟؟
ما دعا گویت هستیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # امین 1390-06-06 22:46
نه والا مثه اینکه جدی جدی دارم از این دنیا جم میکنم میرم پناه بر خدا سید جان تو سلامت هنوز هستیم با شما برادر خواهرای عزیز به این اعتقاد دارم تا خدا نخواهد نجنبد برگی از درختی.ابجی نیلوفر درس پس دادم خدمتتون اگ جیزی گفتم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سید 1390-06-06 22:48
گاهی به من میگه: تنها میمونم
میگم: چرا؟؟
میگه: از اون زمان میترسم که ازدواج کرده باشم و باز به یاد عشق رفتم بیفتم و این افکار حتی اندکش هم خیانت و ظلم در حق همسر مه!!
وقتی اینو میگه، من دیگه چیزی ندارم که بهش بگم
بعدش هردومون سکوت میکنیم...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # امین 1390-06-06 22:48
آبجی نیلوفر واسم پیش اومده جز این راه راهی نداره شک نکن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # امین 1390-06-06 22:52
بیخیال طرفش میشه نه احساسات درونش ؛جز از کم کردن دوستاشتنش نسبت به طرف راهی نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # امین 1390-06-06 23:02
آبجی خودت رو ناراحت نکن مطمعن باش خدا این سرنوشت رو به بهترین نحو درست میکنه خدا با دلهای شکستس؛سید جان حتما ای کارو بکن کاملا رفع میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سید 1390-06-06 23:47
انگار باعث ناراحتیتون شدم
ببخشید
نمیدونم دیگه چی باید بگم بهش
فقط دعام براش اینه که با گذر زمان افکارش نسبت به این مسائل تغییر کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سید 1390-06-06 23:59
در مقابل جوابش سکوت میکنم چون توزندگی معمولا کسی به معشوقش نمیرسه و یه حسرتی همیشه ته دل آدم میمونه
و چقدر بد ه که همسر و فرزند داری و بیاد یکی دیگه باشی
یعنی جسمت با خانوادت زندگی کنه و فکر و روحت با یکی دیگه
در اطرافم خیلیارو دیدم که اینجوری بودن
داییم و عموم نمونه هایی هستن که با زندگیشون کاملا آشنام
عموم 65سالشه و زندگی خوبوآرومی هم داره اما هنوز بیاده...
راستش وقتی اینارو میبینم به دوستم حق میدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سید 1390-06-07 00:04
ممنون از راهنمایی ها و محبتتون
بهتره دیگه این بحثو ادامه ندیم چون دارم سردرگم تر میشم
بگذریم...
"امین" جان اگه از دست من کاری بر میاد برای حل مشکلت، بگو
هر کمکی باشه در خدمتم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # tahoora 1390-06-07 02:29
be nazare man haghe takalof bayad nesf bashe na faghat baraye khanuma
.
Valy dar mored inke ejaze nagiran az aghayun bara mosaferat kharej moafegham
man ghabul daram kheily khanuma az in sharayet sue estefade mikona valy khodaey aghayun negah konid bebiid tedad khanum haey ke beheshun khianat mishe bishtare ya aghayun
marda alan badeshun miad az in ghanuna chon hukumate ma mard salare valy age to englis zendegi mikardan ke aval hagh ba khanumas bad bache ha bad heivanat khanegi bad aghayun
mifahmidan in ghavanin hamchin badam nis
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # مهسا 1390-06-07 07:13
سلام من اولن بارم هست که به این سایت میام من میگم فقط حق طلاق و حضانت فرزند کافی چون شوهری که بخواد با زور قانون و تعهدات قبلی قبول کنه من درس بخونم یا کار کنم زندگی باهاش بی فایده است اون فرد رو نباید جز ادمیزاد حساب کرد چه برسه بتهاش زندگی کرد.ولی قانون کشور های غربی هم خوبه که بعد از طلاق اموال نصف میشه این شرط هم خوبه که زن بیچاره حداقل یه پشتوانه ی مالی داشته باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # امین 1390-06-07 10:50
ممنون عزیزانم بعد رمضون شیمی درمانی دارم میگن خیلی عذاب میکشی واسم دعا کنید طاقتش رو داشته باشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سید 1390-06-07 15:31
امین جدی میگی؟
زبونم بند اومد...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اشک مهتاب 1390-06-07 15:48
امییییین واااااااقعا...کاش هیچوقت اینونمیشنیدم ...کاش یه شوخی تلخ باشه....کاش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سپهر 1390-06-07 17:37
امین از ته قلبم آرزوی سلامتیتو میکنم.فکر کنم همه بچه های این سایت با من موافق باشن که نباید امیدتو از دست بدی!واست دعا میکنم عزیزم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # lمریم 1390-06-19 22:53
s\سپهر جون واسه منم دعا کن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # saba 1390-06-07 18:12
ma hame bahatim amin. ba ghalbemoono fekremoon hamrahetim. doreye sakhtie vali ishala ke be khoobi tamoom mishe.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # کیانا 1390-06-07 22:25
امین راست میگی ؟؟؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # ghazal 1390-06-07 23:40
vaaay che khabare badi. amin joon ba in k na didamet na mishnasamet vali ba in khabar kheyli shoke shodam. ishala hame chi hal mishe b khoda tavakol kon manam kheyli vasat doa mikonam.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-06-08 13:31
دلینگ... دلینگ...
صدای زنگ کاروان می اید.حال وهوای سفر در فضا سیال است.عده ای از مسافران بارشان رابسته اند وهمراه قافله رمضان سبک بالانه عزم کوچ از برهوت دنیا را دارند.
واماعده ای دیگربروی زمین خشک شوره زار ؛ زیر افتاب سوزان غفلت نشسته اند...گویا پایشان به این ماسه های داغ چسبیده ودلهایشان به دنیا میخ شده ودستهای اسیره زنجیر هوا وهوسشان در تقلای آزادی
چهره ی کاروانیان در اغوش لبخندی عاشقانه غرق شده واما یأس وحسرت برصورت جاماندگان چنگ انداخته. کاروان عشاق در حال دور شدن است و نوای دلارام زنگش در حضور تلخ سکوت محو میشود...ناگهان یکی از دلمردگان در حالی که دستهایش را بلند کرده وبا چهره ی خسته نگاه محزونش را به صورت نیلی آسمان دوخته فریادی دردناک سرمیدهد:
خدایا!!!!!!جرا دلم رمضانی نشد ......براستی چرااااا؟؟؟؟؟
...عیدسعیدفطر را به نیلوفرجان ؛کیانای عزیز؛غزل جان؛اقا امین؛اقا ساسان ؛اقاسید؛اقاسپهروتمام دوستان خوبم تبریک عرض میکنم...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سید 1390-06-08 16:31
سلام
ممنون "اشک مهتاب" عزیز
عید همتون مبارک
امیدوارم هر چه زودتر امین بیادو با یه کامنت دل همه ی مارو شاد کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سید 1390-06-08 16:36
بچه ها هممون برای امین دعا کنیم
از ته دل
مادر من هم به علت سرطان، 20 ساله پیش فوت کرد
دعا کنید بچه ها...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # حامد 1390-06-08 21:33
کی اینو نوشته؟
خودتونو مسخره کردین یا شعور آقایون رو؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # رهی 11سید سابق11 1390-06-10 16:06
ممنون "نیلوفر" جان
امین حتما خوب میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اشک مهتاب 1390-06-13 15:40
تاج از فرق فلک برداشتن

جاودان آن تاج بر سرداشتن

در بهشت آرزو ره یافتن

هر نفس شهدی به ساغر داشتن

روز در انواع نعمت ها و ناز

شب بتی چون ماه در بر داشتن

صبح از بام جهان چون آفتاب

روی گیتی را منور داشتن

شامگه چون ماه رویا آفرین

ناز بر افلاک اختر داشتن

چون صبا در مزرع سبز فلک

بال در بال کبوتر داشتن

حشمت و جاه سلیمانی یافتن

شوکت و فر سکندر داشتن

تا ابد در اوج قدرت زیستن

ملک هستی را مسخر داشتن

برتو ارزانی که ما را خوش تر است

لذت یک لحظه "مادر" داشتن

.
.
.
تقدیم به روح پاک مادرتون
اقاسید واقعا متاسفم که وجود با ارزش مادرتون را توصحنه ی زندگی از دست دادید خیلی سخت وتلخه....روحشون شاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اشک مهتاب 1390-06-13 10:08
سلام اقاسیداسم جدیدمبارک میتونم بپرسم به چه معناست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اشک مهتاب 1390-06-13 10:10
نیلوفرجون نتیجه انتخاب رشتت چی شد ؟؟؟منوبیخبر نذار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اشک مهتاب 1390-06-13 13:34
نیلوفراینجایی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اشک مهتاب 1390-06-13 15:27
دانشگاه کدوم شهر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # sonia 1390-06-13 17:00
من با این مطلب موافقم نه به خاطر اینکه مرد ها مورد اعتماد نیستن یا اینکه ما زن ها دوست داریم زیادی روشن فکر به نظر بیاییم بلکه به نظر من اینها حق هر زنی که توی ایران به زن ها داده نشده بنابراین ما مجبوریم اینها رو جزو شرایط عقدنامه بزاریم.
مردها هم لطفا ناراحت نشن چون الان این حقوق علاوه بر اینکه به اونا داده شده بلکه اختیار خانم ها هم به اونا داده شده ما نمی خواهیم حقی از اونا بگیریم بلکه فقط می خوایم از حقوق خودمون دفاع منیم .
اونا اگه دوست ندارن با این شروط میتونن باهامون ازدواج نکنن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # مسعود 1390-06-13 22:58
این همه بحث سر چیه ؟ اگه دو نفر عاشق هم باشن همه چی حله حتی اگه یکی بخواد از دیگری جدا شه باز مشکلی نیست چون طرفین بخاطر اون عشقی که به همدیگه دارن به خواسته طرف مقابلشون تن میدن چون به راحتیش فکر میکنن ... رمانتیک بود نه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # lمریم 1390-06-19 22:51
خیلی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # رهی {سید سابق} 1390-06-13 23:12
"اشک مهتاب" عزیز بخاطر محبتات بسیار ممنونم
ممنون از شعر زیبات
ببخشید دیر جواب میدم
این روزا یکم سرم شلوغه
رهی یعنی بنده ی ناچیز و کوچک
این اسم شاعر مورد علاقمه
"رهی معیری"
آسودگی از محن ندارد مادر
آسایش جان و تن ندارد مادر
دارد غم و اندوه جگرگوشه ی خویش
ور نه، غم خویشتن ندارد مادر..."رهی معیری"
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # رهی {سید سابق} 1390-06-13 23:32
"نیلوفر" جان مبارکه قبولیت
دیگه کم کم باید صدات کنیم: "مهندس"(نیشخند)
اما دعا میکنم که دانشگاه سراسری هم یه رشته ی خوب قبول بشی و خلاصه مهندسه مهندس بشی
و انشالله در تمام مراحل زندگیت موفق باشی
هم تو و هم همه ی عزیزای دیگه ای که اینجان ( امین و اشک مهتاب و سپهر و کیانا و ...)
انشالله همتون شاد و موفق و سلامت باشید
آمین...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اشک مهتاب 1390-06-14 10:44
نیلوفرجووون تبریک میگم ببخشید دیروز حالم خوب نبود فراموش کردم تبریک بگم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سالم و سرحال 1390-06-14 11:46
نیلوفر جون ما لادیزی ها بهت افتخار می کنیم. آفقارین. حالا کی باید بیاییم شیراز شیرینی بخوریم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # niloo 1390-06-14 20:49
چه نظراتتون باحال بود !
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # n.j 1390-06-15 12:19
جالبه من تا جايي كه فرصت شد نظرا رو خوندم
چرا ريشه اي عمل نميشه
منظورم اصلاح قوانين جاريه است!!!!
اگه اينجوري باشه حق به حقدار هم مي رسه!!!!!!!!!!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # وکیل 1390-06-15 12:39
تو کشور ما کدوم حق به حقدارش رسیده که این یکی برسه؟!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # بهروز 1390-06-15 15:15
ببخشید دوستان اگه میشه بگن که منظورشون از حقوق نابرابر چیه ؟
کدوم حقوق نابرابر منظورتونه؟ اگه بگین تا منم متوجه بشم ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # نارسيس 1390-06-15 17:06
دوست عزيز عقود ضمن عقد براي خانم هاي ايراني قابل اعمال نيست چون عرف جامعه ما اين عقود را نميپذيرد.
در فرهنگ و عرف ايراني زنان ما به خاطر پايداري زندگي خود حتي از هديه اي كه مردان به عنوان مهريه براي آنها تعيين ميكنند چشم پوشي ميكنند حال شروط ضمن عقد پيشكش چون براي عرف جامعه ايراني قابل هضم نيست وفقط ايجاد سو تفاهم ميكند!!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # mary 1390-06-15 17:57
منم با دو تا از شرط ها موافقم ولی اینکه تو جامعه ی ما این کار تقریبا غیر ممکنه چون همه چی دست آقایونه و اقایون هم به این راحتی ها واسه ی خودشون مشکل درس نمی کنن. بعدشم اگه منطقی فک کنیم می فهمیم کدوم آقایی میاد این شرطهارو قبول کنه ؟؟؟؟اونم تو این دورو زمونه... واقعا واسه ی ما خانمها متأسفم مظلوم واقع شدیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # پدرام نیکخو 1390-06-15 18:15
حق ادامه تحصیل، حق حضانت از بچها، حق سفر خارج حق تعلق،... به خدا ما اینجا با زنا ازدواج نمی‌کنیم میبریمشون به بردگی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # ناناز 1390-06-15 22:15
من فقط با حق طلاق موافقم.....
آخه دنیا دو روزه چرا باید اینقد به خودمون سخت بگیریم....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # atena 1390-06-18 16:30
eyyyy baba chekhabaretone
aval az hame janbe dashte bashin v be nazarate ham ehteram bezarin baed nazar bedin valaaaaaaaaaaa
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # sahar 1390-06-19 20:40
che karie vase chi ezdevaj konim ma khanooma ezdevaj nakonim rahattar inkararomikonimbavar konid0pas chera ezdevaj konim age mojarad bashim mitoonim inkararo bedoon hich estereso anjam bedim dg lazemam nist be kasi javab pasbedim motmaenbashin intorymovafagh tarim
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # نساء 1390-06-20 00:34
سلام همه گي خوب هستين؟شانسي اومدم رو اين سايت اين شرط و شروطي كه گذاشتين براي اول زندگي مثل اين ميمونه "كشتن گربه در حجله" شايد براي كساني خوب باشه،اما تا جاي كه من ميدونم هيچ دختر و پسري برا بدبخت شدن ازدواج نميكنن.ميدونين مهم ترين شرط تو ازدواج اول احترام گذاشتن زوجين نسبت به هم ديگه است تا احترتم سر جاشه هيچ مشكلي به وجد نمياد اما افسوس بعضي از جواناي امروز به خودشون احترام نميذارن چه برسه به كسي كه ميخاد باهاش ازدواج كنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # ناشناس 1390-06-21 20:39
خاک بر سرتون با این طرز فکرتون
پس بی زحمت اجازه تعدد زوجینم همون اول امضا کنید بدید دست آقایون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # لـادیز 1390-06-21 21:15
دوستان عزیز، سایت لادیز در راستای احترامی که به عقاید و نظرات تک تک شما قائل است، کلیه کامنت ها را بدون بازخوانی منتشر می کند. متاسفانه شاهد نظرهایی هستیم که بدون در نظر گرفتن شئونات اخلاقی و اجتماعی با بکار بردن الفاظ ناشایست از سوی برخی منتشر می شود. ضمن عذرخواهی از دوستانی که بنحوی از سوی عده ای مورد توهین قرار گرفته اند، مجددا از همه همراهان لادیز درخواست می کنیم برای جلوگیری از اعمال حذف و سانسور، مطابق شان انسانی و اجتماعی که از آنها انتظار می رود اقدام به انتشار نظر کنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # زهره 1390-06-23 11:49
از چند تا از پسرای فامیل پرسیدم حاضرن که حتی یک ثانیه زن باشن ؟ میدونین جوابشون چی بود؟ اگه تو ایران نباشن چرا که نه !
نه به خاطر قوانین بلکه به خاطر تابو ها و عرف بد جامعه ... .ما زنها خودمون مقصر اصلی هستیم چه کسی بچه ها ویا بهتر بگم پسرای با ذهن بسته رو تربیت کرده؟ زنهایی مثل مادر من و تو این قدر که لیلی به لالای پسراشون گذاشتن و بههشون اجازه دادن بدون محدویت هر کاری بکنند .
یا اصلا اگه یه زن حاضر نشه زن صیغه ای یک مرد بشه یا زن دوم وسوم وچهارم و.....nام دیگه چند مرددارای چندهمسر وجود نخواهد داشت.
شرط های ضمن عقد راه حل موقت اند ... باید خود را تغییر دهیم . مادرا ن خوبی برای دختران وپسرانمان ...و زاپنان خوبی برای همسرانمان باشیم که ( از محبت خار ها گل میشود)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-6 # paradise 1390-06-24 01:31
خوبه دیگه!! زنا به جای شوهر یه اسپانسر مالی که نقش غلام حلقه بگوش رو هم ایفا می کنه انتخاب کنن!
بابا جمع کنید این تفکرات مریض فمنیستی رو....!
همین کارا رو کردیم که روزگارمون اینه دیگه....!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # nara 1390-06-24 02:07
آره؟؟؟ راست میگی‌‌ها تا وقتی‌ که تفکرات فمنیستی نبودو زن‌ها در نقش کنیز و در ضمن همخوابه بشر (نه آدم)‌هایی‌ مثل تو بودن سازتون کوک بود دیگه نه؟ الان که صحبت سر حق طلاق و حضانت بچه و مسافرت و تحصیل اوه اوه اوه فمنیسمممم چه چیزی بعدی میگن ایناا؟ تو جمع کن داداش ...چشم‌ها را باید شست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # سامان 1390-06-24 13:10
واقعا براتون متاسفم با این شروطی که گذاشتید. فراموش نکنید که ما باید از حقوق زنان دفاع کنیم و حق پایمال شده اونها رو بهشون برگردونیم. منتهی نه با سلب و پایمال کردن حقوق مردها.با شروطی که مطرح کردید عملا از آنور پشت بام افتاده اید.
*با بند 1 موافقم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # سامان 1390-06-24 13:11
* با بند 2 مخالفم. به نظر من مرد هم برای سفر(چه داخل و چه خارج) باید موافقت زنش را داشته باشد.سفر(به خصوص تفریحی) بدون همسر (چه برای زن و چه مرد) چه لذتی دارد ؟ مگر ....
*با بند 3 و 4 تا حدی موافقم. ولی اینکه هر مکان و محل درست نیست. در زندگی بسیاری از تصمیمات باید با همفکری و درنظر گرفتن مصالح زندگی زوجین گرفته شود و شرایط خانوادگی و موافقت طرف دیگر در آن لحاظ شود.
*با بند 5 به شدت موافقم.به همان مقدار که مخالف مهریه ام. یعنی معتقدم مهریه حذف و از قانون نصف کردن دارایی های به دست آمده بعد از ازدواج به جای مهریه استفاده شود.
*بند 6 واقعا غیرمنطقی است.زوجین باید به اتفاق هم در این مورد تصمیم بگیرند. نه فقط مرد یا فقط زن.
*بند7 می تواند توافقی باشد. اما اهلیت طرفین در زمان وقوع طلاق نیز مهم است. تعیین آن در ابتدای ازدواج منطقی نیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # سامان 1390-06-24 13:18
آقا لادیز یعنی چی؟ تلفظ صحیحش لِی دیز هست. آخه آدم اینقدر بیسواد؟
نتیجش هم می شه این مقاله های آبدوغ خیاری.
آخه تو این دوران که همه دخترا چشمشون به دره که خواستگار بیاد ببرتشون، کدوم پسری حاضر می شه این شروط رو قبول کنه؟ اگر هم قبول کنه مطمئن باشید به یه سال نکشیده کلک زندگی مشترکشون کندست. با این شروط می خواین زندگی ها رو از هم بپاشونید یا طرفین رو خوشبخت کنید؟ اگر خوشبختی طرفین ملاک است که این شروط منجر به آن نخواهد شد.
سوالی دارم از نویسنده این مقاله . آیا شما واقعا خوشبختید؟ حتم می دانم هیچ کس با چنین تفکراتی(چه زن و چه مرد) خوشبخت نیست.
به امید روزی که عدالت واقعی بین زن و مرد برقرار باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # عادله 1390-06-25 11:40
جدا که سایت بیخودیه مخصوصا نظراتش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # مهرناز 1390-06-26 16:24
عزیزم قوانین ما از بیخ و بن مشکل داره.چرا باید حق طلاق با مرد باشه یا با زن باشه؟حق باید با حق دار باشه می خواد مرد باشه یا زن، در یک شرایطی حق با مرده و دریک شرا یطی حق بازنه.واقعاً مسخره ست که تو این مملکت حق طلاق با آقایونه.چرا مرد باید حتی بدون اجازه ی همسرش بره به راحتی زن بگیره یا صیغه کنه اون وقت اگه یه خانوم از حق طلاق حرف بزنه میشه چشم و هم چشمی و طوفان به پا کردن و زیر پا گذاشتن عشق و علاقه و از این مزخرفات.تو این نابرابری و بی عدالتی زن دستش به کجا بنده به جز این که حق طلاق بخواد؟اگه انقدر قوانین مسخره وضع نشه و زن خیالش راحت باشه که بعدها اگه مشکلی پیش بیاد قانون به وضعش رسیدگی عادلانه می کنه چرا باید از حق طلاق و این چرت و پرت ها صحبت بکنه؟من با تمام این شروط موافق نیستم اما با این جو حاکم به نظر می رسه بعضیاش لازمه.ای کاش به این باور می رسیدیم که زندگی مشترک دوئل و مسابقه نیست.همفکری و همیاری و رفاقت دوچانبه است برای همه ی عمر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # هویدا 1390-06-27 12:39
تاج بر سر مرد اگر کند زن کند،خاک بر سر مرد اگرکند بازم زن کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # زهرا 1390-06-28 00:51
همتون خفه شين تو اين دوره و زمونه همه از قانون و احترام و حق حرف مي زنن ولي تا پاش ميرسه مي زنن زيرش اقا جان نسل جوون نسل متعهدي نيست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سپهر 1390-06-28 01:55
زهرا خانوماولا بی احترامی نکنین چون منم یه مرد هستم و شما دارید به تمامه آقایون توهین میکنین!در ضمن این مسائل ربطی به یک جنس نداره!بله خیلی از آقایون حقوقه همسرشون رو نادیده گرفتن ولی اون دسته از آقایونی که به خاطره مهریه تو زندان هستن چی؟حتما میگی اگه پول نداشته بی خود کرده زن گرفته ولی باید یاداوری نم که قبل ازدواج زن از موقعیت مالی شوهرش خبر داشته و خودش بله رو گفته!!!این دسته از خانوم ها چرا هیچ وقت مواخذه نمیشن؟من خودم با یه نفری بودم که به خاطر پول و قیافه بهتر و بیشتر بهم خیانت کرد و رفت واسه همین دیگه ازدواج نمیکنم ولی سعی کردم منطقمو حفظ کنم!هیج جا نه خوبی مطلق هست نه بدی مطلق!سعی کن دیدتو عوض کنی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # زهرا 1390-06-28 12:46
سپهر اول اينكه منظورم از همه يعني همه كسايي كه كامنت مي زارن منم بايد بگم كه اين شما مردا هستين كه همش نامردي مي كنين و مردايي كه زن دارن و چشمشون دنبال يكي ديگست يا اونايي كه دوباره زن مي گيرن دليل اين ادعامه اين زناي بي چاره هستن كه همش ناديده گرفته مي شن شما كه انقدر از زندان رفتن مردا ميگين اينم بايد بدونين كه در صورت در خواست دادن زن براي مطالبه مهريه اول اموال مرد برسي ميشه از اونجايي كه همه مردا حتي پولداراشم توي اين مواقع گدا ميشن در صورت داشتن كسب و كار قسط ميبندن و اگر هم كه نميدن زندان حقه شه چون همينم به زن يه ارامشي ميده حالا ديدي كه زنا چقدر قانعن و با زندان رفتن مرد راضي ميشن خلاصه اينكه همه جا شما مردا يه جوري ميبرين چون از بس كه زنا رو اذيت ميكنين بازم اين زنا هستن كه مي بخشن حالا افتاد فكر ميكنم كه عملي كردن جمله اخرت براي خودت لالزم باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # سپهر 1390-06-28 19:11
خانوم محترم اول برو قوانین مهریه رو مطالعه کن بعد نظر بده!اونی که شما دارین میگین عند الاستطاعه هستش نه عند المطالبه واسه همین جدیدا تا اونجا که میشه دفاتر ثبت اسناد عند المطالبه نمینویسن!بعدشم شما آمار افرادی رو که به خاطره مهریه تو زندان هستن مطالعه کنی مخت سوت میکشه!در ضمن شما اگه کل cm هارو خونده باشی میفهمی خیلی از آقایونه همین سایت با این شروط موافق هستن!پس الکی شلوغش نکن.در ضمن شما اگه شخصیت ضد مرد داری دلیل نداره به مردا توهین کنی!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # گـــــل یــــخ 1390-06-28 21:32
سلام...من تازه با این سایت آشنا شدم.تعداد از نظراتو خوندم..من دختری هستم 24 ساله...که به تازگی از همسرم جدا شدم...مهریه م 1366 سکه بود...اما من همه ش رو بخشیدم.برای جدا شدن هم مشکلی نداشتم.اما بخشیدم.اما الان من از این جایی که ایستادم دارم میگم که مهریه سلاحی هست که بدون اون زن نمیتونه احساس امنیت کنه...دنیای امروز متاسفانه دنیای فوق العده کثیفیه...فرشته از محبت مرد پرسید...فرشته جان به نظر من هر چیز جای خودش رو داره.متاسفم که اینو میگم اما اکثریت قریب به اتفاق مردان وقتی به اصطلاح خرشون از پل گذشت یادشون میره چی دارن و کیو دارن...خاصیت مرد جماعت اینه که به یک نفر تا ابد قانع نمیشه.نمیگم این فقط خاص آقایونه،نه...اما توی جامعه ی مرد سالار ما،آقایون بیش از اونی که حقشون باشه با استناد به قوانین مملکتی،به حقوق مسلم زن دست درازی کرده اند...پس شما باید عاقل باشید و حقتون رو تا وقتی دنبال شما میدوند و برای بدست آوردنتون حاضرن هر کاری کنن بگیرین تا بتونید یه عمر با خیال آسوده زندگی کنید و بدون هیچ دغدغه ای به زندگیتون برسید.هر چند ، اینم باید بگم که هر چیزی ظرفیت و فرهنگ خودش رو میطلبه که...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # زهرا 1390-06-28 23:10
افرين گل يخ مرسي ادم هايي مثل سپهر فقط خودشونو به خواب مي زنن به خاطر همينم اصلا بيدار نميشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-06-29 00:19
شاید باورتون نشه اما هر وقت اسم ازدواج میاد تنم میلرزه میدونید چرا چون از خیانت میترسم اره بلندفریاد میزنم و میگم من از خیانت مردا بیذارم چون هزارویک قصه درباره ی خیانت مردا خوندم اینکه چجوری زنشون را ول کردن و رفتن دنبال یکی دیگه
من ادمیم که اگر ازدواج کردم دوست دارم باشوهرم یه روح باشیم در دوبدن حتی اسم کثیف خیانتم توذهنمون خطور نکنه حتی اسمش
اما متاسفانه روزانه شاهد هزاران هزار مورد خیانت هستم اما بازم تو زندگی یاد گرفتم که تنها کس انسان فقط خداست نه همسرشون اما میدونید هزینه ی یه خیانت برای یه زن چقدره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سپهر 1390-06-29 00:44
باشه زهرا خانوم اصلا من نفهم خوبه؟راضی شدی؟ولی بدون فقط مردها نیستن که خیانت میکنن!من عاشق کسی بودم که حاضر بودم جونمو واسش بدم!واسه خرید کادوی تولدش 5ساعت تو خیابونا دنبال چیزی در شانش میگشتم اون وقت چی کار کرد باهام؟یه شصت بهم نشون داد و رفت با یه پسره پول دار تر فقط واسه ماشینه بهتری که نسبت به من داشت!من نابود شدم و به خاک سیاه نشستم!اینجا جاش نیست که چه بلا هایی سرم اومد!الانم از لحاظ عاطفی و عشقی از جنس مخالفم بیزارم و فقط به چشم همکلاسی یا دوست ساده به اطرافیانم نگاه میکنم!این از هزارن نمونه ای از خیانت دختر هاست!الانم فقط دارین الکی شلوغش میکنین!کسی که بخواد زندگی بکنه باید این شروط رو قبول کنه وگرنه احتمال نارو زدنش زیاده
اشک مهتاب جان امیدوارم همسر آیندت همیشه عاشقت بمونه و همیشه خوش بخت بشی ولی بدون همه مثل هم نیستن!خیلی آدمهای خوب وجود دارن که آدم میتونه بهشون اعتماد کنه!البته راجع به حرفم باید خودمو فاکتور بگیرم!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # amir 1390-06-30 09:52
خيلي ها هم از خيانت زن ها ميترسن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # گـــــل یــــخ 1390-06-29 01:06
قبول دارم...عشق چیز مقدسیه...خیلی مقدسه...
اما به قول اون روباهه توی داستان شازده کوچولو : " همیشه یک جای کار لنگ میزند..."
منم عقاید اشک مهتابو داشتم...عمری سرم توی درس و مشق بود...از خیانت مردا متنفر بودم چون خیانت پدرم رو دیده بودم...تصمیم داشتم هیچوقت ازدواج نکنم...اما سرنوشت اونقدر بی رحمی کرد و کرد و کرد تا به اینجا رسیدم...
میدونید ، همیشه یه جای کار میلنگه...جدی میگم...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-06-29 03:21
سلام اقاسپهر چند سال پیش یه کتابی به دستم رسید سال چاپش قدیمی بود شاید خیلیها از جمله شما اونو خونده باشن اما شایدم نه...رمان بود قبلا گفته بودم اهل رمان نیستم ولی بخاطر گفتار ساده ای که داشت وزندگی روزانه شخصیت داستانو واقعی به تصویر کشیده بود خوندم اسمش((حریم دل)) بود فکر کنم براتون جالب باشه البته اگه نخونده باشینش کامنتتون راکه خوندم یاد اون رمان افتادم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # زهرا 1390-06-29 16:12
اقا سپهر يه چنين نمونه هايي در برابر نمونه هاي بارز نامردي مردا هيچه و بايد وجود داشته باشه تازه در مورد مسئله اي كه داشتي بايد خيلي خوشحال باشي كه يه چنين ادم ظاهر بيني زود از زندگيت رفته اينم اوازه گوشت كن كه تا طرفتو از لحاظ اخلاقي اونطور كه بايد نشناختي خودتو و پولتو وا ندي اين طوري به خودت احترام گذاشتي چون مي فهمي كه حداقل طرفت به خاطر پول به پات نمونده من واقعا نميخوام متعصبانه به قضيه نگاه كنم و مي دونم تو جامعه ما همه جور ادمي وجود داره و شما بايد اون اتفاقو براي خودت به فال نيك بگيري
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سپهر 1390-06-29 16:28
زهرا جان 1 یا 2 ماه نبود دوستیمون که!مدت زیادی بود!تو این مدتی که باهاش بودم فکر میکردم شناختمش در حی که سوژه بهتر گیرش نمیومد و وقتی یکی بهتر پیدا شد به راحتی رفت!فکر نکن امثال من کم هستن!دوسته دوستم داشت ازدواج میکرد زنش شب قبل ازدواج به دوست پسر قبلیش زنگ زد و گفت میخوام شب آخر مجردیم با تو باشم و حال کنم!اون بدبخت هم فهمید و الان دیونه شده!!!!!!!!!یه طرفه نگاه نکن به قضیه!اون قدر میتونم مورد بیارم که زن به شوهرش خیانت کرده و با یه نفره دیگه خوابیده!!!هر دو جنس توشون بی شرف وجود داره!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # زهرا 1390-06-29 17:05
انلاينتو عشقه. تو اين دوره و زمونه دور و بر ما پر از اين ادم هاست زياد حرص نخور ايشاله يه ادم باهال گيرت بياد كه همه چيزو برات تموم كنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سپهر 1390-06-29 22:04
از دعات متشکرم ولی من که گفتم دوره همه رو خط کشیدم ولی امیدوارم تو به آرزوهات و نیمه گم شدت برسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-06-29 22:22
اقاسپهربه سلامتی کی راهی سفرید کدوم کشور؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # کیانا 1390-06-30 04:07
سپهرجوون نمیخوام به تو و بقیه مردا توهین کتم ولی واقعیته اره درسته مردای خوبم وجود دارن اما تو بهشت زهرا زیرخاک !!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # Mostafa 1390-07-03 21:46
ولي كيانا قبول كن اين دورو زمونه دختر خوبم كم بيدا ميشه فقط فقط مردا بد نيستن من نميكم خوبن اره مردا هم بدن ولي دخترا هم دست كمي ندارن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # amin 1390-06-30 15:12
مرسی کیانا!!!!!!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # آندريا 1390-06-30 15:36
به نظر من هيچ چيزي تو اين دنيا خوب خوب نيست هيچ چيزي تو اين دنيا بد بد هم نيست حتي اون خلاف كارش به يه چيزايي پايبند هست فقط ما نمي دونيم . به نظر من تو اين روابط بايد تعادلي عمل كرد نه زيادي خام بشيم كه طرف فكر كنه هر كاري كنه اشكالي نداره اين كه احمقه هيچي حاليش نيست نه زياد سرد باشيم كه طرف فكر كنه بي احساسيم و بود نبودش مهم نيست . بايد تعادل داشته باشيم . نبايد سعي كنيم تو اين جور روابط خودمون رو عوض كنيم . بايد فكر اينجا رو هم بكنيم كه تا كي مي تونيم نقش يه آدم ايده آل طرف مقابل رو بازي كنيم ؟؟؟ هميشه نبايد ايده آل بود . بعضي جاها همين ايده آل بودن هم دل آدم رو ميزنه . نبايد مثل يه رباط عمل كنيم بايد خودمون باشيم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # سپهر 1390-06-30 20:10
کیانا جان واسه این طرز فکرت متاسفم!خب کسی زورت نکرده ازدواج کنی وقتی همه مردها به قول خودت بد هستن!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # کیانا 1390-06-30 20:15
مگه من گفتم اهااااااااای مردم واسه من شوهر گیر بیارید ...باور کن مرد خوب وجود نداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # سپهر 1390-06-30 20:22
باشه منم به نظرت احترام میزارم ولی داداشت امین که من خیلی دوسش دارم یه مرده!اینو یادت نره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # کیانا 1390-06-30 20:29
نه یادم نرفته داداشه من استثناست !!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # سپهر 1390-06-30 20:32
پس ببین برا هر کسی یه استثنایی وجود داره!حالا فکر کن هر کدوم از ما استثناهایی داریم!هیچ وقت نگو همه بد هستن!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # kimia 1390-07-03 19:33
من با همه ی موارد موافقم بالاخره کار از محکم کاری عیب نمیکنه چرا همه چیز باید به نفع مردا باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # Mostafa 1390-07-03 21:31
قبول داريد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # Mostafa 1390-07-03 21:35
سلام به همه حرف همتون متين قبول ولي من ي حرفي ميخام بزنم شايد همتون باور كنيد اولا همه پسرا دخترا رو واسه جيزي ك دارن ميخان نه واسه عاشق شدن و ي عمر زندكي اينو قبول دارين من خودمم پسرم همه ي پسرا دختر جماعتو واسه خودشون نميخاد اكر ي پسر زن ميكرفت واسه خودش نه واسه اوني ك داره ميتونستم قسم بخورم هيج كدومشون طلاق نميكرفتن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # Mostafa 1390-07-03 21:50
من ميخام از شما خانم ها و بسرا ي خواهشي كنم اميد وارم دلتوم باك باشه و خدا قبول كنه من نه بابا دارم نه مامان تمام فاميل هم با من مشكل دارن از حونه خودم بيرونم ميكنن كتكم ميزنن برام دعا كنيد ك مشكلشون با من تموم بشه و منو بجه داداششون و خواهرشون بدونن نه ي غريبه مرسي مننون  
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # Mostafa 1390-07-03 22:41
من از دوسالكي ك مامان بابام رفتن اين قدر سختي كشيدم ك فعلا ك الان بيستو دوسالمه فكر عاشق شدن و ازدواج از سرم بيرون رفته فعلا ك در كير فاميلم هستم بخدا اين قدر منو زدن ك بوست بدن من شده مثل دايناسور كلف و سخت ديكه ب كتك خوردن عادت كردم خوشحال ميشم بهم زنك بزنيد
٠٩٣٨٢٠٧٦٠٨٥
٠٩١٣٥١٦٥٦٠٤
ب اميد ارزوي خوش بختي تك تك شماها بااااي
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # شبنم 1390-07-04 07:48
به نظر من حق طلاق حضانت فرزند حق شغل و تحصیل حقوقیه که زن لازم داره تازه زن و مرد میشن مساوی از اونجا به بعد خودشون زندگیشونو میسازن.زنی که بدونه ازدواج کنه دیگه راهه طلاق نداره و تا آخر عمر کناره شوهرش میمونه عشق نیس اجباره!اما وقتی حق رو داره اما میمونه یعنی دوست داره شوهرشو.نصف دارایی هم مصلما باید مال زن باشه تو این جامعه که زنا پا به پای مردا کار میکنن یعنی هردو یه اندازه زحمت واسه پوله کشیدن بماند که زنا تو خونه هم کار میکنن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # kimia 1390-07-04 13:00
من با شبنم موافقم تازه با این شرایط مساوی میشیم بچه ها تو این جا هر کسی داره از جنس خودش طرفداری میکنه!!!خیلی خوبه اگه یک بار خودمون جای دیگری قرار می دادیم اون وقت دنیا گلستان میشه!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # PARIYA 1390-07-04 23:49
tmame in 7 haghi ke darim azash harf mhzanim ghanon be zoj dade na zoje hala ham ba hezar dangh fangh bayad az haghi ke az ma zayel shode begirim ke onam kamtar kasi hazer mishe bede ta azash harf bezanim migan in az alan be fekre talagheo hezar harfe dghe hne vaza keshvare ma to ghanone keshvare ma aghe ye madee be nafe khanoma bashe paeen taresh ke miri ye tbsare omade hamasho rad mikone ine vaghean jayeghahe ma?ah
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # فاطمه 1390-07-06 00:08
سلام.
اول می خوام بگم که هر دو جنس بشر هستیم و اینکه خانم ها بگن آقایون شعور ندارن و آقایون بگن خانم ها عقلشون ناقصه درست نیست.
ازونجایی که ما هر دو طرف برابریم پس باید قوانین برابر هم داشته باشیم.با توجه به قوانین کشور ما به نظر من باید این شرایط ضمن عقد رعایت بشه.ما این شرایط رو بر پایه بی اعتمادی نسبت به طرفمون نمی ذاریم که آقایون بدشون بیاد.
هیچ آزادی رو هم ازون ها نمی گیریم که ناراحت باشن.
ما این شرایط رو میگیم که برابر باشیم و اگر خدایی نکرده بعدها مشکلی پیش اومد برابری رعایت بشه.
هممون می دونیم از سر لجبازی و ... با هم ازدواج نمی کنیم.ازدواج می کنیم که در کنار هم آرامش داشته باشیم و مکمل هم باشیم.
این شرایط رو برای این می ذاریم که خدایی نکرده مثلا یه مردی غیر منطقی رفتار کرد بتونیم کنار بیایم.
همین طور که شما این آزادی رو دارید که اگه زنی غیرمنطقی عمل کرد با قانون جلوش رو بگیرید ما زن ها هم باید این شرایط رو داشته باشیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # محمد 1391-01-29 10:37
چرا یک شرکت و دو رئیس رو همه رد میکنن ولی یک خانواده و دو رئیس رو همه قبول میکنن؟؟؟
البته برابری درست است ولی تشابه غلط است.
عقل میگه اگر یک نفر بودی هرطور که دوس داری عمل کن ولی اگر دو نفر بودید یکی مدیر باشه و دیگری تبعیت کنه وگر نه هیچ دو نفری نمی تونن کنار هم زندگی یا کار کنن یا هرگونه تعامل دیگه ای داشته باشن.
بله، قبول دارم اگه وظایف خانم ها و آقایون رو جابجا کردید، حقوقشون رو هم جابجا کنید.

راستی اگر حق طلاق رو به خام ها بدی، قبلا فقط این خطر بود که آقایون غیر منطقی عمل کنن، حالا طلاق غیر منطقی خانم ها هم به این اضافه میشه.

راه حل اصلی اینه که هم خودت خوب باشی و هم بر اساس معیارهای اسلام دنبال آدم خوب بگردی. مثلا اسلام گفته اخلاق و ایمان و مسئولیت پذیری ملاکتون باشه.
رئیس خوب برا خودت پیدا کن و اختیاراتش رو بپذیر. نه اینکه هر رئیسی دلت خواست انتخاب کنی و برای اطمینان اختیاراتش رو بگیری و خودتم بشی رئیس.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # فاطمه 1390-07-06 00:29
البته خانم ها دلمون رو زیاد به این قوانین خوش نکنیم.نمونه بارزش اینه که شما اگه ازدواج کرده باشی و شرط خروج کشور رو گذاشته باشی موقع پاسپورت گرفتن عقدنامه ات رو هم ببری قبول نمی کنن و حتما شوهرت باید امضا کنه.یعنی اکثرش فرمالیته هست.پس آقایون شما هم زیاد نگران نباشید.بذارید حداقل واسه دلخوشیمون این شرط ها رو بذاریم!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-6 # مسعود 1390-07-06 04:00
البته بگم كه همين جور كه شما ميفرماييد خانمها اين شروط رو ضمن عقد بخوان، اقايان هم سرشون زير برف نيست و از حقي كه براي اونها پيشفرض دانسته شده به سادگي نميگذرند.
ضمن اينكه با توجه به اينكه مشكل نا متناسب بودن تعداد دختر و پسرهاي مجرد به خصوص در حال حاضر و با مرگ و ميري كه بيشتر براي اقايان رخ ميده؛ چند همسري يك تصميم هست كه به نحوي هم به صورت اجمالي طرف خانمها رو هم گرفته. چون در غير اينصورت رقم بيشتري از خانمها مجرد ميمونند. (كه البته متاسفانه اين قانون به خاطر عدم گذشت خانمها از بخشي از حق خوشون به جايي نرسيده.). از طرفي قانونگذار پس از واقعه طلاق؛ پدر خانواده رو سرپرست بهتري ميدونه تا خانم خونه رو و در عرف ما هم همين جور هست. (همه ميدونيم كه بخش اعظم قانون نظام خانواده هر مملكتي از عرف اوون مردم گرفته شده.) من هم شخصا با اتكا و احترام به عرف و سنجش شخصي قوانين موجود رو بجا ميدونم. اگر چه برخي مردها با سوء استفاده از خلاء اين قوانين حقوق زنان رو پايمال ميكنند و ظلمهاي نابخشودني رو مرتكب ميشوند. من معتقد هستم كه كار فرهنگي دراز مدت ميتونه اين وضع رو به سمت بهبودي ببره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # Mostafa 1390-07-06 07:43
منم با مسعود موافقم بزن دمت كرم جالب كفتي
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # zan kocholoo 1391-04-04 03:57
بد بوي و ميكايل خيلي بي خانواده هستين كاملا مشخص
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # samane 1390-07-06 10:24
با توجه به اینکه آقایون با این فرهنگ فقط حق خانم ها رو پایمال می کنند پس این کار جواب نمیده. شما فقط خودت رو نبین . این پایه ریزی ها برای مردانه ایرانی جوابگو نیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # michael 1390-07-06 18:45
mage khanoma ham hoghogh daran
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # bad boy 1390-07-16 17:56
rast mige, mage zana ham hoghogh daran
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # اشک مهتاب 1390-07-16 18:18
حتی حیواناتم حقوق دارن چه برسه به موجود با ارزشی مثل انسان اونم از نوع مونثش یعنی زنان
بله زنان حقوق دارن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # michael 1390-07-06 18:48
yadesh be kheyr ghdima zana ro mikeshidi zir kamarban va chako laghad.akh ke che hali dare
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # ناشناس 1390-07-06 23:38
معلومه مامان جونت خیلی ازین کتکا خورده که جیگرت داره حال میاد!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # michael 1390-07-06 23:54
havaseto jam kon ta khar madareto be fosh nakeshidam jenab nashenas
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # bad boy 1390-07-16 17:59
tof be rot,namard,heyvon,heyfe non
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # bad boy 1390-07-16 17:59
tof be rot
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-7 # bad boy 1390-07-16 18:00
tof be rotبه نقل از ناشناس:
معلومه مامان جونت خیلی ازین کتکا خورده که جیگرت داره حال میاد!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-6 # bad boy 1390-07-16 17:57
yadesh be kheyer,hamechi dorost mishe,mesle sabegh
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اشک مهتاب 1390-07-06 23:00
جنابmichaelشما یک نمونه ی بارز از مردهای متعصب وخشن که هیچی بجز زورگفتن ندارند لطفا منطقی بحث کن نه اینکه پارازیت بندازید معلومه که به هیچوجه نسبت به موجود بزرگی به نام زن شناخت نداری یکم سرتو از زیر برف بیار بیرون دیگه اینجور اراجیف به نسل دایناسورا پیوست ....منقرض شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # Mostafa 1390-07-07 11:47
اشك مهتاب منم بات موافقم اين اقا ب جه دليل داره فش ميده من يكي ك اكر ايميلش به دستم بياد ايميلشو هك ميكنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # حمید 1390-07-07 08:58
با درود به همه شما!
اونیکه این مقاله را نوشته اگه مرده که مخالف حقوق زنانه اگه هم زنه که وای به حالش! چون به خودشم احترام نذاشته!
من هم ازدواج کردم هم ماشین خریدم هم معامله های دیگه..... اما با خوندن این شروط یاد جنس خریدن افتادم تا ازدواج!!!
بهتره خانومای محترم موقع ازدواج دقت بیشتری کنند تا شروطا ازین حرفا.......
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # حمید 1390-07-07 09:06
البته مورد اول در مورد طلاق قبول دارم پایمال حق خانوماست اما پیشنهادم مخالفه شما، اینه که کلا حقش از مرداهم گرفته بشه و بنا به تشخیص دادگاه خانواده باشه!
مگه طلاق چیزه خوبیه که شما زنا توش 2نبال حقوحقوقید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # M A R Y A M 1390-07-07 11:51
hamid agha shoma aval boro gharadad ezdevajo bekhoon bad bia inja ezhare nazar kon, ta hala ke hamchi be naffe shoma boode kheyli alli hala ke sohbat az hoghoogh zane mishe kharid jense? sharm dashte bashid ye kam
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # حمید 1390-07-08 03:04
mesle inke tala chizi darmorede mehrieva shirbahava nafagheva.....inchiza barat nagoftand?? Pas hamechizam benafe ma nist, albate shoma hamchenan darid be dide moamelati be ezdevaj negah mikoni! Arzeshe zan bishtaraz inharfast! Adama ezdevaj mikonan ke az kheili chiza azad shand vali shoma varuneye ina fekr mikoni......
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # M A R Y A M 1390-07-07 11:52
age talagh chize khoobi nist pas marda ham hagh talagh nadaran khoobbe hala???
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # حمید 1390-07-08 03:06
shoma mesle inke payame 2vomama nakhundi! Khob manam ke hamina migam! Marda ham nabayad haghe talagh dashte bashand.......
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # gharibe vali ashna 1390-07-07 14:25
از من پرسیدی : که آیا من رو قشنگ میدونی ؟

جواب دادم : نه
پرسیدی : آیا دلت میخواد تا ابد با من بمونی ؟

گفتم : نه
سپس پرسیدی : اگه ترکت کنم، گریه می کنی ؟

و بار دیگه تکرار کردم : نه
تو خیلی ناراحت شد ، وقتی خواستی دیگه بری

در حالی که اشک داشت از چشمای نازنینت جاری می شد
بازوهات رو گرفتم و گفتم

تو قشنگ نیستی، بلکه زیبایی، من نمی خوام تا ابد با تو باشم، من نیاز دارم که تا ابد با تو باشم،

و اگه تو بری من گریه نمی کنم،
من می میرم...

اون لحظه وقتی خنده های قشنگت رو دیدم فهمیدم که بعضی وقتا این ناگفته هاست که دل رو میشکنه
ای کاشکی ...
دوس داشتنمون رو از هم دریغ نکنیم ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # نادیا 1390-07-09 15:51
من با رها جون موافقم عشق در کنار عقل و اطلاع از قوانین لذتبخش تر میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # محسن 1390-07-13 10:19
اغلب خانمها فکر میکنند اگر مردی همسر دوم اختیار کرده فقط اون مرد (نامرد) مقصره در صورتی که این موضوع هم مثل همه مسایل دو سر دارده و طرف دوم اون زنی (نازن) که داره به همسر اول اول اون نامرد خیانت میکنه.
کمی هم بین خودتون این فرهنگ را جا بیندازید که شما خانمها به هم خیانت نکنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # dfjhv 1390-07-14 12:59
زندگی که مبانی آغازینش این باشه وای به آخرش.....
فرض می کنیم بنا به اظهارات شما قوانین به نفع زنان اصلاح شد تازه میشیم مثل غرب با اون استحکام شدید پیوندهای خانوادگی و ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # M A R Y A M 1390-07-14 13:09
mohem ine ke adam betoone varede ye ravabeti mishe, ba sharayet mosavi vared beshe va betoone har vaght mikhad az oon birun biad, che mard che zan aghaye dfjhv ke hatta esemtam nemigi, didim ke ghaavanin shoma che balayi sare jamee avorde pas mozakhraf nafarmayid, raje be gharb o keshvarhaye orupayi ham nemiduni saket bemmoon
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # bad boy 1390-07-16 17:54
hamaton berid be jahanam
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # bad boy 1390-07-16 17:54
marg bar hoghogh zanan
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # کیانا 1390-07-16 18:31
یا 1.قرصاتو برعکس خوردی2.بدون اب خوردی3.نشسته خوردی4.اشتباه خوردی5.اصلا نخوردی !!!!!
این 5تا حالت میتونه وجود داشته باشه,حالا خودت سریع بگو کدوم که ما نریم تحقیق !
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # کیانا 1390-07-16 18:37
وااااااای مردم از خنده !!!!!
تو رو خدا بیشتر بیا لادیز دل مارو شاد کن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # bad boy 1390-07-16 18:49
tof be rot kiana
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # bad boy 1390-07-16 18:51
boro halesho bebar
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # اشک مهتاب 1390-07-16 19:10
bad boyبهتره این رفتارتو کنار بذاری معلومه که از موجودی بنام زن هیچ شناختی نداری که اینطور بافوش دادن داری کوته فکریتو فریاد میزنی مادر وخواهرتم یه زنن همینطور مادربزرگت پس هر توهینی که میکنی اونا را هم مخاطب قرار دادی
اینجا یه سایت فرهنگی پس شما هم مثل سایر کاریرا رفتارکن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # bad boy 1390-07-16 23:34
to chi migi dige ashke mahtab,mesle oghdeiya hamishe in ja palasi nekbat ye bar dige dekhalat koni aberoto mibaram
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # mott 1390-07-17 19:00
سلام بهتره به جای بیان این شروط به فلسفه و مفهوم اصلی ازدواج پرداخته شود.نه وجود این شروط و نه نبودنشون کمکی به بهتر شدن روابط زوجین وزندگی عاشقانه انها نمیکند بلکه فقط بی اعتمادی و خودخاهی را رواج میدهد.ازدواج یعنی ما شدن نه اینکه از اول به دنبال حق و حقوق بودن.اگه دو طرف عاشق همدیگه باشن و واس همدیگه احترام قاءل باشن زوجه اون ور دنیا هم بره به خاطر مهر و محبت بینشون همسرشم راضیه و به هیچ شرط و شروطی نیاز نیست .ضمنا ازدواج کردن مالک شن طرف مقابل را به همراه نداره! بهتره عمیقا به این موضوع فکر کرد.متاسفم برای شمایی که این مطالب رو رواج میدین.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # کیانا 1390-07-18 15:36
1عقده ای تو گلوت گیر کرده نمیدونی کجا خودتو خالی کنی,داری با فحش دادن خودتو خالی میکنی
خجالت بکش
واقعا متاسفم نه برای تو(چون ذاتا عقده ای هستی و نمیتونیم کاریش کنیم)برای کشورم متاسفم که خانواده هایی توش وجود دارن که پسری مثل تو رو توش پرورش دادن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # مصطفي 1390-07-18 19:14
كيانا عزيزم اعصابتو خورد نكن اين اقاي بد بسر هيج كس محل بهش نميذاري حتي ي الاغ هم محل نميذاره از هر جي دختره و زنه دل خوره بيخود نيست رفتارش مثل الاغ ميمونه جون فك كنم كنار الاغه نشستو برخاست داشته خودتو ناراحت نكن اين ادمه در شعن منو تو و اشك مهتاب و اسبازيا نيستن ك باهاشون دهن ب دهن بشيم من يكي ك اينا رو ادم حساب نميكنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # آندريا 1390-07-18 21:50
تهديد ميكني ؟ جرات داري ببر ببينم چطور ميبري ؟ اون وقت ببين ديگه كسي تو اين سايت تو روت نگاه ميكنه گر چه الانشم نميكنه . تو نه تنها كوته فكري بلكه بي سوادم هستي اين حرفا از يه آدم با سواد بعيده جناب . اگه يه كم داستانا رو خونده باشي متوجه ميشي كه اگه داستان شيرين و فرهاد پايان خوشي نداشته اگه ليلي و مجنون مردن . اگه روئو و ژوليت فنا شدن به اين دليل نيست كه زني ديگه تو دنيا نبوده يا ديگه نمي تونستن مثل جنابعالي كوفت كنن و حرف بي خود بزنن به اين دليل بوده كه فكر ميكردن اگه اون زن پشتشون نباشه ضعيفن و مرگ رو به ضعف ترجيح دادن. همونطور كه زن به مرد احتياج داره مرد هم به زن احتياج داره اگه هنو نفهميدي يعني آي كيو ت پايين تر از بچه هاي سايته پس به جاي اينكه باز به خواهر من چرت و پرت بگي سنگين باش و سعي كن حداقل انقدر خودتو كوچك و ضعيف نشون ندي . به نفعتم هست از خواهرم عذر خواهي كتي همين طور از كيانا تو حتي سر سوزني هم درباره ي خودت نمي دوني چه برسه به زنها اگه ميدونستي شخصيت انساني رو كه خدا خيلي بهش لطف كرده و بهش فهم و شعور داده اينطور زير سوال نمي بردي.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اشک مهتاب 1390-07-18 22:16
وااای ملت برسین به دادم که پسر بده میخواد آبرومو ببره خدایا خیلی میترسم آه خدای من حالا چیکار کنم بهتره برم قایم شم
ببین واقعا درک اینو نداشتی که سرت احترام بذارمو باهات محترمانه صحبت کنم واقعا راست میگن که باید ظرفیت احترام دیدن را داشته باشی واقعا دردناکه که مادرت که9ماه تو رو حمل وزن کرده ودردتو کشیده وتا7سالگیت شب تا صب پات بیدار بوده ووقتی تب داشتی اتیش به جونش می افتاده وهزاران فداکاریه دیگه را نادیده گرفتی یا خواهرت که مثل پروانه دورت میچرخه وحاضر جونشو برات بده اینا را واست گفتم تا ساده ترین مثال را برای بزرگی زن یزنم البته میتونستم پیچیده تر وفلسفی تر حرف بزنم اما گویا مخاطب خودش را میطلبه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # اشک مهتاب 1390-07-18 22:17
زن ثبات خونوادس مادرت یه روز نباشه کل زندگیت میریزه بهم یا اصلن فکرشو بکن اگه مادرت نبود تو چطور تربیت میشدی بابات که باید صبح تا شب میرفت سر کاروشبم با خستگی وبی حوصلگی میومد خونه مادرت هم هوای کارخونه هم تو هم پدرت وهم تربیتت را داشته خدا وکیلی کدوم یکی از اینکارا از عهده ی خودت ساختس چه برسه به همش
پس ببین دوست عزیز بهتره از این تفکر بسته و نا اگاهانه دست بکشی وچشمتو بروی حقیقت باز کنی باور کن زندگیت شیرینتره تا اینکه هر روز با100تا زن روبه رو بشی درحالی که ازشون کینه بدل داری
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مصطفي 1390-07-18 22:38
اي ول خواهران هر جند من خواهري ندارم اي ول دختران لاديز دمتون كرم خوشم امد خوب زديد تو پر بسر بد دتون كرم خوشم امد من ديكه نميدونم جي بكم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # ASAL 1390-07-19 17:02
haha!in pesareye khol kiye in vasat!??

velesh konin bichare az hame khorde shoma dg velesh konin badbakhte!

ettfaghan khube injas suzhe khandas tu har post bebini umade ye payam bazargani shode!vay khoda mordam az del dard,haha
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # اشک مهتاب 1390-07-19 17:25
salam asal joooon azizam hamishe shad bashi
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # ASAL 1390-07-20 17:10
salam mahtabam!

azizam mer30,ishala toam hamishen shado salamat bashii :-*
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # irani 1390-07-20 19:55
goh roo kale hamatoon abrooye irani roo bordid hamash mese sago gorbe miparid beham /vase ye baram shode be hoghooghe ham ehteram bezarid
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # سحر 1390-07-20 22:59
farhadمن توي زنديگي ام هيچ کمبودي ندارم ولي اطرافيانم و بقيه مردم را دارم ميبينم کور که نيستم خيلي از خانومها را ديدم که ميخواستن دکترا بگيرن ولي مردا نذاشتن مگر خدا توي سوره ي علق قسم به عقل و علم و دانش نخورده پس چرا مردا ميخوان اين حق را ازشون بگيرن اقاي پاک نژاد درست ميگه ولي از همچين مرداني کم پيدا ميشه تازه اگر مردان واقعا زنانشون را دوست دارند بدون که زن بگه خودش اين حقها را بهشون بده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # سحر 1390-07-20 23:02
تازه مگر مهريه را هم قران نگفته اگر زنانتان را دوست داريد به انان مهريه را بدهيد. تازه هم قانوني تثبيت شده که مهريه براي زن ديگه عند المطالبه نيست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # یه نفر 1392-03-05 00:43
به نقل از سحر:
تازه مگر مهريه را هم قران نگفته اگر زنانتان را دوست داريد به انان مهريه را بدهيد. تازه هم قانوني تثبيت شده که مهريه براي زن ديگه عند المطالبه نيست

خیلی فکر کردی اینو نوشتی چرا الکی حرف می زنی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # از خدا بی خبر 1390-07-21 10:56
میدونید اون وکالت بلا عزل با حق تو کیل یعنی چی؟یعنی فردای عقد خانم میتونه بره طلاق بگیره چون وکالت بلاعزل داره بعدشم میگه مهریه منو رد کن بیاد حالا بیا درستش کن خیلی بزرگواری کنن ببخشن مهریه رو
در مورد مسکن هم خیلی جالبه اسلام تهیه مسکن رو گذاشته بر دوش مرد یعنی پولش رو مرد باید بده بعد ما بیام اختیار تعیین مکانش رو بدیم به زن؟نابود میشه مرده که؟
این چیزایی که نوشتین مخالف فقه اسلامیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # از خدا با خبر 1391-05-14 02:21
آقای فقیه هروقت برای شیر دادن بچه ت به خانمت پول دادی هر وقت کارای خونتو کنیزا انجام دادن هر وقت مهریه زنتو بدون اینکه طلاقش بدی بهش دادی و ... اونوقت بیا دم از اسلام بزن. هر جا به نفعتونه مسلمون میشین . یه کم قرآن بخون تا از خدا خبر دار بشی.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # من 1392-05-13 17:46
همونطور که خودتم قبول داری از خدا بی خبری ، حالا دم از فقه اسلامی میزنی، از خدا بی خبر و فقه اسلامی اینم از عجایبه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # farhadM 1390-07-21 12:22
از خدا بی خبر عزیز انتخاب جای مسکن توسط زن مخالف فقه؟ چرا هر چیزی را با نگاه زن ستیزانه نگاه میکنی عزیز؟ چرا اینقدر غلو میکتی ؟ در ضمن تهیه مسکن به عهده مرد باشه و زن در مورد جاش نظر بده مخالفت با خداست؟؟ ازدواج یعنی انتخاب شریک زندگی عزیز نه خرید برده بدون حق برای یک عمر برادر من یکم منطق و انصاف میتونه زندگی مشترک را بیمه کنه من این حق طلاق را ده سال پیش به زنم دادم تا امروز نه اون حرفشو زده نه من، بدبین نباش و دلتو صاف کن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سحر 1390-07-21 18:44
از خدا بي خبر کجاي قران همچين حرفي زده فقط ايه هست که ميگه زن و شوهر بايد در زندگي با هم ديگر زندگي را بچرخانند ادمهايي مثل شما هميشه ايه ميسازيد و يا ايه قران را هميشه به نفع اقايان تفسير ميکنيد يعني قران را هرجور به دلتون نشست ترجمه ميکنيد بعدش هم بعضي از شما مردان که اجازه کار يا تحصيل به خانمهايشان را نميديد به همين دليل اين خانم ها از صبح تا شب توي خانه اند پس خانه بايد باب ميل خانم باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # samar 1390-08-06 17:03
اين شرط خوبن ولي اگه طرط واقعا زنشو بخواد هيچ وقت زورگويي نميكنه,مگه شكاك و هوس باز باشه دوطرف كه باهم كنار تفاهم داشته باشن زندگي ميگذره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+14 # یک مرد عاشق زوجه!!! 1390-08-15 11:04
به نظر من چند تا شرط جامونده:
...
8- زوجه هر روز صبح با کمربند زوج رو سیاه و کبود بکنه. البته با حق توکیل به غیر!
9- زوجه هر روز غذا رو چنان بسوزونه که از زهر مار هم بدتر بشه و زوج هم باید بخوره. بصورت بلاعزل!
10- زوج هر روز یک کیلو زیور آلات برای زوجه بخره وگرنه خیلی خره!
11- زوج هر شب رو زمین سرد دم در بخوابه تا قدر زوجه شو بیشتر بدونه!
12- زوج هر روز صبح زوجه رو بزاره روی سرش و بمدت یک ساعت حلوا حلوا بکنه!
13- زوج هر روز...غلط میکنه کاری بکنه....
14- زوج هر ماه زوجه رو ببره شانزه لیزه و 100هزار دلار خرید بکنه براش(دیگه کمه کمشو گفتما)
15- زوجه برای زوج تره هم خرد نکنه!
16- سایر شروط به مرور زمان ارایه خواهد شد.
با تشکر
انجمن حمایت از زوجه های لبریز از عشق به زوج!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # ناشناس 1390-08-15 12:51
اگر کارد به استخوان برسه چه برای مرد چه برای زن همه این به ظاهر تعهدات کتبی را رها کرده و میره هر موقع دختر یا پسر خوب و نجیب پیدا کردید بعد دنبال شرط و شروطش باشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+7 # sh 1390-08-17 16:52
سلام به همه
قرارداد ازدواج خودش از قبل شرایطی داره، آقایون به این مسئله فکر نمی کنن و در مقابلِ حرفهای خانمها می گن که "خارج از انصافه"، در حالی که شرایط حاظر دور از انصافه و اونهایی که دم از حمایت از حقوق زن می زنن در واقع سعی دارن شرایط رو به تعادل برسونن.
شما عزیزانی که اینجا میاین و بحث می کنید به این هم توجه کنید که یه عده مثل من میان اینجا تا از نظرها و استدلال های شما استفاده کنن، لطفا با دقت نظر های همو بخونید و منطقی با هم بحث کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ashke mahtab 1390-09-20 00:13
salam bacheha,man ashke mahtabam.man kheyli ba namakam,kheyli halime,az hame bishtar,hata az khoda,man kheyli bahalam,kholase man ye antare tamam ayaram,ba tashakor ashke mahtab
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # t bag 1390-09-20 00:16
salam,be nazare man ke zana hich hoghoghi nadaran,haminiam ke beheshon dadim,bayad shaboroz sejdeye shokr be ja biaran
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # t bag 1390-09-20 00:18
rasti bacheha nemidonam chera vaghti nazarate ashke mahtabo mikhonam dastshoyim migire,mikham bala biaram
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # bad boy 1390-09-20 00:30
bacheha salam,man layeghe in nasezaha nabodam,kheyli bi ensafin,fekr nakonin kam ovordama,faghat vaghti nazarate haj khanom ashke mahtabo mikhondam vaghan vaghan tahte taasir ghara gereftam...yekam taamol konin,doseton daram,,be joz ashke mahtabo,,felan bye
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # hitler 1390-09-20 00:48
nilofar joon natijeye entekhab reshtat be khodet marbote,aslan boro be darak,rafti mano bi khabar nazar
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # حسین 1390-09-24 20:38
ببخشید پس دیگه نقش مرد در این زندگی چیه؟
زندگی این جوری شروع نشده پایان می یابد!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # نقش مرد اینه 1391-05-14 02:15
مرد= زن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # فاطمه 1392-01-28 22:33
راس میگن نقش مرد پا کردن تو کفش زنه اینجوری که پاش بریده میشه که!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # حسین 1390-09-24 20:56
به نظرم هر چیزی به اندازش خوبه.
اخلاقیات از مادیات مهم تره. نامزدی خود من به خاطر همین تفکرات از بین رفت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # مریم 1390-10-15 11:27
من الان توی مرحله ازدواجم یعنی تازه میخوام وارد مرحله دوم زندگیم ومهمترین اتفاق زندگیم میشم اتفاقا دربارش زیاد حرف زدیم اما...به نظر من اگه همون اول دوطرف با صداقت پیش برن هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد مگر اینکه یکی از دوطرف مشکل ساسی داشته باشن که بازم قابل حله .باید با هرچیزی با منطق برخورد کرد مشکل زوجین اینه که د ر مقابل هم کوتاه نمیان وبا هم لج میکنن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-7 # امیر 1390-11-22 23:18
فکر میکنم نویسنده مردها در حقش جفا بسیار کردن که انقد عقده ای تشریف دارن شما دیگه دنبال شوهر نیستین برو یه افسار بزن دهن یه خر باهاش زندگی کن خودتم خسته نکن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # بی بی 1391-05-14 02:14
پسر بد! توهین نکن! تمام این حقوق رو مردا دارن و زنا هم تا حالا از روی فقر فرهمگی اون رو پذیرفتن یعنی اونا هم افسار زده شدن دیگه! مثلا بابات حق داشته هر وقت بخواد مامانتو طلاق بده حق حضانت بت بابات بوده حق انتخاب محل زندگی و.... با بابات بوده. نه؟! پس چی یا مامانت این حقوقو داشته که خوب بقیه هم می خوان یا.... بی تربیت آدم به مامانش توهین میکنه؟!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # شهروز 1390-12-22 06:40
آفرین خیلی خوب بود ....برای دختر خانمهایی که نمیدونن عالیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # محمد 1391-01-29 10:38
چرا یک شرکت و دو رئیس رو همه رد میکنن ولی یک خانواده و دو رئیس رو همه قبول میکنن؟؟؟
البته برابری درست است ولی تشابه غلط است.
عقل میگه اگر یک نفر بودی هرطور که دوس داری عمل کن ولی اگر دو نفر بودید یکی مدیر باشه و دیگری تبعیت کنه وگر نه هیچ دو نفری نمی تونن کنار هم زندگی یا کار کنن یا هرگونه تعامل دیگه ای داشته باشن.
بله، قبول دارم اگه وظایف خانم ها و آقایون رو جابجا کردید، حقوقشون رو هم جابجا کنید.

راستی اگر حق طلاق رو به خام ها بدی، قبلا فقط این خطر بود که آقایون غیر منطقی عمل کنن، حالا طلاق غیر منطقی خانم ها هم به این اضافه میشه.

راه حل اصلی اینه که هم خودت خوب باشی و هم بر اساس معیارهای اسلام دنبال آدم خوب بگردی. مثلا اسلام گفته اخلاق و ایمان و مسئولیت پذیری ملاکتون باشه.
رئیس خوب برا خودت پیدا کن و اختیاراتش رو بپذیر. نه اینکه هر رئیسی دلت خواست انتخاب کنی و برای اطمینان اختیاراتش رو بگیری و خودتم بشی رئیس.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # بی بی 1391-05-14 02:09
نظر شما غیر منطقی است. اینکه حق داشته باشی با کسی که نمی خوای(به هر دلیلی از اعتیاد بگیر تا بی توجهی یاناتوانی یا ...)مجبور به زندگی نباشی یا برای جدایی التماس نکنی ریاست نیست. اگر شما فکر میکنی هست تا حالا سالها آقایون ریاست کردن یه صباحی هم خانما ریاست کنن نوبتی هم که باشه نوبت اوناست. بعدش هم اینکه همین غیر منطقی بودن بعضی آقایونه که باعث میشه زنا نیاز به قوانین حمایتی داشته باشن وگرنه با یه آدم منطقی که به مشکلی بر نمی خوری. در آخر این قوانین به طور مساوی برای زن و مرد در نظر گرفته بشه و هر دو هم دنبال آدمای خوب بگردن. این بر خلاف اسلام میشه مرد حسابی!چرا اینقدر عقده ریاست دارن بعضیا؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # النا 1391-07-24 12:37
همه باشنجا نباید خانما فداکاری کنن یه کمم بابابهب فکر بچه ها
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # مخالف 1392-01-28 22:51
اومدیمو آقای رئیس تو زرد از آب در اومد اونوقت چیکار کنیم رئیس؟ اصلا مگه رئیس باید تو همه ی کارای کارمنداش دخالت کنه؟مگه فوضوله؟عقده ی ریاست داره؟ این مشکل مردای ایرانیه!عقده ی ریاست!بدبختا هیچ جا کسی به حرفشون گوش نمیده میان سر زنشون ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-8 # گل پسر 1391-01-30 16:56
به نظر بنده شما حتما به یک روان پزشک مراجعه کن روانپریش(میخوای یک دونگ اخر این رو هم بنداز پشت قبالت)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-8 # گل پسر از اصفان 1391-01-30 17:12
خطاب بنده به خانم یا اقای ناشناس است
از همگی معضرت می خوام
خیلی خیلی ببخشید شرمندام ولی گیر کرده تو گلوم باید بگم
شما شبها کجایییییییییییی من خونتونم.......
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # hasti 1391-05-14 01:59
شما اونی که توگلوت گیر کرده رو قورت بده. بعدش هم اول برو ببین شبها کی خونه شما می خوابه!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # چه فرقی می کنه 1392-03-05 02:33
به نقل از پرستو:
سلام فقط میگم که این مردا رو زن تربیت کرده حالا هر گلی زدن به سر خودشون زدن

نتنها مردا رو بلکه زنها رو هم تربیت کرده یعنی می گی مرد زن تربیت کرده ولی خود زن از بوته درست شده چرا نسنجیده نظر میدیبه نقل از گل پسر از اصفان:
خطاب بنده به خانم یا اقای ناشناس است
از همگی معضرت می خوام
خیلی خیلی ببخشید شرمندام ولی گیر کرده تو گلوم باید بگم
شما شبها کجایییییییییییی من خونتونم.......

خیلی بی ادبی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # پرستو 1391-03-22 02:08
سلام فقط میگم که این مردا رو زن تربیت کرده حالا هر گلی زدن به سر خودشون زدن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # چه فرقی می کنه 1392-03-05 02:32
به نقل از پرستو:
سلام فقط میگم که این مردا رو زن تربیت کرده حالا هر گلی زدن به سر خودشون زدن

نتنها مردا رو بلکه زنها رو هم تربیت کرده یعنی می گی مرد زن تربیت کرده ولی خود زن از بوته درست شده چرا نسنجیده نظر میدی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-9 # برزو 1391-05-01 13:40
كل متن رو خلاصه ميكنم:

با يك شرط پاي سفره ي عقد بنشينيد؛
تمام حقوق از آن من، تمام تكاليف بر دوش تو

http://mensright.ir/
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # مهرداد 1392-06-10 17:52
زنده باد 7 سال زیر بار این شروط مسخره نرفتم نه اینکه طرفم رو دوست ندارم نه به خاطر اینکه توانایی براورده کردنشو ندارم.گیرم طرفم بگه حق مسکن با من بریم خیابون فرشته تو پنت هاس زندگی کنیم ایا ایا من نباید به توانایی مالیم نگاه کنم وایا اگه قبول نکردم به معنی اینکه طرفم رو دوست ندارم؟درسته در ایران بعضی از مردا پدر سوختن اما گنه کرد در بلخ اهنگری.........به ش.شتر زدند گردن مسگری.به جای این کار سعی در شناخت طرفتون پیدا کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # بهلول 1391-05-13 04:53
دیگشم کو شوهــــــــــــــر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
پــــــــــــیـــــــــــدا کن بعد این شروط رو بزار خنگول...........
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+8 # مادر بهلول 1391-05-14 01:55
خیلی جالبه آقایون همه این حقوق رو در موقع ازدواج دارن و اونو غیر عادی نمیدونن و اصلا هم فکر نمیکنن به خانم ها ظلم میشه اما همون شرایط اگه برای زنان هم وجود داشته باشه اینقدر جبهه گیری می کنن. اگه ریگی به کفشتون نیست چرا می ترسید خانمتون حق طلاق داشته باشه و اگر زن رو چنان موجود نفهمی می دونید که حق نداره در شرایط برابر با شما زندگی کنه دیگه اسم شریک و همسر رو بردارین و رسما برین برده بخرین.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+9 # یوناتان 1391-06-09 10:24
دادن حق طلاق به خانومها همخوان با قوانین مترقی می باشد درست و من هم به عنوان یک مرد می پذیرم که شرایط مساوی باشد اما به شرطی که زن و مرد در مساله مهریه هم شرایط مساوی داشته باشند لطفا در این مورد نظر بدید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+7 # nani 1391-10-02 16:25
من به شخصه راضیم مهریه ام یه جلد کلام الله مجید باشه.نفقه هم نمی خوام ولی همه این شروط رو طرف مقابل قبول کنه....مهریه ی سنگین اصلا چیز بیجاییه وقتی طرف توانایی مالی نداشته باشه بیجاترم می شه حالا....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # tib 1392-04-20 11:25
به نقل از یوناتان:
دادن حق طلاق به خانومها همخوان با قوانین مترقی می باشد درست و من هم به عنوان یک مرد می پذیرم که شرایط مساوی باشد اما به شرطی که زن و مرد در مساله مهریه هم شرایط مساوی داشته باشند لطفا در این مورد نظر بدید

بله کاملا درسته. من به عنوان یه زن قبول دارم و خودم و همسرم تمام شرایط بالا رو بدون هیج مهریه ای (1 شاخه گل) برای عقدمدن در نظر گرفتیم.
ما یک مراسم کوچیک گرفتیم بدون آینه و شمدون و سرویس طلا و جهیزیه.نه اینکه نمیتونستیم یا پول نداشتیم بلکه شاید بتونیم این رسوم مسخره دست و پا گیر رو بشکنیم.
البته برای این کار با خانواده ها خیلی باید جنگید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جعفر 1391-06-22 13:57
وای ازدست جوونای امروزی .آقا برید با هم سطح خودتون ازدواج کنیدانتظاراتونا بیارین پایین با هم به جایی برسین نخواین اونیکی تون جور شما رو بکشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # آمنه 1391-06-28 18:24
دم کسی که اینا رو نوشته گرم.دستت طلا.من همیشه به این چیزا فک میکردم که چطور حرفامو به سند تبدیل کنم.خیییییلی کمکم کردی.مرسیییییییییییییییییی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # جواد 1391-08-17 16:29
اضافه کردن این شروط آغاز یک بدبختیه. کسی رو که با حرف میشه رامش کرد و به قولی زن ذلیلکرد چرا باید با شرط و شروط بدتر دل چرکین تر کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سيامك 1393-08-18 22:04
به نظر من اجرای عملی هرکدوم از این شروط باعث خرد شدن شخصیت مرد میگردد
متاسفانه بعضی از خانمها بسیار مغرور و حس میکنند که مرد و شخصیتش را باید با این روشها و دریافت مهریه زیر پا خرد کرده و تحقیر نمود
آقایان هوشمند و زیرک باشندو مواظب باشند با ترفند و حیله های زنانه به زیر کشیده نشوند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-14 # ی ادم تنها 1391-06-31 18:32
اگه قرار باشه این قانون ها تو خوابم به خانوم ها داده بشه دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه چه برسه به واقعیت

نه اینکه خانوم ها با مهریه و چیز های دیگه اقایون بد بخت رو بیچاره نمیکنند دیگه همینمون مونده که ازادی بیش از حد هم بدیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # فتانه 1392-02-06 21:29
آزادی بدیم؟!!
شما کی باشی که بخوای چیزی به کسی بدی؟
مطمئن باش یه مرد واقعی برای زنش خیلی بیشتر از اینا احترام قائله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # سروش 1392-03-04 01:29
به شرطی که همدیگر رو بفهمند نه اینکه با همدیگه لج بیفتند به خدا 2 روز دنیا نه ارزش پول و حرص مال دنیا رو نداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-7 # ی ادم تنها 1391-06-31 18:35
اینو قبول دارم که بضی افراد گرگ صفت بعضی از فرشتگان روی زمین رو اذیت میکنند
ولی باید اینو هم قبول داشت که دیگر زنها و مادرانی که بوی ناب فرشته بودن رو میدهند منقرض شدند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+9 # پنتا 1391-07-01 11:25
ی ادم تنها تا موقعی که طرز فکرتو اصلاح نکنی و فکر کنی زن یک شی برای بازی و ارضای اقایونه معنی واقی شریک زندگی و خوشبختی رو نمی فهمی و تنها و افسرده می مونی. در ضمن همونقدر مادرت فرشته بوده که پدرت شیطان بنابران بهتره مغزتو از خرافات و جاهلیت بیرون بکشی و یکم هم خودتو جای یک زن بزاری
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+8 # مادر بد 1392-01-28 22:56
فرشته بودن یعنی قبول کردن هر بدبختی یی بخاطر یه نره خر زبون نفهم؟چرا شما فرشته نمی شین؟ما و شما نداره بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # سوسن 1391-08-03 12:54
با سلام خدمت همه دوستان.
من دختری هستم که تا 3هفته دیگه قراره عقد کنم.
به نظر من خدا که مارو آفریده و هم زن و هم مرد رو میشناسه که چه تمایلات و احساساتی دارن طبق حکمت خودش حقوقی رو برا هر دو نفر تعیین کرده،که شاید در ظاهر نابرابر باشه ولی به نظر من همین که حق طلاق به مرد داده شده شان زن رو بالا می بره.مهریه هم همین طور.من به عنوان یک زن دوست دارم به شوهرم وابسته باشم ولی در موارد مهم با مشورت باهم تصمیم بگیریم.به نظرمن با همچین شروطی نمیشه عشق و وفاداری و محبت و خوشبختی رو تضمین کرد.باید سعی کنیم همسر مناسبی رو انتخاب کنیم و برای حفظ زندگیمون تمام تلاشمون رو بکنیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # سامان 1391-11-20 02:40
دقیقا درسته اگه از اول شخص و خانواده و خولقیات مردتون رو بشناسید لازم نیست با گذاشتن قیدهای زیادتر قضیه رو یکطرفه کنید همون مهریه ،اجرت ،ویا به جای آنها نصف اموال کافیه
البته به دو صورت زن بهتر است حقوق خودش رو تغییر بده (حق طلاق حتما لازمه چون شاید بعضی از مرد ها مردم آزار باشن)
1)نصف اموال در صورت داشتن اموال و سپری شدن چند سال از ازدواج
2)در صورتی که مرد چیزی برای نصف کردن نداشته باشه یا اوایل ازدواج باشه و قرار بر قلاق باشه(از طرف مرد ) مهریه می تواند مجازاتی برای آن مرد و تخلف از تعهدش باشه و در صورتی که گرفتن طلاق از طرف دختر باشه او هم بدون مهریه باشه که مجازاتی برای زن باشه که به تعهد خود تا آخر عمل نکرده( چون باید از اول طرف خود را میشناخت امروزه که مثل سابق نیست دختر رو به زور شوهر بدن، خودش برای خودش تصمیم می گیره)

به نظرم این کار به حق هر دو نفر نزدیکتر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # یه نفر 1392-03-05 00:38
به نقل از سوسن:
با سلام خدمت همه دوستان.
من دختری هستم که تا 3هفته دیگه قراره عقد کنم.
به نظر من خدا که مارو آفریده و هم زن و هم مرد رو میشناسه که چه تمایلات و احساساتی دارن طبق حکمت خودش حقوقی رو برا هر دو نفر تعیین کرده،که شاید در ظاهر نابرابر باشه ولی به نظر من همین که حق طلاق به مرد داده شده شان زن رو بالا می بره.مهریه هم همین طور.من به عنوان یک زن دوست دارم به شوهرم وابسته باشم ولی در موارد مهم با مشورت باهم تصمیم بگیریم.به نظرمن با همچین شروطی نمیشه عشق و وفاداری و محبت و خوشبختی رو تضمین کرد.باید سعی کنیم همسر مناسبی رو انتخاب کنیم و برای حفظ زندگیمون تمام تلاشمون رو بکنیم.

خانم محترم بگرد یه شخص مناسب پیدا کن/در ضمن مهریه های سنگین خوشبختی نمیاره/اگه هم خودت و هم همسر آیندت واقعا با عشق وارد زنگی بشید خودش یه دنیا می ارزه ازدواج زود اصلا خوب نیست/مهریه سنگین هم خوب نیست/انشالله به حق علی همیشه خوشبخت بشی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # sasa 1392-12-16 21:46
ببخشید حق طلاق آلان چطور شان شما رو بالا برد؟
عزیز جان قبل از عقد سعی کن مشکل وابسته گی رو حل کنی... شما از نظر روحی کمی بیمار به نظر می رسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-13 # محمد 1391-09-02 12:32
من از خانم ها یه سوال دارم: به نظر شما اگه مردی این شرایط را امضا کرد دیگر می توان به عقل آن اعتماد کرد؟ واضح است که مرد این موارد را از روی احساساتی شدن پذیرفته و مردی که از روی احساسات در زندگی تصمیم می گیرد، نمی تواند مشکلات جدی را حل کند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-4 # حسن کچل 1392-03-05 00:32
دیگه اون مرد بهبه نقل از محمد:
من از خانم ها یه سوال دارم: به نظر شما اگه مردی این شرایط را امضا کرد دیگر می توان به عقل آن اعتماد کرد؟ واضح است که مرد این موارد را از روی احساساتی شدن پذیرفته و مردی که از روی احساسات در زندگی تصمیم می گیرد، نمی تواند مشکلات جدی را حل کند

دیگه اون مرد به درد لای جرز دیولر هم نمی خوره چه برسه زنگی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # یلدا 1391-10-04 23:43
سلام.جالبه بدونید من هم موافق این حق ها هستم.خواستگاری داشتم که درباره ی حق طلاق فقط سوال کردم حق با کی هست؟ و حق شغل وحق تحصیل رو خواستم رفت وپیداش نشدچون از نظر آقایون ایرانی گفتن این حق ها یعنی زن زندگی نیست.در صورتی که هیچ شناختی هم رو اخلاق من نداشت.همچین مردی به درد لای جرز میخوره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+7 # زهرا 1392-01-16 20:05
منم به یکی از خواستگارام موضوع شرط تحصیل و کار رو گفتم گذاشت رفت پیداش نشد. راستش تعجب میکنم که چرا برای بعضی از آقایون پذیرفته شده نیست البته حق دارن ازدواج موضوع پیش پا افتاده ای نیست اما اگه منطقی فکر کنن در دین ما و هم از نظر فطری خیلی از حقوق به مردان داده شده پس پذیرش چند تا شرط منطقی درواقع نباید سخت باشه . به نظرم مهریه بالا جالب نیست ولی میشه مهریه رو کم کرد و در عوضش شروطی که به کسی آسیب نمیرسه رو گذاشت .کاش مردان جامعه ما که اینقدر خوب و احساساتی هستن یه کم بیشتر فکر میکردن این موضوع به نفع هر دو طرف هست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # زن 1392-01-28 23:02
همون بهتر که گذاشت رفت.اگه دخترا کوتاه نیان پسرا هم مجبور میشن قبول کنن، فقط باید همه ی دخترا دنبال این حقوق باشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # idin 1392-01-21 10:39
ba sharte 7 oom kamelan mokhalefam ba bagiye movafeg

dalil ee mokhalefatam man khodam ye dokhtar 3 sale daram hala giram ba khanomam moshkel daram chera bayad hatman khanomam bachamo negah dare mage man orzasho nadaram ya gateli chizi hastam
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # زن 1392-01-28 22:59
خوب چرا باید حتما شما بچه رو نگه دارید؟ مادر بیشتر هوای بچه رو داره یا پدر؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+9 # مریم 1392-03-02 15:47
اگه دین مبین اسلام نبود اینهمه فرصت برای
بحث به وجود نمی یومد ...
انصافن خواندن کامنت ها از خواندن خود مقاله سرگرم کننده تره!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # سروش 1392-03-04 00:59
اگه پس اینها رو میخواد واقعا چیز دیگه نمی خواد؟
پس اونوقت حتی نباید یک عدد سکه هم بندازد تا از این شرط هایی که در این متن گفته شده بهره مند گردد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # سروش 1392-03-04 00:59
اگه پس اینها رو میخواد واقعا چیز دیگه نمی خواد؟
پس اونوقت حتی نباید یک عدد سکه هم بندازد تا از این شرط هایی که در این متن گفته شده بهره مند گردد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+14 # یه نفر بدشانس 1392-03-04 01:16
واقعا این مسئله مهریه جدیدا خیلی بد جوری جامعه ما رو گرفته .
الان من حدود 2 ساله که ازدواج کردم اما نامزدم همین عقد خوندن و خرش از پل رد شد گفت من مهریه ام رو می خوام. الان بعد 2 سال تازه نوبت من رسیده که بکشونمش به دادگاه تمکین. انصافا من موندم این خانم برای چی ازدواج کرده من از عده ای از دختر خانم ها انتظار دارم که خودشون کالا فرض نکنندبه خدا عشق یه چیز دیگه است
به امید روزی که خانمم برگرده سر زندگیش
یا حق
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+8 # چه فرقی می کنه 1392-03-05 00:53
۴۰ سال بدهي و گرفتاري بخاطر ؟؟؟
جاي علامت سوال خيلي چيزها ميتوان گذاشت
احساسات

رسم و رسوم

بي توجهي و . . . . .
واقعا این مهریه های سنگین چرا می ندازید
مگه زبونم لال می خواهید خودتون با پول عوض کنید.
به خدا ارزش یه زن برای مرد از هرچی پوله بالا تره
الان خوندم
حدود 78 درصد جوانان معتقدند مهريه‌هاي سنگين باعث گريز جوانان از ازدواج شده است.
نکنید این کارها رو
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-16 # یه بنده خدا 1392-03-05 14:00
خیلی شروط مسخره ای گذاشتید.همین شمایید که با این مطالب خانما رو هوایی میکنید که سر خونه زندگیشون نمونن.واقعا براتون متاسفم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+17 # الی 1392-06-18 12:37
وقتی خانما رو با حق قانونیشون اشنا می کنند چرا اینقدر جبهه می گیرید؟؟؟؟
این حقوق باعث میشه آقایون حساب کار دستشون بیاد و با زن مثل یه کالا برخورد نکنند
درضمن مجبور نیستید قبول کنید برید با یه دختر بدون قید و شرط ازدواج کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # davoud1356 1392-03-11 14:01
عزيزان من اين قوانين عاليه . ولي خدا هم به انسان عقل و بصيرت داده . خواهشا هنگام ازدواج احساساتي با قضاياي مواد بندهاي ازدواج برخورد نكنيد. هر كس به وثقش زير بار تعهد بره . نترسين دختر قهتي نيست .حتما با درايت عمل كنين . حتما با اهل خبره در اين مورد مشورت كنين. موفق و پيروز باشين
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # مریم ر 1392-03-17 13:25
شوهر معتاد من اعتیاد داره وضع مالیش هم عالیه .من چهار ساله که به خاطر اعتیاد وروابط ازاد وخرید فروش مواد و....... می خوا ازش جدا بشم اون بعد از مدتی که من به خونه پدرم او مدم ازدواج مجدد کرد . بدون اینکه من رو طلاق بده یا نفقه من وفرزند مشترکمون رو پرداخت کنه ....... من چهار ساله بلا تکلیف وبدون دریافت حقوق حقه خودم روزگار رو می گذرونم ...
اگرهزارتا شرط دیگم باشه با ز زن از بدو خلقت بدبخت افریده میشه .
هر تلاشی هم بی ثمر ه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # فرزانه 1392-04-20 20:28
این همه همهمه واسه چیه؟کسی قرار نیست کاری کنه که فقط اطلاع رسانی بود چرا میترسید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-8 # خودم هستم 1392-09-27 10:20
دست شما درد نکنه . چقدر جالب . اطلاع رسانی می کنید که عمل کنند دیگه . اگر غیر از این نباشه که اطلاع رسانی چه دلیلی داره . در ضمن اینها ترس نیست . همین طوری هم کلی مسئولیت پای مردها هست . دنبال برابری هستید واقعا یه کم منطقی تر فکر کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+7 # نازی 1392-06-11 13:01
بنظر من فقط باید 2طرف بهم احترام بذارن خیلیا مهریه پایینشو هم نمیدن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+6 # نازی 1392-06-11 13:01
بنظر من فقط باید 2طرف بهم احترام بذارن خیلیا مهریه پایینشو هم نمیدن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+20 # پری سا 1392-06-29 19:29
یه چیز جالب واسه من اینه که قبل از رد یا قبول قانون های جدیدی مثل این هفت شرط چرا اصلا حواسمون نیست که چرا تمام این شروط به طور پیش فرض مال مرد هاست ،حتی اگه حق حضانت و محل زندگی و حق طلاق و ..منحصرا به زن نخواهیم بدیم واقعا حق تحصیل ، انتخاب شغل و جای زندگی که جزء ابتدایی ترین حقوق یه انسانه واقعا چرا به طور پیش فرض برای یک زن متاهل این حقوق منوط به اجازه شوهرشه!!!؟؟ دوستان این جا مسئله جانب داری از زن یا مرد نیست مسئله نادیده گرفتن ابتدایی ترین حقوق انسانیه،به نظر من!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-16 # سیامک 1392-08-17 14:20
به نظر من اجرای عملی هرکدوم از این شروط باعث خرد شدن شخصیت مرد میگردد
متاسفانه بعضی از خانمها بسیار مغرور و حس میکنند که مرد و شخصیتش را باید با این روشها و دریافت مهریه زیر پا خرد کرده و تحقیر نمود
آقایان هوشمند و زیرک باشندو مواظب باشند با ترفند و حیله های زنانه به زیر کشیده نشوند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-11 # THE MAN 1392-08-27 05:56
باشه اگه مردی دچار این حماقت شد که آزادیشش را بده و زن بگیره حقشه که برده اینایی که گفتی باشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # sama 1392-09-30 00:34
اقایون محترم شماحق انسانی مارو بدید ماهم مهریه رو میبخشیم.درواقع تمام حقوقمون ازما در ازای مهریه ای که ازهزارتا یکی هم نمیتونه بگیره گرفته شده.من یه زن تحصیل کردم.6ساله ازدواج کردم ولی همسرم به نیازای جنسی من بها نمیده وبه بهونه اینکه دست خودم نیست تلاشی واسه رفع مشکلش نمیکنه.از من میخواد که واسش بچه بیارم.مگه من حیوونم که فقط واسه تولیدمثل با من نزدیکی داشته باشه؟حالا اگه به قول اقایون ما زنا تمکین نکنیم اقا میتونه تشریف ببره زن دوم بگیره.نه نیازای عاطفی ونه نیازای جنسیم برطرف نمیشه.همسرم کنارمه من دوستشم دارم ولی اجازه ندارم لمسش کنم.6ساله بیکار توی خونه نشستم.حتی نمیذاره برم سرکار.طلاقمم نمیده.منم حالا تصمیم گرفتم به شرط داشتن حضانت بچه دار بشیم.اقایون لطفا منصف باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # sama 1392-09-30 00:29
اقایون محترم شماحق انسانی مارو بدید ماهم مهریه رو میبخشیم.درواقع تمام حقوقمون ازما در ازای مهریه ای که ازهزارتا یکی هم نمیتونه بگیره گرفته شده.من یه زن تحصیل کردم.6ساله ازدواج کردم ولی همسرم به نیازای جنسی من بها نمیده وبه بهونه اینکه دست خودم نیست تلاشی واسه رفع مشکلش نمیکنه.از من میخواد که واسش بچه بیارم.مگه من حیوونم که فقط واسه تولیدمثل با من نزدیکی داشته باشه؟حالا اگه به قول اقایون ما زنا تمکین نکنیم اقا میتونه تشریف ببره زن دوم بگیره.نه نیازای عاطفی ونه نیازای جنسیم برطرف نمیشه.همسرم کنارمه من دوستشم دارم ولی اجازه ندارم لمسش کنم.6ساله بیکار توی خونه نشستم.حتی نمیذاره برم سرکار.طلاقمم نمیده.منم حالا تصمیم گرفتم به شرط داشتن حضانت بچه دار بشیم.اقایون لطفا منصف باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # amir 1393-02-15 10:37
مردهایی که فقط برای تولید مثل و یا رفع نیاز جنسی خودشون به همسرشون نزدیک میشند و به نیازهای جنسی و عاطفی همسرشون هیچ توجهی نمی کنند مرد نیستند بلکه مانند حیوانات رفتار میکنند. زندگی زناشویی فقط س ک س نیست بلکه نیازهای عاطقی هم خیلی مهم است. در ضمن نیازهای جنسی باید دوطرفه باشه تا لذت بخش باشه. هم مرد و هم زن باید در رفه نیازهای جسی و عاطفی هم بکوشند تا زندگیشون مشکل نداشته باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-10 # رضا 1392-10-12 22:03
بابا این چرت و پرتا چیه این تصمیما باید به عهده مرد باشه اگه زنا می خوان تو این موارد دچار مشکل نشن باید همسر خوبی انتخاب کنن نه این که با دادن این اختیارات به خودشون باعث ایجاد مشکلات دیگه ای بشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+13 # ماری 1392-11-02 11:18
توی این چند سال زندگی مشترک به این نتیجه رسیدم که اگه شریکت ادم شکرگزار وبافهم باشه تو خوشبختی ولی اگه طرفت حرف در بیار و خاله زنکی باشه اعتماد به نفستو ازت بگیره تو احساس پوچی می کنی پس به این قانون و رسم و رسوم گیر ندین تو انتخاب شریکتون دقت کنین همسر خوب مثل قانون خوب کنارته ولی اگه بد باشه مثل قانون جنگل میمونه و تو توش دنبال راه فراری نه قررار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # گلی 1393-02-29 16:52
آقایونی که دم از غرور مردانه میزنید! مردی که خواست ازدواج کنه باید غرورش رو بندازه دور که بتونه زندگی موفقی داشته باشه! غرور یک خصوصیت زنانه هست ! مرد باید ناز بخره!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # سحر 1393-03-13 22:33
حق طلاق در صورت داشتن مهریه معقول خوبه . حق طلاق در صورت سوء رفتار مرد اعتیاد و خیانت
ولی حق مسکن آیاااااااااا؟؟؟ شاید زن یه جایی و انتخاب کنه که مرد تواناییشو نداره اونجا خونه بگیره اونوقت تکلیف چیه؟ینی چون حق داره باید فلان جا زندگی کنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # elahe1374 1393-04-10 20:01
ilove you bacheha
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # یه حرف درست و حسابی 1393-05-31 04:18
همه نوشته هارو خوندم واقعا واسه بیشتر دختر و پسرامون متاسف شدم که همانند بچه ها فکر میکنن به نظر من ارزش ازدواج و تشکیل زندگی خیلی بیشتر از مهریه و این جور شرطاس پس سعی کنیم کسی رو انتخاب کنیم که مارو بفهمه و قبل از عقد هم همه ی شرطامونو با طرف مقابل در میون بزاریم و به توافق برسیم اگه روی عقد نامه شرط بزاریم که میخوایم درس بخونیم ولی طرف مقابل قلبا راضی نباشه به درد نمیخوره باید کسی رو انتخاب کنیم که قلبا خواسته های مارو بپذیره نه از روی اجبار فراموش نکنیم که ما به خاطر تکمیل و ارامش ازدواج میکنیم نه اینکه واسه جنگیدن بعضیا میدون جنگو با خونه مشترک اشتباه گرفتن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # آوا 1393-06-03 10:06
لطفا و خواهشا
خانمها : اول به خدا توکل کنید ، مهریه پایین درخواست کنید، شرط و شروط پیچیده قرار ندید ، سعی کنید روابط تون را بر پایه احترام بنا کنید و از همسرتون انتظار نداشته باشید شاخ قول بشکنه !! یک زن برای کمک به اقتصاد خانواده نیازی نیست حتما اشتغال بکار داشته باشه ، بهتره در منزل مدیریت صحیح داشته باشه اونوقت خود و همسرش رابه عرش میرسونه .

آقایان : اول به خدا توکل کنید ، از همسرتون انتظار نداشته باشید جهیزیه انچنانی برای شما بیاره ، مرد واقعی کسی است که روی پای خودش بایسته ، به همسرتون چه در خفا چه در جمع ، چه جلوی روش و چه پشت سرش همیشه با عزت و احترام برخورد کنید ،از کار فراری نباشید ( در مورد برخی از اقایان امروزی) برای بهتر کردن زندگی تون و البته رسیدن به ارامش روحی و روانی خود و همسر تون نهایت تلاش تون را بکار بگیرید .

همه خانمها و اقایان محترم در پناه خداوند سعادتمند باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # تازه عروس 1393-06-09 12:45
سلام دوستان
این شرطهاتوی خیلی از دفتر خونه ها نوشته نمی شه. اما من به دفتری تو شهرک غرب مراجعه کرده ام که همه ی این 7 شرط رو می نویسه. البته دفترش هم خیلی شیک و خوشگله. برخورد سردفتر و کارمنداش هم خیلی خوب بود. اگه دوست داشتید اونجا رو بهتون معرفی کنم.
شهرک غرب بلوار دادمان پ 88 تلفن 88562285
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مه 1393-08-15 12:40
اینا بی اعتمادی نیستاینا حق زن,از قدیمم گفتن حق رو نمیدن حق رو باید بگیری تماممممممممممممممم
به امید روزی که زنان نجیب و پاک(فقط این خانما)پیروز میادین جهانی باشن امین...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # حسین 1393-08-24 22:58
من با امیر وamaموافقم چون اگه کسی بخواد برا شوهرش تکلف روشن کنه اون زن نیس اون یک...هس زن باید از شوهرش دستور بگیره وشوهرم نباید سوءاستفاده کنه توی منطقه ما رسم هس هرکی ازدواج میکنه هرجا شوهر بره خانومش هم باهاش میره یامثلا چی اینکه زن باید بره خارج از کشور که سوارش بشن اونم بدون شوهر بااینکارا دارین مملکت رو خراب میکنیدودین وقران همه رو زیر سوال میبرید واقعا براتون وبرای ترزفکرتون متاسفمم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # پژمان 1393-09-07 22:14
اگه همچین مردی رو پیدا کردین ک این شرایطو قبول کنه,مطمئن باشین طرف دیونسسسسسس.
اخه زنا همین الانش کم کرکری میخونن؟!
اگه این شرایط رو داشته باشن ک روزگار مارو به گند میکشن و هیچ پسری حاضر به زن گرفتن نمیشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # پژمان 1393-09-07 22:17
مطمنم کسی ک این هفت شرط رو گذاشته روانی بوده

وزندگیشو خراب کرده و الان میخواد زندگی بقیه رو هم خراب کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # میترا 1393-09-25 23:05
به نظرمن چرا باید این حقوق ماله مرد صرفا یا زن صرفا باشه؟ چرا نباید توافقی باشه؟ اصلا چرا این همه قانون به نفعه مرداست؟ و چرا ماباید همه رو به نفعه زنا کنیم؟ به قول دوستمون که زندگی میدان جنگ نیست . به نظرشما راه حل چیه؟ هیچ پسری این شروطو قبول نمیکنه مگه شرطی که منطقی باشه و درشان همسرش بدونه یعنی مطمءن باشه که زنش وقتی سر سفره عقد شرط میذاره من محل زندگیو تعیین میکنم یه دفه بعد از زندگی بامبول درنیاره من میخوام برم مثلا خارج زندگی کنم اگه نه پس طلاق. من خودم دخترم ولی به پسرام حق بدین که این شرطارو چشم وگوش بسته قبول نکنن!!! شاید دختره میخواد اوناروگول بزنه... به نظرم اعتماد وشناخت باید دوطرفه باشه تا مشکلی پیش نیاد... ولی اتفاق بد هر زمان ممکنه خدای نکرده اتفاق بیفته وکارازدواج به طلاق ختم بشه ولی من چشم وگوش بسته حرف شما مجها رو قبول ندارم لطفا گول تبلیغاتم نخورید باهفت شرط پای سفره عقدبنشینید. تحقیق کنید تا به یه راه حل منطقی برسید...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # !!! 1394-11-08 16:08
درسته وقتی عشق و علاقه باشه هیچکدوم از این موارد پیش نمیاد..ولی همه شاهد ازدواجهای عاشقانه ی زیادی هستیم که بعد از مدتی حس های خوبشون کم رنگ میشه یا حتی بعد ازدواج متوجه تفاوتهای حل نشدنی بین خودشون میشن! و مردها توی این حس های ناخوشایند براحتی میتونن همسرانشون رو طلاق بدن چون حق طلاق با اونهاست ولی یه زن با وجود حسهای بد زندگیش نمیتونه جدا بشه چون حق نداره،باید بسوزه و بسازه ...
به عنوان مثال وقتی یه مرد بخواد محل زندگی رو تغییر بده مثلا به شهر دیگه ای بره اگه زن دوست نداشته باشه->اونوقت مرد میتونه با حقی که در زمینه عدم تمکین همسر داره ،زن رو با وجود نارضایتی باخودش همراه کنه،حالا فکر کنید تو این شرایط که خانم از محل زندگیش راضی نیست،چندباری بهونه گیری داشته باشه--> اونوقت مرد به خودش این حق رو هم میده که با کس دیگه ای ارتباط داشته باشه که خلا خودش رو پر کنه،بدون اینکه به همسرش اهمیت بده!!! برای بقیه شروط هم همینطور...
پس این شروط فقط برای اینه که ذذذررره ای به آقایون بفهمونن که زن هم در تمام شرایط نه فقط شروط قید شده در اینجا، حق انتخاب داره و دیگه از سر اجبار و ناچاری با مردش زندگی نمیکنه ...
لازمه یاداوری کنم این شروط برای حفظ زندگی مشترک نیستند بلکه برای موقعی هستن که زوج به آخر زندگی و حسهای خوبشون رسیدن و چاره ای جز جدایی ندارند و حالا موقع جدایی حقوقشون با هم برابره،همون حقوقی که مرد همیشه در موردشون تصمیم نهایی رو میگرفته! ولی الان هر دو میتونن تصمیم گیری کنن،نه یک طرف!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # مهسا 1394-11-24 10:49
من با بعضضی از این 7 شرط موافقم من الان دارم جدا میشم و نمیگم حضانت بچه نمیگم حق طلاق ولی حق کار کردن و درس خوندن و ویزا گرفت حق زنه چرا نباید باشه ؟ یکم خانما بهتر فکر کنید مرد اگه فوق العاده هم باشه براش مشکلی نیست که رضایت اینارو به زنش بده در مورد دارایی هم حق زنه که وقتی شوهرش اموال و بد از امدن اون به دست آورد و با غنیمت زنش چرا نباید در دارایی شوهر شریک باشه . انقدر زنا خودتون حقیر و پست ندونید من دارم عذابش و میکشم اگه یه روز به دادگاه خانواده برید میفهمید مردا چقدر میتونن پست باشن البته شاید خوب هم باشم . اما متاسفم برای مردایی که ادعای دوس داشتن میکنن تا از زیر بار مهریه که حق زنه شونه خال کنن از اونطرف زن و به باد کتک میگیرن تا طلاقش بدن بدون حق و حقوقی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # امیر 1394-11-27 10:46
مسلما وقتی دو نفر با هم ازدواج میکنن اونقدر به هم اعتماد دارن که تمام زندگی شون و آینده شونو با هم به اشتراک میزارن. ولی خوب همیشه همه چی ایده آل نیست. با یک نگاه به جامعه و اطرافیان میشه اینو فهمید.از طرفی هم هیچ شرطی نمیتونه باعث خوشبختی و مقید شدن به زندگی باشه. وقتی دو نفر همو نخوان به زور مهریه و حق طلاق و چیزای دیگه نمیشه اونارو مجبور کرد.
به نظر من وقتی کسی تو انتخاب اولیه خودش شکی نداشته باشه معمولا دنبال این شرایط نمیره. این شرایط یه جورایی ناشی از عدم اعتماد به نفس و عدم شناخت از طرف مقابله. ولی خود من با این شرایط مخالف هم نیستم. چون اکثر شرایطش جوریه که باعث میشه وقتی هریک از طرفین همو نخوان دیگه باعث اذیت هم نشن و کار تموم بشه. ومسلما با این شرایط مهریه بی معنی میشه.
آرزوی خوشبختی برای تمام عزیزان در شرف ازدواج رو دارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # پیچک 1394-11-29 13:16
چه نظرات جالبی !همتون یجورایی درست میگید.موافقم با همه.اما عقیده اصلی خودم تو زندگی و تجربه زندگی متاهلی خودم میگه اره یجاهایی به زنها ظلم میشه و یه جاهایی به مردها.خوب و بد تو هردو طرف هست.اما بدترین چیزی که باعث متلاشی شدن زندگیاست این شرط و شروطا نیست،عدم شناخت درست از همدیگست وقتی ویژگی های روحی و نیازهای یه زن از نظر مرد شناخته شده نیست و یا ویژگی های یه مرد رو زن نمیدونه قطعا مشکل بزرگ به وجود میاد.به عشق و محبت اعتقاد دارم اما نه عسق از رو احساس شاید خیلیامون رو احساسمون اسم اشتباه میزاریم.بنظرم احساس مسئولیت و اینکه کسی که وارد زندگیمون میشه از خودمونه باعث میشه که منطقی و عقلانی فکر کنیم.بزارید اینطوری بگم قبول دارم دادگاهامون پره از خانواده های متلاشی شده از زنهایی که بعد از طلاق جایی برای موندن ندارن و باید با دیدگاه بی فرهنگانه برخی از مردم جامعه روبرو بشن و حتی مردهایی که زیر بعضی از شکست ها لطمه میبینن.اما خدایی تو زندگی چه چیزی برای فخر فروختن هست جز اینکه مرد توی جمع و دیگران فقط به داشتن زن خوبش و زن هم به داشتن همسر خوبش فخر میفروشه.من خودم تو زندگیم حاشیه های زیادی بود که باعث تلخیش شد اما یروز با همسرم تصمیم گرفتیم خودمون و ارامش خودمون ملاک باشه نه خانواده و اطرافیان.مشورت با ارامش و انتخاب بهترین تصمیم .برای همتون بهترینهارو ارزو میکنم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # محسن 1394-12-01 12:49
من به عدالت اعتقاد دارم
ولي ايا شما هم اعتقاد داريد؟
همه به ناعادلانه بودن شرايط زن ها اعتراض دارن
ولي هيچكس به بدبخت بودن مردها اعتراضي نداره؟؟؟!!!!!
اگه عدالت هست پس چرا مرد بايد شيربها بده؟
چرا مرد بايد خرج عروسي بده؟
چرا مرد بايد سرويس طلا بده؟
چرا مرد بايد لوازم اساسي خونه رو بخره؟
چرا مرد بايد مخارج محضر رو بده؟
همه حرف ناعادلانه بودن اسلامو ميزنن
اره اسلام ظالمه ولي در حق مرد ظالمه نه در حق زن
چون اسلام مهريه رو تو گردن مرد بيچاره گذاشته
عدالت؟
عدالت
عدالت
http://eshghmordeh13.blogfa.com/
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # فری 1395-09-20 12:15
ایا در اصول وفروع اسلام به مهریه اشاره شده؟
ایا مهریه یه موضوع عرفی و فرهنگی مختص به ایران نیست؟
ایا قبل از اسلام نبوده مهریه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # غريبه 1394-12-01 12:57
سلام بر خانم نويسنده
من چندتا پيشنهاد اضافه هم دارم
اول اينكه چرا مرد بايد رو زن بخوابه؟
دستور بدن از اين به بعد زنا مردا رو ......
دوم دستور بدين هر زني ابتداي ازدواجش يه قلاده هم برا مردش بخره وبندازه گردن مرده
و هرجا خواست بره مرده رو دنبال خودش مثل سگ بكشه چه دانشگاه چه شهرهاي مختلف چه خارج
سوم اينكه اصلا چه معني داره مرد الت تناسلي داشته باشه؟
دستور بدين از ته بكنه و ببرتش و بجاي آلت زن وصلش كنن
موفق باشيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # آشنا 1394-12-16 20:18
خوب اگه آلت باباتو مامانت بریده بود که تو الان اینجا نبودی هنوز تو کمر مامانت بودی یا تو چاه حموم بودی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # علی 1394-12-21 17:21
اگر همچین مردی پیدا شد که بیاد پای این عقدنامه رو امضا کنه بگردید یکی دیگم پیدا کنید ببندید به درشکه....
اخه همینطورم دخترای این زمونه پوست از سر شوهراشون میکنن و مسیر دادگاه و فوت و فنش رو حفظن دیگه این شروط لازم نیست واسه نابود کردن زندگی
واقعا متاسفم برای اون مردی که همچین زنی رو با این شروط بگیره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ندا 1395-01-07 12:11
با آیتم 6-7 مخالفم .چون ما دنبال برابری حقوق هستیم . نه اینکه حق رو از کسی بگیریم !
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-5 # انامیس 1395-01-11 09:00
سلام.ادم و هوا&زن و مرد/خوب و بد&زشت و ناپسند/زن خوب&مرد بد/مرد خوب&زن بد/پسر خودم&پسر همسایه بد&پسر همسایه خوب &پسر من بد/همه چیز درست تقسیم شده چشم ما ی خورده بد میبینه.قانون ازدواج بر گرفته از سلام ناب است.اگه ب گذشته دیدی داشته باشید سایه مرد بر زن سنگینی میکنه چرا چون وقتی اسم مرد میاد یا حضرت علی ع و حضرت محمد ص و....... زنده میشه.از ی طرف حجب حیا زن .مادری در وصف فرزند میاد اسم با نوی دو عالم زنده میشه.از حضرت زهرا ع بگیر تا حضرت فاطمه و حضرت زینت ع.خواهشن جزی نگا نکنید .اگه زن اختیار داشته باشه ک بدون مجوز مرد خونه ب خارج کشور بره پس چ مرد داشتن و اقای ی خونه است.وقتی میگید خونه ب دون مرد خونه نمیشه چطور حاضرید بدون اجازه گفتن خونه رو ترک کنید.سایه مرد بر سر خونه و زن خونه واجبه.یا حق
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # مهاجر 1395-01-17 07:19
نتیجه اینه که زن تا هر وقت خواست با شوهرش زندگی میکنه، بعدم اگه از یکی دیگه خوشش اومد میره طلاق میگیره بچه ها را هم برمیداره با خودش میبره! شغل هم داره پس نیاز مالی نداره!
اگه مهریه ش زیاد باشه هم که دیگه هیچی! چرا باور نمی کنیم که اسلام خودش حدّ تعادل را رعایت کرده؟ در قرآن آمده: «و لهمّ مثل الّذی علیهنّ» یعنی هر قانونی که اسلام علیه زن ها وضع کرده معادلش را هم له زن ها وضع کرده.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ناشناس 1395-10-23 13:19
به این راحتی که فکر میکنی نیست زن باید با هزاران چشم هیز مردان که به عنوان دین میخوان صیغه ات کنند که تو و فرزندانتو دور از چشم همسرشون با پولی که خودت بدست میآری ثواب کنن اگر تن ندی اینقدر برات برنامه میچینن تا بد نامت کنن مگر شیر زن باشی که تو این دنیای کثیف با این مردای دیو صفت تنها بدون همدم و همدل خودتو و جونیتو وقف بچه هات کنی هروقت هم یک مرد خوب پیدا کردی قصد تجدد داشته باشی با گرفتن دوباره حضانت فرزندتو مانع از ازدواجت میشن در حالی که تو اون زمانی که عده نگه داشتی از مردی که طلاق گرفتی چندتا صیغه کرد و چندتا عقد کرده
این شرح حال کشور ماست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # جوانمرد 1395-01-26 17:00
معلوم نویسنده این شروط هنوز بیو هست و شوهر نکرده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # هادی 1395-02-05 02:19
خدا شفا بده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # هادی 1395-02-05 02:17
با این طرز فکر رنگ شوهر را نخواهید دید پس چه بهتر است در حالت تجرد بمانید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+9 # قربانی 1395-02-16 13:47
این شرایط که عنوان کردید مرد و زن رو باهم برابر نمی کنه بلکه زن رو برای مبارزه با مرد مجهز تر و قدرت مند تر میکنه ...

حقوق برابر یا حقوق مساوی اگه مد نظر باشه شرایط شما فقط کفه های ترازو رو به طرف زن هدایت میکنه و مرد رو عملا از دایره اختیار خارج می کنه...

با دقت توجه کنید ...
اساسی ترین حق مردان که خوراک محافل فمنیستی هست حق طلاق هست کی گفته مرد حق طلاق داره؟؟؟ حق طلاق حق ذاتی مرده اما مشروط به پرداخت حقوق مادی زن اعم از مهریه نفقه و اجرت المثل نه به همین سادگی بره دادگاه و فرداش طلاق بگیره...
اگه دم از برابری حقوق مرد و زن می زنید ..
ابن حق هر انسانیه که برای زندگی خودش مستقل تصمیم بگیره واره یک رابطه بشه و بدون خسارت مالی از رابطه خارج بشه ...
در ایران حق طلاق با مرد اما به شرط خسارت مالی هنگفت اگه شرط اول شما در عقد نامه نوشته شده باشه خیلی ساده زن می تونه 24 ساعت بعد از عقد به محضر مراجعه در حین مطالبه مهریه (که احتمالا سنگین هم هست ) از مرد جدا بشه و مرد بون هیچ پشتوانه حقوقی مجبور به تحمل زندان یا پردات هزینه ای هنگفت تا اخر عمر بشه ... این برابری است؟؟

برابری زمانی حاصل میشه که هر دو طرف بتونن بدون هیچ هزینه ای از هم جدا بشن پس باید اصلاح بشه و حق طلاق کامل بدون هیچ شرطی برای زن میسر بشه با حق طلاق بی هزینه و بی شرط برای مرد یعنی حق طلاق در مقابل مهریه

حق کار و اشتغال زوجه ... این یکی از پایه ای ترین حقوق زنان هست و این یک حق انسانی هم هست اما چرا باید زن هم کار کنه و هم توانایی زندانی کردن مرد رو در صورت عدم پرداخت نفقه داشته باشه؟؟؟ این برابری نمیشه اجازه بدید اصلاح کنم شرط شما رو ... زن و مرد هر دو به عنوان یک انسان مجاز به اختیار شغل و کسب درآمد هستن و در مقابل حق کار و اشتغال برای زن مرد از پرداخت هزینه نفقه معاف می گردد

برابری اموال یا استفاده از شرط تقسیم اموال به زیبایی به مشارکت زندگی زوجین اشاره می کنه و خیلی پسندیده هست که بعد از طلاق اموال بینشون تقسیم بشه اما نه فقط اموال مرد این کجاش برابری خواهد بود که مرد و زن از هم جدا بشن و اموال مرد اعم از اکتسابی یا موروثی تقسیم بشه چه بسا اموال مثل مسکن که مرد در دوران خوش زندگی از روی اعتماد به نام زن کرده چنین اموال تکلیفشون چیه؟؟؟ اصلاح می کنم شرط شما رو ... زوجین توافق کردند که بعد از طلاق تمام اموال اکتسابی خود (هم زن هم مرد) به غیر از اموال موروثی (یا رقم مشخص آن در مال فرد در ضورت تغییر ماهیت مال) را به طوری مساوی فی مابین تقسیم کننده ... ( زن حق مرد رو برای کار داره پس به عنوان تولید کننده ثروت باید در اموال سهیم باشه و در تقسیمشون هم مثل مرد به طوری مساوی سهیم )

دو شرط حق تحصیل و حق خروج از کشور باید به عینه به زنان هم داده بشه اما دوشرط آخر شما که مسخره ترین جانب دارانه ترین شرط هاتون بودن بررسی کنیم

6- حق انتخاب مسکن و تعیین شهر یا محلی که زندگی مشترک در آنجا ادامه پیدا کند با زوجه خواهد بود. (سهم مرد در انتخاب مسکن و محل زندگی کجاست؟؟آیا تخصیص این حق به زن و فقط به زن نوعی تبیعض علیه مردان نیست؟؟؟ ایا این برابری خواهد بود که مرد حق انتخاب مسکن رو نداشته باشه؟؟؟ ایا اصلا چنین حقی لازم هست الزاما در اختیار یک طرف باشه؟؟؟ اصلاح می کنم با توجه به رویکرد قانونی کشور و تنفیظ حق مسکن به مرد توسط مقام قانون گذار زوجین توافق کردند در انتخاب مسکن و محدوده زندگی با توجه به توان مالی مشترک و مناسبات خانوادگی طرفین با هم به اتفاق نظر حق انتخاب داشته باشند و هیچ کدام از طرفین حق استفاده ابزاری از قانون جهت مجاب کردن طرف مقابل را به عمل بر خلاف میل ندارد.

7- اگر در آینده زوجین دارای فرزند شدند و طلاق اتفاق افتاد حضانت فرزندان به عهده زوجه باشد و در صورت خروج از کشور نیازی به اذن پدر ندارند. این برابری خواهد بود؟؟ آیا فرزند سهم زن ای زندگیست؟؟؟ آیا مرد در فرزند آوری نقشی نداره؟؟؟ آیا سهم پدر بودن از مادر بودن کنتر است؟؟؟ شما با این شرط کف ترازو رو بهجای تعادل به تساوی به سمت زن منحرف کردید... اصلاح می کنم .... در مورد حضانت فرزند در زمان زندگی مشترک (به صورت جدا از هم) یا در زمان بعد از طلاق قانونی زوج و زوجه توافق کردند که تصمیم این مهم به عهده مراکز مشاوره خانواده با رویکرد روانشناسانه و با اعمال نظر خود کودک و در نظر داشتن مصلحت کودک انجام گیرد مشروط به این مهم که محدوده زندگی کودک در دست رس هر دو والد و بر اساس محل زندگی مشترک قبلی باشد مسایل اعم از خروج از کشور و نقل و انتقال محل زندگی باید با بررسی دادگاه و در نظر کرفتن امکان ملاقات هفتگی والدین میسر خواهد بود.

اینجوری میشه برابری ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # فری 1395-09-20 12:11
جزو معدود افرادی هستین که نظرات شما منصفانه به نظر میرسه
بعضی از شروطی که در 7 فرمان فوق الذکر گنجانده شده
نه در راه برابر کردن کفه ترازو
بلکه سنگین کردن به نفع زن هست
که از اصل عدالت و برابری به دور است
با جرح و تعدیل 7 فرمان شاید بشه به 4 فرمان قابل توافق دست یافت
به امید روزی که فرهنگ و منطق حاکم بر موضوع ازدواج به چیزی منطقی و معقول و امروزی اعتلا پیدا کند
و استرس جوانان و زوجین را فرسوده نکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # دلشکسته... 1395-02-18 08:44
همه اینها رو میگین...ولی خدا نکنه یه نفر جونش به لبش برسه.خدا نکنه مثل من بعد از یازده سال زندگی طعم تلخ خیانت رو بچشه.و بخواد بخاطر بچه هاش و به خاطر آبروش دم نزنه...
اونوقته که مردش با پای خودش میاد بهش حق همه چیز رو میده.
هر چیزی خوبش خوبه.
چه زن چه مرد...
اگر دلها پاک باشن و به هم نزدیک؛اگر عشقها واقعی باشن نه از سر تزویر و دروغ؛یه قول ساده اما مردونه کافیه...
ضمانتش از صد تا نامه محضری قوی تره...
کاش دلهامونو پاک میکردیم.
کاش یاد میگرفتیم که ازدواج کردن مثل نماز خوندنه.
وقتی وضو گرفتی و ایستادی رو به قبله؛دیگه حق نداری به اطرافت نگاه کنی.حتی زیارت کعبه هم حرامه...
کاش دلمو نمی شکستی مرد...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # بهاران 1395-07-30 19:01
خیلی عالی
ممنون از اینکه این متن رو در اختیار همه قرار دادید
آقایونی که ناراحت یا نگرانید از این متن:
آیا از اینکه همسرتون رو انسانی مثل خودتون تصور کنید و حقوق انسانی یکسانی براش متصور بشید ناراحت میشید؟
مطمئن باشید اگه این حقوق رو برای خانومتون متصور شید نه تنها مردونگیتون زیر سوال نمیره بلکه همسرتون بدون استرس و با اعتماد با شما زندگی میکنه.
در ضمن هیچکس از یه لحظه بعدش خبر نداره. پس شعار ندیم و بخاطر همون یک درصدی که ممکنه ازدواج به سرانجام خوبی نرسه، پیش بینی های لازم رو بکنیم تا در زمان طلاق مثل دو انسان جدا شیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-3 # قناری 1395-08-10 20:01
اهای مدافعان حقوق خانم ها اخر می نوشتی یکی هم می کشیدی تو گوش زوج و مثل خر سوارش می شدی بعد حق بگیر تو خونه هم دست به سیاه و سفید نزنید و اب بدون اجازه شما نخورد شرم اوره خجالت اوره قباجت داره این طرز تفکر چه اقاقش چه خانمش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # عماد 1395-08-16 13:23
عزیزم
اگه خواستی با این هفت شرط پای سفره عقد بشینی اول ی خمره بگیر نگندی اقلا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # مهتاب 1395-08-20 15:07
ام دوستان من فکر میکنم اینکه بخایی کتبی ازش امضا بگیری که مثلا برازه تحصیل کنی یا کار لج مردا درمیاد میزنن زیرش
اگه ادم باشه خودش ضرورت کارو اشتغال وسلاق واینا رو میفهمه ونیاری ب امضای کتبی نداره واک ادم نباشه با امضای کتبی و با دست دادگاهم ادم نمیشه ک هیچ عمر خودتم میره
ب نظرم توافق سر این موارئم مثل توافق سر محبته
سعی کنین با محبت وتوافق این کارا رو پیش ببرین نه با دادگاه من بدم میاد ار این چیزا
ار بی اعتمادی و دادگاهی کردن و طلاق
حفظ رندگی مهم تره وبا ارزش تر
ساختن بهتر از تخریبه
امیدوارم همه تون خوشبخت باشین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # هوشمند 1395-08-28 15:49
ایا واقعا فک میکنی این شروط باعث تحکیم خانواده س؟

اینها فقط شروط کسابت میتونه باشه نه زندگی
میشه بگی این زوج بدبختی که تو تعریفش کردی در قبال پرداخت مهریه چه چیزی عایدش میشه
یه شرط دیگه هم اضافه میکردی زوجه میتواند بدون رضایت زوج ازدواج مجدد نماید
یه ذره انصاف هم خوب چیزیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # ازدواج یا جهنم 1395-08-30 09:11
چنین دخترهایی تو خونه بمونن بسیار به نفعشونه چون اصولا این ها با هزاران عقده از خونه پدر اومدن و خانه شوهر که محل عشق و اعطلای زندگی میتونه باشه رو با رفتارشون تبدیل به جهنم میکنن، آقایون لطفا مردونگی داشته باشید و در خونه چنین دخترهایی برای خواستگاری نرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-2 # یاسمن 1395-09-05 10:03
من شخصا اگه آقا بودم با کسی که این شرایطو بزاره ازدواج نمیکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # الهام 1395-09-16 12:28
در ابتدا بابت درست کردن چنین وب سایت خوب و با ارزشی از شما تشکر میکنم.. در ثانی با توجه به اینکه نظرات همه محترم ولی باید به این نکته توجه داشت که زندگی همیشه سرازیری نیست گاهی وقتها زن و شوهر به سر بالایی های میرسند که مستلزم چنین شرایطی میباشد.. نه بخاطر بی حرمتی به یکی از طرفین فقط به خاطره برابر بودن حقوق مرد و زن.. ازدواج مثل هندوانه در بسته است اگر بعد از اولین قاچ هندوانه سرخ و آب دار و شیرین بود که چه بهتر ولی اگر سفید و پوک بود چی !!!!!!!!!!! بهتر نیست با صاحب مغازه شرط کنید که هندوانه را به شرط چاقو بدهد؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # مري 1395-09-17 00:42
با خوندن نظرات واقعا آدم متحير ميشه ! درك نميكنم چه جوري بعضي از خانم ها با گرفتن ابتدائي ترين حقوقشون مشكل دارن!!!! اين شروطي كه ذكر شده حق مسلم همه ي خانوم هاست. خانومي كه خودش به حق خودش واقف نباشه ديگه واقعا جاي تاسف داره
خيلي از دوستان ، بحث احترام گذاشتن رو عَلَم كردن! شما واقعا داريد تو همين جامعه زندگي ميكنيد يا خودتونو زديد به كوچه علي چپ؟
احترام گذاشتن چه دخلي داره به حقوق مساوي
اگه بنا به احترامه خب آقايون از حق خودشون بگذرن!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # فاضل 1395-10-09 19:10
زن از خانواده اصیل حتی اگر نان شب هم نداشته باشد زندگی بدون شوهر را با افتخار می پذیرد. معمولا زنانی از خانواده سطح پایین و بی اصل و نسب از راه بالاکشیدن اموال مرد ارتزاق میکنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # هاله 1395-10-13 14:05
ممنون از مطلب مفیدتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # فلنی 1395-10-15 03:04
آقا این درو وری ها چیه دارید رواج میدید این شرط ها باعث بد بختی میشه و یک دفعه شاید همین شرط ها که اصلا ممکن است پیش نیاید باعث عدم اردواج میشه اومده همه ی حقوق مرد رو داده به زن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ناشناس 1395-10-23 13:06
واقعا نمیشود به هیچکس اعتماد کرد خانواده های که بنظر با فرهنگ میآیند ولی وقتی وارد خانوادشون میشوید می بینید بی فرهنگ تر از اونها تو دنیا وجود ندارد وقتی خرشون از پل گذشت ذاتشونو نشون میدن
من تو خانواده ای بزرگ شدم هر زن و مرد مکمل هستند و با تمام وجود بهم عشق میورزند تو غم و شادی شریک هستند دختر براشون مقدسه و برای پیشرفتشون تلاش میکنند
ولی متاسفانه خانواده شوهرم خیلی بی فرهنگند پدر شوهرم هر زن مطلقه یا بیوه مخصوصا کارمند باشند به پسرهاش پیشنهاد میکنه چه به شوخی چه واقعی واقعا برای من زجر آوره با اینکه شوهرم خیلی دوستم داره ولی هیچ وقت به پدرش معترض نمیشود از نظر پدرشوهرم زن پست ترین موجود خداست و برای رفع نیازهای مرد آفریده شده
به خاطر این حرفها وقتی من چیزی میگم میگه زن چکارش به حرف زدن برام آیه و حدیث و قانون میاره که مرد حقشه چندتا زن بگیره
اگر یکبار بابام این حرفا رو بشنوه دق میکنه با چقدر تحقیق با خیال راحت منو دست این خانواده سپرد با اینکه میدونن بابام روی ما حساسه این حرفها رو میزنند نمیدونم چکار کنم بخاطر شوهرم کوتاه میام اگر یک وقت شوهرم با این حرفها وسوسه بشه چکار کنم
وقتی دینم اجازه داده
۰همش کابوس میبنم پدرشوهرم شوهرمو به عقد یک زن دیگه درمیاره۰
اگر این شروط اضافه کنم حداقلش اینه جواب پدرشوهرمو میدم که زنها اینقدر بدبخت نیستن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مهسا اسکندری 1395-10-25 09:23
دوستان به نظرم اینجا چیزی که فراموش شده از خود گذشتگیه اگه هر دو طرف همدیگرو واقعا دوست داشته باشن بخاطر هم خیلی گذشت میکنن اگه در زندگی مشترک هدف اصلی رضایت شریک زندگی باشه نه خودت به خودی خود اونم این دوست داشتن رو حس میکنه و مثل خود شما برخورد خواهد کرد و اما آقایونی که خیال میکنن خانوما پول پرستن باید خدمتشون عرض کنم خانوما زمانی پول رو دلیل خوشبختی میدونن که خلا عاطفی داشته باشن یعنی آقایی که داره از خانوم بخاطر پول پرستی خرده میگیره بایداول خودشو درست کنه مسلما نتونسته خانومشو از نظر عاطفی فول کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # محمد ویکتور 1395-10-25 18:23
باسلام متاسفم برای این مملکت کجای اسلام این چیزهارو گفته همین بندهای چرت و پرت باعث طللق شده. متاسفم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # محمد ویکتور 1395-10-25 18:34
تاسف بسیار میخورم برای انسانهای بافکر باتمدن ایرانی که به این چرت وپرت های بنده های عقدنامه که معلوم نیست چه ادمهای احمقی اینو از خودشون دراوردن ومیگن اسلام گفته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مهدی 1395-10-29 22:32
راستش من ی دختری رو دوس داشتم ولی الان نمیدونم چ کنم شرایط خیلی سختی رو گذاشته بنظرم این یعنی زن سالاری حق سکونت با زن باشه حق طلاق حق نصف اموال در صورتی که وظیفه مرد باشه کار کنه ....
نمی دونم چی کار کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # mohammad 1395-11-05 21:25
حالا که این شرط ها جزو قانون نیستند(خداروشکر)...
مرد اگه مرد باشه کسی جرئت نمیکنه واسش از این شرط ها بذاره.اگه کسی واقعا بخواد ازدواج کنه دیگه از این شرط ها نمیذاره.مهریه ی میلیاردی کم بود اینام اضافه شد....واقعا توقعات داره میره بالاااااا...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # یاسر 1395-11-26 11:10
اسلحه زن مهریه و است و مرد حق طلاق این خودش یعنی برابری، چیزی غیر از این یعنی زیاده خواهی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # محمد 1395-12-14 13:45
با این نگاه کاسبکارانه چیزی از بنیاد خانواده ایرانی - اسلامی باقی نمیمونه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # وحید 1395-11-30 18:24
تو مملکتی که هرچیز قیمتی دارد این بندها شعر است آقا. شعر. اگر من و تو حذف شود و به ما تبدیل شود حله مگرنه نچ. نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # مهدی 1395-12-01 11:57
با سلام ؛اینکه زنا به فکر حقوق نداشتشونند,آیا مردها از حقوقشون خبر دارند؟...!
این ازدواجی که نویسنده تعریف کرد؛فرضش برابری زن ومرده!درصورتیکه مردها نه در نیازها,نه در علایق ,نه در شخصیت ,نه در خلقت؛نه در حقوق,و......با زنها برابر نیستند!
این ازدواج ,اصلا ازدواج نیست؛یه جور توافق برای همزیستی مسالمت آمیز بدون در نظر گرفتن هویت وویژگی های فردی ونیازهای اساسی مرده....!!!یه جور فردمحوری وقرار گرفتن قراردادی درکنار هم؛ والبته هیچ مردی هم به چنین زنی پایبند نیست ,چون زن خودشو مستقل میدونه ومیخواد مردش رو اسیر خودش کنه!!!
خدا مرد رو نیازمند به زن قرار داده وبهش استقلال نیازی نداده ؛در حالیکه زنان استقلال نیازی دارند وبه خاطر نیاز کمالی ازدواج میکنند؛حالا زنا میخوان از این استقلال نیازی سو استفاده کنند وبه دنبال حرص وبرتری وخودمحوری برن...
اگر تو ازدواج دائم مرد اختیار زنشو نداشته باشه؛اصلا ازدواج ذائم معنی نداره!این ازدواج اصلا نه نیازهای عاطفی ونه امنیت روانی ونه شخصیتیش رو تامین نمیکنه؛وحتی به خانواده منسجم هم منتهی نمیشه؛به پسرها توصیه میکنم,زندگی خودتون رو در کنار چنین دخترای حقیری و برتری جو عقده ای وبی تعهدی نسوزانید,چون دنبال طمع خودشونند...وشما رو نردبان طمعکاری وولگردی وخودمحوری خودشون میکنند....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # مهدی 1395-12-01 12:54
یه چیز دیگه اگر مردای نادانی بخواهند این ظلم رو بپذیرند, با این قوانین نمیشه ازدواج کرد,چون حق نفقه ,اجرت المثل,و...غیره رو که مرد موظفه وزن تعهد ووظیفه ای نداره؛نباید داشته باشه؛بنابر این اگر چنین چیزی رو خواستید,اول ازدواج موقت ۹۹ساله کنید؛که نسبت به هم هیچ تکالیفی نداشته باشید وبعد تعهد کنید در صورت جدایی,نصف مالتون به تساوی بینتون تقسیم بشه,.......
ببین این آدمهای عقده ای, چه چیزایی رو برای تغییر ازدواج دائم ومهر ومحبت وتعهد ؛شرط میکنند.!....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # مرتضی 1395-12-02 06:50
شروط ضمن عقد مندرج در سند نکاح شروطی تحمیلی و حکومتی است به مرد که مردان هوشیار و آگاه می بایست با اعمال فشار بر دستگاه قضایی و دولت بخواهند که این شروط کلا از سند نکاح حذف گردد.
این شروط شروطی حکومتی است که مردان بی توجه به متن آنها به لحاظ هیجان ازدواج ناآگانه امضا و مسوولیتهای ناخواسته ای را قانونا می پذیرند.
هیچیک از شروط مندرج در سند نکاح به نفع مردان نیست و فقط به نقع زن می باشد و قانون با گنجاندن این شروط آنهم به صورت پیش فرض در سند نکاح سعی نموده تا با تحمیل این شروط به مرد ان به اصطلاح از زنان حمایت کند. چرا حتی یک بند از این شروط به صورت پیش فرض در جهت جلوگیری از حبس مردان به لحاظ عدم پرداخت مهریه نیست. اگر اصل بر اجرای کامل احکام دین و اسلام است شروط ضمن عقد کلیه حقوقی که دین اسلام به مرد داده است را از وی سلب می نماید. به عنوان مثال آیا در زمان پیامبر (ص) اذن زن برای اجازه مجدد لازم بود؟ یا آیا در صورت عدم پراخت مهریه در زمان ایشان مرد حبس می شد؟
اگر بگوییم که آن زمان قوانین کامل نبوده و بعدا کامل شده است. پس اینکه گفته می شود دین مبین اسلام کاملترین دین است چه معنایی دارد. یعنی دین اسلام در زمان پیامبر کامل نشده و بعدها کامل گردیده؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # رضا 1395-12-06 14:11
اصن نیازی نیست داداش،بزار همه اینا باشه،ما تو همین قانونا بلدیم دهن سرویس کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # محمد 1395-12-14 13:44
عالیترین پاسخ را نوشتید.متاسفانه تنها چیزی که در متن بالا ندیدم اسلام بود. کاش یک کلمه عقد را تعریف می کرد.
همه مگن فلان خانم به "عقد" فلان آقا درآمد. مثلا من میرم یک ملک میخرم و میگم رفتم پای عقد قرارداد ملک
این فمینیست های متحجر به ظاهر متمدن اگر دین ندارند که هیچی ولی اگر دین دارید و مسلمانید یک سر به سیره یامبر و ائمه بزنید و کتاب خدا را مطالعه کنید.
من به نوبه خودم فقط دنبال یک دختر خانم مسلمانم. نه به ظاهر بلکه معتقد به قوانین اسلام
نه به جمهوری اسلامی و قوانین شبلکه به خود اسلام ناب
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # رضا 1395-12-06 14:09
حله ،ما مردام میدونیم چجوری موقع لزوم دهن سرویس کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # ناشناس 1395-12-19 02:56
قبل از هر چیز باید بگویم که زندگی مشترک با عشق و محبت و گذشت و فداکاری طرفین پایدار میماند نه چیز دیگر و حاصل چنین زندگی فرزندان با نشاط و پاک و موفقی خواهد شد که مایه زینت خانواده و جامعه خواهد شد
و اما !
در عجبم از نویسنده این مطالب که دم از حقوق برابر میزند ولی در خواسته همایش هیچ گونه برابری را رعایت نکرده است اگر در قانون
حق طلاق به مرد داده شده است از ان طرف هم مرد را موظف کرده است که مهریه نفقه مسکن و ..... به عهده مرد است اگر شما خواهان حقوق برابر هستید و فقط می خواهید از همدیگر بهره مند شوید لطفا از مهریه صرفه نظر کنید انگاه ببینید که چگونه مردان از این قانون برابری استقبال می کنند نه اینکه امروز مهریه بگیرید و فردا بروید و کسان دیگر را سر کیسه کنید که این با قانون برابری حقوق منافات دارد
در مورد حق حضانت فرزندان باید این گونه مطرح کنید هر کس حق حضانت را میخواهد
هزینه ان را به عهده بگیرد نه اینکه هزینه را یکی بدهد و ان دیگری بر اساس خواسته خودش
فرزند را بپروراند که این با عدالت سازگار نیست
اگر چنین شود خواهید دید که تعداد کمی از مردان هستند که زیر بار این مسئولیت بروند و در زمن حق حضانت یکانانفولیت است نه یک امتیاز که این خواسته به ضرر زنان است نه به نفع انان
دربرخی موارد دیگر که ذکر فرمودید امکان برابری نیست مثلا برای اینکه به گفته خودتان
برابری حقوق رعایت شود حق انتخاب محل سکونت را به کدام یک باید داد؟؟؟!!!!!!
بنابر این عقل حکم میکند حق محل سکونت و محل کار باید به کسی داده شود که باید هزینه های ان محل سکونت را بپردازد گر پیشاپیش ذکر کرده ام باید با تعامل زندگی کرد نه با حق و حقوق
با توجه به اینکه انسان یک موجود اجتماعی است و در هر جامعه وجود رئیس و مرئوس الزامی است و مسئولیت ها هم واره به عهده رئیس میباشد اگر بخواهیم تساوی حقوق را رعایت کنیم چه کنیم ؟؟؟؟!!!!
اگر بخواهیم به خواسته های به اصطلاح روشن فکورانه شما جامع عمل بپوشانیم زندگی جامعه بشری مانند زندگی یک جامعه حیوانی خواهد شد که انسانها اعم از زن و مرد بر اساس نیاز
جسمی بهم بپردازند و سپس مرداندمی کار خودشان بروند و زنها و فرزندان هم پی کار خودشان !! ایا زندگی اجتماعی فیلها را دیده اید
این اخر و عاقبت خواسته شما خواهد بود
و این به ضرر زنان جامعه خواهد بود نه به سود انان و اگر چنین تصمیم گرفته شود موجب خوشنودی بسیاری از مردان بی مسئولیت خواهد شد
بیش از این مجال نیست تا در مورد جنبه حقوقی ان صحبت کنم بدرود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ناشناس 1395-12-20 06:26
بخاطر وجود غلط املایی در مطلب بالا پوزش میطلبم ظاهرا پس از ارسال قابلیت ویرایش مجدد وجود ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ناشناس 1395-12-22 11:06
وقتی مردها تو زندگی به خودشون حق میدن از کلمه طلاق به راحتی استفاده کنن به عنوان تحدید ... یه زن حق داره برای ارامشش این حق ها را داشته باشد ... نه به عنوان یک موقعیت سو استفاده ... بلکه نسبت به اخلاق و رفتاره طرف مقابلش با داشتن این حقوق ارامش بیشتری خواهد داشت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # عادل 1395-12-22 17:25
این شروط مثل حق زنان غربی است اشکالی ندارد به شرط اینکه آن مهریه هایش مسخره اصلا حذف شودوعروسب هایش مسخره آنچنانی نباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # علی 1395-12-25 02:19
حتی اگر مهریه حذف شود و زن و شوهر هر دو از لحاظ مالی موظف به تامین زندگی شوند باز هم این شروط نوشته شده در سایت مانع از خوشبختی خواهد بود چرا که راز خوشبختی در زندگی زناشویی ،وابستگی و اطاعت پذیری زن به مرد و غیرت مرد روی زن و فرزندانشه ..... واین شرایط مذکور در سایت جایگاه زن و مرد رو به هم میزنه ...مرد دیگه به زنش به چشم عیال نگاه نمیکنه

واقعا هنوز نفهمیدیم که در کار خداوند نباید دخالت کنیم ....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # دل شکسته 1395-12-30 02:05
چرا جایی نیست از دست مردا شکایت کرد،همه فقط طرف مرد ومیگیرن چه دادگاه باشه چه جامعه باشه وهمه وهمه ،قدیم چون میزدن توسرزن وزن حق حرف زدن نداشت همه زندگی میکردن واگرنه اوناهم مشکلات بدتر داشتن،مردا میدونن که زنها به فرزنداشون وابسته ان به خاطر همین بچه برای مرده حتی اگر زن شاغلم باشه ودرآمدم داشته باشه،مرد اگر زن وبزنه چیزی نیست چون مرده،مرد باید به زن اجازه ی هر کاری بده ،اگر زن بدون اجازه ی مرد کاری کنه مرد هرجا بره شکایت کنه حق با مرده،ولی اگر مرد زن دوم بگیره زن اول اگربخواد طلاق بگیره کاری میکنن زن بدبخت مهریشو ببخشه وجونشو آزاد کنه،آخه پیش کی بریم این حرفارو بزنیم وهزار هزار تا بیشتر از این حرفا،کسی اینارو نمیتونه جواب بده جز خدا،ازش میخوام جوابمو بده ،مردا اصلا تکیه گاهی برای ما زنها نیستن فقط بالا سرمونن که اگر دخترباشیم وسنمون بره بالا نگن ترشیده است واگر مطلقه باشیم نگن خرابه وازجامعه ترد نشه،ولی اگر پسری زن نگیره آب از آب تکون نمیخوره واگر مردی زنش و طلاق بده همه میگن میتونه بره دختر 14ساله بگیره ،آخه چرا این طوریه؟ اگر موی زن بیرون باشه اون دنیا مار میشه دور گردنش ولی اگرمرد نامحرم به موهات نگاه کنه هیچ اتفاقی براش نمیافته تازه باز زن گناه کاره که چرا موهاش بیرونه،آخه چرا چرا ؟خدا چرا؟ به نظرم این شرط وشروطا همش الکیه ،حتی مهریه چون به جاش زن بدبخت وکاری میکنن که اونم میبخشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # پشیمان 1396-01-08 20:22
با سلام بهتر است که تجربه شخصی زندگی بنده را بشنوید و از ان درس عبرتی در دادن حق طلاق بگیرید.
بنده با همسر خود به این توافق رسیدیم که تمامی حق و حقوق مشترک باشد همانگونه که شروع زندگی با توافق بود به همین دلیل برای رعایت حق همسرم حق طلاق را به ایشان دادن اما قافل از آنکه این حق باعث افسارگسیختگی نه تنها همسر بنده بلکه تمامی زنها خواهد شد. الان که این را مینویسم منتظر دادگاه هستم و مهریه و .... واقعا متاسفم برای خودم که با همه نوع حمایتی که بنده به شخصه از همسرم کردم اما ایشان طرف خوانواده‌اش بود و به این باور نرسیده بود که خانواده اصلیش بنده هستم. امید به انکه شما از دادن این حق بدون دلیل امتنا کنید. بنظر بنده حق طلاق را به همسر خود واگذار کنید اما در قبال مهریه‌ای مانند ۱۲ سکه و همانجا سر سفره عقد نقدا محاسبه کنید و بندی از عقدنامه که مربوط به تقسیم اموال بعد از ازدواج میشود را مشروط به دارای های مشترکی که هر دو بدست می آورید کنید نه تنها دارایی مرد یا زن. در این صورت هیچ ناحقی بین شما نبوده همه حقوق دو طرف رعایت شده و کسی بر دیگری ارجهیت یا برتری ندارد و اگر بخواهید زندگی کنید تا آخر عمر باهم خواهید بود. اما وای به روزی که حق طلاق و مهریه بالا داشته باشید آن روز، روز اخر زندگی شما خواهد بود و این باعث امنیت بیش از اندازه برای زن میشود که با بیجنبه بازی زندگی خود و شما را به خطر خواهد انداخت. پس حق طلاق در قبال مهریه‌ای کم که در همان لحضه عقد تمام و کمال با زن خود حساب کنید که در این مورد بیحساب شوید و داستن حق طلاق برای هر دو شما کاملا مساوی باشد. امیدوارم که توانسته باشم شما را از واقعیتی که متاسفانه در جامعه ما رو به افزایش است آگاه کرده باشم شاید بهتر است که اینگونه بگوییم که زندگی غربی و تفکر شرقی با هم سازگار نیست! زن اگر حق طلاق میخواهد(تفکر غربی) دادن مهریه به آن (تفکر شرقی) با یکدیگر در تناقض خواهد بود پس خوب فکر کرده و عقلانی حق طلاق را به زن خود واگذار کنید نه از روی احساس و اطمینان، شما نمیتوانید به همسر خود که هنوز با ان زندگی نکردید اطمینان کامل داشته باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # saeed 1396-01-27 19:49
شما داری فقط یه طرفه میری؛دلیلشم اینه که نیاز جنسی وروحی تو به مرد مثل نیاز جنسی وروحی اون به تو نیست!!!
شما با دیدن موی مرد تحریک نمیشی ولی اون با دیدن تو دچار تنش روحی میشه!وتو روند زندگیش نابسامانی ایجاد میشه!چون شما نیاز اون تعریف شدید ؛وچون تفاوت دارید!خیلی دوست دارید مجرد باشید ,باشید چون دیگه به همین راحتی شوهر گیرتون نمیاد!کسی هم به خاطر یه مشت گوشت وچربی دنبال ازدواج دایم نمیره!
از نظر شرعی مرد میتونه۴تا زن بگیره؛هرچند قانون رو عوض کنید؛خدا این حقو بهش داده!شما میتونید با محبت زیرکانه ورسیدگی عاشقانه از دیگران سیرابش کنید!تازه خود زناهستند که عین کفتار به مردهای متاهل میچسبند!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # پشیمان 1396-01-11 13:11
با سلام بهتر است که تجربه شخصی زندگی بنده را بشنوید و از ان درس عبرتی در دادن حق طلاق بگیرید.
بنده با همسر خود به این توافق رسیدیم که تمامی حق و حقوق مشترک باشد همانگونه که شروع زندگی با توافق بود به همین دلیل برای رعایت حق همسرم حق طلاق را به ایشان دادن اما قافل از آنکه این حق باعث افسارگسیختگی نه تنها همسر بنده بلکه تمامی زنها خواهد شد. الان که این را مینویسم منتظر دادگاه هستم و مهریه و .... واقعا متاسفم برای خودم که با همه نوع حمایتی که بنده به شخصه از همسرم کردم اما ایشان طرف خوانواده‌اش بود و به این باور نرسیده بود که خانواده اصلیش بنده هستم. امید به انکه شما از دادن این حق بدون دلیل امتنا کنید. بنظر بنده حق طلاق را به همسر خود واگذار کنید اما در قبال مهریه‌ای مانند ۱۲ سکه و همانجا سر سفره عقد نقدا محاسبه کنید و بندی از عقدنامه که مربوط به تقسیم اموال بعد از ازدواج میشود را مشروط به دارای های مشترکی که هر دو بدست می آورید کنید نه تنها دارایی مرد یا زن. در این صورت هیچ ناحقی بین شما نبوده همه حقوق دو طرف رعایت شده و کسی بر دیگری ارجهیت یا برتری ندارد و اگر بخواهید زندگی کنید تا آخر عمر باهم خواهید بود. اما وای به روزی که حق طلاق و مهریه بالا داشته باشید آن روز، روز اخر زندگی شما خواهد بود و این باعث امنیت بیش از اندازه برای زن میشود که با بیجنبه بازی زندگی خود و شما را به خطر خواهد انداخت. پس حق طلاق در قبال مهریه‌ای کم که در همان لحضه عقد تمام و کمال با زن خود حساب کنید که در این مورد بیحساب شوید و داستن حق طلاق برای هر دو شما کاملا مساوی باشد. امیدوارم که توانسته باشم شما را از واقعیتی که متاسفانه در جامعه ما رو به افزایش است آگاه کرده باشم شاید بهتر است که اینگونه بگوییم که زندگی غربی و تفکر شرقی با هم سازگار نیست! زن اگر حق طلاق میخواهد(تفکر غربی) دادن مهریه به آن (تفکر شرقی) با یکدیگر در تناقض خواهد بود پس خوب فکر کرده و عقلانی حق طلاق را به زن خود واگذار کنید نه از روی احساس و اطمینان، شما نمیتوانید به همسر خود که هنوز با ان زندگی نکردید اطمینان کامل داشته باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # بی نام 1396-01-11 13:14
با سلام بهتر است که تجربه شخصی زندگی بنده را بشنوید و از ان درس عبرتی در دادن حق طلاق بگیرید.
بنده با همسر خود به این توافق رسیدیم که تمامی حق و حقوق مشترک باشد همانگونه که شروع زندگی با توافق بود به همین دلیل برای رعایت حق همسرم حق طلاق را به ایشان دادن اما قافل از آنکه این حق باعث افسارگسیختگی نه تنها همسر بنده بلکه تمامی زنها خواهد شد. الان که این را مینویسم منتظر دادگاه هستم و مهریه و .... واقعا متاسفم برای خودم که با همه نوع حمایتی که بنده به شخصه از همسرم کردم اما ایشان طرف خوانواده‌اش بود و به این باور نرسیده بود که خانواده اصلیش بنده هستم. امید به انکه شما از دادن این حق بدون دلیل امتنا کنید. بنظر بنده حق طلاق را به همسر خود واگذار کنید اما در قبال مهریه‌ای مانند ۱۲ سکه و همانجا سر سفره عقد نقدا محاسبه کنید و بندی از عقدنامه که مربوط به تقسیم اموال بعد از ازدواج میشود را مشروط به دارای های مشترکی که هر دو بدست می آورید کنید نه تنها دارایی مرد یا زن. در این صورت هیچ ناحقی بین شما نبوده همه حقوق دو طرف رعایت شده و کسی بر دیگری ارجهیت یا برتری ندارد و اگر بخواهید زندگی کنید تا آخر عمر باهم خواهید بود. اما وای به روزی که حق طلاق و مهریه بالا داشته باشید آن روز، روز اخر زندگی شما خواهد بود و این باعث امنیت بیش از اندازه برای زن میشود که با بیجنبه بازی زندگی خود و شما را به خطر خواهد انداخت. پس حق طلاق در قبال مهریه‌ای کم که در همان لحضه عقد تمام و کمال با زن خود حساب کنید که در این مورد بیحساب شوید و داستن حق طلاق برای هر دو شما کاملا مساوی باشد. امیدوارم که توانسته باشم شما را از واقعیتی که متاسفانه در جامعه ما رو به افزایش است آگاه کرده باشم شاید بهتر است که اینگونه بگوییم که زندگی غربی و تفکر شرقی با هم سازگار نیست! زن اگر حق طلاق میخواهد(تفکر غربی) دادن مهریه به آن (تفکر شرقی) با یکدیگر در تناقض خواهد بود پس خوب فکر کرده و عقلانی حق طلاق را به زن خود واگذار کنید نه از روی احساس و اطمینان، شما نمیتوانید به همسر خود که هنوز با ان زندگی نکردید اطمینان کامل داشته باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+3 # babaknazari2 1396-01-18 10:29
سلام
خیلی هامون سال های زیادی درس خوندیم اما هیچ با خودتون فکر کردیم که چند ساعت درس زندگی خوندیم ؟ در حال حاضر و بیشتر در آینده نزدیک برابری و یکسانی زن و مرد داره اتفاق می افته پس حالا که اینجوره باید دقت کنیم که انتخابمون از ابتدا بر اساس اطلاعات و اگاهی ها و دانش درست و لازم ، انتخاب درستی باشه چون به هر حال سنگ بنای همه ناملایمات زندگی بر اساس انتخاب همسر غیر مناسب از ابتدا طرح ریزی شده و اتفاق خواهد افتاد ... در اینجا به نظر من نظام آموزشی کل ایراد بزرگ داره که هیچ برنامه ای برای آموزشهای ضروری زندگی ارائه نمی دهد در حالی که شما برای انجام یک کار کوچک باید مجوزهای لازم را داشته باشید اما هیچ آزمون و دوره جامعی برای ازدواج وجود نداره .... پس خودمان باید یاد بگیرم و انجام بدیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # مرد متاهل 1396-01-21 00:47
قبول کردن بعضی از بند های این شرایط فقط نشون دهنده ی حماقت و بی عقل بودن مرده
واقعا باید گریه کرد برای مردی که این شرایط و پذیرفته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی

دلنوشته ها

ساعت بی عقربه

یکی از سخت ترین کارها در دنیا پاک کردن اسامی دوستان از فون بوک موبایل است. اوایل یکی دو نفر بیشتر نبودند. حالا بیشتر و بیشتر می شوند. دوستان مان از جغرافیای ما خارج می شوند و معلوم نیست دوباره کی و کجا همدیگر راببینیم.

مهر، با بوی تند مدرسه

هوا كه پاييزی می شود بوی مدرسه فضا را پر میكند. فرقی نمی كند چندم شهريور باشد يا اصلا پاييز آمده باشد. شهريور از نيمه كه میگذرد و نسيم های خنك وزيدن می گيرد با خود بوی مدرسه می آورد.
مردان بخوانند! چه بگوییم، چه نگوییم برای زندگی بجنگ وقتی مردی شما را واقعا بخواهد!!!! دلم می خواهدت.. خدایا دست ات را از گلویم بردار

انتخاب سردبیر

اقتصاد زنانه

وضعیت زنان کارگر جنسی در ایران

روز گذشته نشست «کار جنسی زنان، مواجهه با مسئله در ایران»، در انجمن جامعه‌شناسی ایران، با حضور دانشجویان و کارشناسان برگزار شد.   به گزارش شرق در این نشست دکتر بخارایی با طرح این مسئله که عوامل روی‌آوردن به تن‌فروشی مشترک است، بیان کرد: «عواملی مثل فقر، اعتیاد زن یا شوهر، ازدواج اجباری و تنوع‌طلبی مردان و در مواردی بالا‌‌بودن عرضه تن‌فروشی و کم‌بودن موقعیت ازدواج می‌تواند از عوامل روسپیگری باشد. مطابق آمار، ٤٠ درصد مردان متأهل مشتری این قشر محسوب می‌شوند و مطابق گزارش بهزیستی، سن دختران تن‌فروش به ١٦ سال رسیده و سن فرار از منزل دختران به ٩ سال کاهش پیدا کرده است و باید در نظر داشت که فرار نیز می‌تواند از عوامل تن‌فروشی محسوب شود». وی افزود: «در ایران مطابق آمار ثبت‌شده، چند هزار زن خودفروش وجود دارد و از میان آنها ١٢درصد را زنان متأهل تشکیل می‌دهند. البته باید در نظر داشت این تنها بخشی از آمار است که ما به آن دسترسی داریم چراکه روسپیگری در کشور عملی مجرمانه است». در ادامه این گفت‌وگو، دکتر مدنی افزود: «درحال‌حاضر مسئولان کمی وجود دارند که این پدیده را در کشور انکار کنند، اما زمانی ما تلاش می‌کردیم که بگوییم پنهان‌کردن این آسیب مشکلی را حل نخواهد کرد. از طرفی نکته‌ای که بسیار حائزاهمیت است این است که مشکلات اجتماعی در کشور، چه تن‌فروشی و چه اعتیاد، ریشه‌های ساختاری دارند و برای همین، راه درمان و حل مسئله‌ای مثل اعتیاد را به‌سختی می‌شود پیدا کرد یا درمورد پدیده روسپیگری نمی‌شود راه‌حل درستی پیدا کرد چون سیاست‌های کلان و نادرست اقتصادی- اجتماعی، ما را به سمتی برده که پیداکردن راه‌حل سخت شود».   وی افزود: «از سال ٨٤ تا ٩٢ به‌طورکلی مسائل اجتماعی در کشور نادیده گرفته می‌شد، اما متأسفانه باید بگوییم درحال‌حاضر نیز رویکرد دولت‌ها با آسیب‌های اجتماعی آشتی‌جویانه نیست و مسائل اقتصادی نیز از دیدگاه‌های کلاسیک پیروی می‌کنند تا به حل رشد اقتصادی برسند و این در حالی است که مسئولیت اقتصادی در حوزه معیشت مردم وخیم است. به همین دلایل مجموعه روند موجود نمی‌تواند حل‌کننده مسائل اجتماعی در کشور باشد، مگر اینکه دولت توجهی جدی به مسائل و امور اجتماعی هم‌شأن با مسائل اقتصادی داشته باشد». در ادامه این نشست، دکتر مدنی در پاسخ به دکتر بخارایی در رابطه با کشف باندهای تن‌فروشی در کشور افزود: «تخمین زنان تن‌فروش دشوار است. کلا نمی‌شود حتی از یک زن تن‌فروش مصاحبه دقیق علمی به عمل آورد.    در ادامه این نشست، دکتر اسدبیگی، رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی، با اشاره به کار جنسی و روسپیگری در ایران گفت: «در دهه ٨٠، در دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی، آقای معتمدی، مدیرکل وقت، اعلام کرده بود ٣٠٠ هزار زن روسپی داریم، در جلسه دیگری به علت فشارهای موجود این آمار اعلام‌شده به ٣٠ هزار رسید و سپس رئیس سازمان بهزیستی این آمار را به سه‌هزار نفر رساند. این در حالی است که سه‌هزار نفر اعلام‌شده از سوی رئیس سازمان بهزیستی، سه‌هزار نفر زن پذیرفته‌شده در مراکز بودند».   وی افزود: «درباره آمارهای روسپیگری در کشور اختلافات زیادی وجود دارد. مثل آمار اعتیاد که در ابتدا یک‌میلیون‌و٣٢٥‌هزار نفر اعلام شد و یک ماه بعد آمار اعلامی به بالای دومیلیون نفر رسید. به گفته خانم دکتر مینو محرز، ما ٥٠ هزار زن خیابانی داریم که از هر ١٤ نفر آنها، دو نفر مبتلا به اچ.آی.وی هستند. کار جنسی و کارگر جنسی موضوع مهمی است که شاید برای پرداختن دقیق‌تر و علمی‌تر باید از طرح مسئله آن قبح‌زدایی شود. البته نام کارگر جنسی به زنان روسپی در کشورهایی اطلاق می‌شود که روسپیگری را قانونی می‌دانند».

لامپ کم مصرف حامی محیط زیست

این روزها همه در جستجوی راهکارهایی برای کاهش هزینه های خانه و زندگی هستند که یکی از این راه کارها که از سالها پیش نیز تبلیغات وسیعی برای آن شده، استفاده از لامپ های کم مصرف است.
وزیر اقتصاد منزل تان باشید مهارت سپری کردن نیمه دوم ماه با خیال راحت مهمان داری کنید مشاغلي که زنان دنیا تسخير کردند 1 درصد بسیار پولدار دنیا

مطالب تصادفی

گزارش روز

سیگار خواهد کشت

زنانی سیگاری که در زمان حال زندگی می نمایند با خطر بیشتری برای احتمال ابتلا به سرطان ریه و مرگ دارند تا زنانی که در دهه های گذشته سیگار می کشیدند. در حال حاضر زنان زودتر شروع به کشیدن سیگار می نمایند و تعداد بیشتری سیگار روشن می نمایند. درست مانند مردان در عصر کنونی، زنان نیز با همان میزان بیشتری از خطر دست و پنجه نرم کردن با سرطان ریه و مرگ نسبت به مردان در مقایسه با سالهای دهه 1980 روبرو هستند. دکتر میشل تورن از دانشگاه مییشیگان می گویدوضعیت کنونی این یک شکست فاحش در برنامه های جلوگیری از اعتیاد به سیگار در جهان است، در جهان هم اکنون بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون نفر به سیگار اعتیاد دارند و در کشورهای که هم اکنون بروی روال توسعه اقتصادی افتاده اند مانند اندونزی، چین و مالزی تعداد بیشتری از زنان جوان هر روز گرفتار این عادت سخت برای ترک کردن می افتند. در آمریکا بیش از 35 میلیون نفر سیگار می کشند، تقریبا بیست درصد کل کشور،بیست درصد مردان و هجده درصد زنان کشورسیگاری  هستند. البته درصد افراد سیگاری در این کشور نسبت  به دهه شصت میلادی که مردان بصورت گسترده ای شروع به استعمال دخانیات نمودند و دهه هشتاد میلادی که زنان در نقطه اوج مصرف دخانیات داشتند بسیار کمتر است. در تحقیقی که در سالهای 1960 انجام گرفت مححقان اعلام داشتند که سیگار میتواند باعث سرطان ریه در مردان شود. بدلیل کمتر مصرف کردن سیگار توسط زنان در آن زمان دلایلی وجود نداشت که زنان نیز در صورت مصرف ماننند مردان به این بیماری مهلک دچار خواهند شد بنابراین برای مدتی سیگار دوست زنان و دشمن مردان لقب گرفت. هم اکنون دانشمندان در حال تحقیق بروی این تئوری هستند که سیگارهای کنونی تعداد کمتری خواهند کشت اولا بدلیل وجود میزان تار بسیار کمتر نسبت به سیگارهای دهه های قبل و ثانیا بدلیل پیشرفت علم پزشکی در زمان حاضر نسبت به دهه های قبل، همچنین در سالهای کنونی تعداد بیشتری از اقفراد سیگاری در حال استفاده از برنامه های ترک سیگار می باشند. آخرین نتایج تحقیقاتی که چند دهه بروی افراد سیگاری در مقیاس چند صد هزار نفری انجام گرفته نتایج زیر حاصل شده است: -           احتمال مرگ در بین زنان سیگاری در زمان حال بیش از 25 برابر بیشتر از زنانی است که سیگار نمی کشند. در سالهای 1960 این وضعیت فقط سه برابر بود چون در آن زمان زنان کمتری سیگار می کشیدند و زنان سیگاری سیگار کمتری نسبت به زنان کنونی می کشند. -           کسانی که سیگار نمی کشند بیش از دو برابر کسانی که سیگار می کشند به 80 سالگی می رسند. در بین زنان، 70 درصد آنهایی که سیگار نمی کشند شانس بیشتری برای رسیدن به سن 80 سالگی در مقایسه با آنانی دارند که سیگار می کشند (تنها 38%). -           60% مرگهایی که برای افراد سیگاری در بین سنین 25-79 سالگی روی می دهد ارتباط مستقیم با کشیدن سیگار توسط آنان دارد. -           زنان کمتری در مقایسه با مردان سیگار را ترک می نمایند. این نسبت در بین زنان یک به چهار و در مردان یک به دو است. -           کشیدن سیگار باعث کاهش دهسال از طول عمر زندگی فرد سیگاری می شود. ولی خبر خوب اینکه با رک سیگار این زمان برای فرد ترک کننده حفظ میشود. ترک قبل از چهل سالگی باعث از بین رفتن احتمال مرگ بر اثر استعمال دخانیات می گردد. اگر قبل از 35 سالگی ترک نمایید دهسال و قبل از 44 سالگی نه سال و قبل از 54 سالگی شش سال از زندگی خود را دوباره خریداری نموده اید. -           تغییرات اعمال شده در ساخت سیگارها باعث شده است که عفونتهای برونشیتی و دیگر بیماریهای ریوی نیز رشد بالایی داشته باشد. نیکوتین کمتر باعث شده سیگاریها پک های قوی تری برای رسیدن با میزان بالای نیکوتین بزنند. همین عامل باعث بروز و رشد بیماریهای دیگر غیر سرطانی در میان سیگاریها شده است. با وجودیکه مسزان سیگاریها نسبت به دهه های قبل کمتر شده است با این وجود تنها در ایالات متحده آمریکا 160000 مرگ بر اثر سرطان ریه در سال رخ می دهد. در کشورما  میزان بیشتری از زنان در حال استعمال سیگار می باشند. این امر خبر از عواقب ناگوار برای سلامت جسمی زنان در آینده ای نه چندان دور را می دهد. همچنین رشد استعمال دخانیات قویتر مانند قلیان نیز نه تنها کمکی نخواهد نمود بلکه عوارض بیشتری را در پی خواهد داشت. دفعه بعدی که سیگاری را روشن می نمایید بهتر است بفکر هزینه هایی باشید که از جیب نمی رود بلکه از عمرتان خواهد رفت.

ازدواج کمتر، دیرتر، نا موفق تر

ازدواج در ایران رخدادی بوده بسیار پر تحول و در حال تغییر. ازدواج در ایران علی رغم تشویق‌ها برای این پدیده (پرداخت وام ازدواج) و تنبیهات کسانی که ازدواج نکرده‌اند (مثل منع دختران و پسران یا زنان و مردان از مسافرت یا اقامت با هم در هتل یا عدم اعطای بورس تحصیلی خارج از کشور به دختران مجرد) مسیری بر خلاف خواست عموم سنت گرا طی می‌کند. ازدواج‌ها هم در شکل و روش انجام (در مکان هایی که حکومت نمی تواند جدا سازی جنسیتی انجام دهد یا جلوی رقص و شادی افراد را بگیرد)، هم در نوع قرارداد میان دو طرف، و هم در نتایج و پیامدها (مثل خانه نشین نشدن بسیاری از زنان و تولید مثل اندک) مسیری بر خلاف خواست فقها و دستگاه‌های حکومتی را در پیش گرفته است.  در این نوشته چهار تحول مهم در رخداد ازدواج در سال‌های اخیر را بررسی می کنم.    کاهش ازدواج و افزایش ازدواج‌های ناموفق رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از کاهش ۴.۴ درصدی ازدواج در سال ۹۲ و افزایش ۴.۶ درصدی طلاق در این سال نسبت به سال ۹۱ خبر داد. مجموع ازدواج‌های ثبت شده در سال ۹۲، ۷۵۷ هزار و ۱۹۷ مورد مجموع طلاق‌ها در این سال ۱۵۸ هزار و ۷۵۳ مورد بوده است. (رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، فارس ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳) نسبت طلاق به ازدواج در سال ۱۳۸۰ یک به ۱۰.۵ بود اما این نسبت در سال ۱۳۸۹ به یک به ۶.۵ رسید. ارقام رشد طلاق در سال‌های دهه‌ی هشتاد همیشه بالاتر از ارقام رشد ازدواج بوده است. در آن دهه نیز در سال‌هایی ازدواج‌ها کاهش داشته است.   نتیجه‌ی این دو، عبارت بوده است:  ۱- افزایش روابط دختران و پسران خارج از چارچوب خانواده،  ۲-افزایش خانوارهایی با افراد مجرد که نمی خواهند با پدر و مادر خود زندگی کنند، و  ۳- افزایش تعداد کودکانی که توسط خانواده‌ا به خانه‌ی بخت می روند تا مبادا پس از بلوغ از این مسئله نگریزند.   در کنار طلاق قانونی با افزایش طلاق عاطفی میان زن و شوهر هم مواجه هستیم چون زنان و مردان می خواهند بالای سر بچه‌ها باشند و منابع و امکانات زندگی با هم را از دست ندهند و در عین حال از لحاظ عاطفی رابطه‌شان تمام شده است. در این حال دو طرف با هم زندگی می کنند اما رابطه‌ی عاطفی ندارند. این نوع طلاق می تواند با ارتباط باز (روابط جنسی طرف مقابل با فردی دیگر) همراه باشد یا راه را برای چنین ارتباطی باز نکند.  بالا رفتن سن میانگین ازدواج افزایش رقم بیکاری جوانان به حدود ۲۵ درصد و بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی به حدو ۳۰ درصد و افزایش تعداد دانشجویان سن دازدواج را هم در دختران و هم در پسران ایرانی افزایش داده است. متوسط سن ازدواج برای پسران و دختران ایرانی در سال ۱۳۹۰ به ترتیب به ۲۷.۶ . ۲۳.۴ سال رسید. این ارقام برای پسران و دختران در سال ۵۵ به ترتیب ۲۴.۱ . ۱۹.۷ و در سال ۱۳۷۵ به ترتیب ۲۵.۶ و ۲۲.۴ بوده است (نتایج سرشماری مسکن سال ۱۳۹۰، مرکز آمار ایران). فاصله‌ی سنی همسران نیز از ۴.۴ در سال ۱۳۵۵ به ۳.۳ در سال ۱۳۹۰ رسیده است.  این امر سه نتیجه در بر داشته است: ۱- افزایش بی‌سابقه‌ی دختران و پسرانی که در سن ازدواج هستند اما ازدواج نکرده‌اند. تعداد دختران و پسران در سن ازدواج (۲۰ تا ۳۵ سال) و ازدواج ناکرده حدود ۱۰ میلیون نفر است (حدود ۵۰ درصد از افرادی که در این  دوره‌ی سنی هستند) ۲- کاهش باروری و کاهش نرخ رشد جمعیت که به حدود ۱.۳ درصد در سال‌های اخیر رسیده است؛ و  ۳-کمتر شدن تاثیر خانواده در تصمیم گیری مربوط به ازدواج، چون با بالاتر رفتن سن ازدواج افراد با استقلال بیشتری تصمیم می گیرند.  افزایش ازدواج میان مردان با زنان مسن تر از خود  طی سال ۱۳۹۲ در مجموع ۷۷۴ هزار و ۵۱۳ واقعه ازدواج در کشور صورت گرفته ... در این سال، تعداد ازدواج‌هایی که زوجه بزرگتر از زوج بوده به ۸۱ هزار و ۳۸۰ واقعه می‌رسد که معادل ۱۰.۵ درصد است. در ۳.۶ درصد این ازدواج‌ها دختران یک سال از پسران بزرگتر، در ۲.۲ درصد این ازدواج‌ها دختران دو سال از پسران بزرگتر، در ۱.۶ درصد این ازدواج‌ها دختران سه سال از پسران بزرگتر و مابقی ازدواج‌ها هرکدام با آمار زیر یک درصد مربوط به ازدواج‌هایی است که دختران تفاوت سنی بیش از سه سال با پسران داشته‌اند (علی اکبر محزون، مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، ایسنا، ۱۰ خرداد ۱۳۹۳) در سال ۹۱ در مجموع ۸۲۹ هزار و ۹۶۸ واقعه ازدواج طی سال ۹۱ انجام شده و در ۸۹ هزار و ۵۹ مورد از ازدواج‌ها دختران از نظر سنی بزرگتر از پسران بوده‌اند که معادل ۱۰.۷ درصد ازدواج‌ها است.  در ۳.۷ درصد این ازدواج‌ها دختران یکسال از پسران بزرگتر، در ۲.۲ درصد این ازدواج‌ها دختران دو سال از پسران بزرگتر، در ۱.۶ درصد از این ازدواج‌ها دختران سه سال از پسران بزرگتر ومابقی ازدواج‌ها هرکدام با آمار زیر یک درصد مربوط به ازدواج‌هایی است که دختران تفاوت سنی بیش از سه سال با پسران داشته‌اند. علت این افزایش را در سه موضوع می توان پی گرفت: ۱- کمتر شدن نقش خانواده‌ها در تصمیم گیری. خانواده‌ی پسر معمولا ترجیح می دهند پسر آنها با دختری کوچک تر از خود ازدواج کند، خواه به دلیل امکان تسلط بیشتر و خواه به دلیل باروری بیشتر زنان در سنین پایین تر. ۲-فشار اقتصادی. امروز کمتر خانواده‌ای (که به رانت‌های دولتی و حکومتی دسترسی نداشته باشد) می تواند با یک نان آور ادامه‌ی حیات دهد. زنانی که سن بالاتری دارند امکان داشتن شغل و پس انداز آنها بیشتر است. برخی از پسران ترجیح می دهند با دختری ازدواج کنند که باری از دوش خانواده بردارد. ۳- افزایش دیدگاه‌های برابری خواهانه. در جامعه‌ای که برخی از پسران با دختران کوچک تر از خود ازدواج می کنند طبیعی است که افراد برابری جو تابوی فاصله‌ی سنی میان دختر و پسر (با بزرگ تر بودن پسر) را می شکنند. هم دختران چنین آمادگی‌ای را پیدا کرده‌اند و هم پسران توانسته‌اند ممنوعیت‌های اجتماعی در این باب را پشت سر بگذارند.  پدیده‌ی ازدواج سفید از روندهای تازه در حوزه‌ی رخداد ازدواج در ایران درز گرفتن آن توسط برخی از جوانان و در عین حال شروع زندگی تازه‌ی مشترک است. برخی از جوانان ایرانی با گریز از مراسم ازدواج و تعهدات قانونی ناشی از قرارداد ازدواج با یکدیگر بر اساس نوعی پیمان عاطفی زندگی مشترک دارند و نام این را هم گذاشته‌اند ازدواج سفید به این معنا که سندی در این رابطه رد و بدل نشده و شناسنامه‌ها در بخش ازدواج و طلاق سفید می مانند. اگر ازدواج یک نوع قرارداد باشد ازدواج سفید نوعی قرارداد نانوشته و ثبت ناشده است.  موارد بسیاری از این نوع روابط در شهرهای ایران بالاخص شهرهای بزرگ مشاهده می شود اما به دلیل غیر قانونی بودن آن آمار آن جمع آوری نمی شود و از میزان آنها اطلاعی نداریم. اما در وجود این پدیده و رو به رشد بودن آن در ایران شکی نیست. 
ورود ممنوع دولت به زنان بیش از سه هزار زن کارتن خواب در تهران زوجها ژنهایی مشابه دارند کودکان خیابانی، قربانیان سو استفاده جنسی زندگی مجردی ، تجربه هزاره سوم ایرانیان

پر بازدیدترین ها

دخترانه ها

تفاوت دختران ترامپ

تیفانی ترامپ در کل زندگی‌اش با خیل عظیم بی‌عدالتی‌های ناشی از \"دختر کوچک بودنِ در یک خانواده ثروتمند\" رو به رو بوده است.به گزارش العالم، سارا الیسون، روزنامه نگار و نویسنده ونیتی فر، اخباری جذاب درباره رابطه بین فرزندان ترامپ یعنی ایوانکا و تیفانی دارد. شاید پس از خواندن این خبر باید دلمان به حال این \"وارثه میلیونر\" بسوزد!به نقل از نیویورک مگزین، تیفانی ترامپ در کل زندگی‌اش مورد هجوم خیل عظیم بی‌عدالتی‌های ناشی از \"دختر کوچک بودن در یک خانواده ثروتمند\" قرار گرفته است.گفته می‌شود که تیفانی – یا به قولی دختر \"فراموش شده\" ترامپ – بیشتر از هر کسی از خواهر ناتنیِ بزرگترش، \"ایوانکا\" الگوبرداری می‌کند. الیسون به قول یکی از دوستان تیفانی می‌نویسد: «ایوانکا تمام خصوصیات مهم دونالد ترامپ مثل برند، شخصیت و حضور در اینستاگرام را دارد.»دوست تیفانی به سارا الیسون گفت: «ایوانکا نه تنها نصیحت‌های سیاسی، رفتار با جنس مخالف و نصیحت‌های خواهرانه به خواهر کوچکترش [تیفانی] می‌دهد، بلکه در مورد نوع رنگ لباسش در مقابل دوربین هم او را راهنمایی می‌کند. مثلا به تیفانی می‌گوید وقتی در مقابل دوربین بر روی صندلی نشستی، پاهایت را روی هم بیندازی. همین اخیرا تیفانی که بین دوستانش به \"تیف\" معروف است، به خاطر رژ لبی که ایوانکا پیشنهاد داده بود، از سرویس امنیتی خواست تا برای خرید آن رژ لب همراهش بیایند.»آنچه از روایت سارا الیسون مشهود است این است که همیشه دونالد ترامپ خریدار مشاوره‌های ایوانکا بوده است اما تیفانی – که همراه مادرش مارلا میپلز در کالیفرنیا بزرگ شده – از امتیازات دیگر فرزندان ترامپ برخوردار نبوده است. مثلا وقتی که آن‌ها کوچکتر بودند و تیفانی می‌خواست که به کارت اعتباری والدینش دسترسی داشته باشد، ایوانکا واسطه می‌شد. ایوانکا در کتابش \"کارت ترامپ\" می‌نویسد: «پیش پدرمان رفتم و پیشنهاد دادم. او قصد داشت برای کریسمس تیفانی را با خرید یک کارت اعتباری و واریز پول ماهانه غافلگیر کنم.»الیسون از قول دوست تیفانی می‌نویسد: «دونالد ترامپ ماهانه 500 دلار به تیفانی پول می‌داد، نه بیشتر. وقتی قرار بود که دونگ رستوران را حساب کنیم، تیفانی حتی پول خوردی که باید پس می‌داد را هم حساب می‌کرد. ماهی فقط 500 دلار؟ خیلی بد است.»به قول دوست تیفانی، او آدم سخت کوشی است؛ خیلی اهل مطالعه است و مهربانی‌اش تمامی ندارد. یک بار داشتیم برای بخش \"بچه پولدارهای\" مجله دو ژور عکس می‌گرفتیم، اما او به خاطر اینکه داشت بر روی یک مقاله کار می‌کرد دیر رسید.الیسون در انتها می‌نویسد: «از این حیث، همه ما تیفانی ترامپ هستیم و برای رسیدن به دونالد به ایوانکا نیاز داریم.» بله، همه ما تیفانی ترامپ هستیم به استثنای اینکه نه حساب بانکی او را داریم و نه پدر مردم‌فریبش را و نه ...، همین کافی است.

تست رضایت شخصی

انجام این تست به شما نشان می دهد که از زندگی شخصی و کار و تحصیلات تان تا چه حد احساس رضایت می کنید.
یازده خطای دخترانه 9 اصلی که باید سر میز غذا رعایت شود این موضوعات ارزش بحث ندارد! سنگ صبور شما کیست؟ مسله خیانت از زاویه دیگر

زنان حادثه

دختران شایسته جهان ازکجا می آیند

برای انتخاب "دختر شایسته" در سطح جهان دو رقابت عمده وجود دارد. نخست "Miss World" و رقابت دیگر "Miss Universe". در آغاز فقط رقابت "Miss World" وجود داشت، اما در سال ۱۹۵۱ "یولاند بتبزه" پس

یک زن در آستانه مرگ، همسرش را عضو سایت زوج‌یابی کرد

یک زن نویسنده آمریکایی که در پی ابتلا به سرطان تخمدان، در روزهای پایانی عمر به سر می‌برد، در یک سایت زوج‌یابی برای همسرش حساب کاربری باز کرده است تا او بتواندیک ماجرای عاشقانه دیگر برای خودش پیدا کند. ایمی کروس روزنتال در یادداشتی نوشته است که در حساب کاربری همسرش، خوبی‌های او را فهرست کرده و نوشته که امیدوار است: \"فردی مناسب او این را بخواند و جیسون (همسرش) را پیدا کند. در یادداشت این زن نویسنده در نیویورک‌تایمز آمده است: \"هیچوقت عضو تیندر، بامبل یا ایی‌هارمونی نبوده‌ام. هر سه این سایت‌ها در زمینه زوج‌یابی فعال هستند. ایمی نوشته است: اما برای جیسون یک حساب کاربری درست می‌کنم و مشخصات و ویژگی‌های او را بر اساس تجربه خودم از زندگی با او در یک خانه در مدت ۹۴۹۰ روزی که با او بودم، فهرست می‌کنم.\"ایمی از نویسندگان شناخته‌شده کتاب کودکان به شمار می‌رود و کتاب‌هایی هم با محور خاطراتش از اعضای خانواده و زندگی شخصی خودش منتشر کرده است. او و جیسون برای نزدیک به سه دهه با هم زندگی کرده‌اند. ایمی در یکی از یادداشت‌هایی که قبل از تشخیص سرطان، درباره زندگی خودش نوشت، از خوانندگانش خواست که یکی از آنها طرحی را برای خالکوبی مشترک پیشنهاد بدهد و بعد، در ماه سپتامبر به همراه خواننده‌ای که طرح منتخب را پیشنهاد داده بود، به یک مرکز خالکوبی رفت و با هم طرح مشترکی را خالکوبی کردند. او در تازه‌ترین یادداشت خود با یادآوری این موضوع نوشته اساین، دومین خالکوبی من بود. اولین خالکوبی یک حرف \'جی \' کوچک است که برای ۲۵ سال روی ساق پایم داشته‌ام. می‌توانید حدس بزنید که \'جی\' برای چه کلمه‌ای است. جیسون هم یک خالکوبی دارد: ای‌کی‌آر (مخفف اسم کامل ایمی) که کمی بلندتر از خالکوبی من است ایمی در اواخر یادداشت خود با عنوان \"شاید بخواهید با همسرم ازدواج کنید نوشته است: این (نوشته) را در روز ولنتاین نهایی می‌کنم و واقعی‌ترین و اصل‌ترین هدیه‌ای که می‌توانم امیدوار باشم به او بدهم، این است که فردی مناسب این را بخواند، جیسون را پیدا کند و یک ماجرای عاشقانه دیگر شروع شود.
این زن نمی بخشد اندوه بی پایان گریس کلی برگزیده‌ای از مجموعه عکس ''من یک زن هستم'' موج اعتراض زنان ترک به عدم امنیت زنان در ترکیه اما واتسون تنها نیست؛ من هر روز به خاطر اندازه پستان‌هایم قضاوت می‌شوم

حقوق زنان

آیا معاون نخست‌وزیر سوئد می‌خواسته ترامپ را دست بیاندازد؟

ایزابلا لووین، معاون نخست‌وزیر سوئد، عکسی روی صفحه فیس‌بوکش چاپ کرده که بسیاری معتقدند طعنه به دونالد ترامپ است. در این عکس خانم لووین را می‌بینیم که چشم به دوربین دوخته و قانونی را امضا‌ء می‌کند. کنارش چند همکار و دستیار ایستاده‌اند که همگی زن‌اند. هفته پیش عکسی از دونالد ترامپ منتشر شده بود که یک فرمان اجرایی ضد سقط جنین را امضاء می‌کرد. در آن عکس همه حضار مرد بودند. شباهت عکس خانم لووین با عکس هفته پیش آقای ترامپ (که در آن یک زن هم نیست) موجب شده بسیاری بگویند معاون نخست‌وزیر سوئد می‌خواسته طعنه‌ای به رئیس‌جمهور آمریکا بزند. چند ساعت پس از نشر این عکس، هزاران کاربر فیس‌بوک آن را بازنشر کردند. یک کاربر نوشته: \\\"عجب عکسی! کاش برای آن آقا آن‌ور اقیانوس هم بفرستید. یکی دیگر نوشته: \\\"عظمت سیاره‌مان را به آن برگردانیم (که اشاره‌ای است به شعار آقای ترامپ که می‌گوید عظمت آمریکا را به آن برگردانیم). اما کاربری به نام کیمینی دلفوس معتقد است عکسی مثل عکس خانم لووین نباید چنین واکنشی ایجاد کند. او خطاب به دیگران نوشته چرا باید با عکسی که همه آدم‌هایش زن‌اند این‌قدر مشکل داشته باشیم اما با عکسی که همه آدم‌هایش مردند، نه؟ در عین حال بسیاری کاربران رسانه‌های اجتماعی، از جمله در توییتر، خانم لووین را به خاطر تکه انداختن به رئیس‌جمهور آمریکا تحسین کرده‌اند. کاربری به نام ایان سینکینز می‌نویسد:خیلی از تکه‌ای که معاون نخست‌وزیر سوئد با عکس امضای قانون تغییرات آب‌وهوایی به دونالد ترامپ انداخته، خوشم آمد یکی دیگر به نام میکائلا هیلدبراند می‌نویسد:ایزابلا لووین قانون جدید اقلیمی سوئد را امضاء کرده، با عکسی محشر برای چزاندن ترامپ! شاهکار! عکس اصلی (که عکس خانم لووین را با آن مقایسه می‌کنند) به نوبه خود خبرساز بود. برخی روزنامه‌نگاران و کاربران رسانه‌های اجتماعی این واقعیت را که هنگام امضای فرمانی در تضاد با سقط جنین هیچ زنی حاضر نیست، نقد و مسخره کردند. چند روز بعد (جمعه ۳ فوریه)، خانم لووین در حالی که قانون جدید محیط‌زیستی سوئد را امضاء می‌کرد، کشورهای اروپایی را تشویق کردحالا که ایالات متحده دیگر در صف مقدم نیست، پیش‌گام مبارزه با تغییرات آب‌وهوایی باشند. قانون جدید محیط‌زیستی سوئد اهدافی درازمدت برای کاهش گازهای گلخانه‌ای تعیین کرده که دولت‌های بعدی هم موظف به اجرای آن خواهند بود. خانم لووین گفته کشورش می‌خواهد در دورانی که کسانی که تغییرات اقلیمی را باور ندارند در دنیا قدرت می‌گیرند، برای دیگران الگو باشد. آقای ترامپ پیشتر گفته تغییرات اقلیمی حقه‌بازی است. بعضی ناظران می‌گویند او ممکن است ایالات متحده را از توافق پاریس (برای کاهش گازهای گلخانه‌ای و کنترل افزایش دمای زمین) خارج کند. دولت سوئد - که کمی پیشتر اعلام کرده بودنخستین دولت فمینیست جهان است - اخیرا بیانیه‌ای منتشر کرده و تأکید کرده که برابری جنسی از مهم‌ترین اولویت‌هایش است. در بخشی از این بیانیه آمده:\\\"برابری جنسی بخشی از راه‌حل مشکلات جامعه است، و در دولت رفاه مدرن امری بدیهی است - چه برای عدالت چه توسعه اقتصادی

بالی مجسمه‌های عریانش را از دید پادشاه عربستان نمی‌پوشاند

حضور یک هیأت هزار نفره از عربستان سعودی که احتمالا بیشتر آنها مرد هستند، برای گذراندن تعطیلات در جزیره آزاد بالی و ریخت‌و پاش‌های میلیونی آنها، مسئولان این جزیره را مرعوب نکرده است. یک سخنگوی دولت محلی جزیره بالی به خبرگزاری فرانسه گفته مجسمه‌های برهنه در این جزیره همچنان عریان خواهند ماند. او گفته این مجسمه‌ها بخشی از فرهنگ این جزیره هستند. مجسمه‌های نیمه عریان بالی نمادهایی از خدایان هندو هستند. زنان بالی نیز قبلا همانند خدایان هندو، بالاتنه خود را آزاد و برهنه می‌گذاشتند. جوکو ویدودو رئیس‌جمهور اندونزی پیشتر هنگام ملاقات با پادشاه عربستان در پایتخت اندونزی، دستور داده بود تا مجسمه‌های عریانی را که در نزدیکی محل ملاقات قرار داشتند به احترام پادشاه عربستان با گل و گیاه بپوشانند. به گفته مقامات بالی، هیات عربستان سعودی چنین تقاضایی برای مجسمه‌های این جزیره طرح نکرده است. نظیر این اتفاق در ایتالیا و زمان بازدید هیأت بلندپایه ایران از این کشور در سال گذشته میلادی نیز رخ داد. موزه کلاسیک شهر رم که کنفرانس مطبوعاتی حسن روحانی در آنجا برگزار شد، مجسمه‌های عریانش را با مقوا پوشاند.
پلی‌بوی انتشار تصاویر برهنه را از سر می‌گیرد پیشنهاد طعنه‌آمیز قانونگذار تگزاسی برای ممنوع کردن خودارضایی مردان برابری جنسیتی، معیار نوین رتبه بندی فیلمها نرم‌افزار طلاق او مرا کتک زد پس دوستم دارد!