این بار و در آخرین پنجشنبه شهریور ماه مروری بر اخبار هنری در هفته ای که گذشت داریم. این مطلب مروری است بر برندگان جوایز امی، فیلم منتخب ایرانی برای ارسال به مراسم اسکار و اخباری از کنسرت هایی که در هفته آینده برگزار خواهد شد.

چارلی شین بازیگر اصلی سریال کمدی موفق “دو و نیم مرد” که طی ۸ سال گذشته در آمریکا و دنیا از جملهٔ سریال‌های موفق تلویزیونی به حساب می آمده، به دلیل مشکلات رفتاری عدیدهٔ در پایان فصل ۸ این سریال، توسط تهیه کننده گان از پروژه اخراج شد و به جای او را اشتون کچر بازیگر جوان جای گرفت. قسمت اول فصل جدید این سریال که هفتهٔ گذشت پخش شد بینند گان زیادی را به خود جلب نموده است. حتا چارلی شین در پاسخ با این پرسش که آیا قسمت اول فصل جدید این سریال را دیده است یا نه، جواب داد: ” البته و خیلی‌ هم خوشم آمد، در ۸ سال گذشته در مورد این سریال شنیده بودم اما چون سرم شلوغ بود نتوانسته بودم آن را ببینم.” این سریال که از سال ۲۰۰۳ میلادی شروع به پخش شده است در مورد داستان زندگی‌ ۲ برادر، یکی‌ دست و پا چلفتی و دیگری جذاب و موفق است که به همراه پسر جوان برادر خنگ در خانهٔ برادر موفق زندگی‌ می نمایند.


سر آخر حق به حق دار رسید و جدایی نادر از سیمین به عنوان نماینده ایران در جشنوارهٔ اسکار سال ۲۰۱۲ به این نهاد معرفی‌ شد. پس از کش و قوس‌های فراوان و انتخاب هیات انتخاب کننده و حرف و حدیث‌های زیادی که در اطراف هدف از انتخاب این هیات می‌چرخید سرانجام جدایی نادر از سیمین به این عنوان راهی مراسم اسکار گشت ، البته این نکته را نیز از نظر نباید دور داشت که این مرحله در حقیقت یک مرحلهٔ مقدماتیست و فیلم اصغر فرهادی باید با رقیبان زیادی از اقصی نقاط جهان برای قرار گرفتن در لیست نهایی ۵ نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی‌ سال به رقابت بپردازد که البته با توجه به کیفیت فیلم و همچنین جوایز زیادی که در جشنواره‌های متعدد کسب نموده است، قرار گرفتن در بین ۵ نامزد نهایی، اگر پای انصاف در میان باشد و پای سیاست خارج، بعید نیست. ولی‌ فیلم جدایی تنها به این خاطر این خبر خبرساز نشد، اکران این فیلم در آمریکا با رده بندی بالای ۱۳ سال مجوز گرفت در حالیکه این فیلم نه صحنه‌های خشنی دارد و نه مسلما صحنه‌های آنچنانی‌، اما دلیل کمیتهٔ نظارت بر فیلم آمریکا برای این درجه بندی این بوده است که فیلم از نظر مفهومی‌ برای کودکان زیر ۱۳ سال مناسب نمی‌باشد و بهتر است خانواده‌ها به این نکته توجه نمایند. اما سخن هفته که معمولا از سو‌ی چهره‌های ورزشی بیان می شد را این هفته معاونت سینمایی وزارت ارشاد گفت که اسکار چیزی در مایه‌های جشنواره فیلم گچساران است.


در طی ۶۳ مراسم امی که جوایزی مخصوص سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی آمریکاست، سریال مردان دیوانه برای چهارمین فصل پیاپی جایزه بهترین سریال درام را کسب نمود و از این حیث با سریال‌های (کرانهٔ غربی) و ( نغمه‌های هیل استریت) برابری می کند. این سریال در ارتباط با زندگی‌ در دوران درخشان صنعت تبلیغات در اوایل دههٔ ۶۰ میلادی می‌باشد و یکی‌ از بهترین پروژه‌های تلویزیونی چند دهه گذشته آمریکا محسوب میشود. از جملهٔ نکات قابل توجه این مراسم اهدای جایزه به کیت وینسلت به عنوان بهترین هنرپیشهٔ زن برای بازی در فیلم کوتاه میلدرد پیرس و مارتین اسکورسیسی برای کارگردانی سریال بردوک امپایر بود.


اما طرفداران موسیقی باید خوشحال باشند که خبر‌های خوبی‌ از دنیای موسیقی به گوش می‌رسد، ریچارد کلایدرمن، پیانیست مشهور فرانسوی بزودی و در برج میلاد به نوازندگی خواهد پرداخت، کلایدرمن ۵۸ ساله که بیش از ۱۲۰۰ ملودی ثبت شده از وی موجود می‌باشد و همچنین موفق شده است بیش از ۷۰ میلیون سی‌دی را در کلّ جهان به فروش برساند، به همراه گروه ۱۶ نفری اش از تاریخ ۹ تا ۱۳ آبان کنسرتی در برج میلاد برگزار خواهد کرد.

نوازندهٔ برجستهٔ گیتار کلاسیک نیکیتا کوشکین برای علاقمندان به گیتار کلاسیک یک کارگاه دو روزه را در تاریخ 21 و 30 مهر برگزار می کند. همچنین همسر وی، آسیه سوتلنا در همین تاریخ ها کنسرتی در تالار وحدت اجرا خواهد نمود.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد