این هفته نیز به روال هفته های قبل هنر را در  ایران و جهان  بررشی می کنیم. این هفته آخرین اخبار کنسرت های داخلی، فیلم در حال ساخت عباس کیارستمی، رونمایی از پوستر یک فیلم هالیوودی،اخبار آخرین فیلم تارانتینو و اخباری دیگر ما را همراهی کنید.

خبر های داغ این هفته را با کنسرت متفاوت فرزاد فرزین آغاز می کنم :

کنسرت این دفعه فرزاد فرزین با دفعات قبل بسیار تفاوت داشت. در این کنسرت دو سورپرایز برای تماشاگران به اجرا در آمد. در ابتدا زمانی که فرزاد هنوز روی سن نیامده بود، فیلمی به حالت تیزر برای تماشاگران پخش شد. موضوع این فیلم در مورد یکی از طرفداران فرزاد بود که تاریخ روز کنسرت را فراموش کرده بود و زمانی که متوجه می شود با حرکاتی زیبا با پریدن از روی ماشین ها سعی می کند خودش را به برج میلاد برساند. تمامی این حرکات بر عهده پارکور کاری حرفه ای صورت می گیرد و درست زمانی که به برج می رسد، فیلم قطع می شود و این پارکور کار از بین مردم با اجرای حرکات زیبایش به روی سن می رود. در این زمان با نور پردازی ماهرانه، فرزاد فرزین با صدایی کمی متفاوت، بر روی سن دیده می شود که شروع به خواندن می کند اما هنوز زمانی نگذشته که صدای فرزاد فرزین از لا به لای جمعیت شنیده می شود و نورپردازی ها جای او را نشان می دهند. فرزاد فرزین با استفاده از یک بدل توانست شور و هیجان فوق العاده ای را بین تماشاگرانشانش با این اجرای متفاوت پخش کند.


اما درست بعد از اجرای خوب فرزاد فرزین، در این هفته خبر از آشفتگی بین نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران داشتیم. نوازندگان به دلیل اینکه چند ماهی از عدم دریافت حقوقشان می گذرد و بعد از لغو اجرای سمفونی کارون به آهنگسازی مجید انتظامی، این گروه سمفونی خورشید، که در خصوص شان حضرت علی(ع) ساخته شده را، اجرا کردند. اما بی نظمی و عدم هماهنگی بین اعضا به شدت موج می زد. این کنسرت از قبل با وساطت مسئولان و پادرمیانی های آنان با نوازندگان، قرار به اجرا شد اما بی انگیزگی نوازندگان در اجرای قطعات کاملا حس می شد.


عباس کیارستمی این روزها در کشور ژاپن به سر می برد و شروع به ساخت فیلم ” پایان” کرده است. این فیلم که مضمونی خاص دارد، حکایت از یک درام عاشقانه دارد. داستان فیلم در مورد یک مرد پا به سن گذاشته و احساسش به یک دختر دانشجو است که برای تامین هزینه های تحصیلش به ادامه ارتباط با این مرد مشغول است. این فیلم بعد از ” کپی برابر اصل” دومین فیلم کیارستمی است که خارج از مرزهای ایران فیلم برداری شده است. بودجه این فیلم حدود 8/4 میلیون دلار در نظر گرفته شده است.


این بار نیز پوستری جدید از فیلم ” کوریولانوس” منتشر شد. این فیلم اقتباسی از یکی از نمایشنامه های شکسپیر است، به کارگردانی و بازیگری رالف فاینس در 20 ژانویه در انگلستان و امریکا به نمایش در خواهد آمد. این فیلم در خصوص ماجراهای بعد از پایان گرفتن جنگ بین یک اسطوره رومی با نام کوریولانوس و دشمن رومی اش اوفیدوس است.


فیلم جدید کوئنتین تارنتینو، ” جانگو رها شده” با بازی “ساشا بارون کوهن” سر و صدای زیادی کرده است. این بازیگر برای بازی در نقش یک قمارباز که قصد دارد زن برده ای را بخرد، انتخاب شده است. ازبازیگران اصلی این فیلم “لئوناردو دی کاپریو” و “ساموئل ال جکسون” می باشند. این فیلم 25 دسامبر در امریکا و انگلستان اکران خواهد شد.


خبر خوب برای طرفداران گروه ژوان داریم. این گروه قصد به ارائه آلبومی دیگر بعد از 4 سال دارد. این آلبوم مراحل تولید و ساختش را پشت سر گذاشته و به زودی روانه بازار خواهد شد. آهنگ های این آلبوم توسط علیرضا قرائی منش ساخته شده و با توجه به اینکه امیر سزاوار برای ادامه تحصیل خارج از ایران است، تمامی قطعات از طریق ایمیل برای او فرستاده می شده و اقدامات نهایی توسط او انجام می شده است. 5 قطعه از قطعات دیگر این کار با همکاری رضا تاج بخش، بهروز صفاریان و علی ضیایی ساخته شده است.


کنسرت خوب دیگری که در این هفته اجرا شده، به گروه آهیل و اجرای موسیقی بدون کلام بابک صفرنژاد و این گروه باز می گردد. در این کنسرت که حتی یک صندلی خالی نیز نداشت، هارمونیکا یا همان ساز دهنی جای خواننده را گرفته بود و علاقه مندان موسیقی بی کلام را تحت تاثیر خود قرار داده بود. این کنسرت که با اجرای قطعاتی از کانتری، بلوزو جاز اجرا شد، مخاطبان خود را با لبخند رضایت، راهی منزل کرد.


درست زمانی که عباس کیارستمی در ژاپن مشغول فیلم برداری فیلم جدیدش بود، فیلم ” شیرین” به دلیل عدم حضور او در ایران، در بخش مخاطبین خاص اکران نشد. این فیلم در سال 2008 تولید شده است. در این فیلم 113 بازیگر زن بدون بیان هیچ دیالوگی، به بازی مشغول می شوند. در این فیلم به جز ژولیت بینوش، همگی هنرپیشگان حرفه ای سینما و ایرانی هستند.


و بالاخره به تولد های این ماه می رسیم :

اسکارلت جوانسون، بن استیلر، آن هاتوی،جودی فاستر، در دنیای هالیوود

ودر بین هنرمندان ایرانی، چکامه چمن ماه، آتنه فقیه نصیری وگلاب آدینه از جمله متولین آبان ماه هستند.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد