تبلیغ تازه‌ترین فیلمی که با بازیگری گلشیفته فراهانی هنرمند سرشناس ایرانی ساکن اروپا ساخته شده است، او را در کنار بازیگران اسرائیلی، در فیلمی با هدایت یک کارگردان این کشور، زیر نام مشترک اسرائیل، آلمان و فرانسه نشان می‌دهد.

بدین ترتیب گلشیفته فراهانی بعد از نوید نگهبان دومین بازیگر سرشناس ایرانی است که در سال‌های گذشته در کنار بازیگران اسرائیلی در یک فیلم ایفای نقش کرده است.

فیلمی ۹۳ دقیقه‌ای با نام «سرپناه»؛ با کارگردانی اِران ریکلیس و با بازیگری نِتا ریسکین، لی اور اشکنازی و یهودا آلماگور.

اران ریکلیس کارگردان خود سناریو را نیز بر اساس کتاب «حلقه مأموران» نوشته شولامیت هرابن تنظیم کرده است.

اگر نوید نگهبان بازیگر ایرانی ساکن آمریکا در فیلم «بابا جون» در قالب یک یهودی ایرانی مهاجرت کرده به اسرائیل در دهه‌های گذشته ایفای نقش کرد، گلشیفته در نقش زنی لبنانی که با سازمان جاسوسی اسرائیل همکاری کرده، ظاهر شده است.

گلشیفته ایفاگر نقش مونا، همسر رهبر حزب الله است که خبرچین موساد بوده؛ رازش برملا شده و به سرعت او را از بیروت خارج می کنند؛ قول گرفته که بتواند با زندگی تازه‌ای را در غرب آغاز کند؛ برای این هدف صورتش عمل جراحی شده است؛ اما با بیرون بردنش از لبنان هنوز ماجراهای زیادی پشت سرش دراین کشور عربی همسایه شمالی اسرائیل باقی مانده است.

نوئومی ریمون یک زن جوان افسر موساد با یک رنج بزرگ شخصی در دل، برای مراقبت دو هفته‌ای از مونای عمل شده به خانه‌ای مخفی در هامبورگ آلمان که مونا در آنجا نگاهداری می‌شود، اعزام می‌شود تا او را از گزند کسانی که می‌خواهند دستشان به او برسد، حفظ کند؛ این مأموریت ظاهراً ساده و آرام، پیچیده می‌شود و دو زن در تهدید قرار می‌گیرند.

فیلم پیش از اکران در سینماهای تجاری، به عنوان نامزد دریافت جایزه برتر موسیقی فیلم به آکادمی سینمای اسرائیل معرفی شده بود. به گفته منقدین، فیلمبرداری سباستین اشمیت آلمانی با رنگهای اغوا کننده و مملو از حرکت، در زیبایی فیلم و تزریق انرژی به آن سهم زیادی دارد.

گلشیفته در طول سال‌های زندگی در اروپا با پیشنهاد کارگردانان کشورهای مختلف برای بازی در فیلم‌های متعدد روبرو بوده است. او در ۹ سال اقامت در فرانسه در حدود ۱۵ فیلم، از جمله «گلاب» به کارگردانی جان استوارت ایفای نقش کرده و مشارکت او در فیلم «سرپناه» در کنار بازیگران اسرائیلی آخرین کار سال ۲۰۱۷ او بود.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد