یکی از فیلم هایی که در جشنواره کن 2011 بسیار درخشید فیلم “نیمه شب در پاریس” ساخته ی وودی آلن میباشد. داستان فیلم درباره گیل (اوون ویلسون) و اینز (ریچل مک آدامز) است که تازه با هم ازدواج کرده اند و برای تعطیلات به همراه خانواده اینز به پاریس آمده اند.

یکی از بزرگترین و باشکوه ترین جشنواره های سینمایی جهان جشنواره کن است. البته لازم به ذکر است که نام فرانسوی آن “کان” است که در زبان عامیانه اشتباه تلفظ می شود.


برای اولین بار جشنواره ی فیلم کن در شهر کان در جنوب فرانسه در سپتامبر 1939 برگزار شد که به دلیل وقوع جنگ جهانی دوم توقفی برای برگزاری جشنواره به وجود آمد. از ویژگی های جشنواره ی کن خصوصی بودن آن است که بزرگترین بازیگران و تهیه کنندگان در آن شرکت میکنند. لازم به ذکر است که همگی این میهمانان با کارت دعوت ویژه حق ورود به جشنواره را دارند.

یکی از فیلم هایی که در جشنواره کن 2011 بسیار درخشید فیلم “نیمه شب در پاریس” ساخته ی وودی آلن میباشد. وودی آلن کمدین، بازیگر، کارگردان، نویسنده و موسیقیدان یهودی آمریکایی است. که در پرونده هنری اش جایزه اسکار و دیگر جوایز جشنواره های معتبر بین المللی به چشم می خورد. آلن فیلم نامه نویسی و کارگردانی فیلم هایش را خودش انجام می دهد و در اکثر آنها نیز به ایفای نقش می پردازد

خلاصه ی داستان :
داستان فیلم درباره گیل (اوون ویلسون) و اینز (ریچل مک آدامز) است که تازه با هم ازدواج کرده اند و برای تعطیلات به همراه خانواده اینز به پاریس آمده اند. ولی خانواده اینز اصلاً از گیل خوشش نمی آید. یک شب گیل هنگامی که در حین قدم زدنی در پاریس است ناگهان با یک ماشین وینتیج (ماشین هایی که بین سال های 1919 تا 1930) ساخته می شدند روبرو می شود. گروهی از درون آن ماشین به اون می گویند «سوار شو» ولی وقتی سوار ماشین می شود به گذشته و به سال 1920سفر می کند و…

اکثر منتقدان این فیلم را انتخاب خوب و مناسب برای افتتاحیه ی جشنواره میدانند، نه فقط اینکه این فیلم یک نامه ی عاشقانه به پاریس است بلکه این فیلم پر است از هنرپیشگان بزرگ فرانسه که به اندازه هنرپیشه های امریکایی و انگلیسی بزرگ هستند. آنها معتقدند وودی آلن با ساخت این فیلم بازگشتی دوباره به دوران خوب فیلمسازیش داشته است. این فیلم یک فیلم عاشقانه – فانتزی است و علاوه بر لبخند، احساس خوب را برایتان به ارمغان میآورد.

نظرات

One response to “نیمه شب در پاریس”

  1. لـادیز says:

    دوستان عزیز، سایت لادیز در راستای احترامی که به عقاید و نظرات تک تک شما قائل است، کلیه کامنت ها را بدون بازخوانی منتشر می کند. متاسفانه شاهد نظرهایی هستیم که بدون در نظر گرفتن شئونات اخلاقی و اجتماعی با بکار بردن الفاظ ناشایست از سوی برخی منتشر می شود. ضمن عذرخواهی از دوستانی که بنحوی از سوی عده ای مورد توهین قرار گرفته اند، مجددا از همه همراهان لادیز درخواست می کنیم برای جلوگیری از اعمال حذف و سانسور، مطابق شان انسانی و اجتماعی که از آنها انتظار می رود اقدام به انتشار نظر کنند.

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد