به گزارش رسانه‌های آمریکا شرکت فیلم‌سازی واینستین، مستقر در نیویورک که هاروی واینستین، تهیه‌کننده طردشده سینما، یکی از بنیان‌گذاران اصلی آن است، اعلام ورشکستگی می‌کند.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که مذاکرات این شرکت با یک گروه سرمایه‌گذاری برای فروش دارایی‌هاو تجهیزات آن به نتیجه نرسید. این مذاکرات حدود دو هفته پیش و زمانی پایان یافت که دادستانی کل نیویورک علیه شرکت واینستین پرونده قضایی تشکیل داد.

به گزارش رسانه‌ها مدیران شرکت فیلم‌سازی واینستین اعلام ورشکستگی را تنها راه موجود می‌دانند.

آقای واینستین با ده‌ها ادعای آزار جنسی از جمله تجاوز روبرو است، هر چند که او هرگونه اتهام رابطه جنسی بدون رضایت را رد کرده است.

هیئت مدیره شرکت در بیانیه‌ای که در اختیار رسانه‌ها گذاشته گفته است: “شرکت واینستین به صورت فعال درگیر یک روند فروش بوده با این امید که دارایی‌ها و شغل‌‌ها را حفظ کند… این مذاکرات بدون امضای توافق به پایان رسیده است.”

پرونده‌ای که علیه شرکت واینستین تشکیل شده مدعی است که هاروی واینستین سال‌ها زنانی را که در استخدام این شرکت بوده‌اند، آزار جنسی داده و تعدادی از کارکنان را هم به مرگ تهدید کرده است.

در این پرونده مدیران ارشد شرکت از جمله برادر هاروی واینستین، رابرت، متهم شده‌اند که در پیشگیری از بدرفتاری با کارکنان با وجود شواهدی که به آنها ارائه شده، کم‌کاری کرده‌اند.

ادعاها علیه آقای واینستین از ماه اکتبر سال گذشته میلادی و با انتشار مقاله‌ای در نیویورک‌تایمز آغاز شد که در آن ادعاهایی مربوط به دهه‌ها آزار جنسی علیه این تهیه‌کننده قدرتمند هالیوود مطرح شده بود.

از آن زمان بیش از ۵۰ زن، از جمله تعدادی از ستارگان سینما آقای واینستین را به آزار و تعرض جنسی و تجاوز متهم کرده‌اند.

با بالا گرفتن اتهامات، هیئت مدیره شرکت، هاروی واینستین را اخراج کرد.

پلیس بریتانیا و آمریکا در حال تحقیق از آقای واینستین هستند اما هنوز رسما اتهامی به او وارد نشده است.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد