در مصاحبه‌ی پیشین لیدیز با آقای جوهری طهرانی به عنوان مدیر عامل شرکت آریا هنر زمان آشنا شدیم. همچنین از تجربیات و نقطه‌ نظرات ایشان در مورد ساعتهای مناسب خانم‌ها در ارتباط با برندهای مشهور سوئیسی مطلع شدیم. در این مصاحبه اما، با منظری تخصصی‌تر به مقوله ساعت برای بانوان نگاه می‌کنیم؛ نگاه ابزاری به ساعت که آنرا به‌عنوان یک کالای لوکس و درعین‌حال مناسب برای سرمایه‌گذاری امن، مورد توجه قرار می‌دهد. شاید تا به حال به این نکته توجه نکرده باشید که ساعت هم می‌تواند وسیله‌ای برای سرمایه‌گذاری خریداری و استفاده باشد. پس در این صورت باید با دقت و نگاهی جدید ساعت مورد علاقه‌تان را انتخاب و خرید نمایید. این نگاه، ظرافت و تجریباتی خاص را می‌طلبد که در این مصاحبه از زبان آقای جوهری طهرانی با این موارد آشنا می‌شویم.

آقای جوهری طهرانی، از نظر شما مفهوم ساعت برای یک خانم امروزی چه جایگاه و اولویتی می‌تواند داشته باشد؟

  • برای خانم‌ها عموماً طلا و جواهرات به عنوان یک ضرورت و در اولویت قرار دارد. ساعت برای خانم‌ها عموماً به عنوان یک اکسسوری دسته بندی می‌شود. همانطور که ساعت برای آقایان بسیار مهم است برای خانم‌ها جواهرات و طلا در اولویت اول و .ساعت پس از آن قرار دارد

بنا به تجربه شما بر اساس استاندارد یک خانم طبق میانگین جهانی چند مدل ساعت باید داشته باشد؟

  • همانطور که توضیح دادم خانم‌ها باید ساعت را بر اساس کاربرد و موقعیت‌های مختلف انتخاب کنند. بنابراین با توجه به موقعیتهایی مانند یک جلسه کاری یا ورزش و یا مهمانی یا موقعیت‌های دیگر، ساعتها نیز باید متناسب و مناسب با آن شرایط انتخاب و استفاده بشوند.

آیا ساعت می‌تواند به عنوان یک کالای سرمایه‌ای و در واقع یک سرمایه‌گذاری برای خانم‌ها خریداری شود؟

  • به نظر من بهترین سرمایه‌گذاری برای خانم‌ها بهتر است در زمینه طلا و جواهرات صورت بگیرد. اما ساعت‌های لوکس و برندهای خاص که به لحاظ ارزش‌گذاری مورد توجه قرار می‌گیرند نیز می‌توانند به عنوان سرمایه درنظر گرفته شوند. ساعتهایی که به لحاظ ارزش‌گذاری دست دوم آن‌ها قابلیت این را دارند که به عنوان سرمایه‌گذاری خریداری شوند. برای نمونه برندی مانند رولکس از جمله ساعتهایی است که دست دوم آن نیز دارای ارزش است (البته نه به اندازه نمونه نو آن). اما ساعتی است که به خاطر برند آن حتی دست دومش دارای ارزش و قابل فروش است.

آیا در بین برندهای که آریازمان نماینده فروش آنهاست آیا امکان فروش دست دوم برای این برندها در شرکت آریازمان وجود دارد؟

  • این موضوع یکی از برنامه‌های آریا زمان است که روی برند فردریک کنستانت اجرایی‌ شود اما هنوز عمیاتی و اجرا نشده است.

از نظر شما چه نکاتی در انتخاب ساعت به عنوان یک کالای سرمایه‌ای باید مورد توجه قرار بگیرد.

  • علاوه بر برند که بسیار در این مورد مهم است و باید به آن توجه شود، استفاده از طلا و یا جواهرات در ساعتِ برند بر بیشتر شدن ارزش آن تأثیرگذار است و موجب افزایش قیمت آن می‌شود.

از دیدگاه شما به عنوان یک فرد متخصص در حوزه ساعت، یک ساعت لوکس چه ویژگی‌ای باید داشته باشد؟

  • برای مثال برای اینکه یک ساعت لوکس باشد ظاهر ساده یک محصول برند با تمام ویژگی‌هایی که در آن برند نهفته کافی است یا ظاهر آن هم مهم هست؟ به نظر من یک ساعت لوکس در درجه اول باید برند خوبی باشد تا بتواند کیفیت ساعت را هم به همراه دارد. ساعتهای برند روی طراحی‌شان و متریالی که در تولید آنها استفاده می‌کنند کار می‌کنند پس از کیفیت، استفاده از جواهرات و میزان این استفاده می‌تواند نکته دیگری باشد که در مورد ساعتهای لوکس مورد توجه قرار می‌گیرد و باعث شود یک ساعت در دسته مدلهای لوکس دسته‌بندی شود.

و استقبال از ساعتهای هوشمند را در بین خانمهای ایرانی چطور می‌بینید؟

  • به طور کلی با ورود ساعتهای هوشمند به بازار، ساعتهای کلاسیک همچنان جایگاه خود را حفظ کرده‌اند و طرفداران خود را دارد. البته این نکته مهمی است که برندهای موجود در آریا زمان نیز محصولات هوشمند دارند که بسیار از طرف مشتریان مورد استقبال قرار گرفته است. برای مثال کالکشن ساعتهای هوشمند فردریک کنستانت یکی از دسته‌های ساعتهای هوشمند آریا زمان است که با استقبال بسیار مواجه شد.

ضمن تشکر از آقای جوهری طهرانی برای ارائه اطلاعات مفید و البته تخصصی که در این مصاحبه در مورد نحوه انتخاب ساعت در اختیار ما قرار دادند. این مصاحبه دریچه‌ی جدیدی را به روی علاقندان به ساعت می‌گشاید؛ اینکه از هدف خرید ساعت و نوع کاربرد آن، چقدر می‌تواند در انتخاب ما تأثیرگذار باشد و با این نگاه، ساعت برای یک خانم نه به عنوان یک اکسسوری یا مکمل بلکه به عنوان وسیله‌ی کاربردی و در عین حال زیبا و همچنین فرصتی برای نگهداشت دارایی یا حفظ ارزش آن انتخاب و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد