اهمیت زمان و نقش آن در دنیای امروز موضوعی است که عموماً مرزهای نقش و کاربرد آن را از میان برداشته است؛ خانم‌ها در هر کدام از نقش‌های خود، خواه در نقش یک مادر مسئول، خواه یک مدیر متعهد در نقش اجتماعی خود و یا حتی به عنوان یکی از دعوت‌شدگان به یک مهمانی، نه تنها ساعت به همراه دارند بلکه در انتخاب آن وسواس هم به خرج می‌دهند.

ما خانم‌ها اغلب ساعت را به عنوان یکی از اکسسوری‌های ویژه برای تکمیل هماهنگی در تیپ و مدل زیورآلات خود می‌شناسیم و در عین حال جز ملزومات کاربردی نیز برای ما نیز دسته‌بندی شده است؛ وسیله‌ای که شاید برای ما نقش تکمیل کننده‌ و هماهنگی ظاهر را داشته باشد اما همیشه جای خالی ساعت روی مچ دست یک خانم می‌تواند مشهود باشد. مخصوصاً در موقعت‌های خاص مانند آماده شدن برای مهمانیِ رسمی و یا حتی یک جسله مهم کاری در صحنه اجتماعی.  

از این رو ما در لیدیز در یک گپ‌‌وگفت دوستانه با آقای محمدرضا جوهری طهرانی مدیر عامل آریا هنر زمان نگاه متفاوتی به ساعت داشته‌‌ایم. در این مصاحبه سعی کردیم در مورد اهمیتِ داشتنِ ساعت و استفاده از آن را برای خانم‌های ایرانی صحبت کنیم.

شرکت آریا هنر زمان نمایندگی فروش انحصاری چندین ساعت سوئیسی مانند فردریک کنستانت و کار‌ل‌اف بوشرر را در ایران دارد و آقای جوهری طهرانی که سالهاست در زمینه واردات و فروش ساعت فعالیت می‌کنند و شبکه گسترده فروشگاهی ایشان با عنوان تجاری «شهر ساعت» در تهران، مشهد و فروشگا‌ه‌ها و نمایندگی‌های آریا زمان در تهران و دیگر شهرهای کشور مشغول به فعالیت هستند.

به نظر شما به عنوان یک فرد با تجربه در زمینه ساعت یک خانم برای یک انتخاب ایده‌آل در مورد ساعت چه ویژگی‌هایی را باید مدنظر قرار بدهد تا بهترین انتخاب ساعت را داشته باشد؟

  • انتخاب ایده‌آل بستگی به این دارد که چقدر بودجه و هزینه برای خرید یک ساعت در نظر گرفته شود و بر اساس میزان هزینه در نظر گرفته شده می‌شود می‌توان ساعت ایده‌آل را انتخاب کرد. حالا با فرض در نظر داشتن عدم محدودیت هزینه‌، چیزی که در انتخاب ساعت ایده‌آل مهم است برند بودن آن است. پس از آن برای داشتن بهترین انتخاب باید به کاربرد ساعت توجه کرد؛ اینکه ساعت مورد نظر شما در چه موقعیتی استفاده می‌شود برای مثال برای استفاده در محیط کار انتخاب شود یا برای یک مهمانی، این انتخاب متفاوت خواهد بود. ما به مشتریان توصیه می‌کنیم با هر میزان بودجه، حتی اگر به دلیل بودجه در نظر گرفته شده مجبور به انتخاب از برندهایی با سطوح پایین‌تر باشند اما حتما ساعت برند تهیه کنند. چون ساعت برند و اورجینال با هر برندی حتماً کیفیت را به همراه دارد و کیفیت در محصول ساعت بسیار مهم است.

از بین محصولاتی که آریا زمان نماینده فروش آنهاست کدام برندها را برازنده یک خانم ایرانی می‌دانید و توصیه می‌کنید؟

  • همه برندها ساعتهای بسیار خوبی برای خانم‌ها طراحی و تولید کرده‌اند، بسته به اینکه ساعت برای چه کاربردی انتخاب می‌شود پیشنهادها متفاوت خواهد بود. برای مثال در دسته‌ی ساعتهای اسپرت برای ورزش ساعت‌های برند آلپینا بسیار مناسب هستند و یا در انتخاب ساعت‌های کلاسیک فردریک کنستانت و همچنین کارل‌اف بوشرر که طراحی‌های بسیار زیبایی دارند.

با توجه به دسته‌‌بندی مشخصی که در مورد تولید ساعتهای زنانه و مردانه، آیا این نسبت در برندهای مختلف یکسان است یا خیر؟

  • به طور کلی نسبت تولید ساعت در جهان 70 به 30 است یعنی 70 درصد ساعت‌های مردانه ساخته و تولید می‌شوند و در مقابل 30% از این تولید مختص تولید ساعت‌های زنانه است و این نسبت در فروش هم دیده می‌شود که دلیل آن استفاده از ساعت برای خانمها در نقش اکسسوری است و در مقابل برای آقایان یک ضرورت.  

موارد مورد نظر شما برای انتخاب مدل‌های زنانه در بین برندهای مختلف چیست؟

  • ما در انتخاب محصولات برای خانم‌ها در درجه‌ی اول برند بودن محصول را مدنظر قرار می‌دهیم. ما حتی با کمپانی‌ها در ارتباط هستیم و این امکان را داریم که بتوانیم برای تولید و ساخت هم سفارش بگذاریم که یک مورد موفق هم در این زمینه داشتیم که این نمونه هم در ایران و هم در برخی کشورهای اطراف مورد استقبال قرار گرفته است.

آریا زمان چه در سطح فروشگاهها و شعبی که دارد و چه در بخش سایت، امکانی را دارا هست که بتواند مشتریان را برای یک انتخاب درست ساعت راهنمایی کند و به آنها مشاوره بدهد؟

  • تیم‌های فروش مستقر در نمایندگی‌ها و شعب آریا زمان بسیار حرفه‌ای و آموزش دیده هستند. مدیر فروش آریا زمان نیز از اطلاعات و تجربیات بسیار زیادی برخوردار هستند و هر یک از اعضای تیم فروش به طور کامل بر برندهایی که آریا زمان نمایندگی فروش آنها را بر عهده دارد مسلط هستند و می‌توانند راهنمایی‌های بسیار کاربردی و حرفه‌ای در این زمینه به مشتریان بدهند. ما امکان ارائه خدمات مشاوره 24 ساعته را بر روی سایت آریا زمان داریم تا بتوانیم مشتریان عزیز را از طریق سایت نیز راهنمایی کنیم.

 آیا شما برنامه‌ای برای توسعه و فروش اکسسوری‌های غیر از ساعت برای خانم‌ها دارید؟

  • بله ما علاقمند به ارائه اکسسوری برای خانم‌ها هستیم و یکی از برنامه‌های شرکت آریا زمان در این زمینه است. در حال حاضر به جز ساعت اکسسوری دیگری برای خانم‌ها نداریم اما برای مثال در مورد اکسسوری‌های برند فردریک کنستانت در حال مذاکره هستیم.

و در پایان اگر صحبت خاصی دارید:

شرکت آریا هنر زمان مفتخر به داشتن نمایندگی ساعتهای برند و با کیفیت است که بتواند محصولات با کیفیتی را به مشتریان خود عرض کند. در این شرکت تیم‌های فروش و خدمات پس از فروش با سالها تجربه سعی دارند تا بهترین خدمات را عرضه کنند. تیم خدمات پس از فروش آریا زمان در جایگاهی قرار دارد که بتواند بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کند و در جلب رضایت مشتریان خود بسیار تلاش می‌کند. واحد خدمات پس از فروش در آریا زمان سعی در ارائه بهترین خدمات و حمایت مشتریان دارد تا جایی که اگر در موارد خاص به دلایل وجود محدودیت‌ها امکان واردات قطعات وجود نداشته باشد ما این امکان را فراهم کردیم تا برای جلب رضایت مشتریان عزیزمان، ساعت را تعویض نماییم.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد