بوی بد دهان همیشه آزار دهنده است اما زمان ملاقات های رسمی یا دید و باردیدها یا در مکان های عمومی این مشکل جدی تر و ناراحت کننده تر می شود.

بوی بد دهان همیشه آزار دهنده است اما زمان ملاقات های رسمی یا دید و باردیدها یا در مکان های عمومی این مشکل جدی تر و ناراحت کننده تر می شود.

اگر شما دچار بوی بد دهان به طور مقطعی و گاه و بیگاه می شوید بد نیست مسواک زبان را هم امتحان کنید. زبان محل تجمع باکتری هایی است که بود بد دهان را ایجاد می کنند. در کنار مسواک دندان ها زبان تان را هم با ملایمت مسواک کنید .

یکی از دلایلی که صبح ها چای می نوشیم اثری است که پلی فنولین آن بر روی بو بد دهان دارد. چای سبز و سیاه هر دو خاصیت از بین برنده بوی بو دهان را دارند.

اگر هنگام ترک خانه زمانی که می خواهید به میهمانی بروید متوجه بوی بد دهان تان شدید فوری چند قطره آبلیموی تازه در یک لیوان آب ولرم بریزید و آن را قرقره کنید. تکرار این کار بصورت روزانه تاثیر پایدارتری دارد. می توانید به جای آبلیمو از سرکه سیب استفاده کنید.

نوشیدن آب کافی در طول روز می تواند کبد را شستشو داده و با خارج کردن سموم از بدن به کاهش این مشکل کمک کند.

نگرانی و استرس تا حد زیادی به خشک شدن و بد بو شدن دهان منجر می شود. پس در این روزهای زیبای نوروز تا جاییکه می توانید سعی کنید آرامش تان را حفظ کنید.

جویدن آدامس بدون قند با طعم دارچین و نعنا هم به کاهش بوی دهان کمک می کند.

اگر به آدامس دسترسی نداشتید می توانید چند پر نعنا یا ریچان بجوید بطور کلی سبزیجات سبز رنگ خاصیت ضد باکتریایی دارند.

میوه ها خصوصا مرکبات بخاطر اسید سیتریکی که دارند، بوی بد دهان را از بین می برند.

برخی از مواد غذایی مثل انواع فلفل، پیاز،سیز، قهوه، شکر، نان، تخم مرغ و برخی از ماهی ها بوی بد دهان را تشدید می کنند. شما می توانید با قطع مصرف این غذاها با بوی بد دهان تان مبارزه کنید.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد