در حالی كه تابستان ها پوست لطیف و خوبی دارم به محض رسیدن پاییز پوست دست و صورتم زبر و خشك می شود. اگر این شكایت شما نیز هست این مطلب را بخوانید.

در حالی كه تابستان ها پوست لطیف و خوبی دارم به محض رسیدن پاییز پوست دست و صورتم زبر و خشك می شود. اگر این شكایت شما نیز هست این مطلب را بخوانید.

در اول فصل سرما معمولا خرید انواع كرم ها و لوسیون های مخصوص پوست خشك را شروع می كنیم، حتی ممكن است برای هر قلم از این محصولات هزینه هنگقتی بپردازیم. اما بارها شده كه هیچ كدام از این فرآورده ها به خشكی پوست تان كمكی نکرده اند.

شاید بهتر باشد پیش از هر خریدی از یك متخصص پوست وقت بگیرید. دارویی كه پزشك شما تجویز می كند متناسب با پوست شماست و حتی اگر مبلغی كه بابت آن پرداخت می كنید زیاد باشد می دانید كه كه یك محصول دارویی و نسبتا قطعی و نه تجاری خریداری كرده اید.

مرطوب كننده هایی كه در تابستان مصرف می كردید عمدتا دارای پایه آب بوده اند. در پاییز مرطوب كننده خود را عوض كنید و كرم و لوسیون هایی كه پایه چرب و روغنی دارند انتخاب كنید. علاوه بر كرم صورت لوسیون بدن چرب و مناسبی تهیه كنید.

همان طور كه در مطالب قبلی اشاره شد، تكرار می كنیم كه در فصل پاییز و زمستان كرم ضد آفتاب را كنار نگذارید. كرم ضد آفتابی با SPF مناسب تهیه كنید و نیم ساعت پیش از خروج از منزل پوست صورت تان را با آن بپوشانید.

در فصل های سرد پوست دست شما حساس تر است چرا كه پوست دست نازك و كم چرب است. بنابراین مراقبت از آن با پوشیدن یك دستكش مناسب به حفظ سلامت دستان شما كمك می كند.

وسایل گرمایشی در محیط های سربسته به خشك شدن پوست منجر می شوند. برای پیشگیری از این خشكی بهتر است، از دستگاه بخور استفاده كنید تا رطوبت مورد نیاز پوست شما تامین شود. حتی اگر دستگاه بخور در منزل یا محل كارتان ندارین می توانید یك ظرف آب گرم كه بر روی رادیاتور یا بخاری قرار می دهید استفاده كنید و برای آنكه روزهای كودكی برایتان تداعی شود می توانید تكه ای پوست پرتقال در آن بیندارزید.

بازگشت به خانه پس از یك روز سرد پاییزی را می توان با یك دوش آب گرم جشن گرفت، اما به شما كه پوست خشك دارید توصیه می كنیم مدت حمام تان را كوتاه و آب آن را ولرم كنید. آب خیلی گرم چربی سطح پوست را از بین می برد. پس از استحمام استفاده از لوسیون را فراموش نكنید.

نظرات

4 responses to “با خشكی پاییزی پوست چه كنم؟”

 1. minoo says:

  dooshe abe garm fogholadast vaghean javab mide

 2. فرح says:

  سلام
  دستگاه بخور در این هوا معجزه می کند. واقعا می توانید با استفاده از این دستگاه پوستتان را زنده کنید.

 3. یوسف says:

  امروز که انقدر بارون اومده دیگه رطوبتمون زیادی کرده. دیگه خشکی تو هوا نیست

 4. کاملیا says:

  are vagheean hameye mooham az sobh vez vezi shode

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد