زیبایی فرایند پیچیده ای نیست. تنها باید یاد بگیریم که با تغییرات و راهکارهای کوچک می توان به ظاهری مطلوب دست یافت. زیبایی از صرف ساعتها ایستادن مقابل آینه به دست نمی آید، یک روند درست را برای مدتی طولانی در پیش بگیرید تا اثر پایدار آن زیبایی طبیعی شما را تضمین کند.

زیبایی فرایند پیچیده ای نیست. تنها باید یاد بگیریم که با تغییرات و راهکارهای کوچک می توان به ظاهری مطلوب دست یافت. زیبایی از صرف ساعتها ایستادن مقابل آینه به دست نمی آید، یک روند درست را برای مدتی طولانی در پیش بگیرید تا اثر پایدار آن زیبایی طبیعی شما را تضمین کند.

آب رسانی به پوست را جدی بگیرید:
بیشتر اوقات تنها چیزی که پوست شما نیاز دارد، یک مرطوب‌کننده مناسب و یک شوینده ملایم است. پوست خشک چروک‌ها را بیشتر نشان می‌دهد و باعث می شود چهره پیرتر به نظر برسد.
دکتر روانارین،استاد دانشگاه نیویورک و رییس انجمن جراحان پوست آمریکا، می‌گوید:
“اگر قدرت خرید تنها یک محصول بهداشتی را دارید،آن را صرف خرید یك مرطوب‌کننده خوب و مناسب كنید.” اكثر متخصصان پوست معتقدند، در سنین20 تا 30 سال، مرطوب‌کننده‌ها می‌توانند از پیری زودرس پوست شما جلوگیری کرده و جایگزین بسیاری از محصولات بهداشتی و محافظتی پوست شوند.
اما یك مرطوب‌کننده خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
دکتر چارلز کراس فیلد، استاد دانشگاه پزشکی مینه‌سوتا و متخصص پوست، می گوید: “مرطوب‌کننده‌ها با داشتن ترکیبات مفید، رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کمک می‌کنند. این‌که كدام مرطوب‌کننده‌ برای شما مناسب‌ است، به نوع پوستتان بستگی دارد. اگر پوستتان معمولی یا خشک است، بهتراست از مرطوب‌کننده‌های حاوی آلفاهیدروکسی‌اسید استفاده کنید که در تولید رطوبت بیشتر به پوست کمک می‌کنند.»
دکتر کراس فیلد همچنین پیشنهاد می‌کند مرطوب‌کننده‌ها را زمانی مصرف كنید که پوست‌تان کمی مرطوب باشد؛ این کار موجب می‌شود رطوبت داخل پوست‌تان آزاد شود. بهترین زمان استفاده از مرطوب كننده ها بعد از استحمام یا بعد از شستشوی صورت است.
اگر پوست شما چرب است، بهتر است به دنبال یک مرطوب‌کننده ملایم باشید. به اعتقاد دکتر کراس فیلد، چربی بهیچوجه تولید رطوبت‌ نمی كند .

آرایش و مدل مویتان را لااقل 2 سال یک‌بار عوض کنید:
اگر یادتان نمی آید آخرین بار كی مدل مو و آرایش تان را تغییر داده‌اید ،وقتش رسیده که به نزدیک‌ترین سالن زیبایی مراجعه كنید.
نیک چیویز، کارشناس مو در بورلی هیلز، می‌گوید: “تصویری كه دیگران از ظاهر شما دارند شامل مدل مو و آرایش‌ صورتتان می شود. هرگز نگذارید مردم شما را با یك حالت یكنواخت به یاد بیاورند. حداقل هر 2 سال یک بارچهره شما باید تغییر کند.تغییر مدل مو و آرایشتان،شما را جوان‌تر و شاداب‌تر نشان می دهد.”
اگر زمان زیادی است که دست به چنین تغییراتی در ظاهرتان نزده‌اید، از آرایشگرتان کمک بگیرید.اگر می خواهید برای یك مراسم چهره خود را یك تغییر كلی بدهید و برای این كار زمان كافی ندارید می توانید از پوستیژمناسب استفاده کنید. این یک راه حل سریع، آسان و بامزه برای تجربه و انتخاب مدل جدید مو است.
ضدآفتاب را فراموش نكنید
قبل از آن‌که به جراحی‌‌های ترمیمی و زیبایی نیاز پیدا كنید و پیش از آن‌که پول ریادی را صرف خرید کِِرم‌های ضدچروک کنید، از كرم های ضدآفتاب استفاده کنید.
همه ما کم ‌و بیش از تاثیر كرم های ضدآفتاب در کاهش خطر سرطان پوست آگاهیم. ولی آیا این را نیز می‌دانستید که ضدآفتاب، می‌تواند پوست را جوان‌تر نشان بدهد؟
متخصصان معتقدند، ضدآفتاب علاوه بر آن‌که از ورود تشعشعات خطرناک خورشید به پوست جلوگیری می كند، مانع از تاثیرات آفتاب در پیر کردن پوست نیز می شود.
براساس پژوهش های آکادمی پوست آمریکا، قرار گرفتن در معرض نور خورشید حتی برای چند دقیقه بدون استفاده از ضدآفتاب، تغییرات ناخوشایندی را در پوست ایجاد می كند. این تغییرات نه تنها چین و چروک های زودهنگام، بلکه لک و شلی پوست را هم به دنبال خواهد داشت.
ضدآفتاب از پوست در مقابل اشعه‌های خطرناک خورشید مراقبت می کند. به این ترتیب، حتی با قرار گرفتن های طولانی در معرض آفتاب دچار ضایعه های پوستی نمی شوید. به شرط آنكه از ضدآفتاب‌هایSPF  بالا( حداقل 15)
استفاده كرده و هر 2 ساعت كرم را تجدید كنید. چرا كه نور خورشید تاثیر کِرِم‌های ضدآفتاب را از بین رفتن می‌برد.
بهتر است ضدآفتاب را پیش از هر گونه لوازم  آرایشی روی پوست بمالید و بعد، برای محافظت بیشتر، کِرِم پودر سبکی را روی ضدآفتاب بزنید،در اغلب این کِرِم‌‌ پودرها تركیبات ضدآفتاب بكار رفته است.
ضدآفتاب را فراموش نكنيد
قبل از آن‌که به جراحی‌‌های ترميمیو زيبايینياز پيدا كنيد و پیش از آن‌که پول ريادیرا صرف خريد کِرم‌های ضدچروک کنید، از كرم هایضدآفتاب استفاده کنید.
همه ما کم ‌و بیش از تاثیر كرم هایضدآفتاب در کاهش خطر سرطان پوست آگاهیم. ولی آیا اين را نيز می‌دانستید که ضدآفتاب، می‌تواند پوست را جوان‌تر نشان بدهد؟
متخصصان معتقدند، ضدآفتاب علاوه بر آن‌که از ورود تشعشعات خطرناک خورشید به پوست جلوگيریمیكند، مانع از تاثیرات آفتاب در پیر کردن پوست نيز میشود.
براساس پژوهش هایآکادمی پوست آمریکا، قرار گرفتن در معرض نور خورشید حتی برایچند دقیقه بدون استفاده از ضدآفتاب، تغییرات ناخوشايندیرا در پوست ايجاد میكند. اين تغييرات نه تنها چین و چروک هایزودهنگام، بلکه لک و شلی پوست را هم به دنبال خواهد داشت.
ضدآفتاب از پوست در مقابل اشعه‌های خطرناک خورشید مراقبت میکند. به این ترتیب، حتی با قرار گرفتن هایطولانی در معرض آفتاب دچار ضايعه هایپوستینمیشويد. به شرط آنكه از ضدآفتاب‌هایSPF  بالا( حداقل 15)
استفاده كرده و هر 2 ساعت كرم را تجديد كنيد. چرا كه نور خورشید تاثیر کِرِم‌های ضدآفتاب را از بین رفتن می‌برد.
بهتر است ضدآفتاب را پیش از هر گونه لوازم  آرایشی روی پوست بماليد و بعد، برای محافظت بیشتر، کِرِم پودر سبکیرا روی ضدآفتاب بزنيد،در اغلب این کِرِم‌‌ پودرها تركيبات ضدآفتاب بكار رفته است.

پوستتان را زیاد نشویید:
اگر به شستشوی مکرر پوست خود عادت دارید، بهتر است این عادت را تغییر دهید. بهترین راه داشتن پوستی صاف و شفاف استفاده از یک پاک‌کننده ملایم است.
دکتر کراس فیلد می‌گوید: “هرچند بیشتر خانم ها ترجیح می دهد روزی چند بار پوست خودشان را بشویند،اما باید بدانید كه شستشوی زیاد نه تنها کمکی به پوست نمی‌کند، بلکه شوینده‌هایی مثل صابون به پوست آسیب می رسانند.”
شستشوی پوست بیش از 2 بار در روز،  پوشش‌های طبیعی پوست را از بین می برد. به گفته دکتر کراس فیلد، آسیب رسیدن به محافظ‌های طبیعی پوست باعث خشكی، ترک خوردن، خارش، پوسته‌پوسته شدن و سوختن پوست می شود، در نتیجه پوست پیرتر و تكیده تر به نظر می رسد.
متخصصان پوست توصیه می كنند پوست خود را روزی 2 بار بیشتر نشویید و پاک‌کننده پوستتان را به دقت انتخاب کنید.

از وسایل مناسب آرایشی استفاده كنید:
هلی موروینی، گریمور مشهور هالیوود، می‌گوید: ” استفاده از قلم‌مو و پدهای مناسب، آرایش شما را طبیعی و جذاب می كند.” بنظر این استاد چهره‌پردازی، وسایل به اندازه محصولات مهم‌اند.
قلم‌ها باید در عین اینكه نرم و ملایم هستند، استحکام لازم را برای جابه‌جا کردن مواد آرایشی روی سطح پوست داشته باشند. از نظر كارشناسان زیبایی، اگر قلم مو را داخل سایه یا پودر فرو ببرید و پیش از برخورد با پوست، رنگ‌ها بریزند، قلم مویتان مناسب نیست.
موروینی درباره خرید قلم موی مناسب می‌گوید: ” همانطور كه در تهیه لوازم آرایش دقت می كنید و از برندهای معروف خرید می كنید وسایل آرایشی تان را هم از میان با كیفیت ها انتخاب كنید. به خاطر داشته باشید قلم‌های مناسب ضمن اینكه آرایش كردن را ساده می‌کنند، باعث می‌شوند آرایش شما حرفه‌ای‌تر به نظر برسد.”

نظرات

3 responses to “زیبایی در پنج حرکت”

  1. بنفشه says:

    ممنون از مقاله ای که گذاشتین.لطفا در مورد ماسک ها و کرم ها بیشتر بنویسید.

  2. ناناز says:

    خیلی ممنون از مطالبی که گذاشتین

  3. nilufar says:

    lotfan dar morede charbihaye atrafe cheshm ke be vojod miad be sorate josh tozih bedid mochakkeram

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد