معمولا یک خانم خانه دار سالاد و یا سبزی را برای هر وعده ی غذایی حتما در کنار غذایش استفاده می‌کند.تا به حال به این موضوع توجه کرده اید که  زمانی که کاهو ها کمی پلاسیده میشوند و قابل خوردن نیستند  باز هم میتوان از آنها استفاده کرد؟

معمولا یک خانم خانه دار سالاد و یا سبزی را برای هر وعده ی غذایی حتما در کنار غذایش استفاده می‌کند.تا به حال به این موضوع توجه کرده اید که  زمانی که کاهو ها کمی پلاسیده میشوند و قابل خوردن نیستند  باز هم میتوان از آنها استفاده کرد؟

یک خانم کد بانو از تمامی مواد غذایی در منزل که قابل استفاده باشد بهترین استفاده را خواهد برد.به عنوان مثال برای همین کاهو نیز  که به ظاهر غیر قابل استفاده است میتوانید یک ماسک بسیار خوب برای صورتتان درست کنید.

ما برای شما یک پیشنهاد داریم:‌این‌که برگ‌های دور ریختنی کاهو را برای تقویت پوست صورت تان استفاده کنید، بهتر است که به جای استفاده از دارو های شیمیایی از برگ های دور ریختنی کاهو استفاده کنیم و برای  پوست صورت  یک ماسک گیاهی آماده کنید.

شايد پيش از اين  برگهای رویی کاهو را به دور می انداختیم از این به بعد آن ها را جدا کرده  , میشوییم و در ظرفی میگذاریم روی آنها بسیار کم آب میریزیم و می گذاریم بر روی حرارت بسیار کم به مدت 5 نهایتا به مدت 10 دقیقه روی شعله بماند. بعد ان را خاموش می کنیم و وقتی کاهو ها خنک تر شدند آنها بر روی پوست خود  به مدت 20 دقیقه میگذاریم و بعد از آن صورت را با آب گرم می شوییم.

پوست بعد از مدتی  که این کار را انجام دادید بسیار لطیف خواهد شد و رنگ به گونه هایتان باز می گردد .اما در مورد خصوصیات برگ کاهو بهتر است مطالبی را بدانیم.كاهو از نظر طب قدیم ایران سرد و مرطوب است  این ماده غذایی که حاوی پروتئین و قند و کلسیم و فسفر و پتاسیم و منیزیم و ویتامین های گروه آ و ب و ث به صورت فراوان است و در واقع بیشترین ویتامین ث در برگ‌های سبز کاهو وجود دارد هر چه برگ ها سبز تر خاصیت آن بیشتر است.اما یک نکته مهم که بهتر است به خاطر بسپارید این است که اگر کاهو با برگ های زرد را مصرف کنید باعث زود هضم شدن غذای‌تان میشود.

دانشمندان  برای کاهو خواص متعددی را بیان کرده اند به عنوان مثال:کاهو، یک داروی تسکین دهنده و آرام بخش طبیعی است، زیرا شامل مقدار کمی از یک ماده ی شیمیایی به نام لاکتوسین (LACTUCIN)  است که مصرف زیاد آن باعث ایجاد سستی در بدن می‌شود.تا می‌توانید کاهو بخورید ،زیرا کاهو رقت خون را از بین می برد و از مؤثرترین و طبیعی ترین درمان های کم خونی است.

علاوه بر این‌که کاهو ملین و ادرار آور است اگر آن را با سكنجبين و يا سركه بخورید اشتها آور است . در اکثر کسانی که بیماری معده دارند معمولا گفته می‌شود که از خام خواری و یا از خوردن سبزی بپرهیزند اما جالب است که بدانید که کاهو درد معده را کاهش میدهد..

استفاده از کاهو به علت داشتن املاح فراوان – به خصوص منگنز و روي – براي جلوگيري از ريزش و سفيد شدن مو مفيد است.

نظرات

2 responses to “ماسکی از کاهو برای پوست صورت”

  1. سحر says:

    مطلب جالب بود.ممنون.

  2. الهام says:

    man anjam dadam..natije mide..merci

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد