بارها پیش آمده که بعد از آرایش کردن متوجه شده ایم نه تنها چهره مان بهتر نشده که بعضی از نقایص یا اشکالات صورت مان مشخص تر شده است.باید دقت کنیم که اگر نمی توانیم به کمک آرایش درخشان شویم، لااقل زیبایی طبیعی مان را ضایع نکنیم.

بارها پیش آمده که بعد از آرایش کردن متوجه شده ایم نه تنها چهره مان بهتر نشده که بعضی از نقایص یا اشکالات صورت مان مشخص تر شده است. همانطور که می دانید بسیاری از چهره های معروف به لطف آرایش و گریم حرفه ای آنطور می درخشند. پس بهتر است اگر نمی توانیم به آن شکل درخشان باشیم، لااقل زیبایی طبیعی مان را ضایع نکنیم.

هدف از استفاده از رژگونه، آن است که به رنگ صورت ملاحت و رنگی ببخشیم که زیبایی و شادابی طبیعی برای ما به همراه داشته باشد. اما بارها دیده ایم که خانم ها رژگونه هایی به رنگ هایی غیرطبیعی استفاده می کنند. بهترین رنگ برای رژگونه رنگ های روشن است. رژ گونه هلویی برای هر فرم صورت، هر آرایش و هر سنی مناسب است.
نکته مهم دیگر این است که همیشه سعی کنید رژگونه را روی گونه تان بزنید بعضی از خانم ها گمان می کنند رژگونه مانند پن کیک عمل می کند. البته چنین نیست مگر آنکه مایل باشید دیگران فکر کنند شما دچار گرگرفتی شده اید.

آیا علاقه خاصی به استفاده از سایه های سبز و آبی دارید؟ قابل حدس است که یکبار در یک مهمانی شب سایه آبی زده بودید و همه از رنگ آن تعریف کرده اند. اما این بدان معنی نیست که شما مجبورید در آرایش روزانه تان هم از این رنگ استفاده کنید. سایه آبی رنگ مناسب هر آرایش و هر لباس و موقعیتی نیست. ضمنا گاهی ممکن است اطرافیان تان صرفا خواسته باشند از شما تعریف کنند. پس لطفا سایه آبی را از کیف لوازم آرایش تان به مرخصی بفرستید.
چرا که انواع رنگ آبی از تیره تا نفتی تا فیروزه ای و حتی خاکستری اگر با زیرسازی و آرایش کامل همراه نباشند زیر چشم شما را گود نشان می دهند و این چیزی نیست که شما برای رسیدن به آن آرایش کینید.

اگر جزو افرادی هستید که در مهمانی ها از شما سوال می شود: “خوبی؟ خسته بنظر می آیی؟” وقت آن رسیده که در نوع آرایش تان تجدید نظر کنید. استفاده از رنگ های اشتباه در آرایش چهره شما را خسته و تکیده نشان می دهند. مثلا سایه خاکستری یا طوسی چشم شما را بی حالت و خسته نشان می دهد. رژ لب بنفش یا خاکی رنگ نیز همین تاثیر را دارد. رژگونه هایی که تم صورتی- خاکستری دارند نیز شادابی پوست را می گیرند. سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که شما را شاداب و جوان و خوشحال نشان می دهد نه رنگ هایی که باعث می شوند بیمار و خسته بنظر برسید.

این باور غلط وجود دارد که رژلب زیاد و حجیم، لب را درشت تر نشان می دهد. بهترین آرایش لب استفاده از رژلب های مایع و براق است. این روزها کسی از خط لب استفاده نمی کند اما اگر لب تان خیلی بی حالت و نازک است می توانید از یک مداد لب کمرنگ روی خط لب تان نه یک میلیمتر بالاتر نه یک میلیمتر پایین تر استفاده کنید. باور کنید وقتی خط لبتان را موازی بینی تان می کشید همه متوجه می شوند که آن لایه چرب لب شما نیست، بلکه تلاش غیر حرفه ای شما برای به نمایش گذاشتن لب درشتی است که وجود ندارد. و نه تنها همه متوجه آرایش نافرم شما می شوند بلکه فرم طبیعی لب تان را که حداقل خوبی آن این است که با بقیه چهره تان متناسب است را نیز از بین می برید.

فراموش نکنید آرایش راهی برای زیباتر کردن است نه غیر طبیعی کردن، نه اغراق کردن و مسلمل نه زشت تر شدن.

نظرات

4 responses to “4 اشتباه رایج آرایشی”

 1. nilofar says:

  یه همکار دارم بهم قول داده یه رژ لب بخره برام.. هنوز نخریده.. این مطلبتونو دیدم یادش افتادم

 2. nima says:

  vay bazi az in dokhtara to khiabon ye joori arayesh mikonan ke negah kardan beheshon kafare dare

 3. masoud says:

  bia man bekharam barat

 4. nilofar says:

  نه ممنونم. این همکارم همسرم هستش. خرید برام .

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد