بعد از مطالبی که در مورد برند هایی باب طبع بانوان نوشته شد، تصمیم گرفتم به معرفی برندی که در کار طراحی برای آقایان نیز بسیار خوش ذوق برخورد می کند، بپردازم. طراحانی که با طراحی های منحصر به فرد خود، آقایان را بسیار شیک و مورد توجه خانم ها می کنند.

بعد از مطالبی که در مورد برند هایی باب طبع بانوان نوشته شد، تصمیم گرفتم به معرفی برندی که در کار طراحی برای آقایان نیز بسیار خوش ذوق برخورد می کند، بپردازم. طراحانی که با طراحی های منحصر به فرد خود، آقایان را بسیار شیک و مورد توجه خانم ها می کنند.

در سال 1913 در شهر میلان ایتالیا، ماریو و مارتینو پرادا خانه مد “پرادا” را افتتاح کردند.

این برادران خوش ذوق و خوش قریحه، طراحی های خود را با طراحی کفش و کیف چرمی به ثروتمندان زمان خود شروع کردند .ماریو با برادرش تنها یک اختلاف داشت و آن هم استخدام خانم ها بود. ماریو از استخدام خانم ها در محل کار خود جلوگیری به عمل می آورد اما به دلیل اینکه پسرش به کار طراحی علاقه نداشت، دخترش لوییزا بعد از بازنشستگی اش، مدیریت پرادا را بر عهده گرفت.

بعد از لوییزا، دخترش لوچیا پرادا، وارث این کمپانی شد و با ذهن خلاقی که داشت با یک طراح چرم ایتالیایی همکاری کرده و اولین تولیدات خود را وارد بازار کردند که به دلیل تبلیغات کم و قیمت بالایی که داشتند، بهره مالی زیادی نبردند. اما بعد از این که دیدند نزدیک به ضرر دهی هستند، شروع به تولید و تبلیغ به طور همزمان کردند. این تبلیغات به جایی رسید که پرادا توانست دومین شعبه محصولات خود را در سال 1983 و در شهر میلان افتتاح کند. او در همان سال کوله پشتی نایلونی و کفش را معرفی و به بازار عرضه کرد.

اما علت شهرت پرادا به تولید کیف و کفشش نبود. در سال 1989 با آغاز اولین نمایش لباس شب و با ایده هایی بدیع و زیبا، توجه همگان را به خود جلب کرد.

یکی دیگر از علل موفقیت پرادا، توجه به جنسی که ارائه می کرد در کنار زیبایی و طراحی بود. ترکیب و شناخت مواد اولیه ، باعث افزایش کیفیت کارهای او و در نتیجه مشهوریت بیش از پیش او شد.

از سال 1992 به بعد پرادا تولید جدی لباس های مردانه را آغاز کرد. به طوری که طراحی لباس های مراسم اسکار نیز بر عهده این طراحان قرار گرفت.

در آن زمان خیلی از مردم بر این تصور بودند که پرادا قصد خرید سهام گوچی را دارد. اما این اتفاق هرگز نیفتاد. در عوض پرادا در سال 1999 به گروه لویی ویتان پیوست.

اما یکی از مهمترین اتفاق ها برای پرادا، ساخت فیلم ” شیطان پرادا می پوشد” بود. در سال 2003 با آغاز نوشتن این فیلم نامه و تمام شدن این فیلم در سال 2006 محبوبیت این برند نیز افزایش یافت.

اما پرادا فقط در طراحی کیف و کفش و عطر معروف نیست بلکه در سال 2007 با بستن قراردادی با گروه LG ، پرادا به طراحی ساخت موبایل و وسایل دیگر گروه LG نیز پرداخت.

نظرات

9 responses to “با سلیقه ها پرادا می پوشند”

 1. sina says:

  ajab goooshiye khoshgeliye..

 2. مریلا says:

  این برند خیلی کارش درسته.. کیفاش واقعا با کیفیته

 3. mina says:

  wow che brande khubi.. dastanesham bamazze bud merci

 4. nadere says:

  khaili khobe ke shoma komak mikoni brandaye mokhtalefo beshnasim .

 5. samira says:

  to in doran bayad brandharo shenahkt.chon man khodam tarjih midam lebasam mark bashe

 6. fahime says:

  dar morede marha beduni khobe ama faghat lebasaye mark dar beposhi adate ghalatiye samirajon

 7. samira says:

  khailia ino behem goftan vali ba poshidane lebase mark etemad be nafsam bishtar mishe.albate midunam in noghte zafame

 8. behzad says:

  [italia vaghean dizaenesh khobe goshikhodamam peradas vaghean hese khas bodanamo takmil mikone

 9. behzad says:

  samira jan manam ba shoma moafegham .vali arzeshe adama be mark nist kasi ke shakhsiatesh jazab bashe tipesham vasad jaleb mishe

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد