همه ما از دیدن شخصی که ظاهر آراسته و تمیز دارد خوشمان می آید و از معاشرت با آن لذت می بریم. خیلی ها فقط به آراستگی صورت خود و تمیز بودن لباس هایشان اهمیت می دهند، اما امان از روزی که نا خود آگاه به کفش هایشان نگاه کنید.

همه ما از دیدن شخصی که ظاهر آراسته و تمیز دارد خوشمان می آید و از معاشرت با آن لذت می بریم. خیلی ها فقط به آراستگی صورت خود و تمیز بودن لباس هایشان اهمیت می دهند، اما امان از روزی که نا خود آگاه به کفش هایشان نگاه کنید.

پاکیزگی کفش ها نیز یکی از مواردی است که اگر می خواهیم ظاهری آراسته داشته باشیم باید به آن توجه کنیم. امروز می خواهیم چند نکته راجع به تمیز کردن لکه های کفش به شما بگوییم.

خیلی از آقایان وقتی به خانه می آیند کفش هایشان خاکی و یا گلی است و اکثر خانم ها از این قضیه می نالند. برای تمیز کردن کفش مردانه ابتدا با دستمال نمدار یا دستمال مرطوب خاک آن را بگیرید. سپس با یک مسواک خاک و یا گل را از کناره های کفش پاک کنید. با نوک انگشتانتان کمی روغن زیتون روی کفش ها بمالید و بگذارید 1ساعت بماند. سپس از همسرتان بخواهید که کفش هایش را با برس واکس بزند تا فردا با کفش های تمیز سر کار برود.

خیلی وقت ها از کفشی خوشتان می آید ولی به دلیل اینکه روشن است از خریدن آن صرف نظر می کنید چون هم زود کثیف می شود و هم پاک کردن لکه های آن سخت است. با خواندن این قسمت می توانید با خیال راحت کفش رنگ روشن مورد علاقه تان را بخرید.

اگر لکی روی کفش رنگ روشنتان بود با کمی خمیر دندان و یا شیر پاک کن روی لکه را خوب بکشید و سپس قسمت لکه را با آب پاک کنید .

کفش‌های کتانی خیلی زود کثیف می‌شوند؛ بهترین روش، استفاده از شامپوی فرش برای شستن این کفش‌هاست. برای این کار، طبق دستورالعمل شامپوی فرش عمل کنید.

نظرات

7 responses to “با کفش های تمیز آراسته تر شوید”

 1. binam says:

  man hamsar nadaram khodam vaks bezanam?

 2. ti ti says:

  na mikhay befrest site ladieez barat vaks bezane barat befreste

 3. آرمين says:

  باز خانم ها رفتن بيرون كفش هاشونو كثيف كردن .

 4. آرمين says:

  آقايون هميشه كفش هاشون تميز .

 5. حمید says:

  are armin joun .. eyne man.. khanumam hamash mire tou gel shalvaresham pachehash hamishe kasife.. chera khanuma injurian 😀

 6. آرمين says:

  نميدونم واقعا .
  خيالشون راحت كه همسراشون هستن ديگه /

 7. ti ti says:

  are vaghan,agar shoma aghayon nabodin ke inghadr baraye khanooma zahmat ijad konin khanooma az bikari chi kar mikardan?!:O

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد