حتما تابحال این اتفاق ناخوشایند برایتان پیش آمده که  لباسی که در تن شما خیلی بی جلوه بوده را در در تن خانم دیگری برازنده دیده باشید.

حتما تابحال این اتفاق ناخوشایند برایتان پیش آمده که  لباسی که در تن شما خیلی بی جلوه بوده را در در تن خانم دیگری برازنده دیده باشید.

دلیل این اتفاق این است که اکثر ما نمی دانیم تنها فاکتور انتخاب یک لباس سایز نیست ، معمولا آراستگی و سر و وضع مرتب به چیزی که تن می کنیم جلوه می بخشد لباس خوب لزوما گرانقیمت نیست، بلکه خوب به تن شما می نشیند و هماهنگ با آرایش و جواهرات شماست.

این ده اشتباه را کنار بگذارید تا بیشتر از همیشه بدرخشید:

 1. انتخاب رنگ نامناسب
  لباسی که با رنگ پوست و موی شما هماهنگ و متناسب باشد شما را  سالم و سرحال و زیباتر نشان می دهد.

 2. آرایش زیاد
  اشتباه بزرگ دیگری که متاسفانه خیلی از خانم های ایرانی انجام می دهند، استفاده افراطی از لوازم آرایش است. دخترهای جوان نباید شادابی پوستشان را با آرایش غلیظ مخفی کنند.  آرایش زیادی باعث می شود که خطوط صورت مشخص تر بنظر بیاید، همین موضوع چهره را خسته  نشان می دهد. آرایش رنگ روشن و سبک برای روز و  کمی تیره تر برای شب ایده آل است. حتی سوپر مدل ها هم در روز به اندازه  بعضی خانم ها و دخترهای ایرانی آرایش نمی کنند. دفعه بعدی که جلوی آیینه می ایستید و می خواهید آرایش کنید این نکته را بخاطر بیاورید که آرایش زیاد هیچکس را زیباتر از چیزی که هست نشان نخواهد داد.

 3. پوشیدن لباس های تنگ و گشاد
  پوشیدن لباس خیلی تنگ شما را چاق تر نشان می دهد از طرف دیگر لباس های گشاد هیکل شما را بی شکل و بیقواره می کند. لطفا لباس متناسب با اندام تان بپوشید.

 4. ناخن نامرتب و لاک ناخن پریده
  شما لاک می زنید تا ناخن هایتان زیباتر بنظر بیاید. لاک ناخن نا مرتب فقط توجه بقیه رو به شلخته بودن شما جلب میکند. اگر فکر می کنید فرصت ترمیم لاک هاتان را ندارید یا لاک نزنید یا وقتی شکل اولیه اش را از دست داد آن را پاک کنید. ناخن های مرتب بدون لاک خیلی قشنگ تر از  ناخن لاک پریده است.

 5. مدل موهای قدیمی و موهای نامرتب
  اولین چیزی که در سر و وضع شما  توجه بقیه را جلب میکنه مدل موی شماست.  لزومی ندارد که هر روز شینیون کنید، ولی یک براشینگ ساده یا صرفا مرتب بودن مو تصویر شما را خیلی جذاب تر می کند.

 6. کفش نامرتب و کثیف
  همه نگاه ها به کفش های شما می رسند. لازم  نیست هزار جفت کفش داشته باشید ولی لازم است کفش هایی که دارید تمیز و واکس زده باشند.

 7. ریشه موهای درآمده
  اگر موهایتان را رنگ می کنید نگذارید ریشه آن بیشتر از یک سانت دربیاید خصوصا اگر رنگ مو با ریشه تفاوت زیاد دارد.

 8. بند لباس زیر
  وقتی تاپ می پوشید مراقب باشید بند سوتین تان معلوم نشود. از بند نامرئی استفاده کنید و حتی المقدور رنگ لباس زیرتان را با تاپ تان هماهنگ کنید.

 9. جوراب با صندل و جوراب ناهماهنگ
  آیا به نظر شما تصویری زشت تر از صندلی که با جوراب پوشیده شده باشد وجود دارد؟ ضمنا هرگز جوراب های بی ربط با لباس تان نپوشید.

 10. انتخاب لباس نامتناسب با موقعیت
  تابحال شده در مراسم سوگواری لباس قرمز بپوشید؟ مطمئنا خیر چون همه می دانیم لباس عزاداری تیره است. پس باید بدانیم که هر لباسی برای موقعیتی مناسب است. در محیط های کاری هیچ زمان نباید لباسی پوشید که خیلی جلب توجه کند. لباس های تنگ، کفش های پاشنه بلند و… مناسب یک خرید روزانه نیست.

نظرات

8 responses to “ده نباید لباس پوشیدن”

 1. فرشته says:

  با تشكر از مطلب زيبايتان
  سايت بسيار زيبايي است
  اميدوارم مطالب بيشتري از شما ببينيم يكتا خانم

 2. مريم says:

  سلام
  مطالب سايتتان بسيار عالي است ، مخصوصا مطالب قسمت آراستگي كه توسط خانم يكتا وزيري نوشته مي شود . به اميد توفيق روز افزون براي شماو نوشته هاي ديگر شما

 3. مروارید says:

  من امسال برای اولین بار صندل پوشیدم و مطمئن شدم که حتما باید با صندل جوراب مناسب و زیبا پوشید. وقتی به خانه می آمدم و می دیدم که در طول روز چه قدر جورابم آلوده شده توجهم به صندل های دیگر جلب شد و دیدم که خیلی از زنانی که بدون جوراب صندل می پوشند پاهایشان آلوده شده است. بهداشت پوست یک مفهوم عینی و ساده است در حالی که زیبایی یک مفهوم ذهنی است. پس رعایت بهداشت به زیبایی مقدم است.

  • مینو says:

   وای ببخشید خواستم مثبت بدم منفی شد بس نزدیک همن،
   منم چند روزه صندل خریدم ولی همش از خودم میپرسیدم نباید جوراب بپوشم!!! خواهرمم میگه خیلی زشته با صندل جوراب بپوشی ولی من مرددم
   حالا ک نظر شما رو خوندم مطمعن شدم هر چیزی ک عموم جامعه پسندیدن ب معنای درست بودن نیس مثه خیلی از سنتای غلط دیگه ک باب شدن …
   در هرصورت من جوابمو گرفتم مممنون

 4. leila says:

  salam
  kheili jaleb bod . hamishe nabayad haye ziyadi tabdil be bayad haye tolani mishavad.

 5. mahbobe says:

  hameishe araste bodan khobe . pas tosiye hasham bayad roayat kard

 6. mahbobe says:

  hamishe be nazare ma lebasayi ke tane digaran hast kheili khobe vali tane khodemon neshon nemide .

 7. mahbobe says:

  man in matlabo be eshterak gozashtam bara hame dostam

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد