استفاده از زیورآلات خاص و قیمتی از گذشته‌های دور، سطح و طبقه‌ی افراد را مشخص می‌کرد. عموماً خانم‌ها از طبقات اجتماعی بالاتر به لحاظ اقتصادی، زیورآلاتی سنگین‌تر و فلزات و سنگ‌های قیمتی برای زینت بخشیدن به خودشان استفاده می‌کردند. علی‌رغم اینکه هنوز هم خانم‌ها از زیور آلات خاص به عنوان ابزاری برای زیبایی بیشتر در مجامع استفاده می‌کنند اما سلیقه‌های مدرن علی‌رغم پافشاری بر استفاده از زیورآلات اصل و گرانبها به سمت استفاده از جواهرات ظریف و لوکسی رفته است که اصطلاحاً عنوان بازاری بر آن‌ها نمی‌چسبد. خانم‌هایی با سلایق خاص که عموماً با صنعت مد در هر زمینه همراه هستند، دوست دارند از زیورآلاتی اصل و تا جای ممکن بی‌همتا استفاه کنند. آن‌ها دوست دارند در عین سادگی، زیبا و بی‌نظیر به نظر برسند و برای این هدف تلاش می‌کنند تا کسی شبیه آنان نباشد.

این ویژگی باعث شده است تا صنعت تولید زیورآلات طلا و جواهر با سرعت بیشتری به سمت مشتری پسندی حرکت کند و در واقع ارائه خدمات سفارشی در زمینه تولید طلا و جواهر طرفداران زیادی پیدا کند.

در بین تمامی محصولات لوکس و گران قیمتی که فروشگاههای تولید و عرضه جواهرات در اختیار مشتریان خود که عموماً خانم‌ها هستند ارائه می‌کنند، تولید محصولات و زیورآلات سه بعدی صنعتی جدید است که به شدت طرفدار پیدا کرده است. اگر از آن دسته از خانم‌های سخت پسند هستید همیشه سعی کنید سفارش خود را به یک جواهرساز حرفه‌ای بسپارید تا بتواند به بهترین شکل رضایت شما را جلب کند.

برق صنعت جواهر چنان چشم‌نواز و جذاب است که در مسیر حرکت خود هر روزه طرفداران را به سوی خود جذب می‌کند و این امر باعث شده برندهای بزرگ جهانی در صنعت تولید جواهر همچنان یکه‌تاز باشند. در این بین بسیاری از برندهای لوکس جواهرات به دلیل استفاده از متریال خیلی خاص و طراحانی با ایده‌های ناب، همچنان محصولات منحصر‌به‌فردی به بازار ارائه می‌کنند که پس از رونمایی روی دستان یا گردن سلبریتی‌ها، و اغلب بر روی فرش قرمز، روانه بازار می‌شوند. قدرت فکر طراحان به ویژه در برندهایی نظیر تیفانی و کارتیه گرفته تا بولگاری و فراتر از آن گواهی بر این امر است.

همانطور که گفته شد خانم‌ها دوست دارند بدرخشند، پس تا جای ممکن از زیورآلات اصل و خاص استفاده می‌کنند اما مهمتر از همه این‌ها انتخاب زیورآلات است. برای اینکه جلوه و زیبایی استفاده از اکسسوری‌ها بر استایل شما نمای بیشتری داشته باشد بهتر است از ابتدا انتخاب درستی داشته باشید.

انتخاب رنگ طلای مورد نظر کاملاً سلیقه‌ای است و حتی این امکان وجود دارد که از سازنده طلا بخواهید طلای مورد پسندتان را به رنگ دلخواهتان، سفید یا زرد یا رزگلد، درآورد. اما اگر بخواهید اکسسوری روی پوستتان جلوه بیشتری داشته باشد برای انتخاب رنگ مورد نظرتان به رنگ پوستتان توجه کنید، اساساً طلای سفید و جواهرات روشن روی پوست‌های تیره جلوه خاصی دارند و استفاده  از رنگ زرد یا رزگلد برای پوست‌هایی با رنگ روشن جذاب‌تر به نظر می‌رسند.

این تفکر وجود دارد که طلای سفید حس بدل را القا می‌کند؛ اما طلای سفید به لحاظ ارزش همان ارزش طلای زرد را دارد و اینکه رنگ سفید حس طلا بودن را می‌گیرد تفکری اشتباه است.

برای جلوه هرچه بیشتر اکسسوری سعی کنید زیورآلات و لباس خود را به لحاظ رنگ و استایل هماهنگ کنید تا جلوه‌ی بیشتری داشته باشید. تنوع مدل‌های جدید اکسسوری‌ها به قدری زیاد است که دست مصرف‌کنندگان را در هماهنگ کردن آن‌ها با لباسشان باز می‌گذارد. برای مثال استفاده از یک سرویس جواهر برای یک مهمانی شب بسیار دلنشین‌تر از استفاده از آن در یک دورهمی دوستانه با استایل اسپرت است.

گاهی یک اکسسوری ظریف با یک سنگ خاص و کم‌نظیر می‌تواند بسیار شکیل‌تر و جذاب‌تر از اکسسوری‌هایی باشد که به لحاظ اندازه خودنمایی می‌کنند.

در انتخاب لباس و رنگ سنگ‌های سرویس جواهرتان هوشمندانه عمل کنید تا سلیقه‌تان در جلوه ظاهرتان نمایان شود. برای مثال در یک مهمانی رسمی شب، استفاده از جواهراتی با سنگ‌های قیمتی یاقوت و یا زمرد می‌تواند زیبایی شما را صدچنان کند.

در انتخاب جواهرات خود سعی کنید ظرافت و زیبایی و تمیزی ساخت را مدنظر قرار دهید. بخشی از اصالت و زیبایی جواهرات به ظرافت و دقت در ساخت آن‌ها باز می‌گردد؛ حتماً این نکته را در انتخاب جواهرات خود لحاظ کنید.

سعی کنید علاوه‌بر تمام تلاشتان برای حفظ سلامت جواهراتتان، برای نگهداری مناسب، آن‌ها را به تفکیک در جعبه‌های مناسب این کار به صورت جداگانه نگهداری کنید تا در اثر سایش بر بدنه و سنگ خش بر آن‌ها وارد نشود. همچنین از براق کردن آن‌ها به روش‌های خانگی به شدت پرهیز کنید و این کار را به متخصصان حرفه‌ای با دستگاه‌های مخصوص بسپارید تا از عمر و زیبایی جواهراتتان کاسته نشود.

نویسنده: مینا مکی

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد