بسیاری از افراد بیش از آنکه به تناسب لباس با بدن شان توجه کنند به نوع ، مدل و رنگ آن اهمیت می دهند که حتما مطابق با مد روز باشد. در صورتیکه مد همواره تغییر می کند، اما مدل و لباسی که به بهترین شکل با اندام شما هماهنگ باشد، همیشه به شما کمک می کند تا با اطمینان لباس بپوشید.

 

انتخاب لباس مناسب جدا از اینکه در داشتن ظاهری آراسته موثر است، در پوشیدن عیوب بدن نیز بسیار مفید خواهد بود. بسیاری از افراد بیش از آنکه به تناسب لباس با بدن شان توجه کنند به نوع ، مدل و رنگ آن اهمیت می دهند که حتما مطابق با مد روز باشد. در صورتیکه مد همواره تغییر می کند، اما مدل و لباسی که به بهترین شکل با اندام شما هماهنگ باشد، همیشه به شما کمک می کند تا با اطمینان لباس بپوشید.

یکی از نکات مهم در انتخاب لباس این است که لباسی به تن کنید که شکم شما را کوچک نشان دهد. برای این منظور به دنبال لباس هایی باشید که توجه مستقیم را از شکم شما به سمت بالاتنه و پاهای شما معطوف می کند.

خرید لباس هایی با یقه رومی یا تور دوزی شده گزینه های مناسبی هستند. در خرید شلوار نیز دقت داشته باشید که پاچه های تنگ و باریک نوک تیز داشته باشد.

جیب، پلیسه و چین در ناحیه پشت، جلو و پهلوی شکم و همچنین شلوارهای تنگ، تنها باعث می شود که به قسمت میانی بدن شما بیشتر توجه بشود و اثر منفی بر روی ظاهر شما بگذارد.

در انتخاب دامن نیز مدل راسته را انتخاب کنید. دامن های راسته یا باریک و تنگ، اندام پایینی بدن شما را باریکتر و کم پهناتر نشان می دهد و این تصور را ایجاد می کند که فرم کلی بدن شما لاغرتر است.

یکی دیگر از مواردی که در لاغر جلوه دادن شما موثر است، پوشیدن لباسهایی به رنگ تیره و سرد است. رنگ ها می توانند شما را چاق تر یا لاغرتر یا حتی کوتاه تر و بلندتر از از آنچه که هستید نشان دهند. به طورکلی رنگ های تیره و سرد رنگ هایی است که برای افراد چاق توصیه می شود چرا که این رنگ ها فاصله بیشتری با میدان دید دارند و طبیعتا شخص را کوچک تر و ریزتر نشان می دهند.

 

خاکستری های سرد و سرمه ای، طوسی، زغالی، بادنجانی سیر نمونه ای از این رنگ ها هستند و برعکس هر چه رنگ ها روشن تر و گرم تر باشند وسعت رنگی بیشتری دارند و از طرف دیگر رنگ های مهاجمی هستند و بسیار به چشم می آیند. قرمز، نارنجی و کِرِم از رنگ های هستند که بهتراست اصلا به سراغشان نروید.

 

به جنس پارچه لباس هم خوب دقت کنید. پارچه های ضخیم و خشن و آهاردار انتخاب نکنید. همین طور پارچه های براق چرا که به دلیل انعکاس نور قسمت های برجسته اندامتان را درشت تر از آنچه هست نشان می دهند. شاید فکر کنید با پوشیدن لباس های چسبان و سیاه رنگ، لاغرتر به نظر می رسید اما سخت در اشتباهید. با پوشیدن اینگونه لباسها، عیوب بدنتان بیشتر به چشم می آید . این نکته را از خاطر نبرید: لباس هایی با طرح راه راه های عمودی اندام بدن را باریک تر و بلندتر نشان می دهد و در مقابل خطوط افقی، اندام را پهن تر و کوتاه تر از آنچه هست جلوه گر می کند.

نظرات

2 responses to “ریزه کاری های مد/ با لباس لاغر شویم”

  1. ASAL says:

    mamnun az rahnamayitun,lotfan dar in mored bishtar matlab bezar sayna jun…

  2. انسان مه آلود... says:

    kheili ali bod azizam…
    khastam be2nam chetor mishe dar in sait ozv shod?
    mamnoon misham age rahnamaim konid.

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد