بسیاری از دوست‌داران ساعت مچی علی‌رغم علاقه‌ی خاصی که به ساعت دارند اما هنوز آگاهی چندانی در خصوص انتخاب ساعت مناسب برای خود ندارند به این ترتیب با صرف هزینه‌ی بالا اما آگاهی نه چندان کافی، انتخابی نادرست انجام می‌دهند. بنابراین انتخاب چنین کالای لوکسی در صورتی که بر اساس استاندارد انجام شود می‌تواند جلوه‌ی خاصی به تیپ و استایل شما بدهد. نکته جالب توجه این است که علی‌رغم ورود ساعت‌های هوشمند به بازار و برطرف کردن خیلی از نیازهای افراد به طور همزمان و یکجا، اما تأثیری در علاقه‌ی ساعت دوستانِ واقعی ایجاد نکرده است ساعت‌های هوشمند با اینکه قابلیت‌های بسیاری را به صاحبان خود ارائه می‌کنند اما به هیچ‌وجه نتوانسته‌اند تأثیری در کاهش علاقه‌ی طرفداران ساعت‌های مچی به ویژه کسانی که در میان برندهای ویژه به دنبال ساعت‌های لوکس و چشم‌نواز هستند ایجاد کنند.

اگر شما یکی از این افراد هستید که به ساعت خود نه به عنوان ابزاری برای آگاهی از زمان، بلکه به عنوان یک اکسسوری ویژه که استایل شما را تکمیل و درخشان‌تر می‌کند به شما توصیه می‌کنیم در آشنایی با انتخاب ساعت مچی خاص با ما همراه شوید. ما به شما خواهیم گفت چگونه پول خود را در جهت بهترین و به صرفه‌ترین انتخاب یک ساعت مچی خاص هزینه کنید تا علاوه بر رضایت از انتخاب خود، بدون دلزدگی و با اعتماد به نفس از ساعت مورد نظرتان لذت ببرید.   

اولین موردی که برای انتخاب ساعت باید به آن توجه کنید، استفاده از ساعت‌هایی با بند چرمی و استیل است که ارتباط مستقیمی با سلیقه و تیپ و استایل افراد دارد اما به لحاظ انتخاب استاندارد عموماً از ساعت‌هایی با بند چرمی در فصل زمستان استفاده می‌شود و بندهای استیل نیز در فصل تابستان بسیار کاربردی هستند. عموماً رنگ بند چرمی ساعت با رنگ کفش چرم و کمربند هماهنگ می‌شود و بندهای استیل و فلزی با اکسسوری‌های نظیر انگشتر، دکمه‌ی سردست یا حتی سگک کیف و کمربند یا کفش هماهنگ می‌شوند.

ساعتهای زنانه ورساچه، مخصوص شب و میهمانی

مورد بعدی که می‌تواند برای انتخاب یک ساعت مناسب برای شما مد نظر قرار بگیرد انتخاب قطر صفحه‌ی ساعت است؛ منظور از قطر ساعت قطر ساعت درست نمایی است که شما به صفحه آن نگاه می‌کنید. برای مثال ساعت‌هایی با صفحه پهن که قطر زیادی دارند انتخاب مناسبی برای مچ‌های باریک نیستند و بالعکس انتخاب ساعت‌هایی با قطر کم و صفحه‌های کوچک نیز انتخاب خوبی برای مچ‌های درشت و یا چاق نیستند. بنابراین پیشنهاد می‌شود ابتدا اندازه مچ دست خود را با استفاده از متر و یا یک نخ اندازه بگیرید و با مشخص شدن اندازه دقیق مچ دستتان سایز ساعت مناسب را پیدا کنید. به طور معمول ساعت‌های بانوان با قطر 27 میلیمتر تا 46 میلیمتر و عمومیت 37 میلیمتر مناسب تلقی می‌شوند و ساعت‌های آقایان 35 میلیمتر تا 65 میلیمتر و با قطر معمول 42 میلیمتر انتخاب می‌شوند.

علاوه‌بر این، دقت در انتخاب ضخامت صفحه ساعت نیز بسیار مهم است. ضخامت صفحه در واقع بخشی از ساعت از است که با نگاه کردن به ساعت از کنار، نمایان می‌شود. ضخامت ساعت عموماً ارتباط مستقیمی با قطر صفحه‌ی ساعت دارد به این ترتیب که هرچقدر قطر قاب بیشتر یا کمتر شود به همین ترتیب ضخامت آن نیز افزایش و یا کاهش می یابد.

اندازه در بخش دیگری از ساعت اهمیت دارد و آن بند ساعت است. برای نصب بند روی ساعت این فرمول وجود دارد که عرض بند ساعت مچی باید مساوی با نصف قطر ساعت درنظر گرفته شود.

ساعتهای کلاسیک زنانه، مناسب برای اکثر مواقع روز

پس از انتخاب ساعت مناسبتان، حالا نوبت به این می‌رسد که بدانید از هر نوع سبک ساعت در کجا و چه موقعیتهایی می‌خواهید استفاده کنید ساعت‌های رسمی معمولا ظاهر ساده و ظریفی دارند و اگر علاقه‌ی شما به استفاده از ساعت‌هایی است که امکانات جانبی بیشتری دارند، بهتر است ساعتتان را با تیپ‌های اسپرت هماهنگ کنید.

موقعیت استفاده از ساعت هم در انتخاب نوع ساعت مهم است؛ برای مثال ساعتی که برای حضور در یک جلسه رسمی کاری استفاده می‌شود متفاوت از ساعتی است که برای ورزش و تفریح مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

اگر شما از آن دست خانم‌های پرمشغله هستید توصیه ما به شما انتخاب ساعت‌هایی با شماره‌های متوسط و یا بزرگ است که ظاهری ساده اما شیک دارند. توصیه ما به شما انتخاب این مدل از ساعت‌ها برای محل کار و یا جلسات رسمی است. اگر از خانم‌های پر تحرک و فعال هستید به شما ساعت‌های اسپرت را که تنوع زیادی هم دارند پیشنهاد می‌کنیم.

اگر به یک مهمانی شب دعوت هستید می‌توانید ساعت را با لباس خود هماهنگ کنید که با سنگ‌های قیمتی مزیّن شده چرا که اصالت سنگ، وقار خاصی به استایل شما می‌دهد.  

در نهایت با داشتن اطلاعاتی از این دست توصیه می‌شود در مورد کیفیت و حتی ظاهر ساعت مورد نظرتان از فروشنده و حتی از همراهانتان کمک بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای مشاهده مدلهای بیشتر ساعتهای خاص میتوانید به سایت aryazaman.com مراجعه فرمایید

نوشته شده توسط مینا مکی

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد