در طول سالیان گذشته پوشش ستارگان جذاب هالیوودی منبع الهام برای بسیاری از جوانان و مردم علاقمند به مد و فشن بوده است. بیشتر مطالب اسکاری غیر از لیست برندگان و بازندگان در مورد انتخاب  لباس  طراحان مشهور و پوشش ستارگان زن مطرح روز بوده است. در این مطلب در سه بخش به بررسی لباس ستارگان مطرح دنیای فیلم و سینما می پردازیم.

1955 گریس کلی،

گریس کلی با پوشیدن یک لباس زیبای رنگ نعنایی روشن که توسط طراح لباس فیلم سرگیجه،Vertigo   شده و یک اسکار بهترین بازیگر زن اسکار را برای همین فیلم در دست دارد، مانند همیشه با شکوه به نظر می رسید. علاوه بر این، انتخاب لباس او باعث شد همه صحبت کنند زیرا هزینه آن زمان 4000 دلار بود که پول یک خانه خیلی خوب در آمریکا بود.

الیزابت تیلور ، 1961

این لیست بدون الیزابت تیلور افسانه ای کامل نخواهد بود. شکوه و عظمت او سالیان سال الهام بخش  فرش قرمز بود اما چه کسی این لباس زیبا را میتواند فراموش کند. شوهر چهارم او ادی فیشر این لباس خیره کننده کریستین دیور را به او هدیه داد.

جولی اندروز ، 1965

جولی اندروز در شبی که جایزه بهترین بازیگر زن خود را به دست آورد لباس زرد کمرنگ و باورنکردنی به تن کرد. در حالی که طراح این لباس مشخص نیست، ما عاشق این شدیم که چگونه این رنگ به شخصیت و رنگ پوست جولی همیشه جوان می آید. یک نگاه کلاسیک فراموش نشدنی!

جین فوندا ، 1972

فوندا از ظاهر معمول لباس مجلسی دور شد و کت و شلوار مد روزرا از ایو سن لورن انتخاب کرد. انتخاب لباس او باعث سر زبان افتادن او و لباسش شد. برنده شدن در اسکار بهترین بازیگر زن فیلم، در فیلم Klute و لباس انتخابی اومدتها سر تیتر خبری رستنه های مد و فشن آن روزها بود.

فی دناوی ، 1977

فی برای بازی در فیلم سینمایی Network برنده بهترین بازیگر زن شد. انتخاب لباس او بسیار جالب بود و ظاهری معمولی نبود که نامزد بهترین بازیگر زن از آن استفاده کند. با این وجود، او از ظاهر مخمل مشکی کلاسیک استفاده کرد – ظاهری که همیشه جواب میدهد.

مریل استریپ ، 1980

طرفداران مد اسکار این ظاهر را مورد پسند خود در همه زمان ها می دانند و باید اعتراف کنیم که خیره کننده است! استریپ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن خود را با این لباس نفس گیر یقه کلاسیک، کرمی و پاپ که توسط پائولین تریگر، طراح لباس با استعداد طراحی شده است، پذیرفت.

جسیکا لانگ، 1983
جسیکا لانگ با پذیرفتن جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای نقش که در فیلم توتسی اجرا کرد با لباسی از والنتینوی مشهور درخشش مضاعفی داشت. ما رنگ سبز تازه و ملایم را دوست داریم و از نظر او شگفت انگیز به نظر می رسد. او این نگاه زیبا و ملایم را با این انتخاب جاودانه کرد.
انجلیکا هاستون ، 1986
جرات گفتن حداقل. بازگشت به اصل دهه 80، این ظاهر مطمئناً چشم بازتر بود. هاستون با لباس ساتن سبز زمردی که توسط Tzetzi Ganev طراحی شده است دنیای محافظه کار آن زمان را تکان داد. جسارت و اعتماد به نفس او  در این انتخاب او را در این لیست قرار می دهد. 
 
جودی فاستر ، 1989
فاستر در آن سال با بازی در فیلم "متهم" برنده بهترین بازیگر زن شد. در حالی که مطمئن هستیم لیاقت آن اسکار را دارد اما در مورد لباسی که با آن همراه بود خیلی مطمئن نیستیم. به نظر می رسد یک لباس مجلسی است و جوراب های سفید واقعاً خیلی بی معنی است. 
 
ماریسا تومئی ، 1993
تومئی با این لباس دوست داشتنی Chanel Haute Couture خیره می شود. تومئی با یک لباس ساده ساتن سفید، دستکش های کاملاً زیبا و لوله های مشکی از کنار آن، وقتی که به طور غیر منتظره بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای بازی در فیلم «پسر عموی من» بدست آورد، لباس انتخابی او برای هر سال و هر زمانی مناسب است و هیچوقت از مد نمی افتد.
 
هالی هانتر، 1994
هالی هانتر در این لباس تنگ و کلاسیک مشکی، ورا وانگ نفیس به نظر می رسد که مکمل بدن ظریف او است. موهای او نیز ساده و در عین حال پیچیده است و باید بگوییم که این ظاهر برای او بسیار مناسب است. وی برنده بهترین بازیگر زن در فیلم پیانو شد
 
سوزان ساراندون، 1996
لباس انتخابی سوزان لباس یک برنده است، انتخابی برای ورود به بهترینهای اسکار در تاریخ. لباس مجلسی Dolce & Gabbana او با عینک آفتابی برنز، مو و شال ست شده است. هیچ کس نمی توانست او را روی فرش قرمز یا زمانی که وی جایزه بهترین بازیگر زن را پذیرفت از نبیند یا در خاطرش نماند.
 
هلن هانت، 1998
هلن هانت در آن سال برنده بهترین بازیگر زن شد و برای لباس گوچی از تام فورد آبی یخی، زیبا و درجه یک استفاده کرد. این نوع لباس هرگز از مد نمی افتد و انتخاب لباس هلن چیزی است که در تالار مشاهیر اسکار نوشته شده است.
گوینت پالترو ، 1999
یکی دیگر از نمادین ترین و محبوب ترین لباس های اسکار در تمام دوران ها. پالترو در این مجموعه زیبای کودک ساتن صورتی خیره کننده بود. این لباس مجلسی که توسط یکی از خدایان طراحی و فشن، رالف لورن طراحی شده است هنوز هم یکی از مورد بحث ترین چهره ها در طول این سال ها است.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد