برای آنکه در طول روز بشاش و با نشاط باشید، به خواب شبانه کافی و راحت احتیاج دارید. بعضی ها باید لباس خواب راحتی بپوشند تا بتوانند با آرامش به خواب بروند.

برای آنکه در طول روز بشاش و با نشاط باشید، به خواب شبانه کافی و راحت احتیاج دارید. بعضی از افراد برای خواب حتما باید بالش خود را زیر سر داشته باشند و به غیر از بالش خود دیگر نمی توانند با آرامش بخوابند. بعضی دیگر باید حتما پتوی خودشان را روی خودشان بیندازند. اما بعضی های دیگر باید لباس خواب راحتی بپوشند تا بتوانند با آرامش به خواب بروند. اما چه لباس خوابی مناسب است؟

اگر شما با بدن خود آشنایی داشته باشید با انتخاب مناسب لباس خواب تان آرام ترین و بهترین خواب را خواهید داشت.

اگر شما جزو کسانی هستید که از چاقی رنج می برید می توانید با انتخاب لباسی کمی گشاد، خوابی بسیار خوب داشته باشید.

از پوشیدن لباس هایی که از جنس پارچه پلاستیکی هستند به شدت پرهیز کنید. اینگونه پارچه ها به دلیل نوع بافتشان علاوه بر اذیت کردن بدن باعث حساسیت نیز می شوند.

همچنین  لباس هایی از جنس پشم، در ایجاد حساسیت مانند پارچه های اکلریک دار هستند.

بهترین جنس چه برای  تابستان  و چه در فصل های خنک تر، نخ است.

به طور کلی برای بیشتر خانم ها بهترین انتخاب لباس خواب هایی با پارچه ساتن و ابریشم است. معمولا توصیه برای لباس خواب، لباس هایی با یقه ای باز یا گشاد از ناحیه قفسه سینه است که در تنفس شبانه تان  تاثیر منفی نگذارند و به بدن فشار نیاید.

معمولا برای خانم ها توصیه می شود که در هنگام خواب از پوشیدن لباس زیر (سوتین) بپرهیزید و بگذارید بدن کاملا راحت و آزاد باشد.

اما برای آقایان بهترین انتخاب می تواند شلوارک های نخی باشد. اما شلوارک های کتان نیز می تواند گزینه  انتخاب شما باشد. بهتر است بدانید که شلوارک های نخی بسیار راحت تر از کتان هستند. پیراهن خود را نیز از جنس نخی انتخاب کنید که بتوانید با آن به خوابی آرام فرو بروید.

بعد از انتخاب لباس خواب مناسب، بهتر است بدانید که بهترین زمان برای خواب در شب است. بنابراین از خوابیدن بعدازظهر بپرهیزید و از اوایل شب به بعد از خوردن نوشیدنی های حاوی کافئین بپرهیزید. می توانید نوشیدنی های گرم مثل شیر گرم و یا چای سبز را جایگزین کنید و به یاد داشته باشید که به هیچ وجه قبل از خواب نباید ورزش کرد، زیرا باعث سرحال آمدن شما و در نتیجه دیر خوابی و کسالت در صبح می شود.

نظرات

6 responses to “لباس خواب و خواب راحت”

 1. k1 says:

  بالاخره آقایون هم بازی دادید. جای بسی تشکر داره

 2. علی سعیدی says:

  جالب است خواب راحت تا حالا نشده که بالشت زیر سرم بگدارم بدون بالشت میخوابم/

 3. mahtab says:

  vaghean khabe khob lazemash lebas khbe khobe albateage lalaihaye ghadimham bashe behtare

 4. سونا says:

  وای من خیلی لالایی دوس دارم هر کی بلده یه زحمتی بکشه برام اینجا بنویسه که بدم شوهرم حفظش کنه…. مرسی

 5. سونا says:

  علی اقاشما هم کار خوبی میکنین که بدون بالش میخوابین کاش منم میتونستم….اخه شنیدم خوابیدن بدون بالش تاثیر بیشتری تو رفع خستگی داره….

 6. مانلی says:

  خوش به حال همه اونایی که شب ها راحت میخوابن،من 2 ساله مریض شدم و در شبانه روز بیشتر از 2 ساعت نمیتونم بخوابم،هر چی هم دکتر رفتم و قرص ارامبخش خوردم هیچ فایده ای نداشته،همون یکی دو ساعت هم که معمولا دم دمه های صبح میخوابم خواب عمیق نیست،یعنی خودم احساس میکنم بیدارم.دنیای بیخوابی دنیای وحشتناکیه…

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد