خرید کفش یکی از لذتبخش ترین تجربیات دنیاست. اگر آنقدر خوشبخت هستید که یکی از همین روزها برای خرید کفش از منزل خارج می شوید این نکات را به خاطر بسپارید.

خرید کفش یکی از لذتبخش ترین تجربیات دنیاست. اگر آنقدر خوشبخت هستید که یکی از همین روزها برای خرید کفش از منزل خارج می شوید این نکات را به خاطر بسپارید.

اگر اهل پیاده روی های طولانی هستید و علاقه ای به استفاده هر روزه از اتومبیل شخصی ندارید، بهتر است کفشی از جنس ورنی یا چرم برای این فصل انتخاب کنید. این روزها هر لحظه ممکن است هوا ابری، بارانی یا برفی شود پس چه بهتر که کفشی انتخاب کنید که در صورت گل آلوده شدن به راحتی قابل تمیز شدن باشد.

یکی از مشکلات رایج این فصل گرم نشدن پاهاست. معمولا اگر پای شما یخ کند تا آخر شب هیچ راهی برای گرم کردن مجدد آنها پیدا نمی کنید پس بهتر است کفشی بخرید که لایه داخلی گرمی داشته باشد که هم پایتان داخل آن گرم بماند و هم راحت باشد.

برای شمایی که پیاده روی پاییزی را دوست دارید کفش جیر بدترین انتخاب است. چون جنس جیر زود خشک و انعطاف ناپذیرمی شود و مناسب راه رفتن نیست و مهم تر این که اگر خیس و مرطوب شود رطوبت را از خود عبور داده و باعث سرماخوردن پاهای شما می شود.

در پاییز و زمستان ممولا جورابهای ضخیم تر می پوشیم پس موقع خرید کفش این نکته را در نظر داشته باشید و کفش نیم سایز بزرگتر بخرید.

کفش هایتان را لااقل هفته ای یک بار واکس بزنید. واکس هم به کفش چرمی جلوه می دهد و هم از ترک خوردن آن جلوگیری می کند.

اگر ساق بوت شما خم می شود، بلافاصه بعد از اینکه آن را از پایتان درآوردید، یک لوله مقوایی محکم مثل لوله ورق های آلومنیومی داخل آن بگدارید.

وقتی یک روز بارانی یا برفی با کفش های خیس به خانه بر می گردید هرگز کفش تان را مقابل بخاری یا شومینه قرار ندهید. کفش تان در کمتر از 10 دقیقه به کفشی بدشکل تبدیل می شود.

بهترین راه برای خشک کردن این کفش ها آن است که آنها را لای یک ورق روزنامه بپیچید تا رطوبت آن فورا گرفته شود.و آن را در یک فضای باز که هوا در آن جریان دارد بگذارید به این ترتیب احتمال رشد قارچ ها را هم از بین می برید.

نظرات

4 responses to “پیش به سوی خرید کفش”

 1. کیانا says:

  قارچ تو کفش؟؟؟

 2. هستی says:

  قارچی که تو کفش میزنه دیگه . نشنیدی؟

 3. leyla says:

  man hata be touye kafsham deghat mikonam ke garm bashe ama bazam yakh mikone paham.

 4. سیما راستی says:

  واکس، چرم رو واقعا نجات میده. بهترین کار برای نگهداری کفش های چرمی همینه

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد