باز هم به مطلب برند های معروف جهان رسیدیم. چیزی که در بین این اشخاص معروف و معتبر مشترک است، ذهن خلاق و حس نیاز به تغییر است. در خصوص برندی که امروز می خواهم در مورد بنیانگذاریش با شما صحبت کنم، نیز این اصل صادق است.

باز هم به مطلب برند های معروف جهان رسیدیم. چیزی که در بین این اشخاص معروف و معتبر مشترک است، ذهن خلاق و حس نیاز به تغییر است. در خصوص برندی که امروز می خواهم در مورد بنیانگذاریش با شما صحبت کنم، نیز این اصل صادق است.

 

درست زمانی که لوئی ویتون مالتیر در سنین نوجوانی اش بود، تصمیم گرفت به مهد هنر یعنی پاریس برود. اما او اینکار را با پای پیاده انجام داد و برای تامین هزینه این سفر، مجبور بود، کارهای زیادی را تجربه کند و همین اتفاق باعث شد تا با آدم ها و سلیقه های مختلفی آشنا بشد. زمانی که به پاریس رسید، شغل جعبه سازی را شروع کرد و به دلیل ذهن خلاقش، در این کار به معروفیت رسید.

این معروفیت چنان شد که ناپلئون سوم فرانسه، او را به عنوان جعبه ساز دربارش منصوب کرد وظیفه او را طراحی برای درباریان و به خصوص همسرش قرار داد. استفاده از سلیقه درباریان با توجه به سفرهای زیاد خاندان سلطنتی، او را به ساخت جعبه ای بزرگتر وا داشت که به آن جعبه مسافرتی نیز می گفتند.

به همین ترتیب او در سال 1853 با توجه به تعداد بیشمار طراحی چمدان و جعبه های مسافرتی، اولین شرکتش را در فرانسه تاسیس کرد. او در نوع آوری هایش به طراحی چمدان های گرد اشاره کرد و به سرعت با همین طراحی، دیگران ترغیب به تقلید از طراحی هایش شدند. همین تقلید او را بر آن داشت تا طرح ها و رنگ هایش را قبل از به نمایش گذاشتن به سرعت عوض کند،و حتی بر آن شد تا درتغییر نام چند باره برندش تلاش کند، اما بازهم ثمره ای نداشت و تقلید از کارهایش همچنان صورت می گرفت.

در سال 1892 با فوت لویی ویتون و به صدر کار آمدن پسرش Georges Vuitton، این برند وارد مراحل جهانی خود شد.

او با ثبت طرح و نام لویی ویتون به عنوان یک برند تجاری در عرصه جهانی، توانست جلوی راه تقلید کاران را تا چند سال بعد، ببندد.

در طول سفرهای متعدد او به آسیا و امریکا، طرح های بی شمار لویی ویتون به فروش رفت. در سال 1901 طراحی جدید وارد بازار شد. این طراحی به گونه ای بود که چمدان های کوچک در دل چمدان هایی بزرگ تر قرار می گرفتند و این نوع آوری، شهرت آنان را روز به روز افزایش می داد. تا جایی که سال 1914 برای این گروه طراحان، سالی پر رونق در خصوص تاسیس شعباتشان در شهرهای بزرگی چون، نیویورک، بمبئی، لندن و واشنگتن بود.

این برند به لطف جورج توانست به شهرت جهانی دست یابد اما در سال 1936 بعد از فوتش تنها پسرش Gaston-Louis Vuitton جای پدر را برای ادامه راه این برند گرفت.

از آن زمان به بعد، طراحی کیف ها دچار تغییراتی شد و این بار با توجه به تغییر سطح سلیقه مردم، کیفیت نیز وارد طراحی ها شد. استفاده از چرم بیشتر شد و در طراحی کیف های دستی و به خصوص کیف های پول زنانه، سبکی و نرمی، لحاظ می شد.

اما در اوایل دهه 60 باز هم تقلید از این برند تهدید جدی برای ادامه راه این برند شد و تا جاییکه که این گروه را وارد مرحله ای بحرانی کرد.

به همین دلیل این گروه قوی و موفق، طرح معروف پاپیلون خود را وارد بازار کردند و با افتتاح شعبه هایی در ژاپن و  کره جنوبی و همچنین اسپانسر شدن در مسابقات جهانی ، توانستند جای پای خود را مجدد سفت کرده و این بار بسیار موفق تر از دیرباز، عمل کنند.

این موفقیت ها تا جایی ادامه پیدا کرد که لویی ویتون باتوجه به در نظر گرفتن کیفیت در کارهایش، خودش خط تولید چرم معروف به Epi را در سال 1985، راه بیندازد و این چرم را به بازار معرفی کند.

از سال 2004 تا 2008 میلادی، این برند، توانست فروشگاه های خود را در مناطق مختلف جهان تاسیس کند. اما هنوز هم این برند مورد تهدید اجناس تقلبی زیادی است. لویی ویتون علاوه بر استفاده از وکلا هنوز نتوانسته جلوی این اجناس تقلبی را بگیرد. او با وارد شدن به حلقه اجناس لاکچری، توانسته قیمت را در اجناسش کنترل کند و فروش محصولاتش را فقط در شعبات خاصش، کاهش دهد. به این ترتیب لاکچری خواهان، می دانند از کدام شعبات می توانند این اجناس دست دوز را خریداری کنند. راه دیگری که در این چند ساله اخیر پیشنهاد شده است، خرید آنلاین از این برند است که تا حد زیادی نگرانی را در خصوص خریر تقلبی اجناسش کاهش می دهد. از جمله محسناتی که این برند تا به امروز در خصوص لاکچری بودنش، رعایت کرده این است که تا به حال هیچ گونه حراجی، و یا هیچ گونه فروشگاهی مبنی بر فروش بدون مالیات برپا نکرده است. این یکی از مهمترین اصول برای شناخت یک برند در حوزه لاکرچری است.

اجناس لویی ویتون که با مارک تجاری LV شناخته شده است، شامل روسری، وسایل مسافرتی، کیف پول مردانه و زنانه، کمربند، کراوات، زیورآلات، عینک، کفش، ساعت و حتی لباس نیز می باشد.

مهم است که بدانید در ایران هیچگونه شعبه ای از این برند در حال فعالیت نیست و هر چه با نام این برند، در بازار ایران در حال فروش است، اجناسی تقلبی است و یا اگر اجناس حقیقی لویی ویتون در ایران باشد، به دو برابر قیمت اصلی لاکچری آنان در حال فروش است.

نظرات

10 responses to “لویی ویتون-LouisVuitton”

 1. afsaneh says:

  matlabe jalebi bud,yani vase man k in brand ro kamel nemishnakhtam khub bud,cheghad bade k hich brand asli to iran nist,hatta in marakeze ADIDAS,PUMA &…..asl nistan,akhe chera?

 2. سپهبد says:

  بند می خوایم چیکار؟ همه چی چینی شده بابا

 3. melika says:

  hala bade etelaatemun efaze beshe agha? in neshun mide cheghadr keshvare ma zaiefe .

 4. mina says:

  بابا ما خودمون یه برند ملی هنوز نداشتیم .. معلومه که چینی میاد تو کشورمون

 5. سروش says:

  اتفاقا بهتره بدونید ” پدیده شاندیز” داره تمام سعیشو برای برن شدن می کنه و خیلی از مسیر رو رفته. خیالتون راحت تو 2 سال آینده ما هم یک برند ملی خواهیم داشت.

 6. key1 says:

  brand melli tu pooshak ke nadarim soroush jan. in mishe brand gardeshgari. ama kachi baze hich chi.

 7. سروش says:

  همین اینا استارت برای کشورمونه. بازم خوبه ما اینو داریم شروع می کنیم.

 8. دهلران says:

  من از این برند متنفرم

 9. setareh says:

  man aslan az ajnase mark khosham nemiyad.vali az hagh nabayad gozasht bonyangozarane markhaye motefavet nazire LV adamaye khalag va ba etemad be nafsi bodan.az jah talabiye injor adama khosham miyad

 10. parisa says:

  man asheghe LV hastam vaghean binazire .

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد