اگر شاغل هستید، با مشکل پشت میز نشینی و قوز کمر و شکم برآمده آشنایید. از عادات بدی که زندگی ماشینی امروز برای ما به وجود آورده یکی عدم تحرک و دیگری بد غذا خوردن است. با چند راهکار ساده می توان آسیب های این دو عادت را کمتر کرد.

اگر شاغل هستید، با مشکل پشت میز نشینی و قوز کمر و شکم برآمده آشنایید. از عادات بدی که زندگی ماشینی امروز برای ما به وجود آورده یکی عدم تحرک و دیگری بد غذا خوردن است. با چند راهکار ساده می توان آسیب های این دو عادت را کمتر کرد.
شاید ندانید اما با ایستادن کالری بیشتری نسبت به زمانی که نشسته اید می سوزانید.
سعی کنید در محل کارتان راه بروید. کمتر کارها را تلفنی انجام داده و برای انجام کارها حضورا به همکارتان مراجعه کنید.
از آن ساده تر اینکه می توانید ناهارتان را سرپا بخورید.
راه رفتن آرام، از پله  بالا رفتن و ایستادن به مدت 5 دقیقه می تواند 120 کالری برای شما بسوزاند.
بجای اینکه ساعتها و ساعتها خشک و صاف پشت میزتان بنشینید سعی کنید ساعتی یکبار به بدن تان تحرکی بدهید . مثلا می توانید چند حرکت کششی ساده را انتخاب کنید و هر ساعت یکی از آنها را بمدت یکی دو دقیقه انجام دهید.
دست های تان را  بالای سر قلاب کنید و آرام به سمت سقف بکشید، چند ثانیه صبر کنید و  رها کنید، دوباره حرکت را تکرار کنید.
شانه هایتان را به سمت بالا برده و چند لحظه نگه دارید سپس رها کنید. می توانید شانه هایتان را به شکل دورانی نیز حرکت دهید.
دست هایتان را به موازات سینه به جلو و از عقب بکشید.
همین چند حرکت ساده و کوچک در هر دقیقه 20 تا 30 کالری می سوزاند.
اگر واقعا وقتی برای ورزش جدی ندارید و اگر جدا احساس می کنید دچار اضافه وزن شده اید، از روش های ساده بهره بگیرید. شاید به اندازه یک ساعت دویدن اثر نداشته باشد اما قطعا از بی تحرکی موثرتر است.
موفق باشید.

 

نظرات

3 responses to “پشت میز کار کالری بسوزانید”

  1. لـادیز says:

    دوستان عزیز، سایت لادیز در راستای احترامی که به عقاید و نظرات تک تک شما قائل است، کلیه کامنت ها را بدون بازخوانی منتشر می کند. متاسفانه شاهد نظرهایی هستیم که بدون در نظر گرفتن شئونات اخلاقی و اجتماعی با بکار بردن الفاظ ناشایست از سوی برخی منتشر می شود. ضمن عذرخواهی از دوستانی که بنحوی از سوی عده ای مورد توهین قرار گرفته اند، مجددا از همه همراهان لادیز درخواست می کنیم برای جلوگیری از اعمال حذف و سانسور، مطابق شان انسانی و اجتماعی که از آنها انتظار می رود اقدام به انتشار نظر کنند.

  2. افسانه says:

    همکاران من امروز فکر می‌کنن من دیوونه شدم دارم دائم این حرکتو انجام میدم

  3. افسانه says:

    :)) vali khoobe miarzeh vaghean

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد