یکی از آزارنده ترین مشکلاتی که چاقی در ظاهر ایجاد می کند از بین بردن فرم کمر و ایجاد پهلو باشد. علاوه بر آن افزایش دورکمر در بروز حملات قلبی نیز نقش مهمی دارد. رسیدن به دور کمر متناسب، با انجام تمرین های ورزشی مداوم و مناسب و داشتن یک رژیم غذایی مطلوب چندان سخت نیست.

شاید یکی از آزارنده ترین مشکلاتی که چاقی در ظاهر ایجاد می کند از بین بردن فرم کمر و ایجاد پهلو باشد. علاوه بر آن افزایش دورکمر در بروز حملات قلبی نیز نقش مهمی دارد. رسیدن به دور کمر متناسب، با انجام تمرین های ورزشی مداوم و مناسب این اندام و داشتن یک رژیم غذایی مطلوب چندان سخت نیست.

داشتن اندام زنانه که یکی از فاکتورهای جذابیت در خانم هاست به وجود یک کمر باریک که شکم را از باسن جدا کند بسیار وابسته است.

داشتن پهلو و دور کمر پهن تا حد زیادی به مسایل وراثتی مربوط است اما برای خانم هایی که به تغذیه شان بی توجه هستند یا زندگی بی تحرکی دارند، ژنتیک یک بهانه است.

درست است که دور کمر پهن فرم زنانه بدن را از بین برده و مشکلات زیادی بوجود می آورد، اما با کمی تلاش و جدیت به راحتی می توان آن را به شکلی قابل قبول تبدیل کرد.

این سه گام را برای شروع امتحان کنید:

در رژیم غذایی تان تجدید نظر کنید

اول از همه برای شما که دور کمری پهن، شکمی برجسته و پهلوهایی آویزان دارید کاهش چربی دریافتی در روز توصیه می وشد. بهتر است لبنیات کم چرب مصرف کنید و گوشت سفید را جایگزین گوشت قرمز نمایید.

مصرف حبوبات سبوس دار، نان جو، 5 نوبت میوه و سبزیجات در روز به کاهش وزن و فرم دهی به دور کمر کمک زیادی می کند.

چربی های ترانس یا اشباع بدترین اثر را روی دور کمر دارند. چیپس، پفک، بیسکوییت و خوراکی هایی از این دست غالبا با این نوع چربی آماده می شوند. پس باید مصرف آنها را کنار بگذارید.

مواد فیبردار مصرف کنید. کاهو، کلم، سیب و جو دوسر که سرشار از فیبر هستند، به سرعت سوختن چربی های دور کمر کمک کمی کنند.

قدم دوم: کمی تحرک وارد برنامه زندگی تان کنید

بعضی از حرکت های ساده که در خانه می توانید انجام دهید را جمع آوری کنید و با یک برنامه منظم آنها را دنبال کنید. این حرکات برای کاهش دور کمر بسیار مفید هستند:

روی شکم دراز بکشید سپس بر روی آرنج دستان خود در حالی که به سطح زمین نگاه می کنید تکیه کنید. عضلات شکم خود را محکم به درون منقبض کنید. در این حالت باسن شما به طرف پایین و کمر صاف قرار می گیرد. سعی کنید تا حدی که می توانید در این وضعیت بمانید و از قوس دادن به کمر جلوگیری کنید. این حرکت را ۳ تا ۵ بار در روز و هر دفعه به مدت ۳۰ ثانیه تکرار کنید.

بر روی یک سطح راحت روی بازوی سمت راست خود دراز بکشید و پاهای خود را به سمت بیرون کشیده و پای راست را روی پای چپ قرار دهید. در این حالت آهسته باسن خود را از زمین جدا کرده و به سمت بالا بکشید. سعی کنید وزن خود را بر روی بازوی راست و پاها به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه تحمل کنید. این تمرین را برای هر سمت بدن ۵ بار تکرار کنید.

-در حالی که پاهای شما به اندازه ۸ تا ۹ اینچ فاصله دارند، به حالت نیم خیز قرار بگیرید و بازوهای خود را به سمت جلو بکشید. این حرکت را ۱۵ تا ۲۰ بار و هر بار به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه انجام دهید.

-در حالی که یک دست خود را به کمر زده اید، دست دیگر را بالای سر برده و تا جایی که می توانید به سمت مخالف بکشید. در این حالت بدن به صورت اریب قرار می گیرد.

روی یک نیمکت بنشینید. زانوهای خود را به سمت شکم خم کرده و در حالی که کم کم پاهای خود را از زمین جدا می کنید بدن خود را نیز به عقب متمایل کنید. در این حالت که عضلات شکم منقبض می شود کمر خود را نیز آهسته به راست و چپ بپیچانید. این حرکت باعث انقباض و کشیدگی عضلات شکم می شود.

قدم سوم: از ورزش تان لذت ببرید

ورزش کردن را به تدریج آغاز کرده و ادامه دهید. معمولا اشتیاق افراد در شروع یک رژیم ورزشی جدید باعث می شود که فرد در ابتدا همه تمرینات را پشت سرهم و بشدت انجام دهد. این شدت عمل دیر یا زود منجر به خستگی و سرخوردگی فرد در انجام تمرینات خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می شود بجای انتخاب یک برنامه شدید ورزشی، تعدادی از تمرینات را انتخاب کرده و به دفعات کم در طی روز انجام دهید و به تدریج افزایش دهید.

در یک دفترچه یادداشت تمریناتی که انجام می دهید و روند پیشرفت خود را ثبت کنید. به این ترتیب هرگز از انجام این تمرینات احساس خستگی نخواهید کرد و بتدریج نتیجه مطلوب را در کمر و اندام خود خواهید دید.

شرایط مناسب و راحت را هنگام انجام تمرینات برای خود فراهم آورید. پوشیدن لباس مناسب، همراه داشتن بطری آب و یا حتی گوش دادن به یک موسیقی مناسب می توانند کمک کنند که تمرینات را با انگیزه و هیجان بیشتری انجام دهید.

تمرینات یوگا را در برنامه ورزشی خود بگنجانید. یوگا در کاهش چربی های دور شکم و تقویت عضلات آن تمرین مناسبی است و خصوصا اگر به صورت دسته جمعی انجام گیرد هیجان و لذت بیشتری به همراه خواهد داشت.

هنگام انجام تمرینات تنفس را فراموش نکنید! بیشتر افراد حین ورزش کردن، برای داشتن تمرکز در انجام صحیح تمرینات خصوصا تمریناتی که عضلات داخلی را درگیر می کنند، نفس کشیدن را فراموش می کنند و این منجر به سفتی بدن و خستگی زودرس می شود.

نظرات

11 responses to “کمرتان را باریک کنید”

 1. Tanbal says:

  Man hosele varzesh nadaram

 2. سهيل says:

  اااااااااااا،تنبل كجابودي دلمون برات تنك شده بود

 3. Camelia says:

  Khob shoma rejhim begir tanbal joon

 4. Tanbal says:

  Rezimam nemitonam begiram,yr chizi begin kr varzesh nakonam o rezhimam nagiramvali laghar besham

 5. مليكا says:

  Ey kash tamrinate varzeshi ke be anha eshare kardin hamrah ba ye tasvir budan.gar che ke kheyli sade hastan,vase in migam ke shayad kasani bashan ke tajrobeye kafi nadaran.
  Tanbal jan age ba rejim azyat mishi nagir,man aslan ba rejim movafegh nistam chon badan be mizane kafi be tamame mavado vitaminha va az jomle charbiye mofid niyaz dare va nabayad bezarim dochare kambudi beshim,chon avarezi az jomle zafe asab, rizeshe mu ,va kamkhunio…. Dare,pas mituni ba.khordane ruzi 3livan abe karafse khales,nushidane chaye sabz dar ruz,chon shadidan edrar avar va charbi suz ast,va hamintor abe ziyad, akhe khordane inha ke edrar avar hastan ham charbi haye zaed ro dafe mikone ham abe badan kam mishe,pas ab ziyad bokhor ta ham laghar shi ham pustet kharab nashe .hamintor khordane anvae salad ba serkeye sibo masto roghane zeytun.khordane har ruz nashta sibe rande shode ba asal.zadane holagu ke besyar asare shegeft angizi dar barik shodane kamar dare va saf shodane shekam

 6. مليكا says:

  Tanbal jan ino begam ke negaran nabashi charbiye roghan zeytun chagh konande nist pas tu bishare ghaza hat estefade kon ta rudehat dochare moshkel nashan ,omidvaram movafagh bashi,moraghebe salamatit bash.

 7. mahshad says:

  albate rezhim be in mani nist ke hichi nakhori ya kam bokhori melika jan.be mani be andaze khordane.vali bazi ha rezhim ro be manaye khod koshi midonan va hichi nemikhoran.agar hichi nakhori charbi haye mofid misozan charbihaye zayed nemisozan.man rezhime monaseb gereftam va natijeye cheshm giri dasht.na moham rikht na zafe asab va….vitamin ham be badanam re30d melika jan

 8. ریحان says:

  تنبل جون خیلی خیلی بانمکی!

 9. mohi says:

  hichi mese varzesh ni nbashe kesel mishim bsw

 10. Yalda says:

  Man 3hafte rejimam vali na rejime sakht,ye Rooz dar miun 6ghashogh berenj ba ye ghate motevaset morgh ta mahi ta goosht,Harris nashta ye Livan ab valarm +yek ghashogh darchin+yek ghashogh asal,va Ghable khab ham masraf shavad,va varzeshe zoumba ,nan noono kolan hazf kardam chon kheyli chagh konande ast ya age estefade mishe nane sangak,miyan vade hatman mive masraf shavad,va sham mast ba kadoo
  Movafagh bashid

 11. KevinRex says:

  Sexual relationship can be a pleasurable cooperation relationship with one?s partner. If anything goes wrong on this give to get process, it is enough to derail the partnership. But any thing sometimes happens and that is unpredictable. Moreover, able to keep a proper sexual relationship means keeping oneself physically healthy. So virtually any sexual disfunction ought to be helped by utmost care. One such hazard to health is impotence problems commonly seen in men. Unable to keep a proper and prolonged penile erection leads to erectile dysfunction. This is infact a significant problem for maintaining a normal sexual relationship. So when there arises this type of problem it?s a good idea to treat it in lieu of sitting quiet.

  The choice between the various available treatments involve treatment with a proper medicine. Response to a dental agent such as Levitra can be quite effective within this context. Studies show that male impotence is mainly on account of insufficient blood flow towards the penis? veins and not enough stimulation too. Practising oral therapy of Levitra increases the rate of blood flow that gradually stimulates the penis producing a hard erection, adequate to have an intercourse.

  Levitra is but one such drug which can be found to be very effective. Clinically many experts have proved it even creates patients who suffer from various health conditions like hypertension, high cholesterol or diabetes. A lot of men, who took Levitra the first time, responded positively for gaining high success rate. Besides, it is often also found which it can be also taken with medicines utilized to treat other medical ailments.

  https://www.cialispascherfr24.com/cialis-dangereux-pour-le-coeur/

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد