سیگار، بر روی زنان اثرات تخریبی بیشتری به نسبت مردان دارد. اما خبر خوب اینکه بسیاری از این تهدیدها بلافاصله بعد از ترک از بین می روند. در اینجا برخی از مشکلاتی که سیگار برای خانم ها بوجود می آورد را مرور می کنیم.

 

سیگار، بر روی زنان اثرات تخریبی بیشتری به نسبت مردان دارد. اما خبر خوب اینکه بسیاری از این تهدیدها بلافاصله بعد از ترک از بین می روند. در اینجا برخی از مشکلاتی که سیگار برای خانم ها بوجود می آورد را مرور می کنیم.

مو: استعمال سیگار موجب نازک و سفید شدن موها می شود. ریزش مو در خانم های سیگاری 3 تا 6 برابر بیشتر از سایر زنان است.سیگار باعث بروز اختلال در خون رسانی به ریشه موها و مانع از رسیدن اکسیژن به موها می شود.

لبخند زیبا: یکی از مهمترین عوامل جذابیت زنان لبخند و دندان های سالم است. سیگار سیستم ایمنی دندان ها و لثه را از بین می برد. عفونت لثه در سیگاری ها 6 برابرافراد غیر سیگاری است. عفونت، تورم و بدرنگ شدن لثه ها از علایم خون رسانی ناقص به لثه ها هستند. تغییر  رنگ دندان ها و ایجاد لکه های زرد رنگ روی دندان ها، لبخند شما را از سکه می اندازد و از آن بدتر وجود پلاک ها ریشه دندان را متورم و دندان ها را لق می کند. شاید حالا بدانید چرا بیشتر سیگاری ها در سنین بالا از دندان های مصنوعی استفاده می کنند.

امکان مادر شدن: سیگار کشیدن علاوه بر کاهش شدید میل جنسی موجب ایجاد اختلال در تخمک گذاری نیز می شود. همچنین عفونت رحم و مجاری ادرار مشکل شایع دیگر خانم های سیگاری است.

استخوان های محکم: پوکی استخوان در زنان سیگاری 7 برابر بیشتر از زنان غیر سیگاری است. افزایش نیکوتین موجود در خون باعث می شود روند ترمیم بافت های آسیب دیده استخوان بسیار کند صورت بگیرد. استخوان های شکننده ستون فقرات و استخوان لگن و زانو در میان زنان سیگاری در سنین بعد از یائسگی بسیار مشاهده می شود.

امیدوارم یکی از دلایل بالا، انگیزه شما برای ترک سیگار باشد.

نظرات

9 responses to “آنچه سیگار در زنان نابود می کند”

 1. kosar says:

  matlabe khubi bud, ba tavajoh be inke man 14 sale cigar mikesham mostasefane hameye in etefaghat ro ba vojudeam hess kardam dar zemn az khatarati ke dare mishe be saratan sine va poost ham eshare kard e

 2. شیرین says:

  من سالهاست سیگار می کشم هنوز این علایمو ندارم ولی از وقتی این اسم صورت سیگاری افتاده سر زبونا همش می ترسم صورت منم اونجوری بشه.

 3. TaRa says:

  madare man cigarie va man vaghean negaranesham vali az shoma mamnoonam ke too in matlab esmi az saratan nabordin.chon man haminjoorisham koli tars daram az babate inke madaram mariz beshe.

 4. رامین says:

  من کلا عقیده دارم که زن نباید سیگار بکشه. چون بقول معروف کسی که یه زن سیگاری رو می بوسه انگار که جاسیگاری رو بوسیده.

 5. شیرین says:

  چه جالب آقا رامین. ظاهرا آقایونی که سیگار می کشن بوی گل و گلاب می دن.

 6. رامین says:

  نه واسه مردام بده ولی واسه زنا بدتره چون زنا باید بوی گل بدن نه مردا.

 7. zahra nasirpour says:

  agha ramin be nazare man eshkali nadare ke aghaioon ham bouye gol bedan.

 8. تنبل says:

  ?rahe asontar nadarinnnnnnnnn be joz angize

 9. آرمين says:

  اميدوارم هيچ سيگاري آتش زده نشود و هيچ زني دنبال روشن كردن سيگار نرود .

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد