آلرژی تجربه دردناکی است. اگر شما جز مبتلایان به آلرژی باشید، با نزدیک شدن به فصل پاییز زیبایی های این فصل را فراموش می کنید و فقط خدا خدا می کنید که این فصل تمام شود.

فصل پاییز برای یک عده کابوسی سخت است. کابوسی به همراه سرفه، عطسه،آب ریزش بینی، خارش گلو و گوش و حتی تنگی نفس.

آلرژی تجربه دردناکی است. اگر شما جز مبتلایان به آلرژی باشید، با نزدیک شدن به فصل پاییز زیبایی های این فصل را فراموش می کنید و فقط خدا خدا می کنید که این فصل تمام شود.

اما این واکنش بدن به ذرات معلق در هوا و گرده های گیاهان است که باعث چنین حالت هایی در شما می شود. پس نباید این علائم را با بیماری سرماخوردگی اشتباه بگیرید و سعی کنید با خود درمانی و مصرف آنتی بیوتیک ، علائم را کاهش دهید.

باید بدانید که آلرژی به علت پایین آمدن سیستم دفاعی بدن شما به وجود می آید که این امر می تواند به علت استرس زیاد و حتی مصرف آنتی بیوتیک های مختلف و مصرف دارو های ضد بارداری نیز باشد و همین امر باعث می شود که گرده ها بر روی یک عده تاثیر بگذارند و بر روی عده ای دیگر هیچ علامتی نداشته باشند. اگر از جمله افرادی هستید که حرف خود را به راحتی بیان نمی کنید و ابراز احساساتتان برایتان سخت است بدانید که بیشتر در معرض آلرژی هستید.

برای کمتر شدن این امر بهتر است درها و پنجره های منزل خود را بسته نگه دارید و از دستگاه های تصفیه هوا نیز استفاده کنید که فیلتر ضد آلرژی دارند. در رژیم غذایی تان نیزاز ویتامین های گروه K ،C ، B و ویتامین B12 حتما استفاده کنید.

اگر آلرژی شما به حدی است که بر روی سیستم تنفسی تان اثر می گذارد بهتر است که از سیگار کشیدن پرهیز کنید و یا در محل هایی که سیگار کشیده می شود نمانید.

برای کم کردن علائم حساسیت می توانید از دارو های شیمیای و ضد حساسیت استفاده کنید

اما یک ترکیب بسیار خوب برای کم کردن علائم حساسیت و بالا بردن سیستم ایمنی بدن به شما یاد می دهم و بهتر است هر روز صبح این ترکیب را بنوشید.

چای تازه دم به همراه یک قاشق عسل و یک حبه سیر و نصف لیمو ترش می تواند معجزه کند.

زمانی که چای را داخل لیوان ریختید، نصف لیمو ترش با پوست و یک حبه سیر را در لیوان بریزید و آب جوش را بر روی همه مواد بریزید. با یک در پوش در لیوان را بپوشانید و بعد از 3 تا 5 دقیقه سیر را بیرون آورده و لیمو ترش را در داخل چای بچکانید. سپس یک قاشق عسل طبیعی را به مواد اضافه کرده و به هم بزنید و نوش جان کنید. این معجون در دراز مدت معجزه می کند.

همچنین می توانید خاک شیر را نیز جایگزین دارو های آنتی هیستامین کنید. اگر به خوردن خاک شیر عادت کنید، نه تنها خستگی و خواب آلودگی ناشی از مصرف آنتی هیستامین ها را نخواهید داشت بلکه متوجه بهبودی روز به روز خود خواهید شد.

نظرات

12 responses to “کابوسی به نام آلرژی”

 1. SHOJA says:

  CHE DARD NAK. DELAM BARASHOPON SOOKHT

 2. arash says:

  manam hasasiat daram…:((((

 3. arash says:

  manam hasasiatdaram :(((((

 4. samira says:

  salam vb ghshnge dared mar30

 5. علی سعیدی says:

  جالب بود

 6. sirvan says:

  man daram khafe misham korton lazemam alan
  :(((

 7. mohammad says:

  kheyli khob bod,vase in fasl makhsosan

 8. monireh says:

  rahe khlas shodan az alerji zadane vaksanhaye makhsuse ke uno pezeshkan to matabeshon mizanan ya bayad az klinike alerji tahiye kard

 9. shohre says:

  in bimari be zaher sadas vali ma faghat namade biruniye ouno mibinim dar surati ke az darune badan organaye dargir tahte feshare ziadiye

 10. yadollah says:

  tnx 4 this txt

 11. mehrdad says:

  mamnun az in matlab,makhsusan ke man ham docharesham!

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد