فهرست قهرمانان ورزشی مطرح جهان از رشته‌های مختلف که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند رو به افزایش است.

پس از مدتی برگزاری لیگ‌های مختلف پشت درهای بسته، افزایش آمار قربانیان باعث شد که رفته رفته مسابقات ورزشی در آسیا، اروپا و آمریکا روند تعطیلی را در پیش بگیرند.

خبر سرایت این ویروس به رودی گوبرت بسکتبالیست فرانسوی که در پست پنج تیم یوتا جاز بازی می‌کند، نقش مهمی در تعطیلی یکی از محبوب‌ترین لیگ‌های ورزشی جهان داشت.

پیش از این اتفاق، رختکن‌های NBA برای احتیاط در برابر کرونا به روی نمایندگان رسانه‌ها بسته بود. گوبرت ۲۱۶ سانتیمتری برای شوخی با خبرنگاران دست‌هایش را به میکروفن‌ها مالید.

او پس از اعلام مثبت بودن آزمایشش، به خاطر این شوخی از رسانه‌ها عذرخواهی کرد. گوبرت ناقل بوده و دونووان میچل دیگر ستاره تیم یوتا نیز مبتلا شده است.

دانیله روگانی مدافع میانی یوونتوس یکی از قریب به ۱۶ هزار ایتالیایی است که مبتلا شده. تعداد ورزشکارانی که در ایتالیا گرفتار کرونا شده‌اند پرتعداد است.

مانولو گابیادینی مهاجم سامپدوریا به عنوان ناقل، هم‌ تیمی‌های خود آنتونیو لاگومینا مهاجم، آلبین اکدال هافبک سوئدی، عمر کولی مدافع گامبیایی و مورتن تورسبی هافبک نروژی را نیز مبتلا کرده.

دوسان ولاهوویچ مهاجم صربستانی فیورنتینا نیز در ایتالیا گرفتار ویروس کرونا شده است.

اوانجلوس ماریناکیس مالک دو باشگاه المپیاکوس یونان و ناتینگهام فارست از ابتلای خود خبر داد. او با چند بازیکن آرسنال دست داده بود و همین موضوع، لغو دیدار منچسترسیتی با آرسنال را در پی داشت.

میکل آرتتا سرمربی آرسنال، کالوم هادسن اودوی بازیکن چلسی و آرتور بروک دروازه‌بان بورنموث از دیگر فوتبالیست‌هایی هستند که آزمایش آنها مثبت بوده.

تیمو هوبرس و یانس هورن مدافعان تیم فوتبال هانوفر در آلمان مبتلا شده‌اند. دنیز آیتکین داور آلمانی ترک تبار در بوندس لیگا هم از این ویروس در امان نمانده.

فرناندو گاویریا قهرمان کلمبیایی دوچرخه‌سواری جهان به اتفاق دیمتری استراخف دوچرخه‌سوار روسیه‌ای در تور امارات مبتلا شده و در قرنطینه‌اند.

ویروس کرونا به تری تامپکینس بسکتبالیست آمریکایی رئال مادرید و یک بازیکن فوتبال اورتون هم سرایت کرده که نامش اعلام نشده.

سه بازیکن لسترسیتی و بنجامین مندی بازیکن منچستر داوطلبانه خود را قرنطینه کرده‌اند.

چارلز بارکلی ستاره سابق بسکتبال جهان هم منتظر اعلام آزمایش است و در قرنطنینه خانگی است.

در ایران الهام شیخی بازیکن جوان فوتسال از استان قم، نخستین قربانی از جمع ورزشکاران بود.

مهدی عموزاده قهرمان پیشین کاراته جهان که در قم مبتلا شده بود، با اعلام بهبودی از بیمارستان مرخص شده. اما مجید عبدالحسینی قهرمان کاراته جهان همچنان در بیمارستان کامکار قم بستری است.

محمد حبوباتی سرمربی تیم فوتبال نوجوانان پیکان نیز هفته گذشته از ابتلای خود به کرونا خبر داد.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد