دانشمندان سخت تر بودن آنفولانزای مردان را به نسبت زنان تایید کردند، وقتی مردی دچار بیماری آنفولانزا می شود، واکنش آن نسبت به ناراحتی تنفسی و دیگر مشکلات این بیماری شدیدتر است، آنها اغراق نمی کنند!

بر اساس یک مطالعه صورت گرفته توسط دکتر کایل سو استادیار بالینی و پزشک خانواده در دانشگاه مموریال شهر سینت جانز نیوفاندلند و لابرادور در کانادا، ادعا می شود که بیماری های تفنسی و ویروسی ممکن است به مردان بیشتر از زنان آسیب برساند.

بر همین اساس گفته شده است که در حال حاضر بسیاری از تفاوت های فیزیولوژیکی بین مردان و زنان وجود دارد، بنابر این کاملا منطقی به نظر میرسد که بدن ما در پاسخ به سرما و آنفولانزا هم متفاوت باشد.

شواهد به خوبی نشان می دهد که مردان دارای سیستم ایمینی ضعیف تری نسبت به زنان هستند به ویژه نسبت به ویروس های تنفسی شواهد بیشتری وجود دارد که سیستم ایمنی بدنشان نسبت به این موارد بسیار پایین است.

این مطالعه اساسا یک تحلیل از مطالعات قبلی بوده است و بر اساس تحقیقات و شواهدی که بیش از این در هنگ کنگ انجام شده است، مردان بالغ در معرض خطر بیشتری از بستری شدن در بیمارستان نسبت به زنان هستند.

یکی دیگر از مطالعات انجام شده نشان می دهد که مردان در معرض خطربیشتری برای ابتلا شدن به عوارض ناشی از آنفولانزا نسبت به زنان قرار دارند.

علاوه بر این، دریافتند که تفاوت های هورمونی که بین مردان و زنان وجود دارد در واقع می تواند زنان را از تاثیر کامل عوارض آنفولانزا محافظت کند.

به طور مشابه، شواهد دیگر نشان میدهند که شروع آنفولانزا ممکن است پاسخ ایمنی قوی تر را در میان زنان نسبت به مردان ایجاد کند. به طور خلاصه، زنان دارای سیستم  فیزیکی قوی تری نسبت به مردان هستند.

و البته باید گفت که تمام این دلایل ثابت شده نشان میدهد که مردان چه اندازه میتوانند در هنگام بیماری آسیب پذیر باشند. پس در سرمای کانادا مراقب سلامت خود باشید.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد