ناخن هم مانند دیگر اعضای بدن به مراقبت و تغذیه نیاز دارد مخصوصا برای خانم ها که از نظر زیبایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ناخن هم مانند دیگر اعضای بدن به مراقبت و تغذیه نیاز دارد مخصوصا برای خانم ها که از نظر زیبایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هر روزه در هر جا نزد دوستان و آشنایان برای مراقبت از ناخن و جلوگیری از بیماری های ناخن مثل قاشقی شدن و یا شکستگی و حتی پوست پوست شدن راه های زیادی به ما پیشنهاد میشود که گاها همگی آنها کارآمد و درست نمیباشد. به عنوان مثال از بعضی از افراد میشنویم که خوردن و یا مالیدن مواد غذایی ژلاتین دار برای استحکام ناخن مناسب است. در صورتی که بهتر است بدانیم ناخن از کراتین ساخته شده اما ژلاتین از فراورده های کلاژن ساخته شده که جهت انعطاف پذیری پوست غضروف ها و تاندون ها و … است.

اگر احیانا شما جز کسانی هستید که ناخن هایتان ضعیف است میتوانید از آب لیموی تازه استفاده کنید و ناخن هایتان را به مدت 10 دقیقه هر روز به مدت یک هفته در آن قرار دهید تا ویتامین C  آن تامین شود. برای جلوگیری از گوشه کردن ناخن و ترکیدگی بهتر است از ترکیب بلال و شیر که به صورت عصاره ی ژله ای شکل درست میشود استفاده کرد. دانه های بلال را جدا کرده و آنها را میکوبیم تا له شوند بعد شیر را اضافه کرده و تا یک ساعت به آن دست نمیذنیم و بعد از آن با فشار مواد را از صافی میگذرانیم و محلول ژله ای مانند را به ناخن ها میمالیم. دانه های بلال به علت داشتن گوگرد و کلسیم و آهن و ویتامین B برای ناخن و بدن مفید است. مشتقات جو نیز برای ناخن مناسب است برای آن میتوانید جو را به مدت 20 دقیقه با شعله کم بپزد و بعد ناخن ها را داخل مواد قرار دهید و با آب آن دست ها را بشویید.

برای تقویت و دوام بخشیدن به ناخن می توانید از محلول زیر استفاده کنید:
به مقدار مساوی عسل و زرده تخم مرغ و نمک دریا و روغن بادام را با یکدیگر مخلوط کرده و ناخن ها را در آن قرار دهید.

یکی دیگر از روش ها که بسیار کارآمد میباشد ترکیب زیر میباشد:
2 قاشق سوپ خوری آب آناناس تازه را با 2 قاشق سوپخوری زرده ی تخم مرغ و یک قاشق چای خوری سرکه ی انگور با آن اضافه کنید و ناخن ها را به مدت نیم ساعت در آن قرار دهید.

نظرات

One response to “ناخن هم به مراقبت و تغذیه نیاز دارد”

  1. ti ti says:

    خیلی خوب بود.
    چرا واقعا سایتون اینقدر خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد