تحرک بدنی و ورزش زنان را از مشکلات زندگی دور می كند و اگر به طور منظم انجام شود می توانند موقعیت های شادابتری را تجربه كنند.
ورزش كاهش فشار خون، ‌تنظیم تعداد ضربان قلب ،كاهش حجم چربی و به دنبال آن پیشگیری از بیماری های قلبی را به دنبال خواهد داشت.

هستی را دختر كوچكش در كلاس بدنسازی همراهی می كند او 28 ساله است و به افسردگی مزمن مبتلا است دارو در مانی می كند اما خانواده اش این راه حل را كافی نمی دانند. به پیشنهاد پزشكش مدتی است ورزش می كند .


مریم بحری مربی كلاس می گوید: روز های اول بدن هستی هیچ حركتی نداشت و روی دستگا هها به سختی جا به جا می شد اما با گذشته چند ماه و ورزش مرتب امروز برنامه اش را منظم انجام می دهد و توانسته است ارتباطاتی هم با دیگر هنر آموزان كلاس برقرار كند وبرخی كار ها را كه به تنهایی قادر به انجام دادنش نبود انجام دهد ” این مربی بدنسازی و ایروبیك كه بیش از 15 سال است فعالیت می كند ،‌پیشگیری از پوكی استخوان و به تاخیر افتادن یائسگی را مهمترین تا ثیرات این ورزشها  بر زنان عنوان می كند و می گوید: “تعداد زیادی از هنر جویان صبح خانم های خانه دار هستند بسیاری از آنها در بدو ورود به كلاس ارتباطات قوی ندارندوبه كندی به دیگران نزدیك می شوند اما با گذشت چند ماه روحیه بهتری پیدا می كنند و دوستان بسیاری می یابند كه در خارج از ورزش هم به ارتباطات خانوادگی و دوستانه تبدیل می شود.”

بحری ورزش را در بر قراری ارتباطات اجتماعی و مستحكم كردن آنها بسیار موثر می داند.

اشتغال به كار، فراگیری هنر با شروع ورزش در بسیاری از شركت كنندگان در این كلاس ها از دیگر مزایایی است كه این مربی در سالهای تدریسش تجربه كرده است.

یكی از هنر جویان كلاس كه بیماری MS دارد مدتی است در یكی از كلاس های ایروبیك این مجموعه شركت می كند و توانسته است بهتر از آنچه فكرش را می كرد از پس كار هایش بر بیاید . ورزش ماهیچه هایش را قوی كرده است و بر روند بیماری اش تاثیر گذاشته است.

از تصادف شدیدی كه فرزانه پشت سر گذاشته است پنج سال می گذرد او در این مدت از نشستن پشت فرمان اتومبیلش و حشت داشت و نتوانسته بود رانندگی كند اما مدتی است كه دیگر از رانندگی نمی ترسد و می تواند دخترش را به مدرسه ببرد. فرزانه یو گا را عامل اصلی غلبه بر ترسش می داند. او 38 ساله است نزدیك به یك سال است كه در یكی از مجموعه های ورزشی هفته ای دوروز به كلاس یوگا می رود. مریم هم كه در همین كلاس شركت كرده است می گوید: من سالها در قسمت كتف و شانه ام احساس درد داشتم و شانه هایم را آنقدر منقبض می كردم و بالا می گرفتم كه فشار زیادی به گردنم وارد می شد اما تمرینات و حركات یوگا به من خیلی كمك كرد كه این مشكل را بر طرف كنم و علاوه بر آن بدنم را توانمند تر احساس می كنم ” خانم نگه بان چندین سال است كه یوگا تدریس می كند او در خصوص تجربیاتش می گوید: “یوگا اعتماد به نفس هنر آموزان را زیاد می كند این رشته فقط یك ورزش به شمار نمی رود. دیدن نقاط ضعف و پرداختن به آنها از دیگر مهارت هایی است كه هنر جویان در اینباره بارها با من صحبت كرده اند.”

به گفته این مربی و به استناد به تجربیاتش در طی سالها تدریس كه داشته است، این ورزش تاثیر بسیاری در كاهش و یا رفع افسردگی دارد هم چنین هنر آموزان را در ارتباطا ت اجتماعی توانمند تر می كند . نگه بان می گوید: چند ین هنر جو نیز در كلاس های من بود كه می گفتند بعد از شركت در این كلاس ها توانایی ادامه تحصیل و یا اشتغال به كار را به دست آورده اند.

كارشناسان ورزشی معتقدند اگر می خواهید روشی منظم در كاهش وزن داشته باشید چند روز در هفته را به انجام حر كات ورزشی ایروبیك اختصاص دهید. آنها معتقدند این ورزش دشمن افسردگی است. به مثبت اندیشی كمك می كند و خلاقیت را بالا می برد.

تحرک بدنی و ورزش زنان را از مشکلات زندگی دور می كند و اگر به طور منظم انجام شود می توانند موقعیت های شادابتری را تجربه كنند.

ورزش كاهش فشار خون، ‌تنظیم تعداد ضربان قلب ،كاهش حجم چربی و به دنبال آن پیشگیری از بیماری های قلبی را به دنبال خواهد داشت.

 

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد