بدن ما به گونه ای طراحی شده که سم زدایی از ارگانهای داخلی خود را به خوبی انجام دهد. این همان کاری است که کبد، روده بزرگ و بسیاری از اندام ها و فرایندها برای انجام آن برنامه ریزی شده اند. با این حال، دنیای مدرن امروز، پر است از سموم مختلف که فرایند سم زدایی داخلی را برای اندامهای داخلی مشکل و طاقت فرسا می نمایند. بخصوص پس از تعطیلات آخر هفته و اعیاد که به خود اجازه زیاده روی در مصرف مواد غذایی می دهیم،  همه ما به دنبال کمی کمک اضافی برای پاک کردن خلافکاری های خود می افتیم. متخصص تغذیه طبیعی، دکتر Simoné Laubscher، لیست میوه ها و دمنوشهای مورد علاقه خود را باما به اشتراک گذاشته است تا به لیست غذاهای روزانه خود اضافه نماییم.

سیر

سیر به دلیل خواص ضد باکتریایی، ضد ویروسی و آنتی بیوتیکی خود بسیار مناسب برای پشتیبانی از فرایند سم زدایی بدن است. سیر حاوی آلیسین است که برای پاکسازی کبد و تقویت سلولهای سفید خون بسیار مفید است بنابراین از سیستم ایمنی بدن شما نیز پشتیبانی می کند. سیر را معمولا در هر غذایی که می پزید میتوانید استفاده کنید مثلا قبل از گرم کردن آبگوشت آن را در قابلمه تفت دهید تا جرعه جرعه برای اکسیر سم زدایی کننده و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن استفاده شود.

کورکومین

ماده فعال موجود در زردچوبه یک پاک کننده رادیکال های آزاد است و برای کاهش التهاب و تسهیل سم زدایی فوق العاده است. خوشبختانه مااکثرااز زردچوبه برای درست کردن غذاهای ایرانی بصورت روزانه استفاده می نماییم.

هیپسیکوس یا گل گیاه بامیه

Hibiscus گل بامیه با افزایش آنزیم های سم زدایی از کاهش بار سمی از فرایند سم زدایی، به ویژه در کبد عمل می کند و برای خون شما نیز بسیار مغذی است. شما می توانید هیبسکوس را به شکل چای بنوشید که بسیار خوشمزه و ترش است. میتوانید هبیکوس را بصورت تنها یا با گل خشک معطر یا گزنه مخلوط کنید و بنوشید.

  کنگر فرنگی

کنگر فرنگی از کبد شما در برابر آسیب محافظت می کند و باعث رشد بافت جدید کبد می شود – یک ترمیم کننده فوق العاده. آنها همچنین تولید صفرا را افزایش می دهند که به دفع سموم مضر از کبد کمک می کند و از هضم غذا پشتیبانی می کند. بخارپز یا بو داده و یا با کره؟ فرقی نمیکند در هر حال کنگر فرنگی وظیفه سم زدایی خود را انجام می دهد.

  مورینگا

گیاه مورینگا در کاهش اسیدیته و التهاب معده شگفت انگیز است و همچنین پشتیبانی عالی از سم زدایی در سطح سلولی بشمار می رود. مورینگا همچنین برای مو، پوست و ناخن ها و همچنین به عنوان یک کمک اضافی، برای عملکرد جنسی مردان عالی است. مورینگا را می توانید مانند چای سبز دم کرده و میل نمایید.

  کلم ترش

ترشی کلم، تخمیر کلم خرد شده  همراه با ماست یا سرکه سیب، علاوه بر اینکه داری پروبیوتیک است و مواد پروبیوتیک برای پشتیبانی از سیستم گوارشی و ایمنی بدن شما بسیار مفیداست، به سم زدایی کبد و از بین بردن فلزات سنگین در سیستم نیز کمک می کند. غذاهای تخمیر شده بسیار قدرتمند هستند، البته لازم به ذکر است که همیشه و برای همه کس خوشمزه نیستند.

لیمو و زنجبیل

من این ترکیب را دوست دارم و به همه بیمارانم توصیه می کنم روز خود را با 500 میلی لیتر دمای اتاق یا آب گرم با آب لیمو تازه و زنجبیل آغاز کنند – این بهترین سم زدایی کبد است. از آنجایی که در مدت زمان خواب معده ما غذای جدیدی دریافت نمی کند، این نوشیدنی به گردآوری و دفع سموم کمک می کند و آنها را از طریق سیستم ادراری دفع می کند. هر دو مملو از آنتی اکسیدان است که پیری را کند و آسیب DNA را کاهش می دهد. لیمو و زنجبیل را می توانید به صورت پودر شده تهیه کنید، یا به راحتی هر دو را آب بگیرید و به آب گرم اضافه کنید.

  علف گندم

کلروفیل سبز موجود در گیاه گندم کمک سم زدایی قدرتمندی است که از حذف ناخالصی ها و سموم از جمله فلزات سنگین پشتیبانی می کند. این یک دوست عالی برای کاهش التهاب و حمایت از میتوکندری ما برای افزایش سطح انرژی بدن مااست. آن را آب دهید، مخلوط کنید یا یک پودر سبز بدست آورید تا به آب، آب میوه یا اسموتی اضافه شود. نوش جان!

  دیدگاه لیدیز

محتوای ارائه شده در این مقاله فقط برای اطلاع رسانی ارائه شده است و جایگزین مشاوره و مشاوره حرفه ای، از جمله مشاوره و مشاوره پزشکی حرفه ای نیست. قابل یادآوری است که لیدیز در تهیه یا ارائه مشاوره یا خدمات پزشکی فعالیت نمی کند. نظرات و مطالب مندرج در مقاله فقط نظرات مصاحبه شونده است و لیدیز هیچ محتوا یا اطلاعاتی از این قبیل، یا هر محصول یا خدماتی را که در مقاله ذکر شده است، تأیید یا توصیه نمی کند.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد