برای اکثر ما خانم ها سرطان پستان، مانند کابوسی دایم است. البته هراس ما چندان هم بی مورد نیست. متاسفانه این بیماری پا به پای سرطان رحم و تخمدان جان بسیاری از ما را تهدید می کند.

برای اکثر ما خانم ها سرطان پستان، مانند کابوسی دایم است. البته هراس ما چندان هم بی مورد نیست. متاسفانه این بیماری پا به پای سرطان رحم و تخمدان جان بسیاری از ما را تهدید می کند.

بیشتر سرطان ها ناشی از تغذیه غیر اصولی هستند. شاید برایتان جالب باشد بدانید این سرطان را می توانید با یک تغذیه درست، مهار، کنترل و حتی از ایجاد آن پیشگیری کنید.

شاه ماهی سلامتی

هزاران بار شنیده اید که ماهی سرشار از امگا 3 است و برای سلامتی بسیار مفید؛ اما اگر هنوز این ماده غذایی لذیذ و مغذی در رژیم غذایی شما جایی ندارد اجازه دهید شما را با فواید جالب تر آن آشنا کنیم. امگا 3 از تولید و تکثیر سلول های سرطانی پیشگیری می کند. لزومی ندارد برای خرید ماهی، انواع گرانقیمت آن را انتخاب کنید. هرچند ماهی های گرانی مانند سلمون بسیار مفید هستند اما جالب است بدانید که ماهی هایی مثل تن، قزل آلا و آزاد هم خواص زیادی دارند که از آن جمله وجود منابع غنی ویتامین دی است. ویتامین دی، فعالیت سلول های سرطانی را کنترل می کند. تحقیقاتی که اخیرا توسط انستیتو سرطان امریکا در سراسر دنیا صورت گرفته نشان می دهد خانم هایی که ماهی در رژیم روزانه شان به وفور وجود دارد تا 50 درصد کمتر به سرطان پستان مبتلا می شوند. همچنین در زنان مبتلا به این بیماری مصرف ماهی، پس از درمان از بازگشت مجدد آن جلوگیری می کند.

سبز بنوشید، سلامت بمانید

نوشیدنی صبحگاهی ما قهوه یا چای است. علاوه بر صبحانه در طول روز نیز به دفعات لیوان خود را از چای پر کرده و می نوشیم. اگر بدانید نوشیدنی که می نوشید شما را در برابر شایع ترین سرطان هایی که شما را بعنوان یک خانم تهدید می کند، مصون نگه می دارد، قدر آن را بیشتر نمی دانید؟ چای سیاه یا قهوه ای بی شک فوایدی دارد اما آنچه برای شما بسیار ضروری تر است، نوشیدن روزانه سه تا چهار لیوان چای سبز است. چای سبز حاوی مقادیر قابل توجهی فلاوونویید یا همان آنتی اکسیدانی است که به پیشگیری از سرطان کمک می کند.
پژوهش هایی که اخیرا در دانشگاه توکیو صورت گرفته این ادعا را به اثبات رسانده که مصرف این میزان چای سبز در روز برای خانم هایی که در سنین یایسگی هستند ابتلا آنها به سرطان پستان را کاهش داده و برای خانم های جوان علاوه بر این فایده به کاهش ریسک ابتلا به سرطان رحم نیز کمک می کند.

بروکلی خام، بروکلی ضد سرطان

بطور کلی انواع سبزیجات برگ دار به روش های مختلف به سلامتی شما کمک می کنند. یکی از ویژه ترین این سبزیجات که خوشبختانه اخیرا در سفره ما ایرانی ها هم زیاد دیده می شود، کلم بروکلی است. کلم بروکلی ماده ای به نام ایندول تری اربیتول است که رشد سلول های سرطانی را متوقف می کند. در تحقیقاتی که صورت گرفته احتمالی مطرح شده که دانستن آن خالی از لطف نیست. پژوهشگران دلایلی دارند که بر این باور که بروکلی به تاثیر داروهای ضد سرطان کمک می کند، صحه می گذارد. اما اگر قصد دارید کلم بروکلی را به بخشی از رژیم غذایی تان تبدیل کنید، این نکته مهم را فراموش نکنید که بهترین حالت مصرف آن، خام و یا بخارپز شده است.

دانه های ریزسلامتی

انواع لوبیا و عدس حبوباتی هستند که بطور قطع ریسک ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهند. پزشکان مرکز تحقیقاتی بالادانیو در لس انجلس دریافته اند که زنانی که از انواع حبوبات در غذای شان استفاده می کنند 30 درصد کمتر به انواع سرطان خصوصا، سرطان پستان مبتلا می شوند. این حبوبات به دلیل عاری بودن از چربی و سرشار بودن از فیبر، آنتی اکسیدان و فیتواستروژن، یکی از بهترین مواد غذایی ضد سرطان هستند.

میوه های رنگین

انواع میوه ها و سبزیجات بخاطر انکه به پیشگیری از بیماری ها کمک می کنند معروف هستند. اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا متخصصان تغذیه در میان همه میوه ها به مصرف میوه های رنگین اصرار دارند؟ این میوه ها سرشار از آنتی اکسیدان و همچنین ماده ای به نام فتونوتریشن هستند که دشمن اصلی سرطان بوده و از عود مجدد بیماری جلوگیری می کنند. بهترین زمان مصرف میوه ها زمانی است که آنها تازه هستند. سعی کنید میوه های گلخانه ای خارج از فصل را کمتر مصرف کنید و پیش از خوردن، آنها را کاملا ضدعفونی کنید.

نظرات

3 responses to “دشمنان سرطان پستان را بشناسید”

 1. zahra says:

  mamnon az ettelaate khobeton

 2. marjan says:

  ino ham begim ke
  ghazahaee manande sosiso kalbas ya estefade az khiar shoor mitone riske ebtela be in bimari ro bala bebare,va har zane balaye 21 sal, bayad bad az payane ghaedegi khodesho moayene kone,,,,,

 3. پرند says:

  واقعا این مطالب خیلی برای ما خانم ها ضروری هستند و هر چه بیشتر بدونیم بهتر می تونیم از خودمون مراقبت کنیم. خیلی ممنونم از سایت خوب تون و اطلاعات خوبی مه در اختیار ما می گذارید. همه شون خوب و کاربردی هستند.

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد