امروزه خواص انواع میوه ها و سبزیجات برای همه روشن است، اما جالب است بدانید هر گروه رنگ خاصیت متفاوتی دارند. در این مطلب با آنها آشنا می شوید.

امروزه خواص انواع میوه ها و سبزیجات برای همه روشن است، اما جالب است بدانید هر گروه رنگ خاصیت متفاوتی دارند. در این مطلب با آنها آشنا می شوید.

میوه ها و سبزیجات سبز رنگ

این میوه ها سرشار از مواد شیمیایی ضد سرطان هستند. انواعی از آنتی اکسیدان نیز در ترکیب این نوع میوه ها و سبزیجات وجود دارد که شبکیه چشم را حفظ و تقویت می کند.

میوه ه و سبزیجات زرد:

برای پوست بسیار مفید هستند، چرا که اثر رادیکال های آزاد را خنثی می کنند. این میوه ها و سبزیجات منبع ویتامین سی هستند.

میوه ها و سبزیجات نارنجی

این رنگ که مختص انواع مرکبات است، به سلامت و بهداشت دهان کمک بسیار می کند. علاوه بر آن با داشتن بتاکاروتین از آسیب های رادیکال های آزاد جلوگیری کرده و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند.

میوه ها و سبزیجات قرمز

این مواد غایی حاوی لیکوپن هستند که یکی از مواد ضد سرطان به شمار می رود. فلانوییدی که در اکثر میوه های خانواده آلبالو و توت وجود دارد، خاصیت ایمن سازی آنتی اکسیدان ها را افزایش می دهد و آسیب رادیکال های آزاد را به حداقل می رساند. این میوه ها و سبزیجات عملکرد مغز را بهبود بخشیده و از بروز فراموشی پیشگیری می کند.

میوه ها و سبزیجات بنفش

میوه هایی مثل انگور و کلم به دلیل دارا بودن آنتوسیانین، فرایند پیر شدن سلول ها را به تاخیر می اندازند. این میوه ها همچنین به تمرکز و عملیات استدلالی نیز کمک می کنند . و حاوی آنتی اکسیدان ها و مواد ضد سرطان هستند.

میوه ها و سبزیجات سفید

سیر، کلم، گل کلم، موسیر، پیاز، همگی از بروز حمله قلبی پیشگیری کرده و حاوی مواد ضد سرطانی هستند.

نظرات

4 responses to “همه رنگ های سلامتی”

 1. سوگند says:

  چه جالب من نمی دونستم رنگ میوه ها رو خلصیت شون تاثیر داره.

 2. سهند says:

  سیر، کلم، گل کلم، موسیر، پیاز
  اینارو هر کی بخوره نه تنها سرطان جرات نداره نزدیکش بشه بلکه هیچ انسانیم نمی ره طرفش

 3. mina says:

  man nemidunestam mive haye sabz rang bara cheshm khuban

 4. farhad says:

  albalou ro tu tabestun begiri bad bezari tu freizer bad tu dele zemstun dar biari o rush namak bepashi bokhori.. hich marizi nemigirid.

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد