مکمل‌های پزشکی یکی از ضرروریاتی است که حتما باید در رژیم تغذیه سلامت خانم‌ها گنجانده شود، این موضوع حتی در مورد خانم‌هایی که در مناطق خاص جغرافیایی زندگی می‌کنند و امکان دسترسی و استفاده از بسیاری از ویتامین‌ها طبیعی را ندارد حائز اهمیت است؛ ویتامین‌هایی مانند بیوتین، ویتامین A، ویتامین D و یا حتی ویتامین E.

سلامت خانم‌ها نکته بسیار مهمی است که نه تنها بر سلامت آن‌ها تأثیرگذار است بلکه بدن سالم می‌تواند بر روحیه و شادابی روان آن‌ها نیز مؤثر باشد. فیزیولوژی و آناتومی خاص بانوان همان‌قدر که می‌تواند یک خانم را آسیب‌پذیر کند، سلامت آن‌ها نیز به همان میزان می‌تواند بر سلامت فیزیکی و ذهنی او مؤثر باشد و نمود آن در ظاهر خانم‌ها به ویژه در شادابی و زیبایی پوست، سلامت موها، قدرت بدنی مناسب و حتی ایده‌آل نمایان شود. از این رو به مکمل‌های پزشکی برای خانم‌ها نه به عنوان یک دارو بلکه به عنوان عاملی مؤثر در زیبایی آن‌ها باید توجه کرد.  

بیوتین (ویتامین B) بخورید و زیبا شوید: با مصرف بیوتین موهای خود را از خشکی درآورید و لطافت را به آن‌ها هدیه کنید، ناخن‌ها خود را از شکنندگی نجات دهید و پوست خود را شفاف کنید.

آهن مصرف کنید: کم‌ خونی را در بدنتان جبران کنید و اکسیژن را به تمام سلول‌های بدن خود برسانید. مکمل آهن به ویژه برای خانم‌ها در دوران قائدگی، بارداری و شیردهی بسیار ضروری است.

مولتی ویتامین: به ویژه مولتی ویتامین‌های مینرال از جمله مکمل‌هایی هستند که انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی را شامل می‌شوند. مولتی‌ویتامین‌‌ها از جمله مکمل‌هایی هستند که با توجه به نیاز خانم‌ها و آقایان تهیه شده است پس هنگام تهیه آن‌ها حتماً مشخص کنید که مولتی ویتامین مخصوص خانم‌ها نیاز دارید.

 امگا3: خانم‌ها! مصرف امگا3 را یک ضرورت بدانید چون در بدن تولید نمی‌شود اما نیاز آن به ویژه در بدن خانم‌ها احساس می‌شود.  امگا3 برای رفع خستگی و کوفتگی، کاهش التهاب و تقویت سیستم قلبی-عروقی، کاهش ابتلا به سرطان خون، درمان پوکی استخوان، کاهش لخته شدن خون، جلوگیری از افسردگی و تنظیم چربی بدن بسیار مناسب است. امگا3 همچنین در خانم‌ها موجب جلوگیری از افسردگی و تقویت بدن برای عادت‌ ماهانه‌هاي دردناک و کاهش درد می‌شود.

ویتامینD: این ویتامین به ویژه برای خانم‌های ایرانی که امکان دریافت این ویتامین را از طریق نور خورشید ندارند بسیار ضروری و مهم است. مهمترین فایده این ویتامین، تقویت سیستم ایمنی بدن است، بهبود عملکرد ماهیچه و  افزایش جذب کلسیم از کلیه از دیگر فواید ویتامین D است. این ویتامین یکی از مواردی است که باید کاملاً تحت نظر پزشک و با دز مشخص مصرف شود. چون مصرف بدون نظر پزشک یا مصرف بیش از حد آن می‌تواند عوارض خطرناکی به همراه داشته باشد.

ویتامین  Eو A: گروه ویتامینهای E و A را مصرف کنید تا پوستی زیبا داشته باشید. اگر از آن دست از بانوانی هستید که زیبایی چهره فارغ از آرایش و مصرف لوازم آرایشی برای شما اهمیت دارد و زیبایی را در طبیعی بودن چهره‌تان یبینید حتماً ویتامین E را مصرف کنید. ویتامین E طراوت و شادابی را به پوست شما می‌بخشد و موجب رفع خشکی پوست و به دنبال آن از بین رفتن ترک‌های پوستی و چین و چروکها در پوست می‌شود.

کیفیت زندگی برای خانم‌های امروزی به عنوان نوعی سبک زندگی، خصوصاً یک سبک شخصی زندگی، موضوعی است که باید به آن توجه شود. استفاده از ویتامین‌هایی که موجب تقویت سلامت پوست، دندان‌ها، موها و استخوان‌ها می‌شوند نه تنها سلامت جسمی را به همراه می‌آورند بلکه زیبایی و طراوت را به چهره شما می‌آورند. همان‌قدر که استفاده از انواع ویتامین و مکمل مهم و تأثیرگذار است کیفیت آن‌ها نیز امری است که باید مورد توجه قرار گیرد. در حال حاضر شرکت‌های دارویی معتبر و شناخته‌ شده‌ای در ایران مشغول به تولید انواع مکمل‌ها و ویتامین‌ها به شکل‌های مختلف مانند پودر، کپسول، قرص‌های جوشان و حتی قرص‌های جویدنی هستند. بسیاری از مکمل‌های تولیدی در ایران به ویژه مکمل‌های شرکتهای دارویی معتبر، با استفاده از مواد اولیه خارجی در کشور تولید و عرضه می‌شوند از این رو می‌توانند به لحاظ کیفیت مناسب و قابل اعتماد باشند. اما توجه داشته باشید که ویتامین‌ها به همان اندازه که میزان استانداردشان مفید است، مصرف اشتباه یا بیش از نیازشان نیز خطراتی به دنبال دارد، بنابراین در استفاده از هریک حتماً با متخصصان و پزشکان مشورت کنید.  

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد