بی شک بارها شنیده اید که  عقل سالم در بدن سالم است، این بار می خواهیم عکس این موضوع را نیز ثابت کنیم. شاید تا چندی پیش باور این مطلب که ما همه چیز ، از بیماری و سلامت گرفته تا ثروت و فقر و اتفاقات پیش پا افتاده را خودمان به زندگی مان فرا می خوانیم دشوار بود.

بی شک بارها شنیده اید که  عقل سالم در بدن سالم است، این بار می خواهیم عکس این موضوع را نیز ثابت کنیم. شاید تا چندی پیش باور این مطلب که ما همه چیز ، از بیماری و سلامت گرفته تا ثروت و فقر و اتفاقات پیش پا افتاده را خودمان به زندگی مان فرا می خوانیم دشوار بود. اما با کمی دقت در تجربیات فردی در می یابیم که این موضوع چندان دور از ذهن نیست. پس حتی اگر اثراتی که افکار بر بدن می گذارند را باور ندارید، موارد زیر را به خاطر ارتقا کیفیت روانی تان رعایت کنید.

خودسانسوری نکنید.
هر گاه احساسات تان را سرکوب یا پنهان کنید خود را مستقیما در معرض بيماری هايی  نظير ورم معده، زخم معده، کمر درد و درد ستون فقرات منجر می ‌شوند.

علیرغم میل باطنی مان ناچاریم به این موضوع نیز اشاره کنیم که برخی از سرطان ها هم ریشه در همین سرکوب ها و خودسانسوری ها دارد. یکی از راه های دستیابی به یک زندگی سالم روانی یافتن یک محرم اسرار است کسی که رازها و خطاهاي ما را بشنود و ما را قضاوت نکند. باور کنید یا نه، صحبت کردن وکلمات شما را عمیقا تسکین می دهند.

تصمیم بگیرید.
تردید، سرچشمه اضطراب است و انسان فرزند تصمیم هایش. معنای دقیق تصميم‌گيری، چشم‌پوشي آگاهانه از بعضی مزايا براي به دست آوردن ارزش های دیگری است. و این یعنی کسی که تصمیم می گیرد انتخاب گر است و همین امر به او اعتماد بنفس می بخشد.

افراد مردد بیشتر از سایرین به امراض معده، دردهای عصبي و مشکلات پوستي قرار دارند.

به دنبال راه حل ها باشید.

در همان  زمانی که یک فرد خوش بین در جستجوی راه حل است، افراد منفی، مشکلات را بزرگ مي‌کنند و طبیعتا راه حل‌ها به چشم شان نمی آیند. دنیای این قبیل افراد بر پایه غم و غصه، شايعه و بدبيني بنا شده است.

ما همان هستيم که می انديشيم. افکار منفی انرژی منفي توليد می کنند و آن‌ها چیزی جز بیماری های عصبی و حتی جسمی به ما هدیه نمی دهند.

وانمود کردن موقوف.

چرا باید وانمود کنید خوشحالید وقتی چنین احساسی نداری؟ کسي که واقعيت را مخفی می کند، وهميشه می‌خواهد خوب و کامل به نظر بیاید، بار سنگین بیهوده ای را  بر دوش خود حمل می کند.

این سبک زندگی دقیقا مثل آن است که یک ظرف طلای سنگین را روی پای های گلی سوار کنید. هيچ چيز براي سلامتی بدتر از زندگی متظاهرانه نیست.

همانطور که این افراد با خودشان مهربان نیستند زندگی هم چندان لطفی به آنها نخواهد داشت. به جای آنکه ظاهر خود را موجه نشان دهید به واکنش های طبیعی تان اجازه بروز بدهید.

نتیجه این نوع زندگی سلامت جسمی و روانی نیست، باور کنید.

واقعیت ها را باور کنید.

عدم اتکاء به نفس، منجر به  نپذيرفتن واقعيت‌ها و خودبيگانگی مي‌شود. راز برخورداری از یک زندگی سالم روانی، رو راست بودن با خود است.

کسانی که خودشان را قبول ندارند و نقاط ضعفشان را نمی پذیرند، حسود و تقلیدکارمی‌شوند. یاد بگیرید که انتقادها را بپذیرید. تمام آنها مخرب نیستند، خصوصا آنها که دوستان تان به شما می گویند.

باور داشته باشید

اعتماد، ارتباط می آفریند. یک مشکل بزرگ برای انسان این روزگار نداشتن روابط پایدار و واقعی است.خیلی اوقات ایراد از دیگران نیست.بدبینی و بی اعتمادی ما باعث می شود که معنی دوستی واقعی را درک نکنیم. عدم درک متقابل و اطمینان از شما فردی گوشه گیر، دیگر دشمن پندار و افسرده می سازد.

نظرات

One response to “بدن سالم، هدیه عقل سالم”

  1. حسین عباسپور says:

    بسیار عالی و تاثیر گذار بود. سپاس از مطالب مفید شما. اگر راهکار هم برای عزیزانی که دچار این مشکلات هستند اضافه کنید بنظرم خیلی بهتره و به افراد بیشتری میشه کمک کرد.

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد